Beraber Yazacağımız İlk Uygulamaya Karar Verelim!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Konu için teşekkür ederim böyle bir konu olduğunu görünce bir kez daha mutlu oldum hem senin böyle düşünmen hemde maxicep wp8 kullanıcılarına böyle bir fırsat sunman gerçektende çok güzel birşey sevindirici :)

Telefonumuz gerçekten güzel mağazamızda çoğu uygulama var eksik yada artı yönleriyle fakat benim bir isteğim var.Ana menü kısmında arka plana resim ekleme gibi bir program yapabilir misin?Mağazada böyle bi program vardı ama imkanları kısıtlıydı diye hatırlıyorum bende silmiştim.Görsellik açısından güzel olur birde mağazada buna dair program az olduğu için güzel birşey yaparsan gayet iyi sonuçlar alabilirsin gibime geliyor :oke:

Mutlu olmanıza sevindim, inşallah beraber yapabileceğiz. Ana menü kısmında değişiklik yapabilme yetkimizin olmadığını düşünüyorum ama araştıracağım.

- - - Eklendi - - -

Güzel bir bilgi yarışması olsa kimse hayır demezdi diye düşünüyorum çünkü hala bir bilgi yarışmamız yok..
saygılar

Aslında başta da dediğim gibi oyun yapmayı pek istemiyorum ama bunu yapabiliriz. Ancak dediğim gibi birinci planda değil. Yapmayacak da değiliz ama. Çok "ama" oldu ama idare et Trabzonlu hemşerim :)

- - - Eklendi - - -

Arkadaşım öncelikle böyle bir yola çıktığın için teşekkür ederim Gerçekten ben şahSen andiroid kullanıyorum flash desteği yok diye lumia serisine bakmıyorum çok güzel olur birde tüm formatları oynatacak video oynatıcı olsa iyi olur bu video oynatıcıyı nokia ya bile mail atmıştım Symbian için yapmadılar

Arkadaşlara da dediğim gibi, bize sunulan şuna benziyor örneğin bir tür MediaElement var ve sen bundan başka açabilecek yetkiye sahip değilsin video veya müzikler için. MediaElement'in de desteklediği belirli türler var o da zaten normal MediaPlayer'ın desteklediği türler. Ancak yorumunuz ve ilginiz için teşekkürler.

ANIL

ANIL

Admin
Çalışmalarında başarılar dilerim bende Ytü Myo'dayım :)

ecel54

ecel54

Üye
tarayıcı konusunda windows phone 8 ile bu sorun kalkmıştı benim bildiğim. uc browser,xpress browser ve adını hatırlamadığım bir uygulama kendi internet altyapılarını kullanıyor

• Beğen
Tepkiler: teAtalay
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
tarayıcı konusunda windows phone 8 ile bu sorun kalkmıştı benim bildiğim. uc browser,xpress browser ve adını hatırlamadığım bir uygulama kendi internet altyapılarını kullanıyor

O zaman şöyle söyleyeyim bu adamların C# kaynak kodlu browserları var ve bu iş benim çok üstümde kalır. Ancak ben hala böyle olduğunu düşünmüyorum.

- - - Eklendi - - -

Bu arada Pişti, Featured Games'te 1.liğe çıkmış :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
aynı okuldan bir kac kişiymişiz:kıskıs:

Öncelikle istekler cok guzel ama wp8 sdk'sının izin vermeyecegi şeylerin istendigini görüyorum. Bunu şoyle aciklayabiliriz;microsoft geliştiricinin eline un ve şeker veriyor ve un helvası yapacaksın diyor. Biz geliştiriciden irmik helvası istiyoruz.

Tarayıcı konusunda iyi bir araştırma yapmak lazım. Evet markette onlarca tarayıcı var fakat hepsi ie tabanında calışıyor. İki tanesi hariç. Nokia xpress browser ve uc browser. İe dahil magazadaki hic bir tarayicida upload destegi yok. Bu yuzden forum sitelerinde resim ekleme buyyk sorun. Şimdiye kadar bu özelligi bir tek UC browser sunabildi. Demek ki sdk izin veriyor. Bu arada uc browser da ie tabanli calişmayan iki browserdan birisi. UC browser uzerinden araştirma ve calişma yapilabilirse,uzerine hem html5 hem de javascript destegi eklenirse guzel bir browser yapilabilir. Tabi bu basit bir olay degil ama uzerinde calişmaya deger bir şey. Cok iyi bilmemekle birlikte webkit tabanli bir tarayici da magazadaki en hizli tarayici olabilir fakat yapilabilirligini bilmiyorum.

Bence kişiselleştirme uygulamalariyla ugraşmak şu anda vakit kaybi olur. Zira iyi bir Uygulama için minimum bir ay ugraşilsa,zaten microsoft onumuzdeki guncellemelerde canli kilit ekrani apilerini acacagi için şu andaki apilerle yapilabileceklerden cok daha iyileri yapilabilecek. Bu baglamda benim tavsiyem kişiselleştirme uygulamasindan ziyade kullanişlilik ve internet tabanli uygulama uzerine egilmektir.

Tabi bu arada maxicep icin bir uygulama geliştirirseniz de yok demem:ehe

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve teAtalay
yeminli06

yeminli06

Üye
O zaman şöyle söyleyeyim bu adamların C# kaynak kodlu browserları var ve bu iş benim çok üstümde kalır. Ancak ben hala böyle olduğunu düşünmüyorum.

- - - Eklendi - - -

Bu arada Pişti, Featured Games'te 1.liğe çıkmış :)

Bir sorun var galiba oyun başlatıyorum kartlar dağılıyor sonra 1 veya 2 kart atınca oyun donuyor

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
aynı okuldan bir kac kişiymişiz:kıskıs:

Öncelikle istekler cok guzel ama wp8 sdk'sının izin vermeyecegi şeylerin istendigini görüyorum. Bunu şoyle aciklayabiliriz;microsoft geliştiricinin eline un ve şeker veriyor ve un helvası yapacaksın diyor. Biz geliştiriciden irmik helvası istiyoruz.

Tarayıcı konusunda iyi bir araştırma yapmak lazım. Evet markette onlarca tarayıcı var fakat hepsi ie tabanında calışıyor. İki tanesi hariç. Nokia xpress browser ve uc browser. İe dahil magazadaki hic bir tarayicida upload destegi yok. Bu yuzden forum sitelerinde resim ekleme buyyk sorun. Şimdiye kadar bu özelligi bir tek UC browser sunabildi. Demek ki sdk izin veriyor. Bu arada uc browser da ie tabanli calişmayan iki browserdan birisi. UC browser uzerinden araştirma ve calişma yapilabilirse,uzerine hem html5 hem de javascript destegi eklenirse guzel bir browser yapilabilir. Tabi bu basit bir olay degil ama uzerinde calişmaya deger bir şey. Cok iyi bilmemekle birlikte webkit tabanli bir tarayici da magazadaki en hizli tarayici olabilir fakat yapilabilirligini bilmiyorum.

Bence kişiselleştirme uygulamalariyla ugraşmak şu anda vakit kaybi olur. Zira iyi bir Uygulama için minimum bir ay ugraşilsa,zaten microsoft onumuzdeki guncellemelerde canli kilit ekrani apilerini acacagi için şu andaki apilerle yapilabileceklerden cok daha iyileri yapilabilecek. Bu baglamda benim tavsiyem kişiselleştirme uygulamasindan ziyade kullanişlilik ve internet tabanli uygulama uzerine egilmektir.

Tabi bu arada maxicep icin bir uygulama geliştirirseniz de yok demem:ehe

Bilgilendirmeniz ve desteğiniz için teşekkürler. Aynı okulun havasını solumamız da ayrı bir güzel olmuş :) Şöyle söylemem gerekiyor ben çok profesyonel bir yazılımcı değilim daha öğrenciyim bu konuda ve her geçen gün geliştiğime inanıyorum ancak bu gelişme proje yaparak oluyor. Şimdi ben direk ie kullanmayan bir browser direk "Yapamam" diyeyim açık açık. Çünkü bu gerçekten yazılımın temellerindendir bildiğiniz üzere sağlam bir browser yapmak ama diğer arkadaşlara da dediğim gibi profesyonelliğe ulaştığımda bu fikirleriniz sizden bana armağan olacaktır.

İnternet tabanlıdan kastınız herhangi bir web sitesinden data çekerek oluşturulan uygulamalar mı acaba?

- - - Eklendi - - -

Bir sorun var galiba oyun başlatıyorum kartlar dağılıyor sonra 1 veya 2 kart atınca oyun donuyor

Allah allah bu sorun ne zaman oluyor? Genelde mi yoksa sürekli mi?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Şu sayfa için mobil uygulama yapman mümkün mü acaba?

İstediğimiz kanun, tüzük, yönetmelik, tebliğ vb. unsurları aynı bu sayfadaki gibi sorgulayabilelim.

Kanunlar'a bastığımızda gelen ekran...

Yönetmelikler'e bastığımızda gelen ekran

Bence çok faydalı olur. :oke:

Yine bunun gibi öğrencilerin, memurların, emeklilerin çeşitli bilgileri sorgulayabildikleri, kurumların e-uygulamalarını mobile taşıyan yada bunlara mobilden basit bir arayüzle erişim sağlayan yazılımlar çok iş görür bence.

Bu tür uygulamalarda hem kendin veritabanı oluşturmak zorunda kalmazsın, hem boyutu küçük olur hem de bitirmesi daha kısa zaman alır. Bu noktada sana düşen; güzel ama basit ve kullanışlı bir yazılım arayüzüyle bu hizmet ve uygulamaları son kullanıcıya ulaştırmak.

Ne dersin?

• Beğen
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Kesinlikle çok mantıklı ancak diyeceğim ama kızmayın :) Yine ancak diyorum, aslında ben global bir şey yapmak istiyorum. Bu konu aslında çok güzel hoşuma gitti. Ben aslında internetten hiç veri çekip bir uygulama yazmadım ama bunu öğreneceğim. Uzun sürmez bu konuyu unutmayalım :)

Ayrıca ilginiz için çok çok teşekkürler ^^

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Kesinlikle çok mantıklı ancak diyeceğim ama kızmayın :) Yine ancak diyorum, aslında ben global bir şey yapmak istiyorum. Bu konu aslında çok güzel hoşuma gitti. Ben aslında internetten hiç veri çekip bir uygulama yazmadım ama bunu öğreneceğim. Uzun sürmez bu konuyu unutmayalım :)

Anlıyorum hedefin büyük :)
Yabancıların da dikkatini çekecek, globale hitap eden bir uygulama istiyorsun.

Ama yukarıda belirttiğim tipteki uygulamalara da gerçekten çok ihtiyaç var.
Mesela yine buraya üye olan Tayfun isminde bir arkadaşımızın benzer nitelikte uygulaması vardı.
Çekiliş sonuçlarını Milli Piyango'nun sitesinden çekiyor. Sade ve başarılı bir program.
Demem o ki, globali düşünmek güzel ama bizim insanımızın takdirini kazanmak da iyi bir başlangıç olur bence.

Bak sana bir şey anlatayım.
Mağazada RapDialer uygulamasını görmüşsündür belki.
Onun Türkçe çevirisini ben yaptım.
Çeviriden sonra Türklerin uygulamaya olan ilgisi inanılmaz arttı, değerlendirmeler birbirini izledi.
Hemen hemen hepsi 5 yıldız.
4 yıldız olanlar da uygulamanın cevapsız çağrı ve gelen arama geçmişini live tile'ında gösterememesinden kaynaklanıyor.
Gerçi o da uygulamanın kusuru değil, bu bilgilere erişime WP izin vermiyor.
Neyse güncelleme olduğunda arada bir geliştiriciyle mailleşiyoruz.
Diyor ki;"çeviri ve son düzenlemelerden sonra Türklerden çok güzel, çok olumlu değerlendirmeler aldım."
Bu gelişmeler kendisini çok memnun etmiş.

Neyse toparlayıp özetleyelim; kendi halkımızın beğenisini ve takdirini kazanmak da çok güzel.

Bu tip uygulamaları mutlaka düşün :oke:

• Beğen
Tepkiler: pirenuri ve teAtalay
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi

Anlıyorum hedefin büyük :)
Yabancıların da dikkatini çekecek, globale hitap eden bir uygulama istiyorsun.

Ama yukarıda belirttiğim tipteki uygulamalara da gerçekten çok ihtiyaç var.
Mesela yine buraya üye olan Tayfun isminde bir arkadaşımızın benzer nitelikte uygulaması vardı.
Çekiliş sonuçlarını Milli Piyango'nun sitesinden çekiyor. Sade ve başarılı bir program.
Demem o ki, globali düşünmek güzel ama bizim insanımızın takdirini kazanmak da iyi bir başlangıç olur bence.

Bak sana bir şey anlatayım.
Mağazada RapDialer uygulamasını görmüşsündür belki.
Onun Türkçe çevirisini ben yaptım.
Çeviriden sonra Türklerin uygulamaya olan ilgisi inanılmaz arttı, değerlendirmeler birbirini izledi.
Hemen hemen hepsi 5 yıldız.
4 yıldız olanlar da uygulamanın cevapsız çağrı ve gelen arama geçmişini live tile'ında gösterememesinden kaynaklanıyor.
Gerçi o da uygulamanın kusuru değil, bu bilgilere erişime WP izin vermiyor.
Neyse güncelleme olduğunda arada bir geliştiriciyle mailleşiyoruz.
Diyor ki;"çeviri ve son düzenlemelerden sonra Türklerden çok güzel, çok olumlu değerlendirmeler aldım."
Bu gelişmeler kendisini çok memnun etmiş.

Neyse toparlayıp özetleyelim; kendi halkımızın beğenisini ve takdirini kazanmak da çok güzel.

Bu tip uygulamaları mutlaka düşün :oke:

Tabu biter bitmez şuradan çıkaracağım uygulama seçimini elime alıp bir yandan da internetten veri çekmeyi öğreneceğim ki bunun en fazla 1 günümü alacağını düşünüyorum. Bu arada başarınızdan ötürü tebrik ederim.

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
papakudioflu

papakudioflu

Admin
evet internet tabanlidan kastim data ceken uygulamalardi. Yani temelde basit ve pek talep gormuyecek gibi gelse de hem kodlamasinin kolayigi hem de dogru ve ihtiyac duyulan bir veri akişi uygulamasi veya rss okuyucu uygulama cok talep gorur. Spor dallarina konusunda Türkiye icin lokal ve başarılı bir uygulama göremedim ben. Mesela espn tarzı bir uygulama cok hoş olurdu.

• Beğen
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
evet internet tabanlidan kastim data ceken uygulamalardi. Yani temelde basit ve pek talep gormuyecek gibi gelse de hem kodlamasinin kolayigi hem de dogru ve ihtiyac duyulan bir veri akişi uygulamasi veya rss okuyucu uygulama cok talep gorur. Spor dallarina konusunda Türkiye icin lokal ve başarılı bir uygulama göremedim ben. Mesela espn tarzı bir uygulama cok hoş olurdu.

İlginiz için teşekkür ederim, şu veri çekip kullanma olayını ben tam olarak öğrenmeye başlayayım yarın inşallah.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
drangela61

drangela61

Üye
Aslında başta da dediğim gibi oyun yapmayı pek istemiyorum ama bunu yapabiliriz. Ancak dediğim gibi birinci planda değil. Yapmayacak da değiliz ama. Çok "ama" oldu ama idare et Trabzonlu hemşerim :)

eyvallah hocam ne demek tabii ki öncelik en çok istenende olmalı ve sizin en iyi yapabileceğinizde
ilerde de inşallah bu işi de halledersiniz dediğim gibi bir tane bile yok..
saygılar

• Beğen
teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi

eyvallah hocam ne demek tabii ki öncelik en çok istenende olmalı ve sizin en iyi yapabileceğinizde
ilerde de inşallah bu işi de halledersiniz dediğim gibi bir tane bile yok..
saygılar

Kesinlikle aklımda düşüncelerin. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: drangela61
erdincpolat

erdincpolat

Üye
Tebrik ediyor başarılar diliyorum. Rapdialer uygulaması benim olmazsa olmazım oldu bulutsuzgece emeğin için sana da sonsuz teşekkurler. Benim size sunacağım markette sürüsü ile olan ama hiç biri hoşuma gitmeyen bir Facebook uygulaması iyi olurdu ve eğer farklı ve güzel olursa talep de çok olur diye düşünüyorum

• Beğen
serinaga

serinaga

Üye
Güzel KONU, Güzel DÜŞÜNCE, Güzel PAYLAŞIM ve Güzel FİKİRLER olmuş, bunun için şimdiden emeğinize sağlık diyorum. Biraz düşünüp ben de fikrimi belirteceğim. Acaba bir sakıncası olmaz ise mağazadaki uygulamalarınız neler yazabilir misiniz ? Belki onları inceleyerek hem sizin alanınızda hem de daha iyisi için bir fikir üretebiliriz ...

• Beğen
savaronajointed

savaronajointed

Üye
Abi bir video oynatıcı proğram ve dosya yöneticisi
Sent from my Lumia920 using Board Express

narnia16

narnia16

Üye
Gerçekten çok güzel bir işe kalkışmışsınız öncelikle size teşekkür ederim.Keşke bütün geliştiriciler sizin gibi duyarlı olsa ve kullanıcıların taleplerine önem verse hiç bir mağaza bizimkinin eline su dökemez o zaman.Şu anda aklıma gelen bir uygulama yok zaten baya bir öneri gelmiş.Başarılar diliyorum size.

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...