S5830 Galaxy ace hakkında detay ve oyun paylaşımı

Sponsorlu Bağlantılar

ugutez1

ugutez1

Üye
    Konu Sahibi
S5830 Galaxy ace hakkında detay ve oyun paylaşımı
Galaxy ace FirmWare​

1. Arkadaşlar cihazın içindeki orjinal yazılımı değiştirmemiş olanlar yazılımınızı kies programı haricinde odin veya downloader ile kesinlikle yazılım değişimi yapmayınız zira kullanacağınız ve kullandığınız hiç bir fw cihazın içinde gelen fw'den stabil olmayacaktır orjinale dönmek isteyeceksiniz ancak orjinal dosyaları fus'da dahi yok samsung asia fw'leri farklı bi server üzerinden dağıtmaktadır ancak şu ana kadar ulaşılabilmiş değildir çalışmalara devam ediliyorsada şimdilik net bir şey yoktur sevgili arkadaşlar.

2. Yazılım nedir ?
arkadaşlar yazılım telefonunuzun içerisinde gelen hem arka planda sistem gereksinimleri olarak çalışan servisleri uygulamaları çalıştıran aynı andada bunları size ekrana dökülmüş kolay anlaşılabilir şekilde sunan arayüzdür türkiyede ismi ' Flash ' diye anılır çoğu diğer ülkelerde ise ' Firmware (fw) diye anılır.

3. Yazılım niçin yüklenmelidir ve neden yüklenir ?
Yazılım normal şartlarda kullanıcılar tarafından yüklenmemelidir çünki bu yıllardan beri hep bu şekilde tasarlandı coder'ler yani firma yazılımcıları bu sistemi tasarlarlar kullanıcılarda kullanırlar güncelleme çıkarsa yine kodcu arkadaşlar yaparlar ve yine kullanıcılar bunu görmekte olduğu arayüzden yada bilgisayar arayüzünden usb bağlantı protokolleri ve internet bağlantısını kullanarak güncellerler. Bunun dışında yazılımın deneyimli yada deneyimsiz içinde gelen harici bir versiyona yükseltilmesi bu coder arkadaşlarca pek tavsiye edilmiyor.

4. Yazılım downloader, yazılım flasher, yazılım update, versiyon downgrade nedir ?
Yazılım downloader elinizde olan yada belirttiğim gibi bir kaynak ile cihazınıza fw yüklemeye denir yani türkçe meali cihazıma yazılım indir demektir ancak biz buna yazılım yükleme diyoruz. Flasher de aynı şekilde yazılım yükleme işini yapan ve size bunu görseller ile gösteren arayüzdür. Yazılım update kullanmakta olduğunuz yazılımın yeni güncel versiyonu ile değiştirme işleminize yazılım update yani güncelleme denir. Versiyon downgrade ise yazılımınızdan daha düşük önceki bir versiyonu kurmaktır samsung cihazlarda bu pek sorun olmasada nokia'nın tam bi baş belasıdır evet yanlış duymadınız galaxy ace telefonunuzun versiyonunu cache'nizi temizledikten sonra hiç bir problem olmaksınız gözünüz kapalı downgrade yapabilirsiniz arkadaşlar..

Galaxy ace Flash Player​

Telefonunu root edin apk'yı kurun Flash dosyalarını indirin hafıza kartına atın root explorer'i açın ana dizinde iken yukarıda r/o r/w diye buton var ona bi kez basın data>data>com.adobe.flashplayer>lib içerisine yapıştırın 4 dosya olacak şekilde cihazı yeniden başlatın hazır.​

Galaxy Ace Genel Özellikler​

1. Ace ekran gorilla glass olup cizilmez değil yarı çizilir yani çizilmeye dayanıklı ekrandır arkadaşlar denemeler gördük çizilmiyor diyecek olursanız cihazın ekranındaki özellik şudur arkadaşlar kalın dediğimiz cizimler yani masanın kenarının tamamı yani paralel bir şekilde gelmesi çizmiyor ancak köşesinin yani en uç noktasından bahsediyorum sivri yeri burası cihazın ekranını kolayca çizmektedir arkadaşlar örneği türetebilirsiniz yani kısacası kalın cizimlerden kormayın ince sivri gibi olan şeylerden uzak tutun cıss ;)

2. Şarj sorunu arkadaşlar şarj sorununa pek girmeyeceğim videoda zaten detaylı şekilde değindim.

3. Uygulamalar arkadaşlar şimdi ben size şu uygulamayı kullanın bu uygulamayı kullanın diyemeyeceğim çünki herkezin telefonu kullanım şekli ve ihtiyaçları farklı ve bu anlamda binlerce uygulama var hepsine yetişemem sizde bu konuda ilgili paylaşımcı arkadaşlardan lütfen bu gibi isteklerde bulunmayınız bizleride anlayışla karşılayın çünki onlarca insan onlarca ihtiyaç ve onlarca uygulama maaşa bağlasanız yetişemeyiz :) markete girin sevgili dostlarım dilediğinizi yükleyin kormayın bozarım diye market zaten cihazınızla uyumsuz uygulamayı yüklemeye müsade etmez bu yüzden yükleyin gitsin baktınız beğenmediniz ihtiyaçlarınıza cevap vermiyor silin benzer uygulama yükleyin bu şekilde test edin bizlerde aynısını yapıyoruz çünki kahin değiliz hangi programın ne olduğunu kullanmadan denemeden bilemiyoruz anlayışla karşılayacağınız umuyorum.

4. Root nedir gereklimidir arkadaşlar root değimiz olay cihazınıda kullanıcı olmaktan çıkılıp yöneticiliğe geçmektir türkçe meali budur. Root gereklimidir kutudan çıktığı şekilde kullanmayacak ve o şekilde mezara götürmeyecekseniz evet gerekli. Root garanti dışımıdır evet garanti dışıdır peki nasıl olucak kolay arkadaşlar bu gün root olursun yarın unroot servis anlayamaz anlarda log'un ne olduğunu bile bilmeyen servisler var ve yapılışı çok basit sakın gözünüzü korkutmayın güvenin bu sözlere ..

Root Yapma
arkadaşlar aşağıda vermiş olduğum root_upd_1.zip dosyasını açmadan zipten çıkarmadan olduğu gibi telefonunuzun sdkart bölümüne yani hafıza kartınıza atınız ve telefonunuzu kapatınız tamamen kapandığında orta tuş yani home tuşu ile aynı anda power yani telefonu açma tuşumuzu basılı tutuyoruz ve tepki verince power'den elimizi çekip home tuşunu basılı tutmaya devam ediyoruz bu şekilde karşımıza recovery mod gelicek bu menüde dokunmatik çalışmayacaktır telefonun ses açma kısma tuşları yardımı ile ' Allow update to sdcard veya Select update from sdcard ' seçeneğinin üzerine gelin home tuşu ile tıklatın ve vermiş olduğum zip'i seçin yine home tuşuna basın işlem bittiğinde aynı menüden reboot (yeniden başlat)'ı seçin ve tamamdır bu kadar.

Unroot Yapma
Yaptığınız işlemlerin aynını yapın fakat bu kez unroot.zip'i seçin.

Root link :

Unroot link :

Galaxy Ace Oyunlarım​

Nfs Shift​

Kurulumu​

İki dosyayıda hafıza kartına atın hafıza kartının ana dizininde android isminde bir klasör göreceksiniz onun içinde ise datayı göreceksiniz data klasörünün içine indirdiğiniz datayı yani ' com.xxxxxxxx ' olan klasörü taşıyınız sonra apk'yı kurunuz ve oyuna girebilirsiniz.​

Sf Iv Hd​

Kurulumu​

Arkadaşlar street fighter ıv hd Root Gerektirir ! yüklemek forumları biraz gezerseniz zulum olmuş durumda ancak ben bu olayları en aza indirgemeye çalıştım yinede yapmanız gerekenler var ancak yapamayanlar olursa apk'yı yeniden düzenleyip bu kez tek kurulum yapıcam yinede bilesiniz bu dağıtılmışların içerisinde en kolayıdır ! Kuruluma geçelim Apk'yı kurun ancak kesinlikle açmayın vermiş olduğum data klasörünü SF_IV_DATA olarak hafıza kartınızın ana dizinine yapıştırın şimdi root exploreri kurun ve açın root explorer'in ana dizinde iken yukarıda r/o r/w diye buton var ona bi kez basın data>data>jp.co.camcom.android.sf4hd klasörüne girin ve files klasörünün içine vermiş olduğum *****'i yapıştırın ancak klasör olarak değil yani ***** klasörünün içindekiler oradaki dosyanın içerisine girecekler sonra root explorer'i kapatın oyununuz hayırlı olsun​

Brother in Arms 2​

Kurulumu​

İki dosyayıda hafıza kartına atın hafıza kartının ana dizininde gameloft isminde yeni bir klasör oluşturun gameloft klasörünün içinde games adında yeni bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz data dosyasını bia2 olacak şekilde games klasörünün içine atın apk'yı kurun oyununuz hazır​

Gangstar 3d​

Kurulumu​

İki dosyayıda hafıza kartına atın hafıza kartının ana dizininde gameloft isminde yeni bir klasör oluşturun gameloft klasörünün içinde games adında yeni bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz data dosyasını gangstar olacak şekilde games klasörünün içine atın apk'yı kurun oyununuz hazır​

GT Racing Motor Academy HD​

Kurulumu​

İki dosyayıda hafıza kartına atın hafıza kartının ana dizininde gameloft isminde yeni bir klasör oluşturun gameloft klasörünün içinde games adında yeni bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz data dosyasını GTRacing olacak şekilde games klasörünün içine atın apk'yı kurun oyununuz hazır​

N.O.V.A.​

Kurulumu​

İki dosyayıda hafıza kartına atın hafıza kartının ana dizininde gameloft isminde yeni bir klasör oluşturun gameloft klasörünün içinde games adında yeni bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz data dosyasını nova olacak şekilde games klasörünün içine atın apk'yı kurun oyununuz hazır​

PES 2012 Pro Evolution Soccer​

Kurulumu​

İki dosyayıda hafıza kartına atın hafıza kartının ana dizininde android isminde bir klasör göreceksiniz onun içinde ise datayı göreceksiniz data klasörünün içine indirdiğiniz datayı yani ' com.xxxxxxxx ' olan klasörü taşıyınız sonra apk'yı kurunuz ve oyuna girebilirsiniz.​

THE DEAD Chapter One​

Kurulumu​

Apk'yı kurunuz ve oyuna girebilirsiniz.​

Asphalt 5​

Kurulumu​

İki dosyayıda hafıza kartına atın hafıza kartının ana dizininde gameloft isminde yeni bir klasör oluşturun gameloft klasörünün içinde games adında yeni bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz data dosyasını asphalt5 olacak şekilde games klasörünün içine atın apk'yı kurun oyununuz hazır​

Eternal Legacy HD​

Kurulumu​

İki dosyayıda hafıza kartına atın hafıza kartının ana dizininde gameloft isminde yeni bir klasör oluşturun gameloft klasörünün içinde games adında yeni bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz data dosyasını GloftELHP olacak şekilde games klasörünün içine atın apk'yı kurun oyununuz hazır​

Real Racing 2 от (EA)​

Kurulumu​

The Final Escape-Lite​

Kurulumu​

Battleheart​

Kurulumu​

Bubble Birds​

Kurulumu​

Can Knockdown 2​

Kurulumu​

Glow Hockey 2 Pro​

Kurulumu​

Move the Box​

Kurulumu​

Penalty World Challenge 2010​

Kurulumu​

Angry Piggy (Adventure)​

Kurulumu​

Seven Stars 3D​

Kurulumu​

Şirinler​

Kurulumu​

Hugo Retro Mania Türkçe​

Kurulumu​

Apk'yı kurunuz ve oyuna girebilirsiniz.

Not : The_schizophrenia - ugutez1 konunun sahibi benim aynı kişiyim yani alıntı demeyin ..

• Beğen
Tepkiler: soyupakhasan, Emip, kapakli511 ve 5 diğerleri

mertali42

Üye
Güzel olmuş elinize sağlık.biz yeni başlıyanlar için derli olmuş..Bu arada konu dışı olacak ama rom olarak hangisini tavsiye edersiniz?

isobabakral

isobabakral

Üye
telefonu almayı düşünüyorumda sence iyimi bu telefon verdiğim paraya değermi ve bu güncellemeyi samsung şuanda satılan telefonlara yapmış gingerbread yapmış

apof1s

Üye
Teşekkurler.Gangstar 3d acıldı fakat oyun baslatnca ekran beyaz oldu cozumu varmı acaba?

nazmi28

nazmi28

Üye
street fıghter sıkıntılı bılgıne ***** olmuyor hem apk telefonla uyumlu degıl...sen bunu galaxs ace5830 da denedın mı ben 1 haftadır denıyorum ama nedense dowladıng resource fıles yazısını gıderemedım... yazılım 2.3.3 gıngarbard

origo35

Üye
nfs shift çalışmıyor.

ugutez1

ugutez1

Üye
    Konu Sahibi
ARkadaşlar bu oyunların hepsi denendi ve hepsi çalışıyor talimatları tam uygulayın yeter.

blacktalon

blacktalon

Üye
Eline saglk ugrasmissin baya, detayli guzel konu olmus

bluemai

bluemai

Üye
Kardeş peki telefonun ıçinde gelen orijinal yazılımı yitirdigimiz zaman kies ile tekrar ilk günkü yazılıma donemezmiyiz eğer evet ise nasıl yaparız..

Ekremdin

Ekremdin

Üye
eline sağlık on numara olmuş. bisey soracam galaxy ace telefonun yanındaki metal kısım ezildi. darbe aldı. kasayı değiştirme imkanımız varmı. varsa maliyeti nedir ?

gıyaset

Üye
oyunlardan bir kaç tanesini indirdim hiçbiri çalışmıyor

dj mahsuni

Üye
ewt hepsi çalışıyor arkadaşlar.talimatları iyi okuyun.

Hasan Enes

Hasan Enes

Üye
Nasıl hepsini deniyorsun ya TRİDENT s321 telefonun var deniyorsun ne bilecez telefona bişi olmayacağını!

ays-e

Üye
tesekkürler :bye2:

cext

Üye
Arkadaşlar ben pes 12 nin apk ve data sını indirdim sonra telefonu pc ye taktım sonra bu 2 soyayı telefondaki 'Android ' dosyasına kayıt ettim sonra apk yi yukle dedim 'pes 12 ' diye yüklendi fajat oyuna girmeye çalıştığımda 'Error ,Download error .The server is not available or validation of the files is not successful . please try again later ' yaziyor ne yapmam lazım başka birşey daha mı indirmem lazım anlayamadım yoksa yanlış yere mi yükledim nolur yardım edin acemiyim :(

omerumut

omerumut

Üye
Arkadaşlar galaxy ace de oyunları sd karta atamıyormuyuz ? Galaxy ace almayı dusunuyorumda...

jebelem

jebelem

Üye
Eline sağlık aga güzel olmuş.

05mete05

05mete05

Üye
şimdi ben asphalt 5 i yükliycem de apk dosyasını indirdim datayı indircektim de 80 küsür mb çıktı yüklemezsem çalıştırır mı ?

Sncrty

Sncrty

Üye
asphalt 5 çalışıyor diğer oyunları denedikçe de yazarım PAYLAŞIM VE EMEĞİN İÇİN TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM

Bu arada Real Racing 2 nin link kırık sağlam link verirsen çok sevinirim gerçekten süper oyunlar elinde başka oyun varsa paylaşırsan çok güzel olur tşkkrler

onesad

Üye
Arkadaşlar ben pes 12 nin apk ve data sını indirdim sonra telefonu pc ye taktım sonra bu 2 soyayı telefondaki 'Android ' dosyasına kayıt ettim sonra apk yi yukle dedim 'pes 12 ' diye yüklendi fajat oyuna girmeye çalıştığımda 'Error ,Download error .The server is not available or validation of the files is not successful . please try again later ' yaziyor ne yapmam lazım başka birşey daha mı indirmem lazım anlayamadım yoksa yanlış yere mi yükledim nolur yardım edin acemiyim :(

android e değil. android/data ya at.

Üst Alt