geL vatandaŞ geL TAZE bM_c5-03 CFW_21.0.03 si By_bM_TÜRKÇEEEE :D

Sponsorlu Bağlantılar

Masterthone

Masterthone

Üye
    Konu Sahibi
geL vatandaŞ geL TAZE bM_c5-03 CFW_21.0.03 si By_bM_TÜRKÇEEEE :D
Arkadaşlar cfw yi Phonex le yüklüyoruz fakat biraz farklı Phonex le cfw yi açıp SırasıyLA şUNLARI YAPıN:

ÖNCE : fİLE menüsünden Producta tıklıyoruz buradan RM697 yi seçiyoruz

VE ardından üst menüden yine Flashin butonuna tıklayıp Firmware UpTDATE yi seçiyoruz..

SOnrA : gELEN MEnüden pHOnexin product içinde bulunan RM dosyamızı seçiyoruz (tabi bunların hepsinden önce indirdiğimiz Rm697 Klasorünü PhONExin içindeki Product Klasörüne atıyoruz)

vE: DeAD Phone Usb Flashing KUtusunu tıklayıp ardından alt sekmeden optiONS u tıklıyoruz..

bu kısıM ÖNEMLİ : GELEN MENÜDEN RM dosya içini görüyoruz buradan C5-03_SW_MC007_42_2G_4.0.fpsx ve
RM-697_21.0.003_prd.rofs2.V03 delete tusuyla siliyoruz ve ardından ADD tuşuna basıp
RM-697_21.0.003_prd.rofs2_ReBuilt.V03 i ekliyoruz yalnız burada tyP ı PPM
uSE-CASE İdE Backup/restore ve ve Refurbish olarak işaretliyoruz... sonra oK deyiP çıkıyoruz..

VE SON KISIM REFURBİSH E tıklayıp flashlıyoruz :) ve mükemller CFW miz artık bizle :)
(CFW atarken sim kartınızı ve hafıza kartınızı çıkartın ArkadaşLar)

Cfw atma sırasında hata verip yeniden başlarsa korkmayın yeniden deneyin demeyin pili çıkartım takın cfw başarıyla yüklenmiş yani Cfw atıtırken 100 de 100 olsun sonra tele nokia yazısı gelio mavi ekranda onu gördün mü sonuc tamam hata versede sonuc kesin pili çıkarıp takıp güle güle kullanın :D bendede öyle oluyo çünkü önemli olan su cfw sırasında dosya aktarımının 100 de 100 tele aktarılması normalde atabilir teli kendide resetleyebilir program ilk dil İngilizce dil seceneklerinden Türkçeyi seçin ve keyfinize bakIN inanın çok memnunuM kENDim kullanmasam bu kadar uğraşıp siteye atmazdım..

peki hiç sorun yokmu diyeceksiniz evet tek bi sorun var T9 yok türkçe seceneği için ama bütün türkçe karakterler var yazmada hiçte sorun olmuyo mesajlarda ve emin olun telefon hızdan uçuyo :D Şimdi gelelim neler kazandık bu Cwf İle forumda daha öncede paylaşmıştım ama kimse yardımcı olmadı Cfw yi Türkçeye çavirmem için bende kendim yaptıM...
İŞT BU... :

Kendi MASa Üstümüzü DÜZENLİYORUZ BURDAN ARKADAŞLAR... bu ve bunu gibi bir çok tema var içinde ve hepsi EV Ekranı temaları içinDE.. EV EKARANI ayarlarından keyfimiz hangisini isterse onu seçiyoruz..
​ÖZELLİKLER :
​Otomatik yükleme
BTSwich
Kilit
UIDView
Ücretsiz unrar
jbaktaskmanager1.41 Vi
Y-Browser
NetworkSwich
basit sakinleştirici etkisi
sütun pil Simge
Icon arka plan
ve en önemlisi Navibar Belle RAM BELLEĞİNİZİ DAHİ KONTROL EDİP gereksiz uygulamaları kontrol edebilirsiniz

ve en önemlisi SERTİFİKA SAÇMALIĞI YOK ARTIK ARKADAŞLAR DİLEDİĞİNİ YÜKLE :)
​BU ARADA LİNK :) :

C.

ArKADAşlar Ç SORUNU çözüLmüştüR.. t_yilmaz983 dostumuz çözümü bulmuştuR :D Bu yeni ROFS2 dir :DİŞTE LİNKİ ...

• Beğen
Tepkiler: ZeroPlayer, t_yilmaz983, ofluomer61 ve 1 kişi daha

u_cosar

u_cosar

Üye
Teşekkürler

negaTive*

negaTive*

Üye
bu işlemleri telefon kapalıyken yapıyoruz dimi ?

Masterthone

Masterthone

Üye
    Konu Sahibi
tabiki tel kapalı olacak dostum

Whiteheat

Üye
Hocam kilit felan nasıl bi de gameapi var mı?

Masterthone

Masterthone

Üye
    Konu Sahibi
Klit normal c5 klidi ve evet gameapi var .. install server lede yapabilirsiniz

Whiteheat

Üye
Vayy polarbitler açılıyo mu yani ?

negaTive*

negaTive*

Üye
kardeş yazılanları aynen okudum refurbish butonuna basınca ekrana bir uyarı geliyor 1:disconnet usb cable 2: remove battery 3: usb connet cabble diye devam ediyor yazılanları aynen yapıyorum ama yukleme devam etmiyor ?

Masterthone

Masterthone

Üye
    Konu Sahibi
ben tam yapamıyorum sizde denerseniz daha olumlu sonuclar alırız arkadaşlar ama var program uygulamaların içinde

Whiteheat

Üye
kardeş yazılanları aynen okudum refurbish butonuna basınca ekrana bir uyarı geliyor 1:disconnet usb cable 2: remove battery 3: usb connet cabble diye devam ediyor yazılanları aynen yapıyorum ama yukleme devam etmiyor ?
Hocam önce kabloyu çıkarın
Sonra bataryayı çıkarın.
Daha sonra kabloyu bağlayın.
Bataryayı takın.
Telefonu açın yükleme devam edicektir.

negaTive*

negaTive*

Üye
Hocam önce kabloyu çıkarın
Sonra bataryayı çıkarın.
Daha sonra kabloyu bağlayın.
Bataryayı takın.
Telefonu açın yükleme devam edicektir.
orda denilenleri aynen yapıyorum ama telefon şarj olmaya başlıyor ekrana gelen uyarıda kaybolmuyor yükleme devam etmiyor :s

Masterthone

Masterthone

Üye
    Konu Sahibi
bu kısma çok dikkat et :
bu kısıM ÖNEMLİ : GELEN MENÜDEN RM dosya içini görüyoruz buradan C5-03_SW_MC007_42_2G_4.0.fpsx ve
RM-697_21.0.003_prd.rofs2.V03 delete tusuyla siliyoruz ve ardından ADD tuşuna basıp
RM-697_21.0.003_prd.rofs2_ReBuilt.V03 i ekliyoruz yalnız burada tyP ı PPM
uSE-CASE İdE Backup/restore ve ve Refurbish olarak işaretliyoruz... sonra oK deyiP çıkıyoruz..

VE SON KISIM REFURBİSH E tıklayıp flashlıyoruz :) ve mükemller CFW miz artık bizle :)

teli çek usb den bataryayı çıkar tak tele ve usb ye bağla telin açma tuşuna hemen bas ve yukardki butonda ok a hemen tıkla 10 sn içindee başlayacak dostum..

negaTive*

negaTive*

Üye
teşekkür ederim denicem birde şöyle bir sorum olacak benim telin produt coduyla bu cfw kodu uymuyor benimki griphite black cfwde ise White Alum Grey sorun cıkartırmı boyle olması ?

Whiteheat

Üye
Hayır çıkarmaz yükleyebilirsiniz.

Masterthone

Masterthone

Üye
    Konu Sahibi
hiç bi sorun olmaz rahat ol dostum

Whiteheat

Üye
Birazdan bende deniyecem. Size detaylı bir şekilde anlatırım.

negaTive*

negaTive*

Üye
çok çook teşekkür ederim :)

Masterthone

Masterthone

Üye
    Konu Sahibi
bi teşekkür hak ederiz artık arkadaşlar çok özendim bu Cfw ye :)

Whiteheat

Üye
Evet belli oluyor. Türkçe yapmanız çok iyi olmuş. Çok teşekkür ederim...

Masterthone

Masterthone

Üye
    Konu Sahibi
Eywallah saolun umarım beğenirsiniz

Üst Alt