hayırlı olsun arkadaşlar 3.1.3 JAİLBREAK

Sponsorlu Bağlantılar

maktama

maktama

Üye
ustadım senin bilgin varmı bu cydia appsycn for os 3.1 nasıl yuklenir.bende hata veriyor olmuyo
ne yapmam lazım
Dostum, hangi sourceden yüklemeye çalışıyorsun, ilkönce cydia.hackulo.us kaynağından dene(cydia da section kısmına gelip hackulo.us kısmına gir ve yükle),çünkü bildiğim kadarıyla appsyc hackulo.us nin bir yazılımı, olmazsa sinfuliphone kaynağından yükle. hatanın tam ne olduğunu yazarsan belki daha iyi bilgi verebilirim. yukarıda "..........." verdiğin yerde "dependencies" le alakalı bişiler mi yazıyordu?
........................
düzeltme: sanırım aldığın hata şu:
Note: The requested modifications cannot be applied due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed.
Telefonunu reboot yap(kapatıp aç) ve tekrar appsync yüklemeyi dene. Bu sefer olacaktır.

dundaryunus

dundaryunus

Üye
Dostum, hangi sourceden yüklemeye çalışıyorsun, ilkönce cydia.hackulo.us kaynağından dene(cydia da section kısmına gelip hackulo.us kısmına gir ve yükle),çünkü bildiğim kadarıyla appsyc hackulo.us nin bir yazılımı, olmazsa sinfuliphone kaynağından yükle. hatanın tam ne olduğunu yazarsan belki daha iyi bilgi verebilirim. yukarıda "..........." verdiğin yerde "dependencies" le alakalı bişiler mi yazıyordu?
........................
düzeltme: sanırım aldığın hata şu:
Note: The requested modifications cannot be applied due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed.
Telefonunu reboot yap(kapatıp aç) ve tekrar appsync yüklemeyi dene. Bu sefer olacaktır.

önerine uydum
tamam oldu çook tşekkurler .

ama sinfuliphone den 3.1.2 diye yazıyordu onu yukledim herhangi bi sorun olmaz herhalde.

şimdi ben oyun ve programları itunes üzerinden mi yukleyecegim.yoksa direk cydia dan mı acaba
ilk defa cydia yi yukledim de bilmiyorum

maktama

maktama

Üye
önerine uydum
tamam oldu çook tşekkurler .

ama sinfuliphone den 3.1.2 diye yazıyordu onu yukledim herhangi bi sorun olmaz herhalde.

şimdi ben oyun ve programları itunes üzerinden mi yukleyecegim.yoksa direk cydia dan mı acaba
ilk defa cydia yi yukledim de bilmiyorum
Direkt cydiadan yükleyeceksin. itunes'a ihtiyacın yok. Zaten ilk başya cydia güncelleştirmeler (upgrade'ler) yapmak isteyecektir sanırım. ilk önce onları yap, sonra zaten 1-2 ay içinde cydiayı ve programları keyfine göre belirleyeceksin.
sinful iphonedan yüklemek isteyeceklerin:
insomnia pro c.racked: telefonunu tuş kilidine soksan da kablosuzu çalışmaya devam eder, msnmessengera sürekli bağlı olmak için gerekli oluyor:)
iBlueNova: iphonuna başka telefonlardan bluetooth ile veri aktarmanı sağlar, resim müzik gibi
iProtect c.racked:İstediğin uygulamaları şifreleyebilirsin
iRealSMS3.0 c.racked: iphonun kendi sms programından daha başarılı orgaize bir program, sadece açılışta biraz yavaş kalıyor ama beim için sorun değil.
PdaNet c.racked:Telefonundaki gsmden aldığın interneti kablosuz bağlantı ile paylaşmanı sağlıyor. Bir nevi telefonunu kablosuz modeme dönüştürüyor.
pushfix: jailbreak sonrası wifi, youtube ya da gps sorunu olursa kurun, büyük ihtimal sorunu çözecektir(yalnız tüm ağ ayarlarını sıfırlar)
Safari download manager: Eğer installous'u(cydia gibi başka bir program ve uygulama deposu programı) kurduysanız internette gezinirken forumlarda falan bulduğunuz ipa uzantılı iphone uygulamalarını direkt olarak installousun download kısmına indirir ve böylece installous ile, safariden indirdiğiniz uygulamayı rahatça kurarsınız. İnstallous kurulu eğilse ne yapıyor bilmiyorum, bende installous ilk kurulan uygulamalardandır, yalnız sinfuliphone'daki installaous değil, o 2.5 versiyonu. Ben hackulo.us kaynağındaki 2.04 versiyonunu kuruyorum. 2.5'de sorunlar yaşadım ve uğraşmak istemedim.2.04'e geri döndüm.
Daha bir çok program var, teamviewer bile var, internetten evdeki bilgisayara bağlanıp yönetebiliyorum, gerisini siz düşünün artık.
Bu arada iphonun orjinal uygulamalarından olan appStore'un da free uygulamalarına göz atın. işcep, turkcell rehber yedekleme, tv kanalları falan var bedava indirebileceğiniz. Apple store'a Kredi kartı verilmeden üye olmak için katakulliler çevirebiliyorsunuz ama ben pes edip verdim kredi kartı numaramı ama sadece bedava ve işime yarayacak programlardan bazılarını indiridim.

dundaryunus

dundaryunus

Üye
Direkt cydiadan yükleyeceksin. itunes'a ihtiyacın yok. Zaten ilk başya cydia güncelleştirmeler (upgrade'ler) yapmak isteyecektir sanırım. ilk önce onları yap, sonra zaten 1-2 ay içinde cydiayı ve programları keyfine göre belirleyeceksin.
sinful iphonedan yüklemek isteyeceklerin:
insomnia pro c.racked: telefonunu tuş kilidine soksan da kablosuzu çalışmaya devam eder, msnmessengera sürekli bağlı olmak için gerekli oluyor:)
iBlueNova: iphonuna başka telefonlardan bluetooth ile veri aktarmanı sağlar, resim müzik gibi
iProtect c.racked:İstediğin uygulamaları şifreleyebilirsin
iRealSMS3.0 c.racked: iphonun kendi sms programından daha başarılı orgaize bir program, sadece açılışta biraz yavaş kalıyor ama beim için sorun değil.
PdaNet c.racked:Telefonundaki gsmden aldığın interneti kablosuz bağlantı ile paylaşmanı sağlıyor. Bir nevi telefonunu kablosuz modeme dönüştürüyor.
pushfix: jailbreak sonrası wifi, youtube ya da gps sorunu olursa kurun, büyük ihtimal sorunu çözecektir(yalnız tüm ağ ayarlarını sıfırlar)
Safari download manager: Eğer installous'u(cydia gibi başka bir program ve uygulama deposu programı) kurduysanız internette gezinirken forumlarda falan bulduğunuz ipa uzantılı iphone uygulamalarını direkt olarak installousun download kısmına indirir ve böylece installous ile, safariden indirdiğiniz uygulamayı rahatça kurarsınız. İnstallous kurulu eğilse ne yapıyor bilmiyorum, bende installous ilk kurulan uygulamalardandır, yalnız sinfuliphone'daki installaous değil, o 2.5 versiyonu. Ben hackulo.us kaynağındaki 2.04 versiyonunu kuruyorum. 2.5'de sorunlar yaşadım ve uğraşmak istemedim.2.04'e geri döndüm.
Daha bir çok program var, teamviewer bile var, internetten evdeki bilgisayara bağlanıp yönetebiliyorum, gerisini siz düşünün artık.
Bu arada iphonun orjinal uygulamalarından olan appStore'un da free uygulamalarına göz atın. işcep, turkcell rehber yedekleme, tv kanalları falan var bedava indirebileceğiniz. Apple store'a Kredi kartı verilmeden üye olmak için katakulliler çevirebiliyorsunuz ama ben pes edip verdim kredi kartı numaramı ama sadece bedava ve işime yarayacak programlardan bazılarını indiridim.

teşşekur ederim hepsi işime yaradı. söylediklerini yaptım...
bide bu siteden pxl dosyası indirdim iphone pc suite le yada winspc ile yuklenebilir diyor sadece yukleyeyim mi zararl ıolur mu ne dersin.

flash destekli frefox internet tarayıcısı varmış birebir bilgisayarla aynı diyor istediğin online oyunu oynayıp videoyu izleyebiliyorsun.
o nasıl olacak :vur

mustitsum

Üye
Telefonunu kablosuz modem gibi gösterip internetini paylaştıracak yukarıda da bahsedilen MyWi ya da pdanet gibi bir program yüklemen gerekli.
Cydia'da manage kısmında sources bölümüne cydia.hackulo.us ve ekleyin. Sonra Cydia'da section kısmından hackulo.us kısmından AppSync for 3.1'i kurun ki program kurulumlarınızda sorun çıkmasın. sonra installous'u indirin. İnstallosunu işçinde program,oyun ne ararsanız bulup indirebilirsiniz.
Yine section bölümünde SiNful iPhone kısmına gelirseniz ilginizi çekicek birçok programı bulabilirsiniz.

"mod ne yaw hata veriyo bu olmadı bende c005 diye

yardım ne yapcam vista war benim bilgisayarda"

Bilgisayara indirdiğin programın simgesine sağ tıkla, açılan menüden "özellilkler" -> "uyumluluk" kısmına gel ve "Bu programı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır" yazısının yanındaki kutucuğa tik koy, aşağıdaki seçeneklerden de win 98'i seç. Bu anlattıklarım winXp'de böyle, vistada da benzerdir sanırım...

çok teşekkürler arkadaşım :) sorunsuz çalışyor

maktama

maktama

Üye
teşşekur ederim hepsi işime yaradı. söylediklerini yaptım...
bide bu siteden pxl dosyası indirdim iphone pc suite le yada winspc ile yuklenebilir diyor sadece yukleyeyim mi zararl ıolur mu ne dersin.

flash destekli frefox internet tarayıcısı varmış birebir bilgisayarla aynı diyor istediğin online oyunu oynayıp videoyu izleyebiliyorsun.
o nasıl olacak :vur

pxl dosyalarıyle hiç uğraşmadım, şimdi biraz araştırdım ama yine uğraşmayacağım:) Sen de sistemin dosyalarına direkt müdahele edeceğin için çok kurcalamadan, sadece anlatılanları uygulayarak yaparsan sorun çıkmaz.
Ama istersen siteden bilgisayar üzerinden indirdiğin ipa uzantılı dosyaları ipcsuite, winspc veya benim kullandığım ifunbox(en basiti bu geldi bana) ile direkt olarak installousun download klasörüne atıp, kurulumu telefondan yapabilirsin. Ya da mesela iphonun duvar kağıdı klasörüne istediğin resmi ekleyebilirsin ifunbox ile. Aynı şekilde installous ile indirdiğin programları bilgisayarına yedekleyebilirsin. Cydia ile indirdikleri nasıl yedekleyeceğimi bilmiyorum halen.
iphone için flash destekli firefox'u hiç duymadım. Varsa bir ilgin bizimle de paylaş:D

karakafa81

karakafa81

Üye
yaptim Ohh be benim Ipod toch 3g 32 gb tada oldu bayram oldu bugün bayram :op:

Maconis

Üye
Çekinerek jailbreak yaptım iphone altüst oldu
şimdi cydia da pushfix i arıyorum bulamıyorum yardımcı olurmusunuz?

maktama

maktama

Üye
Çekinerek jailbreak yaptım iphone altüst oldu
şimdi cydia da pushfix i arıyorum bulamıyorum yardımcı olurmusunuz?

cydia'ya source olarak sinfuliphonerepo.com ekle
sonra cydiada section-> sinfuliphone kısmında bulabilirsin pushfix'i.
Dikkat, pushfixi her çalıştırışınızda ağ ayarlanır sıfırlanır.

Maconis

Üye
ilgilendiğin için teşekkür ederim fakat
''cydia'ya source olarak sinfuliphonerepo.com eklemek ''
nasıl yapılıyor

maktama

maktama

Üye
ilgilendiğin için teşekkür ederim fakat
''cydia'ya source olarak sinfuliphonerepo.com eklemek ''
nasıl yapılıyor
cydiayı aç, manage->sources kısmına gel
sağ yukarıda "edit" e bas. Şimdi sol yukarıda "add" tuşu görünecek, ona bas, ve karşına küçük bir pencere gelicek http:// ile başlayan kısma http ://sinsuliphonerepo.com olarak doldur. add source a tıkla. tamamdır. Eğere hata verirse 1-2 saat sonra teklrar dene, bazen yoğunluktan dolayı source(kaynak) cevap veremeyebiliyor.

rockboycyprus

Üye
cydiayı aç, manage->sources kısmına gel
sağ yukarıda "edit" e bas. Şimdi sol yukarıda "add" tuşu görünecek, ona bas, ve karşına küçük bir pencere gelicek http:// ile başlayan kısma http ://sinsuliphonerepo.com olarak doldur. add source a tıkla. tamamdır. Eğere hata verirse 1-2 saat sonra teklrar dene, bazen yoğunluktan dolayı source(kaynak) cevap veremeyebiliyor.

ek olarak yıne bu ekleme yontemi ile allltaki source u yuklersen edge dissabler, youtube fix ve wifi sorunun varsa onu halledecegın bolumler cıkacaktır ...

Maconis

Üye
''Did not find repository'' hatası alıyorum
herhalde dediğin uyarı bu
yardımların için bir daha teşekkür ederim

maktama

maktama

Üye
''Did not find repository'' hatası alıyorum
herhalde dediğin uyarı bu
yardımların için bir daha teşekkür ederim
arkadaşın dediği cydia.pushfix.info yu ekle. Ben şimdi ekledim sorun çıkmadı:)
sonra cydia'da search kısmından push diye arama yaptır. Pushfix'i görüceksin. yalnız pushfix2.0'ı değil pushfix'i indiriop kuracaksın. Karışıklık olmasın.

rockboycyprus

Üye
olacak olacak ;) :)

Maconis

Üye
arkadaşlar dediğiniz gibi cydia.pushfix.info yu kurdum fakat youtube u kullanamıyorum video yok ve youtube parolası isteniyor uyarıları alıyorum

rockboycyprus

Üye
youtube a gir ve kayıt ol arkadasım...

senın sorunun youtubeye gırememekse verdıgım o sourceden yukarda da yazmıstım bu sourceyı o nu ekle işte sonra gır o source a ne gorcen altta youtube fixer 1- youtube fiz 2 vsvs sen 1ç yukjle sorunun cozulur egerkı parlo vsvs ıstıyorsa gırcen youtube ordan account alcan sonra adını sıfrenı yazcan youtube a telefonundan olcak bıtcek....

Maconis

Üye
dediklerinizi harfiyen uyguluyorum youtube u açtığımda video yok uyarısı alıyorum
yani özetle youtube dan fedekarlık isteyen bu jailbrek i uygulasın arkadaşlar

maktama

maktama

Üye
dediklerinizi harfiyen uyguluyorum youtube u açtığımda video yok uyarısı alıyorum
yani özetle youtube dan fedekarlık isteyen bu jailbrek i uygulasın arkadaşlar
blackrain jailbreak'te sıkça görülen bir sorun.(spiritte de oluyo mu yani?) Benim ilk jailbreak işleminde sorun olmamıştı, ama sistemi restore edip tekrar jailbreak yaptım ve youtube gitti. ve push fixi daha önce 1-2 defa, youtube fixlerini ise şu an denememe rağmen sonuç sıfır. Ama youtube ile alakam çok olmadığı için benim için sorun değil:)
Not: "push fixi kurmayı 4-5 defa tekrarlayın, sorununuz giderilebilir" diye yazıyordu ipmart forumlarının birinde. Ben ağ bağlantıları ayarlarımı sıfırlayacağı için yapmak istemiyorum.

rockboycyprus

Üye
arkadasım bende çalıştı !!! dedıklerımı aynen yapmıssın olmamıssa ne dıyebılırım ki gecmıs olsun.

Üst Alt