Galaxy S Turkcellden(türkiyeden) Alanların Yapması Gerekenler(Yazılım Güncelleme)

Sponsorlu Bağlantılar

Lacoste

Lacoste

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S Turkcellden(türkiyeden) Alanların Yapması Gerekenler(Yazılım Güncelleme)
Merhaba.Öncelikler biliyoruz ki turkcell sağolsun türkiyeye gelen bütün samsung galaxy s leri kendi elinden geçirip kısıtlamış.Cihazlarda android market yok ve cihaz açılıp kapanırken turkcell resmi falan çıkıo içinde bissürü turkcell programı var. Adamlar cihazı resmen reklam panosu yapmış yani. Bu durumdan kurtulmak ve cihazımızı güncellemek için yapmamız gerekenleri açıklıyorum şimdi:

İlk olarak yanımızda cd olarak verilen kies progmramını yüklüyoruz yüklemediysek:

linkinden resmi ve güncel kies yazılımını kurabiliriz.

Daha sonra Kies'i açıp sağ altta üretici yazılımını yükle diyeceğiz. Oda bize cihaz için güncelleme yok diyecek. Aslında var ama türkiye için kullanılabilir değil. Biz host dosyasını değiştirerek bu sorunu aşıcaz:
C:\Windows\System32\drivers\etc klasörüne gidip host dosyasını not defteriyle açarak sonuna şu kodu ilave ediyoruz:

174.123.5.146 fus.samsungmobile.com

Şimdi tekrar kiese girdiğimizde cihaz için güncelleme vardır diyecek. O güncellemeden sonra cihazımız hem Android 2.2 Froyo işletim sistemine sahip olacak hem turkcellden tamamen kurtulacak ve en önemlisi android martkete sahip olacaktır. Yükleme biraz uzun sürebilir bitene kadar telefonu sakın çıkartmayın. Bende hiç bir sorun yok. Sizdede olacağını zannetmiyorum.
Güncelleme bittiğinde telefon ingilizce olarak açılacaktır. Settingsten Türkçe olarak ayarlayınca telefon türkçe olmaktadır.

Bir Teşekkürü Çok Görmeyin.
:bye2:

• Beğen
Tepkiler: ertanbey, AYNA, carvantes ve 16 diğerleri

AlpReis

AlpReis

Üye
eyvallah

sefai77

sefai77

Üye
bunu windows 7 de yapabiliyor muyuz bilgi verir misiniz. ben denedim hosy dosyasına ilave etmeyi fakat erişim engellendi diye bir ibare çıkıyor v değişiklik yapamıyorum.

Lacoste

Lacoste

Üye
    Konu Sahibi
bende win 7 kullanıyorum ama boyle bi sorunla karsilasmadim kullanici hesabi denetimini kapatmayi denermisin

hunterbey

Üye
yaklaşık 3 saat indirme yaptı. telefonu download moduna geçirdi
veee başarılı olamadı daha sonra deneyin dedi.
Neyseki telefonda sorun olmadı.

Lacoste

Lacoste

Üye
    Konu Sahibi
Yükleme bendede uzun surdu ama sonuc basarili dedi. Bir daha denersen olur diye dusunuyorum

--------------- Ekleme ---------------

Birde cihaz yazılımına bak belli 2.2 froyo olmustur eger olmussa sorun yok demektie

hunterbey

Üye
Yok olmadı.
3 kere denedim mevcut tel sürümünü ??? ???? işareti ile gösteriyor
Yeni sürüm JPM yazıyordu sanırım.
Ama dosyayı indirip telefonu download moduna kendisi otomatik geçirdikten sonra tel ile pc nin bağlantısı kesiliyor ama bir hata oluştu daha sonra tekrar deneyin diyor.
gerçi kurtarma falan kısımlarıda geliyorda download moduna geçirdikten sonra telefona herhangi bir şekilde bir işlem yapmıyor.
(Download moduna geçer geçmez Telefon ile kiesin bağlantısının kesilmesi normalmi)

psiko34

psiko34

Üye
bende kies cihazı bulamıyor bir türlü anlamadm gitti?

bu hosts dosyasına 174.123.5.146 fus.samsungmobile.com

bunu ekliyemedim bir türlü yardımcı olabilir misiniz acaba?

bu hosts dosyasına 174.123.5.146 fus.samsungmobile.com

bunu ekliyemedim bir türlü yardımcı olabilir misiniz acaba?

dejavu85

dejavu85

Üye
patron hostu değiştirdim ama hala yeni yazılım var demiyor....

ne olur acil cevap

ESlNTl

ESlNTl

Üye
arkadaşım peki bunu yaptık ben samsungu arıyorum bana diyorlar yaparsanız dışardan kaynaklı her hangi bir cuncelleme garnati dışı dır diyor başarı garantisi var benim telefonum turkcellden alındı ne yapma gerekiyor bu konuda bizi aydınlatırsanız çok iyi olur mutlu oluruz

dejavu85

dejavu85

Üye
Patron bir cevap bende host dosyasi gorunuor...degistiriyorum da ama bir turlu kies de guncelleme gorunmuor.bu arada vista kullaniorum

Lacoste

Lacoste

Üye
    Konu Sahibi
Garanti konusunda sorun olmaz diye düşünüyorum yani ama orası size kalmış. Bu arada bilgisayardan bakinca bendede ???diye gozukuyo ama telefonun ayarlarından bakınca 2.2 froyo gozukuyo ve 1 hafradir kullaniyorum hiç bir sorun yok bu arada download moduna gecince kisa bir yukleme yapiyoe 15dk gibi.

dejavu85

dejavu85

Üye
kim yardım edecek bu konuda bana hostu nasıl etkinleştireceğiz...birisi bana yardım etsin be yav...

Lacoste

Lacoste

Üye
    Konu Sahibi
Bilmiyorum hostun calismasi lazim

sefai77

sefai77

Üye
ilgine teşekkürler bir de öyle deneyeyim :)

ben de de aynı sorun oldu. yükleme dosyasını indirdi karşıdan fakat kurulum kısmına geçince başarılı olamadı daha sonra deneyin mesajı verdi. acaba neden böyle diyor

franzliszt

franzliszt

Üye
garanti dışı kalıyor cihazlarınız haberiniz olsun sakın güncellemeyin turkcellden alınan cihazlar için söylüyorum ha olsun diyorsanız tercih sizindir.

Lacoste

Lacoste

Üye
    Konu Sahibi
Umrumda degil :D

ersanss

Üye
dediklerinizi aynen yaptım ama cihaza zaten son surum yuklenmıs dıyor..

hs1987

hs1987

Üye
peki bunu yükleyince eski türkcell sürümne nasıl dönücez ben tüekcell den deil bimex ten aldım ama türkcell 1.5 yüklü içinde

Lacoste

Lacoste

Üye
    Konu Sahibi
galaxy s te 1.5 olması imkansız 2.1 dir eğer 3 tuş sorunu yoksa dönebilirsin

Üst Alt