Redmi 7 Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Redmi 7 Root Atma ve TWRP Yükleme
Snapdragon 632 işlemcili Redmi 7 şuanda ülkemizde 1200 TL civarında bir fiyat etiketi ile satılan orta seviye akıllı telefonlardan bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Uygun fiyata sahip olması sebebiyle yoğun bir ilgiyle karşılanan telefon bu sayede geliştiricilerden yazılım anlamında da ciddi bir destek alıyor. Bu konumda sizlere Redmi 7 root atma ve Redmi 7 twrp yükleme işlemleri hakkında kısaca bilgi vereceğim.

Bu işlemler sonucunda telefonda meydana gelebilecek herhangi bir sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. İşlemlerden önce telefonunuzdaki dosyaların yedeğini almayı unutmayın. BURAYA tıklayın ve önce Redmi 7 bootloader kilidi açma işlemini yapın. Sonrasında BURAYA tıklayın ve adb driver dosyalarını bilgisayarınıza indirin.

Redmi 7 TWRP Yükleme

tıklayarak Redmi 7 twrp dosyasını indirin ve dosya adını recovery.img olacak şekilde değiştirerek adb klasörü içerisine atın. Telefonu kapatın. Ses kısma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutun. Telefon fastboot modunda açılacaktır. Sonrasında kabloyla bilgisayara bağlayın. CMD aracını adb klasörü içerisinde çalıştırın. ( Bunun için cmd açarak cd yazıp boşluk bırakıp klasör yolunu yazarak enter tuşuna basabilirsiniz ) CMD ekranına sonra aşağıdaki kodları sırasıyla yazın ve enter tuşuna basın. Birkaç saniyelik işlemin ardından Redmi 7 twrp yükleme bitecektir.

Kod:
fastboot devices

fastboot flash recovery recovery.img

Redmi 7 Root Atma

TWRP yükledikten sonra tıklayarak Redmi 7 root atma için gerekli olan Magisk 20 dosyasını indirin ve telefonunuzun içine atın. Sonrasında telefonu kapatın. Ses açma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu twrp recovery modunda açın. Yükle kısmına girerek ( veya Install olarak geçer ) buradan indirmiş olduğunuz Redmi 7 root dosyasını yani Magisk 20 dosyasını seçerek yükleyin. Yüklemenin ardından telefonunuzu yeniden başlatın. Eğer menüde Magisk uygulamasını görüyorsanız root işleminin başarıyla bittiğini söyleyebilirim.
 
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare. ve Mesut Aktaş


Üst Alt