Beraber Yazacağımız İlk Uygulamaya Karar Verelim!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tanercoskun

tanercoskun

Üye
Öncelikle güzel bir düşünce teşekkür ederiz ve başarılar dilerim. Bir çok ihtiyacım var ama onları Nokia veya Ms den. Bekliyorum ;) 3 uncu parti ihtiyaç duyduğum uygulamaların başında Rss okuyucu olabilir iyide rağbet görebilir.

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Tebrik ediyor başarılar diliyorum. Rapdialer uygulaması benim olmazsa olmazım oldu bulutsuzgece emeğin için sana da sonsuz teşekkurler. Benim size sunacağım markette sürüsü ile olan ama hiç biri hoşuma gitmeyen bir Facebook uygulaması iyi olurdu ve eğer farklı ve güzel olursa talep de çok olur diye düşünüyorum

Bu da olabilir ancak baştan da dediğim gibi internetten veri çekmeyi öğrenmem lazım. En yakın zamanda öğreneceğim.

- - - Eklendi - - -

Güzel KONU, Güzel DÜŞÜNCE, Güzel PAYLAŞIM ve Güzel FİKİRLER olmuş, bunun için şimdiden emeğinize sağlık diyorum. Biraz düşünüp ben de fikrimi belirteceğim. Acaba bir sakıncası olmaz ise mağazadaki uygulamalarınız neler yazabilir misiniz ? Belki onları inceleyerek hem sizin alanınızda hem de daha iyisi için bir fikir üretebiliriz ...

Ben teşekkür ederim ilginiz için. Uygulamalarım için :

- - - Eklendi - - -

Abi bir video oynatıcı proğram ve dosya yöneticisi
Sent from my Lumia920 using Board Express

Öncelikle teşekkürler. Önceden de söylediğim gibi bu konu bana çok uzak. Ancak öğrendiğim ilk gün bu konuya yoğunlaşacağım.

- - - Eklendi - - -

Gerçekten çok güzel bir işe kalkışmışsınız öncelikle size teşekkür ederim.Keşke bütün geliştiriciler sizin gibi duyarlı olsa ve kullanıcıların taleplerine önem verse hiç bir mağaza bizimkinin eline su dökemez o zaman.Şu anda aklıma gelen bir uygulama yok zaten baya bir öneri gelmiş.Başarılar diliyorum size.

Ne demek ben teşekkür ediyorum, keşke tüm kullanıcılar da sizin kadar duyarlı olabilse :)

- - - Eklendi - - -

Öncelikle güzel bir düşünce teşekkür ederiz ve başarılar dilerim. Bir çok ihtiyacım var ama onları Nokia veya Ms den. Bekliyorum ;) 3 uncu parti ihtiyaç duyduğum uygulamaların başında Rss okuyucu olabilir iyide rağbet görebilir.

Teşekkürler, bu konuyu da yazıyorum aklıma.

a10m6t

Üye
Ben de konsept Live tile larda gördüğüm bir fikri paylaşayım ekrana Bi kamera kısayolu Live tile koyuyosun ve kameran nereyi gösterirse kutucuk sürekli canlı olarak orayı gösteriyor ama şuan için mümkün değil galiba 30 dk sınırı yüzünden

• Beğen
Tepkiler: teAtalay
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Ben de konsept Live tile larda gördüğüm bir fikri paylaşayım ekrana Bi kamera kısayolu Live tile koyuyosun ve kameran nereyi gösterirse kutucuk sürekli canlı olarak orayı gösteriyor ama şuan için mümkün değil galiba 30 dk sınırı yüzünden

Düşünce güzel ancak dediğiniz gibi mümkünat kısıtlı. Ayrıca böyle uygulamalar pilinizin kısa sürede bitmesine yol açar diye düşünüyorum.

a10m6t

Üye
Ama çok hoş olur be

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
:) Katılıyorum

a10m6t

Üye
Ayrıca kardeşim Microsoft un translate uygulamasını incelediysen görmüşsündür uygulamayı Live tile yapınca günün kelimesi konseptinde ekrana bir kelime ve anlamı geliyor arka fondada kelimeyle ilgili bir resim ve hergun bir kelimeyi tam öğreniyorum bu şekilde insanın aklında kalıyor benim hoşuma gitti güncelleme aralığı daha kısa olursa buna benzer bişey olabilir mesela

• Beğen
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca kardeşim Microsoft un translate uygulamasını incelediysen görmüşsündür uygulamayı Live tile yapınca günün kelimesi konseptinde ekrana bir kelime ve anlamı geliyor arka fondada kelimeyle ilgili bir resim ve hergun bir kelimeyi tam öğreniyorum bu şekilde insanın aklında kalıyor benim hoşuma gitti güncelleme aralığı daha kısa olursa buna benzer bişey olabilir mesela

Bu da gayet iyiymiş ancak yapılmış bir uygulama, bundan daha iyisini yapmalıyız o zaman.

theruhix

Üye
Hocam sahadan mackolik tarzı bi uygulama harika olurdu çnkü o uygulamalar paralı yani bi seferlik değil günlük aylık istiyolar :(

Peocawe

Peocawe

Üye
Tek ihtiyacım olan sadece bir TARAYICI. wp 7.8 kullanıyorum ve ie den bıktım.

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Hocam sahadan mackolik tarzı bi uygulama harika olurdu çnkü o uygulamalar paralı yani bi seferlik değil günlük aylık istiyolar :(
Bu tur uygulamaları adam akilli yapabilmek icin siteldrin web servicelerini ve web uygulamalarino cok iyi bilmek gerekiyor. Ben net tarafinda cok bilgili degilim ama onceden de soyledigim gibi ogrenecegim ve fikriniz gayet guzel, yazdim aklima.

- - - Eklendi - - -

Tek ihtiyacım olan sadece bir TARAYICI. wp 7.8 kullanıyorum ve ie den bıktım.

Bunu onceden de konustuk, o iş şirkdtldrin hatta buyuk şirketlerin işi. Biz yaparsak ie tabanli olur.

- - - Eklendi - - -

Bir sorun var galiba oyun başlatıyorum kartlar dağılıyor sonra 1 veya 2 kart atınca oyun donuyor

Cevabınızı bekliyorum.

mamix74

mamix74

Üye
mac sonuclarini veren mac ozetlerini veren bi program ilac gibi olut

• Beğen
Lumiance

Lumiance

Üye
Okey oyunu istiyorum

- - - Eklendi - - -

Okey oyunu eksikliğinin farkındayım ancak inanın ki oyun yazmak istemiyorum Pişti'den sonra. Pişti'yi bir ayda yazdım ve download sayısı 25.

piştiyi herkes bilmeyebilir ama okeyin popülaritesi daha yüksek zannımca. Şöyle Bluetooth üzerinden multiplayer oynayabileceğimz bir oyun olurda daha iyi olur diye düşünüyorum. :)

• Beğen
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
mac sonuclarini veren mac ozetlerini veren bi program ilac gibi olut

En başta dediğim gibi bu tür uygulamaların güzel olabilmesi usta Web bilgisi gerektirir. Web programlama ile aram yok ama öğreneceğim.

- - - Eklendi - - -

Okey oyunu istiyorum

- - - Eklendi - - -

piştiyi herkes bilmeyebilir ama okeyin popülaritesi daha yüksek zannımca. Şöyle Bluetooth üzerinden multiplayer oynayabileceğimz bir oyun olurda daha iyi olur diye düşünüyorum. :)

Eğer ki bolca bir vaktim olursa yazacağım ilk oyun Okey olacak :)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Eğer ki bolca bir vaktim olursa yazacağım ilk oyun Okey olacak :)

Okey'i "Nadir_89" nickli arkadaşımıza söylemiştik, o ilgileniyor sanırım.
Symbian için flashta yazdığı harika bir okey oyunu vardı.
Öncelikle Silverlight'a portlamayı denedi ama olmamış sanırım.
Silverlight için baştan yazacağını söylemişti.

Sen öğrencilerin, memurların, emeklilerin ve çeşitli meslek gruplarının internette yoğun olarak kullandıkları veri, sorgu, istatistik sitelerini (Başbakanlık kanun, tüzük, yönetmelik sorgulama sitesini örnek vermiştim hatırlarsan) mobil uygulama olarak kullanıcılara sunabilirsen çok büyük iş başarmış olursun bence.
Dediğin gibi oyun yazmak gerçekten zahmetli iş.
Hele ki insanları memnun edecek kalitede bir oyun ortaya çıkarmak çok zamanını alacaktır.
Şu an mağazada halkımızın çok rağbet gösterdiği "okey" ve "batak" oyunu anlamında eksik var orası doğru.
Ama eminim o konuyla ilgilenenler vardır zaten.
En azından Nadir'in okeyle ilgilendiğini biliyorum.
Pişti olarak senin oyunun iş görüyor zaten. (Türkçeyi eklemeyi unutma :kıskıs:)

Umarım şu internetten veri çekme işini çözersin.
Güzel çalışmalarının devamını diliyorum.
Kolay gelsin ;)

• Beğen
ardacumhur

ardacumhur

Üye

Okey'i "Nadir_89" nickli arkadaşımıza söylemiştik, o ilgileniyor sanırım.
Symbian için flashta yazdığı harika bir okey oyunu vardı.
Öncelikle Silverlight'a portlamayı denedi ama olmamış sanırım.
Silverlight için baştan yazacağını söylemişti.

Sen öğrencilerin, memurların, emeklilerin ve çeşitli meslek gruplarının internette yoğun olarak kullandıkları veri, sorgu, istatistik sitelerini (Başbakanlık kanun, tüzük, yönetmelik sorgulama sitesini örnek vermiştim hatırlarsan) mobil uygulama olarak kullanıcılara sunabilirsen çok büyük iş başarmış olursun bence.
Dediğin gibi oyun yazmak gerçekten zahmetli iş.
Hele ki insanları memnun edecek kalitede bir oyun ortaya çıkarmak çok zamanını alacaktır.
Şu an mağazada halkımızın çok rağbet gösterdiği "okey" ve "batak" oyunu anlamında eksik var orası doğru.
Ama eminim o konuyla ilgilenenler vardır zaten.
En azından Nadir'in okeyle ilgilendiğini biliyorum.
Pişti olarak senin oyunun iş görüyor zaten. (Türkçeyi eklemeyi unutma :kıskıs:)

Umarım şu internetten veri çekme işini çözersin.
Güzel çalışmalarının devamını diliyorum.
Kolay gelsin ;)

Senin tam olarak istediğin bu tarz uygulamayı ben hazırlıyorum abi bir okulun öğrenci bilgi sistemi adı altında :)

Devlet işleri için de bu proje bitince el atacağım.Malum güvenlik ve bağlantılı veri sistemleriyle aram pek iyidir :)

• Beğen
Tepkiler: teAtalay ve bulutsuzgece
pirenuri

pirenuri

Üye
Bence mağazaya okey oyunu ve kim 500 bin ister gibi bi oyun lazım. Uygulama olarak güzel bir mp3 player olabilir.Alternatif ve çok farklı yapabilirsen iyi olur diye düşünüyorum :)

• Beğen

IVI-Elia

Üye
Fikirler çok güzel.Ama boyle gerçekçi multiplayer olan bir okey oyunu fena olmaz...Bu arada abi sen bekle ileride tecrübe kazanınca sana yardım edeceğim İnşallah. :D

• Beğen
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
evet türkce bir milyoner oyunu veya hani batakta olsa fena olmaz ama ben tercihimi rehberden yana kullandım

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...