[rom][ics]w I8150_oneofakind Version_14_stabil /// Oneofakind Version_2.0_oyun) [30/03/2013]

Sponsorlu Bağlantılar

okan1100

okan1100

Üye
    Konu Sahibi
[rom][ics]w I8150_oneofakind Version_14_stabil /// Oneofakind Version_2.0_oyun) [30/03/2013]
OneOfAKind Build2 version14// Gaming versiyon2
Özellikler
CM9 RC6/RC7/SlimICS tabanlı
Yoon.Kernel-Chronos yüklü
Light ROM küçük boyutlu
oyunların akıcı olması için düzenlenmiş
seeder v7 yüklü
Init.d ve Build.prop düzenlemelerini içeren X-BURST tweaks paketi sistemde yüklü
CrossBreeder modu yüklü
Gereksiz bazı uygulamalar kaldırılmış

Çalışanlar:
FM Radio dışında her şey çalışıyor.

Ekstra
Radyoyu Kullanmak İçin :
1) spirit radyo uygulamasını indirin ve yükleyin.
2)Spirit radyoyu açın ve ayarlara gidin.
3)Regional Band kısmına bulunduğunuz ülkeyi seçin.
4)Audio/Method kısmına "qdspv2 Altern" seçin.

BU KONUDA ANLATILAN HERŞEY İÇİN CWM RECOVERY KULLANILMASI GEREKLİ VE ZORUNLUDUR.CWM KULLANILMAMASINDAN KAYNAKLI SORUNLARLA İLGİLENİLMEYECEKTİR.

Kurulum adımları cm9 konusundakilerle aynıdır.

Yüklenişi:

* Wipe data
* Wipe cache
* wipe dalvik cache
* Install zip from sdcard
* OneOfAKind.zip seçin
* Fix permission
* Reboot system

İNDİRME LİNKLERİ

Rom:
Stabil versiyon :
.
Oyun versiyonu :

.
Oyun versiyonu tamamen oyun oynamak için düzenlenmiş ve bu nedenle bazı sistem uygulamaları da dahil birçok uygulama kaldırılmış. Orijinal klavye yalnızca İngilizce destekliyor, diğer diller yok. Yüklemek isteyenler sistemlerini yedek alıp denesinler.
Biraz fazla uygulama kaldırılmış, bence gapps dosyasını da yükleyin.

Önceki versiyonlar

(En iyi performansı aldığım versiyon bu v10)

GAPPS:

Değişiklikler
versiyon 14
CM9 RC7 tabanlı
OTG desteği
Hurtsky V2 Kernel eklendi
X-Brust v1 ekli ( seeder kaldırıldı yerine crossbreeder eklendi)
kalvye orjinal gri olarak değiştirildi
oyun versiyon 2
superuser sorunu düzeltildi
görev yöneticisi eklendi
Versiyon 13
Cm9 RC 6 ya dönüldü (Geçici olarak).
Yoon Kernel Chronos eklendi
CrossBreeder eklendi
X-Brust Tweaks geçici olarak kaldırıldı.
verison 12
Kararlı (stabil) Sürüm:
CM9 RC7 Güncellemesi baz alındı
CM9 RC7 orjinal kernel
CrossBreeder modu eklendi
Oyun (gaming) Sürümü:
Yoon.Kernel-Chronos yüklü
Birçok uygulama kaldırıldı ve etc
* Not: Yazı tipleri, tema ve klavye gibi birçok şey, oyun için kaldırıldı. Klavye yalnızca ingilizce destekli.

Ekstra Uygulamalar

Görev Yöneticisi isteyenler Taskmanager.apk yi root explorer ile yada sisteme girebilen bir dosya yöneticisi ile verdiğim uygulamayı system/app içine yapıştırın ve permission u
[x] [x] [ ]
[x] [ ] [ ]
[x] [ ] [ ] yapın.

walkman ve bravia engine 2 CWM den flashlanarak kuruluyor, kurmak isteyenler build.prop a şunları ekleyin

###SONY Media Applications Properties By Lovins ibanez7###
# Mobile Bravia Engine 2
ro.service.swiqi2.supported=true
persist.service.swiqi2.enable=1
# Sony Clear Audio+
ro.semc.sound_effects_enabled=true
ro.semc.xloud.supported=true
persist.service.xloud.enable=1
ro.semc.enhance.supported=true
persist.service.enhance.enable=1
ro.semc.clearaudio.supported=true
persist.service.clearaudio.enable=1
ro.sony.walkman.logger=1
persist.service.walkman.enable=1
ro.somc.clearphase.supported=true
persist.service.clearphase.enable=1
# SONY Audio Resampling
af.resampler.quality=255
persist.af.resampler.quality=255
persist.audio.samplerate=48000
persist.af.resample=48000
# System prop to select MPQAudioPlayer by default on mpq8064
mpq.audio.decode=true

Ekran Görüntüleri
..
.........................
1.7 GHZ de alınan skor
Kaynak:

spazmol

spazmol

Üye
Teşekkürler paylaşım için en kısa sürede deneyeceğim :)

neroke

neroke

Üye
Suan bu romu kullaniyorum daha once cm10.1 i kullaniyordum cm10.1 e gore sarji su gibi iciyor.

okan1100

okan1100

Üye
    Konu Sahibi
Suan bu romu kullaniyorum daha once cm10.1 i kullaniyordum cm10.1 e gore sarji su gibi iciyor.

10.1 i bende kullandım eksikleri var diye cm9 a döndüm sonra bu romu gördüm ve denedim, cm9 a göre daha iyi bir rom, zaten konu başlığına yazdığı gibi bu rom daha çok oyun için düzenlemiş ve performans odaklı. Performansta haliyle şarjı tüketiyor. Ama dediğin kadar da su gibi şarj tükenmiyor. Ben CPU Master Pro kullanıyorum, profilleri var oradan ekran kapalıyken işlemciyi 800e çekiyorum ve governor ü powersave yapıyorum, böylece şarj daha uzun dayanıyor.

• Beğen
Tepkiler: metem_32
kabusununum

kabusununum

Üye
gapps dahil die biliyordum ben buna yanlışmı biliyorumki ?

afwerker

afwerker

Üye
Arkadaşlar yazılımı Denedim dün gece ve herşey iyi hoş ama 3G (görüntülü Görüşme yine çalışmıyor) Görüntülü Görüşmesi Çalışan bi Yazılım yokmu ya

kabusununum

kabusununum

Üye
Arkadaşlar yazılımı Denedim dün gece ve herşey iyi hoş ama 3G (görüntülü Görüşme yine çalışmıyor) Görüntülü Görüşmesi Çalışan bi Yazılım yokmu ya

custom romlarda zor bulursun görüntülü konuşmayı kardeş :(

Enrichment Chamber

Enrichment Chamber

Üye
Deniyorum bakalım.

okan1100

okan1100

Üye
    Konu Sahibi
gapps dahil die biliyordum ben buna yanlışmı biliyorumki ?

Evet aslında gapps icinde var, ama yalnizca ilk denememde düzgün yüklendi tüm uygulamalar. Sonra sıfırdan birkaç kez tekrar kurmuştum gapps uygulamaları yüklenmedi. Bende o yüzden her ihtimale karşı ayrıca gappsı verdim.

- - - Eklendi - - -

Hiçbir custom rom da şebeke üzerinden görüntülü görüşme yapılamaz. Ancak skype gibi uygulamalar kullanarak görüntülü görüşme yapilabilir. Normal 3G görüntülü görüşme istersen stock rom kullan. Boşuna custom rom arama, çünkü yok.

kabusununum

kabusununum

Üye
Yükledim romu 15 dk sonra hemen eski romuma döndüm playstore indirme hatası veriyor youtubeden video izlenmiyor ve şebeke hatası(yüklemede herhangi bir hata yapmadım :) ama maalesef bu romun bayağı eksiklikleri var.

okan1100

okan1100

Üye
    Konu Sahibi
Yükledim romu 15 dk sonra hemen eski romuma döndüm playstore indirme hatası veriyor youtubeden video izlenmiyor ve şebeke hatası(yüklemede herhangi bir hata yapmadım :) ama maalesef bu romun bayağı eksiklikleri var.

ben 5 gündür kullanıyorum, yani bir önceki versiyonundan beri. hiçbir sorunla da karşılaşmadım google play de çalışıyor youtube da. Sanırım sen gapps dosyası içinde var diye ayrıca verdiğimi yüklemedin. gappsı da yükleseydin sorun yaşamazdın. kurulumda bi eksiğim yok diyorsun ama bence bir yerde bir eksik var. ayrıca şebeke hatası falan diyorsun belki hattın düzgün çekmiyordur, wifi kullanmadan o dediklerini yaptıysan ve o anda şebeke yoksa hataları alman normal. ancak rom da şebeke yada internet sorunu yok. kendim kullanıyorum daha hiç sorun yaşamadım. zaten öyle sorunları olsa romu burda paylaşmazdım bile. xda da gördün denedim, memnun kaldım ve başkaları da faydalansın diye paylaştım.

bunlar da dediğin sorunların kanıtı, şebeke üzerinden bağlıyım internete gördüğün gibi wifi falan kapalı.

...

alattinctn

alattinctn

Üye
hocam sarj ne kadar dayanaıyor o önemli benim için

sahandinho1

Üye
Task manager romun icinde varmi yoksa kendin mi yukledin teline ??

nike497

Üye
Tskkurler boyle birsey ariyodum. Bakalim ins verim aliriz

- - - Eklendi - - -

Suana kadar kullandigim en iyi rom. hersey sorunsuz ve akici calisiyor. Benchmark sonucu da harika.

sahandinho1

Üye
task manager nasıl yükledin ??

sefa__54

Üye
Yukledm telefon acilmiyor yardim

okan1100

okan1100

Üye
    Konu Sahibi
Yukledm telefon acilmiyor yardim

Kurulum adımlarını sırasıyla yaparsan sorunsuz açılır.

* Wipe data
* Wipe cache
* wipe dalvik cache
* Install zip from sdcard
* OneOfAKind.zip seçin
* Fix permission
* Reboot system

okan1100

okan1100

Üye
    Konu Sahibi
task manager nasıl yükledin ??

Task Manager

buraya yükledim, indirip root explorer ile yada sisteme girebilen bir dosya yöneticisi ile verdiğim uygulamayı system/app içine yapıştır ve permission u
[x] [x] [ ]
[x] [ ] [ ]
[x] [ ] [ ]
yap.

- - - Eklendi - - -

konu yeni versiyona güncellendi. v12

alprnx

alprnx

Üye
hocam ben xdada bu romun gaming modu siteden kaldırmadan önce ındırmıstım ama gamıng modunda wifi sorunu var tel wifi baglanmıyor bu genel bı sorun xdada herkezde olmus fakat stable surumunu kurunca wifi sorunu çözülüyor.gamıng modda wifiye baglanmamasının nedenıde yoon kernel dırek yuklu geldıgı ıcın.bu sorunu çözebılen varmı ? gamıng modda wifi sorununu nasıl çözcez acil yardım ?

bide marktten bişey indiremıyorum dıyen arkadaş uygulamardan playstoreye gel verileri felan temızle de bide önbellegi temızlemı ne olmsı lazım tam hatırlamıorum sorun duzlıyor bizzat başıma geldı çözdüm.

blackcat67

blackcat67

Üye
hocam ben xdada bu romun gaming modu siteden kaldırmadan önce ındırmıstım ama gamıng modunda wifi sorunu var tel wifi baglanmıyor bu genel bı sorun xdada herkezde olmus fakat stable surumunu kurunca wifi sorunu çözülüyor.gamıng modda wifiye baglanmamasının nedenıde yoon kernel dırek yuklu geldıgı ıcın.bu sorunu çözebılen varmı ? gamıng modda wifi sorununu nasıl çözcez acil yardım ?

bide marktten bişey indiremıyorum dıyen arkadaş uygulamardan playstoreye gel verileri felan temızle de bide önbellegi temızlemı ne olmsı lazım tam hatırlamıorum sorun duzlıyor bizzat başıma geldı çözdüm.

orjinal arconun çıkarmış olduğu kerneli kurarsan sorun düzelicektir ben veriyorum sana al kur yanlız sorumluluk kesinlikle üstlenmiyorum cm9 dan aldım sana veriyorum rom'u hiç denemedim o yüzden yazdım böyle :)

Üst Alt