Galaxy Ace s5830 Galaxy Ace gt-5830 CM 10.2 rom

Sponsorlu Bağlantılar

tkcemal

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Ace gt-5830 CM 10.2 rom
###Riskli bir iştir. Sorumluluk size aittir.

###Dikkatle yapın olacağına eminim.

###Sadece Galaxy ace gt-5830 içindir.“Gt-5830i" ve farklı cihazlarda denemeyin.

###Resimlerdeki; es dosya yöneticisi , lite , uc mini
ve ram expander i ben yükledim rom kurunca gelmiyor.

###Uzun olduğu için 2'ye ayırdim 1.sınıf kullanıcılar(önceden rom atmışlar,önceden cwm ve root atanlar) , 2.sınıf kullanıcılar(yeni başlayanlar)

Romun resmi:

###Romun özeti;

•••4.3.1 jelybean
•••Ram alanı oluşturuyor.
•••Apex launcer kullanılmış.
•••Türkçe dil seçeneği vardır. İlk açılışta dil soruyor.

###Romun hataları;

•••Video çekiyor ama oynatıldığında bozuk bir video oluyor.

•••Her rom gibi ayarlarda birkaç yer ingilizce ama sorun yaratmaz.

•••Dosya yöneticisinin ismi total comander

###Romu yüklemeye geçelim;

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:1.sınıf kullanıcılar:

...wipe data/factory reset
...wipe cache partition
...advenced>wipe dalvik cache
...intsal zip from sdcard>chose zip from sdcard
...romu seçip yükleyin
...reboot system now.

ilk açılış 10-15 dk sürer
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:2.sınıf kullanıcılar:
2.sınıf kullanıcılar; linke tıklayıp denilenleri yapın

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---Ayarlar---

***Güç menüsüne ekran gorüntüsü alma ekleme: ayarlar>tuşlar(fn tuşlar)>güç menüsü>ekran görüntüsü al işaretleyin.

***Ekran kapama animasyonunu devre dışı bırakma:ayarlar>ekran(en altainin)>ekran kapa animasyonu yazısının işaretini kaldırın.

***Bildirim çubuğu özelleştirme:ayarlar>arayüz>hızlı ayarlar paneli>kareler ve düzen.

***İlk panele hızlı ayar ekleme: ayarlar>arayüz>bildirim çekmecesi>kareler ve düzen.

***Ekran bildirim çubuğunu kaldırarak ekran büyütme(geri getirebilirsiniz.):ayarlar>arayüz>genişletilmiş masa üstü işaretleyin>güç menüsüne basın>genişletilmiş masa üstüne basın etkinleşir bir daha basın devre dışı olur bildirim çubuğu geri gelir>güç menüsünden kaldırmak için> arayüz>genişletilmiş masa üstü işaretten çıkarın.

***Daha iyi performans için:ayarlar>telefon hakkında>derleme numarası yazısına ard arda basın>siz artık bir geliştiricisiniz yazısı geldiğinde geri gidin>ayarladan çıkın girin en altta performans ve geliştirici var geliştiriciye girmeyin performansa girin> uyarı gelecek tamam diyin>bellek yönetimine girin en altta>kernel samepage>merging işaretleyin.

***Son olarak: birdaha reboot edin (recovery moda girip sadece reboot system now diyin)

***Yorumlarınızı Bekliyorum

:D ...ROM HAZIRDIR KULLANABİLİRSİNİZ... :D

Son düzenleme:

Üst Alt