Huawei Telefonlarda Rom Yükleme- Yazılım Atma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
Huawei Telefonlarda Rom Yükleme- Yazılım Atma Nasıl Yapılır?
Birçok Huawei modeline aşağıdaki yöntemi kullanarak rom yükleyebilirsiniz.

Huawei cihazlarına OTG ile de yükleme yapılır. Ama cihazın OTG tanıyor olması lazım.

Rom yüklemenin ilk şartı Telefonumuza uygun yazılımı indirmektir. Yanlış romu yüklemeye çalışırsanız telefonunuz kalıcı olarak zarar görebilir.

Eğer telefonunuza uygun olan romu indirdiğinizden eminseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.
ROM Yükleme işlemi

Ön adım olarak romu internetten bulup hazır edin. ben burada elinizdeki romu cihaza atmayı anlatıyorum.

Adım 1 : Boyutu 8 GB ve daha büyük bir SD kart hazırlayalım. Kartın yazma ve okuma hızı Class 10 olsa iyi olur. Huawei cihazları hafıza kartı ayırmaktadır. Onun için yazılım doğru olduğundan eminseniz ve yükleme yapılmıyorsa o zaman hafıza kartı değiştirip deneyin.


Adım 2 : SD kartını Xfat olarak biçimlendirme yapın.Adım 3 : UPDATA.APP (indirdiğimiz dosya) dload klasörü oluşturup içine atalım. Bazen update sd zip oluyor. Ama her zaman dload klasörünün içinde olmalıdır. Bazı dosyalar 3 veya 4 tane olabilir bu sizin kafanızı karıştırmasın. Özellikle yeni modellerde oluyor. O dosyaları dload adlı klasör açıp zip şeklinde 2 veya 3 dosyayı içine atalım. Sonra cihaza takalım.Adım 4 : Hazıra kartında dload klasörü oluşturup yazılımı içine atıyoruz.Adım 5 :Hafıza kartını telefona takıktıktan sonra menu-ayarlar, sistem güncellemeleri -> SD card upgrade -> confirm -> upgrade, backup data, select the backup data; upgrade.Veya cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve açma power basılı tutun. Huawei logosu gözüktüğü anda elimizi power tuşundan çekiyoruz. Ses açma ve ses kısma yazılım yükleme ekranı gelince çekiyoruz.Veya telefonun arama ekranından

* # * # 2846579 # * # *

> ProjectMenu-> Yazılım Yükseltmesi-> SDCard Yükseltmesi-> Tamam


Adım 6 : Telefon yeniden başlar ve işlem süreci ekranda belirir. Sabırla işlemin bitmesini bekleyelim.Eğer telefon açılmıyor iseAdım 1 : Adım 5'ten itibaren devam edelim. Adımlar doğru olarak uygulandığında kesin sonuç verir.Adım 2: Telefonu kapatalım. Telefonun kapalı konumda olduğundan emin olduktan sonra ses kısma + ses açma tuşuna basalım daha sonra ses tuşlarını bırakmadan güç tuşuna basılı tutalım. Telefon yazılım yüklemeye başlayınca tuşlardan elimizi çekelim işlemin bitmesini bekleyelim .Adım 3 İşlemin bitmesini sabırla bekleyelim.NOT: Yazılım yükleme işlemi telefon dahili hafızasında yer alan resim, fotoğraf, belge, rehber gibi öğeleri siler. Yükleme yapmadan önce yedek alınız.
 


Üst Alt