Galaxy Wonder - Performans Romu Wonderest Rom V4

Sponsorlu Bağlantılar

tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Wonder - Performans Romu Wonderest Rom V4
Merhaba Arkadaşlar Yeni Bir Romlar Tekrar Karşınızdayım .
Romu WondeRest V4 Üzerine Yaptım .
Rom : 4.0.4
Romun Özellikleri :

- Turbo MOD Eklendi .
- 250 MB RAM Eklendi . ( Swap )
- Hurstsky Kernel ReV 2 Eklendi .
- Google Play Store'da Daha Fazla Uygulama Görebilmek İçin Farklı Bir Cihaz Gibi Gösterildi .
- Çözünürülülük Arttırıldı .
- Arayüz Değiştirildi . ( Solo Launcher )
- Açılış Ekranı Değiştirildi .
- Build.prop Ayarları Yapıldı .
- Kernel Tweak'leri Yapıldı .
- Gereksiz Uygulamalar Silindi .

Romun Eklentilerden Önce Kendi Özellikleri : ( Dahil )

Günlük Kullanım İçin Hazırlandı!
Uzun Batarya Süresi!
İnanılmaz Performans!
Sony Bravia Engine 2 Teknolojisi
Xperia Kilit Ekranı
Jelly Bean Stili Bildirim Çubuğu
WOLFSCRIPT

Çalışanlar

-Her Şey

Romdan Görüntüler :

Ram Kullanımı :

Gerekli Anlatımlar ROM Yüklendiğinde Eklencektir. CWM Yedeği Olarak Paylaşıcam . Takipte Kalın :) Sınavlarım Olduğu İçin Şuan Ekleyemiyorum .

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BLooD_ReG

bayfeat

bayfeat

Üye
Galaxy W i8150 Wonder - [rom][4.0.4] Wonderest Rom V1 - (stabil - Performans - Batarya - Güçlü)
burda var ve hemen hemende aynı gözüküyor kardeşim aralarındaki fark nedirki ?
ayrıca konu sahibi paylaşmanı istemezse onun açmış olduğu konuda senin adına değilde kendi adı altında paylaşmana izin verebilir belki ha bu yanlış birşey değil hani konu sahibine geliştirmede yardımcı olmuş oluyorsun kendiside neler yapılabiliceğinin farkına varıp dahada geliştirebilir. emeğin için teşekkürler. :) bu arada kardeş rom yapımcısı bu romu güncellemeyi zaten durdurmuş sanmıyorum senin romunun paylaşılmasında herhangibi bir sorun çıkaracağını :)

Son düzenleme:
tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
Romun Özellikleri :

- Turbo MOD Eklendi .
- 250 MB RAM Eklendi . ( Swap )
- Hurstsky Kernel ReV 2 Eklendi .
- Google Play Store'da Daha Fazla Uygulama Görebilmek İçin Farklı Bir Cihaz Gibi Gösterildi .
- Çözünürülülük Arttırıldı .
- Arayüz Değiştirildi . ( Solo Launcher )
- Açılış Ekranı Değiştirildi .
- Build.prop Ayarları Yapıldı .
- Kernel Tweak'leri Yapıldı .
- Gereksiz Uygulamalar Silindi .

Farklar Bunlar :) İzini Aldım En Kısa Sürede Paylaşıcam :)

• Beğen
Tepkiler: dragula1200 ve BLooD_ReG
BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Acilen bekliyoruz kardeşim senin konular harika oluyor

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Kurulum nasıl ayınımı one of ki nd gibi mi

NovaTR14

NovaTR14

Üye
Bu ROM zaten HeroMR nin neden forumda olan bir konuyu alma ihtiycı duydun ki artı ROM un sahibi konu açmışken

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Arkadaş izni almış sıkıntı yok

hasaneness

hasaneness

Üye
Ben şu swap konusunu anlamiyorum ram ekkemiyormu sonucta ben yapmama ragmen neden hala kasmalar oluyor?

HeroMR

HeroMR

Üye
Bu rom benimdi konuyu açan arkadaş izin alıp paylaştı. Bu biraz daha farklı benim yaptığımın editlenmiş hali.

Öneri olarak:
Hurtsky kernel rev2 çok eski onun yerine rev5 +bts ekliyebilirsin.
Turbo boost bazen kernel ile çakışıp tam tersine yavaşlamaya sebep olabiliyor onun doğru çalıştığından emin ol.
Birde sd swap sd card için zararlı bir işlem bunun için uyarı ekliyebilirsin veya kaldırabilirsin.Birde söylemeyi unutmuşum ben bu romda gapps'i birleştirmiştim güncellenmesi gerekli gapps'in. Şuanda eski gapps var romda.

bayfeat

bayfeat

Üye
Tamam ozaman sorun yk romunu bekliyoruz :) bu arada kardeş bak HeroMR kardeşimizin dedikleride dikkate alınacak bir konum bunları göz arda etmemek gerek :) buarada kardeşim benim şöyle bir sorunumda var yardımcı olabilicek arkadaşlarada sesleniyorum ben bu cm 10.1 ve bu romu kurdum cm10.1 şebeke çekiyor gözüküyor ama çekmiyor kimse ulaşamıyor bana. bu romdada şöyle bir sıkıntı var şebeke geliyor ama 1-2 saat telefonu cebimden çıkarmadığım zaman şebeke gidiyor yeniden başlatıyorum tekrar yerine geliyor.yani günde 5-10 kere yeniden başlatıyorum teli sorun neyden kaynaklanabilir romlardanmı ?

Son düzenleme:
HeroMR

HeroMR

Üye
Tamam ozaman sorun yk romunu bekliyoruz :) bu arada kardeş bak HeroMR kardeşimizin dedikleride dikkate alınacak bir konum bunları göz arda etmemek gerek :) buarada kardeşim benim şöyle bir sorunumda var yardımcı olabilicek arkadaşlarada sesleniyorum ben bu cm 10.1 ve bu romu kurdum cm10.1 şebeke çekiyor gözüküyor ama çekmiyor kimse ulaşamıyor bana. bu romdada şöyle bir sıkıntı var şebeke geliyor ama 1-2 saat telefonu cebimden çıkarmadığım zaman şebeke gidiyor yeniden başlatıyorum tekrar yerine geliyor.yani günde 5-10 kere yeniden başlatıyorum teli sorun neyden kaynaklanabilir romlardanmı ?

Romdan kaynaklandigini dusunuyorum ayni romu tekrar kur olmazsa baska bir rom kur.

• Beğen
Tepkiler: bayfeat
bayfeat

bayfeat

Üye
o gün cm 10.1 10.2 kurdum bunların hiçbirinde hat gelmedi ama senin romunu indirdim kurdum hat geldi romdan olduğu kesindir yani çümki şebeke geliyor telefondan kaynaklanan sorun değil bakalım inşallah buhatanında üstesinden geliceğiz birde bu arkadaşın romunu deneyeyim kardeşim hata düzelir inşallah sonuçta aynı rom ama gene denemekte fayda var :)
Romdan kaynaklandigini dusunuyorum ayni romu tekrar kur olmazsa baska bir rom kur.

:)

tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
rev5 + bts Eklemek Üzereydim Senin Yorumu Gördüm :) Şuan Ekli

bayfeat

bayfeat

Üye
oldu ozaman link nerde linki göremiyoruz perdeler açılsın :D

tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
Ekleyebileceğim En Kısa Sürede Ekliyeceğim Şuan Sınavlarım Var :) Kusura Bakmayın .

• Beğen
Tepkiler: BLooD_ReG
ismailozcn

ismailozcn

Üye
hafta sonuna gelir mi?

gss_adnan

gss_adnan

Üye
Bekliyorum

-Emre

-Emre

Üye
Bu rom benimdi konuyu açan arkadaş izin alıp paylaştı. Bu biraz daha farklı benim yaptığımın editlenmiş hali.

Öneri olarak:
Hurtsky kernel rev2 çok eski onun yerine rev5 +bts ekliyebilirsin.
Turbo boost bazen kernel ile çakışıp tam tersine yavaşlamaya sebep olabiliyor onun doğru çalıştığından emin ol.
Birde sd swap sd card için zararlı bir işlem bunun için uyarı ekliyebilirsin veya kaldırabilirsin.Birde söylemeyi unutmuşum ben bu romda gapps'i birleştirmiştim güncellenmesi gerekli gapps'in. Şuanda eski gapps var romda.

Sdswap cihaza zarar vermez. Karta zarar veren RAMswaptir.(arkadasin yaptığı) Romla gelebileceğini sanmam ama, cidden varsa kaldırın.

HeroMR

HeroMR

Üye
Sdswap cihaza zarar vermez. Karta zarar veren RAMswaptir.(arkadasin yaptığı) Romla gelebileceğini sanmam ama, cidden varsa kaldırın.

İkisine de SD Swap diye adlandırabiliriz. Konuda "- 250 MB RAM Eklendi . ( Swap )" yazıldı. Yani Ram Swap yapılmış. Tahminen romu kendi cihazına kurdu, değişiklikleri yaptıktan sonra cwm ile yedek alacak ve yedeği paylaşacak. Ancak bunu yapsa bile gerekli değişiklikler terminal emilatörü ile yapıldığından romu kuranlar için geçerli olmaz. Ancak yine de roma eklemiş olur. İsteyen şu kodu yazıp swap yapsın diyebilir.

Ek olarak bildiğim kadarıyla sadece SD Kart'a zararlı o da aşırı değil 2-3 ay yiyor ömründen diye biliyorum. Yani yapacak kişi sorumluluğunu alsın dosyalarını yedeklesin ondan sonra yapsa da bir şey olmaz.

• Beğen
Tepkiler: batmaz2
-Emre

-Emre

Üye
ikisine de sdswap diyemeyiz :) ama ramswap uzun süreli kullanımda kartı çok fazla yorar.