Beraber Yazacağımız İlk Uygulamaya Karar Verelim!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi

Okey'i "Nadir_89" nickli arkadaşımıza söylemiştik, o ilgileniyor sanırım.
Symbian için flashta yazdığı harika bir okey oyunu vardı.
Öncelikle Silverlight'a portlamayı denedi ama olmamış sanırım.
Silverlight için baştan yazacağını söylemişti.

Sen öğrencilerin, memurların, emeklilerin ve çeşitli meslek gruplarının internette yoğun olarak kullandıkları veri, sorgu, istatistik sitelerini (Başbakanlık kanun, tüzük, yönetmelik sorgulama sitesini örnek vermiştim hatırlarsan) mobil uygulama olarak kullanıcılara sunabilirsen çok büyük iş başarmış olursun bence.
Dediğin gibi oyun yazmak gerçekten zahmetli iş.
Hele ki insanları memnun edecek kalitede bir oyun ortaya çıkarmak çok zamanını alacaktır.
Şu an mağazada halkımızın çok rağbet gösterdiği "okey" ve "batak" oyunu anlamında eksik var orası doğru.
Ama eminim o konuyla ilgilenenler vardır zaten.
En azından Nadir'in okeyle ilgilendiğini biliyorum.
Pişti olarak senin oyunun iş görüyor zaten. (Türkçeyi eklemeyi unutma :kıskıs:)

Umarım şu internetten veri çekme işini çözersin.
Güzel çalışmalarının devamını diliyorum.
Kolay gelsin ;)

Teşekkürler, o konuya yoğunlaşacağım, internetten veri çekmeyi tam olarak öğrenip. Desteğinizi hissetmek bana güç veriyor. Sağolun. Türkçe Pişti ve Tabu çok yakında :)

- - - Eklendi - - -

Senin tam olarak istediğin bu tarz uygulamayı ben hazırlıyorum abi bir okulun öğrenci bilgi sistemi adı altında :)

Devlet işleri için de bu proje bitince el atacağım.Malum güvenlik ve bağlantılı veri sistemleriyle aram pek iyidir :)

Başarılar, umarım başarılı olursun.

- - - Eklendi - - -

Bence mağazaya okey oyunu ve kim 500 bin ister gibi bi oyun lazım. Uygulama olarak güzel bir mp3 player olabilir.Alternatif ve çok farklı yapabilirsen iyi olur diye düşünüyorum :)

Mp3 player için bir kaç düşüncem var, toplayıp farklı bir şey çıkartabilirsem yazabilirim. Teşekkürler

- - - Eklendi - - -

Fikirler çok güzel.Ama boyle gerçekçi multiplayer olan bir okey oyunu fena olmaz...Bu arada abi sen bekle ileride tecrübe kazanınca sana yardım edeceğim İnşallah. :D

İnşallah, inşallah :)

- - - Eklendi - - -

evet türkce bir milyoner oyunu veya hani batakta olsa fena olmaz ama ben tercihimi rehberden yana kullandım

Bu fikir sanırım iyice oturdu kafamda, orjinal bir kaç düşünce oluştu, internet olayını çözene kadar bu olayı yapabiliriz. Hem şifrelenebilir bir rehber, hem callTask.

Duran.Y

Duran.Y

Üye
Şöyle birşey nasıl olur peki, whatsapp misali hem konuşup hemde karşılıklı tavla vs oynamak. MSN meşhurken oynardık onun gibi birşey yapılabilir mi hem sohbet hemde oyun ama çok genel değil sadece kendi arkadaşların sana ulaşabilecek işte facebook yada numara üzerinden ekleme gibi bir uygulama.

• Beğen
Tepkiler: teAtalay
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Şöyle birşey nasıl olur peki, whatsapp misali hem konuşup hemde karşılıklı tavla vs oynamak. MSN meşhurken oynardık onun gibi birşey yapılabilir mi hem sohbet hemde oyun ama çok genel değil sadece kendi arkadaşların sana ulaşabilecek işte facebook yada numara üzerinden ekleme gibi bir uygulama.

Bu tür programlar için çok gelişmiş bir yazılım ekibi ve ileri seviye bir server olmalı :) Bana 10 beden bol ^^

Duran.Y

Duran.Y

Üye
Bu tür programlar için çok gelişmiş bir yazılım ekibi ve ileri seviye bir server olmalı :) Bana 10 beden bol ^^

Anladım kardeşim en iyisi ben bunu Windowsa önereyim :hmmm

- - - Eklendi - - -

hatta whatsapp MessageMe ye karşılık böyle bişey eklese yıkar geçer ortalığı :ehe

• Beğen
savaronajointed

savaronajointed

Üye
Dosya yönetici ve birçok formatı ve alt yazı desteği olan bir video oynatıcı lazım gerisi hikaye;) :)
Sent from my Lumia920 using Board Express

• Beğen
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Dosya yönetici ve birçok formatı ve alt yazı desteği olan bir video oynatıcı lazım gerisi hikaye;) :)
Sent from my Lumia920 using Board Express

Önceden de söyledim, bize sunulan zaten bir adet MediaElement var o da sizin kullanmış olduğunuz MediaPlayer. Bu tür uygulamalar için özel izin gerekiyor sanırım ya da ultra profesyonel bir ekip :)

ecel54

ecel54

Üye

Anladım kardeşim en iyisi ben bunu Windowsa önereyim :hmmm

- - - Eklendi - - -

hatta whatsapp MessageMe ye karşılık böyle bişey eklese yıkar geçer ortalığı :ehe
microsoftun skype si var zaten. Başka birşey yapmaz

Duran.Y

Duran.Y

Üye
O zaman whatsapp'a :)

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
Teşekkürler, o konuya yoğunlaşacağım, internetten veri çekmeyi tam olarak öğrenip. Desteğinizi hissetmek bana güç veriyor. Sağolun. Türkçe Pişti ve Tabu çok yakında :)

- - - Eklendi - - -

Başarılar, umarım başarılı olursun.

- - - Eklendi - - -

Mp3 player için bir kaç düşüncem var, toplayıp farklı bir şey çıkartabilirsem yazabilirim. Teşekkürler

- - - Eklendi - - -

İnşallah, inşallah :)

- - - Eklendi - - -

Bu fikir sanırım iyice oturdu kafamda, orjinal bir kaç düşünce oluştu, internet olayını çözene kadar bu olayı yapabiliriz. Hem şifrelenebilir bir rehber, hem callTask.
ilginiz için şimdiden teşekkürler üstadım umarım başarılı olursunuz

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah :) , beraber başarılı olacağız tek yazmayacağım, yardım edeceksiniz. Şu an uygulamayı kafamda oturtmaya çalışıyorum, daha sonra da ne gibi eklentiler olabiliri tartışacağız :)

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
tamam kardeşim elimizden geldiği kadar ne gerekiyorsa yanındayız android uygulamadan bahsetmiştim size kim aramış diye bi uygulama var seni arayan ismini bilmediğin numaraları yada herhangi bir numarayı sorgulama yapabiliyorsun eğer sistem kayıtlarında kayıtlı ise kim olduğunu buluyor sana bunun alt yapısı nedir acaba sizinde bu altyapıya ulaşma şansınız varmı

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
tamam kardeşim elimizden geldiği kadar ne gerekiyorsa yanındayız android uygulamadan bahsetmiştim size kim aramış diye bi uygulama var seni arayan ismini bilmediğin numaraları yada herhangi bir numarayı sorgulama yapabiliyorsun eğer sistem kayıtlarında kayıtlı ise kim olduğunu buluyor sana bunun alt yapısı nedir acaba sizinde bu altyapıya ulaşma şansınız varmı

Bu numaraları tutan bir servis var demek ki, ancak bu servise ulaşabilmem bana imkansız gibi geldi. Kim neden paylaşsın ki arayanı veren bir servisi ücretsiz?

Ayrıca desteğiniz için de teşekkürler.

orian

orian

Üye
türkçe ve güzel bi facebook. iosta bi facebook 25 mb. bizdeki 4 mb. bi işe de yaramaz. microsoftun en son guncellemesi taa ne zaman olmuş. markette dunya kadar facebook var hiç biri android ya da ios la kıyaslanamaz. Senden güzel bi facebook uygulaması istiyoruz

• Beğen
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
türkçe ve güzel bi facebook. iosta bi facebook 25 mb. bizdeki 4 mb. bi işe de yaramaz. microsoftun en son guncellemesi taa ne zaman olmuş. markette dunya kadar facebook var hiç biri android ya da ios la kıyaslanamaz. Senden güzel bi facebook uygulaması istiyoruz

:) Dediklerinde son derece haklısın ancak web tarafında pek bilgim yok.

orian

orian

Üye
Anladım kardeş sağolasın inşallah güncelleme gelir :)

orian

orian

Üye
benim neden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...