Bildirimler için "Sessiz Saatler" Özelliği WP Blue İle Mi Gelecek?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Bildirimler için "Sessiz Saatler" Özelliği WP Blue İle Mi Gelecek?

Geçtiğimiz günlerde 'e ilişkin görüntü ve özelliklerin sızmasıyla birlikte pek çok kişi sisteme bu yıl sonlarına doğru gelmesi beklenen yeni özelliklere odaklandı. Windows Phone Blue da Windows Blue'ya paralel geliştirilmekte olan bir güncelleme projesi olduğundan, bu gelişmeler Windows Phone kullanıcıları için de önem arz ediyor.

Windows Blue, Windows Blue RT ve Windows Phone Blue'nun neleri kapsadığı hâlâ tam olarak bilinmiyor, ancak bunun mağazaları da kapsayacak şekilde işletim sistemlerini birbirine köprüleyecek büyük bir adım olması bekleniyor.

Geleceğini tahmin ettiğimiz ilginç özelliklerden biri, Windows Blue 9364'te Ayarlar ve Bildirimler altında görülen yeni "Sessiz Saatler" özelliği. Adından da anlaşılacağı ve aynen sizin de düşündüğünüz gibi bu özellik cihazın belirli zaman aralığında ses çıkarmasını ya da gelen bildirimlerin sesli uyarı vermemesini sağlıyor. Yine aynı şekilde tekrar aktif olması için bir zaman belirleyebiliyorsunuz.

Şöyle bir bakıldığında çok aman aman bir özellik sayılmaz elbette. Yalnızca 1, 3 ve saat şeklinde ayarlanabilen bildirim sessizliği sürelerini genişletmiş oluyor. Ancak kişisel alarm, profil sesleri, bağımsız zil sesi ayarı ve sessiz saatler özelliklerinin tümü kullanıcılar tarafından beklenen, hatta bazıları en çok istenen özellikler. Zaten Windows Blue ve Windows Phone Blue arasında daha iyi bir köprü kurmak isteyen Microsoft'un, sistemler arasında bu yeni özellikleri paylaşma fırsatını kaçırması garip olur.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Sizce Windows Blue'daki "Sessiz Saatler" özelliği Windows Phone için bir şey ifade ediyor mu?

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Windows Phone için olursa süper olur.

Mesela gece 01:00 ile 08:00 arasında tek bir kişi hariç diğer herkes aradığında sessiz kalsın,bildirimler fln gelmesin.

Ama arayanlar 3 defa arka arkaya ararsa da çalsın tabi acil durum olarak ;)

• Beğen
Tepkiler: YasirTaHazal
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

Mesela gece 01:00 ile 08:00 arasında tek bir kişi hariç diğer herkes aradığında sessiz kalsın,bildirimler fln gelmesin.

uygulamasındaki özellik aklıma geldi.
Bildirimler açık olursa cart curt ötüyordu gece gündüz demeden. (Üstelik ısrarla :kop2:)
Kafa, beyin, uyku koymuyordu :)

"Battery" gerçekten en iyi batarya uygulaması, her türlü bildirimi vermesi de çok hoş. Ama gece rahat versin be kardeşim :kıskıs:

"Şarjınız hızla azalıyor, şarjınız düşük, şarjınız doldu bla bla bla..."

Ayarlar arasında gece 12 ile sabah 8 arasında uygulamanın bildirimlerini susturma ayarı var.
Onu yaptıktan sonra kafam rahatladı :)

Velhasıl haberdeki özellik Windows Phone'a gelirse çok iyi olur. :oke:

bahtiyad

bahtiyad

Üye
Ios 5 firmware ile gelmişti iphone serisine...Benim gibi kullanmış olanlar hatırlayacaklardır : Rahatsız Etme modu.....Bu gece kafayı vurup yatcam hacı anca patron ulaşsın diye düşünenlere birebir olan bi moddu :D :D

yasirtaha

yasirtaha

Üye

Mesela gece 01:00 ile 08:00 arasında tek bir kişi hariç diğer herkes aradığında sessiz kalsın,bildirimler fln .

sabah çayı da demlesin mi:)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
evet bu özellik gelecek olanlardan sadece bir tanesi. Bugun dosya yoneticisiyle ilgili bir haber de cikmişti. Baya gelişmiş ozelliklere sahip skydrive entegrasyonuna sahip bir dosya yoneticisi de eklenicek windowsblue'ya. Umarim ayni calişma wpblue icin de yapiliyordur ki şuphem yapilacaktir da. Zira Microsoftun hedefi tum platformlarda ortak sistem kurmak uzerine belirlenmiş. Bu ve bundan sonra ki her guncellemede windows ile windowsphone arasindaki mesafe kapanicak ve birbirlerine daha fazla entegre olucaklar.

komando04

komando04

Üye
benim için en önemli olan dosya yöneticisi zaten

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Güzel bir özellik Sessiz saatler :)
Android kullanırken Ms tarafından çıkarılan " " uygulaması bu özelliği kendim için ayarladım ve kullanıyordum.
Ama bundan önceki Ses beklentim Multimedya ve Zil seslerinin ayrı ayrı ayarlabilmemiz :)

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Konu için teşekkürler Özgür.

Şu son çeyreği nasıl sabırsızlıkla bekliyorum anlatamam. :eller:

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
ya acil bi durum olursa aynı numaranın 2. kez aramasında izin vermeli hastan olur cenazen olur acil durum yani

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...