lumia 920 kasa değişimi.

Sponsorlu Bağlantılar

cekay

Üye
    Konu Sahibi
lumia 920 kasa değişimi.
Beyler bayanlar telefon satışa çıktıktan 1 hafta sonra aldım. Fakat kasa için koruyucu kılıf bulamadığım için salladım biraz. Telefona pek iyi baktığım söylenemez bu yüzden kasasında ufak ufak çok fazla çizikler oluştu ekranda da aynı şekilde ufak çizikler oluştu ama kasa berbat Bi hale dönüştü. Kasa değişimi yapılıyormu acaba bu konuda çok takıntım var çizikleri gördükçe telefondan soğuyorum kaldırıp atasım geliyor lütfen Bi yardım.

Edit : İnce pastayi ekran camina uygula pastadan sonra yagmur kaydirici uygula. İyi bir oto kuaforunde hepsini yaptirabilirsin. Eger telefonun siyahsa kesinlikle kasaya pasta surme mat olan telefon cam gibi parlamaya başlar.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
kasa degişimi de yapilir ama öncelikle kendin bişeyler yapmayi dene. Telefon siyah mi diger renklerde mi.

kaltintop

kaltintop

Üye
ben telefonu turkcell piyasaya sürmeden 1 gün önce almıştım turkcell bayisinden (mat siyah) ellerinde başka renk yok diye siyah veya beyazı sundular. açıkcası hiç haz etmedim. özellikle cyan istiyodum ama oda trde satılmadı. cyan kasayı bulabileceğim ve garantisine zeval vermeden değiştirtmenin yollarını bilen arkadaşlar varsa benide bilgilendirebilirlerse sevinirim :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
benim telefon da da çizikler oluştu beyaz renk,, ne yapabiliriz acaba ?

ince oto pasta ile pasta atmayi deneyin. Hatta bişey daha soyluyeyim camdaki ince kilcal cizikleri de silebilirsiniz.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
oto boya pastasi polikarbon kasa ve camdaki cizikleri alir. Tabi ince cizikleri alir. Fakat mat renkli siyah cyan ve magenta renklere uygularsaniz telefonunuz parlak renk olsbilir. O yuzden bu renklere uygulamayin.

• Beğen
Tepkiler: yşm
ardacumhur

ardacumhur

Üye
Peki abi dokunmatik ve süper hassas özelliğini bozmasın ya da hassasiyeti azaltmasın ekrana uygulanan işlemler?

Yağmur kaydırıcı falan?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Peki abi dokunmatik ve süper hassas özelliğini bozmasın ya da hassasiyeti azaltmasın ekrana uygulanan işlemler?

Yağmur kaydırıcı falan?

sen o ekranda bahsettigim şeyin olmadigini mi zannediyorsun:ehe fabrikada butun telefon ekranlarina ozel bir solusyon suruyorlar. O yuzden akilli telefon ekranlari belli bir sure leke tutmaz. Ama o solusyon ozelligini kaybedince ne kadar silsekte lekeler cikmamaya başlar. Ayrica lumia900'de pasta ve yagmur kaydiriciyi test ettim:bigstar:

hasansen_83

hasansen_83

Üye
Kaportacı alikemal :)

Lumiance

Lumiance

Üye
Benim ekranda da iki tane çizik var. Geçerken Bi sanayiye uğrayam da pasta-cila attıram :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
aslında oto camcılar da cizik giderici kimyasal var ama ben bulamadim. O garanti yol ince kalin farketmez hepsini cikartiyor.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
bende sağ alt köşede çok ince bir çizik var. Sıfır noktasından 3 mm uzunluğunda içe doğru incecik bir çizik. Şu Oto camcılarda bir deneme de ben yapim :)

alical33

alical33

Üye
kasa değişimi için kvk benden 250 tl istedi kırmızı taktırmak istemiştimde vazgeçtim hmen :D

Üst Alt