Sizdede böylemı

Sponsorlu Bağlantılar

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Sizdede böylemı
Arkadaslar ben ankarada oturuyorum dogalgaz almak istedıgımde aylık 1 kere 110 tl lik dogal gaz alabılecegımı söyledıler sızde boylemı arkadaslar bence bu cok saçma bır uygulama

messevim

messevim

Üye
nasıl yani tam olarak anlamadım -? Benim bildiğim adınıza doğal gaz aldığınız zaman depo parası mi nedir bir miktar para ödüyorsunuz. Bunu mu kastediyorsunuz ?

Mert

Mert

Üye
Yanlış olabilir ama bildiğim kadarıyla doğalgaza zam gelecek ve insanlar stoklamasın diye fazla satmıyorlar. Dediğim gibi yanlış olabilir ben de başkasından duydum.

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
nasıl yani tam olarak anlamadım -? Benim bildiğim adınıza doğal gaz aldığınız zaman depo parası mi nedir bir miktar para ödüyorsunuz. Bunu mu kastediyorsunuz ?
senın paran var dıyelım 300 tl şik dogal gaz alacan sadece aylık 110 tl verıyorlar

mcnpl4

mcnpl4

Üye
kisin yetmez ki o ne oyle

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
doğal gaza zam geldi zaman bu zamdan her tüketiciden etkilenmesi için yapılmış
uygulama kota uygulaması filan değil doğal kaynaklar tükenmez bitmez

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Aylık olsa bıze yetmez bız en az 250 300 tl harcarız kısın

Yunkaai

Yunkaai

Üye
Bu sene yine ufo devam...

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Bu sene yine ufo devam...

termik santalerinde elektrik üretmek için kömür kullanılıyor
yakıt kazanında kömür yakılıyor kömür ile ısınan su yüksek basınçlı buhar
türibinleri çevirirek jenaratörlerin elektirik üretmesi için gerekn mekanik enerjıyı
sağlıyor jenaratörden jıkan basınçını kaybetmiş buhar tetkara suya dönüşmesi
için deniz göl nehir gibi yerden soğutularak sıvı hale dönüştürülüp kapalı sistemin en başlına
devrediliyor...
elektirk üretmek için kullanılan kömürü direk ev içinde ısınmak için yaksak nasıl olur

• Beğen
Tepkiler: ali.clay

Üst Alt