yurt dışından gelme imeisi değiştirmiş s3 kullanıcıları için bir bilgi paylaşmak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
yurt dışından gelme imeisi değiştirmiş s3 kullanıcıları için bir bilgi paylaşmak istiyorum
Arkadaşlar dün itibariyle spot samsung galaxy s3 alarak yeniden android platformuna dönmüş bulunmaktayım

öncelikle rom ve root işlemlerini yapmak için bugün bir hayli araştırma yaptım bir çok form sitelerinde uzun uzun yazıları okudum ve karşıma şöyle bir sonuç çıktı
benim gibi yurt dışı cihazlarını pasaport kaydı falan olmadan imei değiştirerek kullanan onlarca kullanıcıdan kim romunu değiştirmek istese hepsinde de şebeke problemi ve bir kaç problem daha meydana geldiğine şahit oldum

örneğin xxlef anabant sürümlü romu türkiye romu olan xxlfb sürümüne çevrildiğinde telefonun şebekesi gitmektedir
eski xxlef romuna dönülerek ve tekrardan imei atılarak düzeltilmektedir

bu sorunları yaşamak istemiyorsanız sanırım bir süre daha benim gibi beklemede kalacaksınız eminimki en kısa sürede bunada bir çare bulunacaktır

şuan için sadece root işlemini yapıp beklemede kalacağım

Mc.Tavish

Üye
Konu hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Samsung Galaxy S2 telefonum var. Yurt dışından geldi ve pasaportum olmadığı için imei numaramı değiştirerek kayıt ettirdim. 4.0.3 ICS sürümü kullanıyordum. İşlemi yaptırdığımda sürümüm 2.3.5 e düştü ve yetkili kişi kies ile güncelleyebileceğini söyledi.

Ancak Kullanılabilir Güncelleme Yok hatası aldım ve kendim Rom yükledim. Dediğiniz hatayı aldım. Şebeke yok!

Konu hakkında ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz?

ayasin

Üye
Hattınızı başka telefona takın ve pin sormasını kaldırın bu şekilde telefonu kullanabilirsiniz

fredwerevıra

fredwerevıra

Üye
Konu hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Samsung Galaxy S2 telefonum var. Yurt dışından geldi ve pasaportum olmadığı için imei numaramı değiştirerek kayıt ettirdim. 4.0.3 ICS sürümü kullanıyordum. İşlemi yaptırdığımda sürümüm 2.3.5 e düştü ve yetkili kişi kies ile güncelleyebileceğini söyledi.

Ancak Kullanılabilir Güncelleme Yok hatası aldım ve kendim Rom yükledim. Dediğiniz hatayı aldım. Şebeke yok!

Konu hakkında ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz?

imei değiştirmeyi nerde yaptırdınız bende de galaxy w var kaydettirmem lazım yardımcı olurmusunuz?

Mc.Tavish

Üye
imei değiştirmeyi nerde yaptırdınız bende de galaxy w var kaydettirmem lazım yardımcı olurmusunuz?
Ankarada Sıhhıyede mevcut. Ancak bence telefonunuzu sorunsuz ve başınız agrimadan kullanmak istiyorsanız pasaport kaydı daha makul. umarım yardımcı olabilmisimdir. Birde imei klonladiktan sonra kendim odinle rom yukledim telefonum sim lock oldu ve bunun icin de ayrica ucret odedim. o yuzden pasaport kaydini tavsiye ederim. Saygilar

fredwerevıra

fredwerevıra

Üye
Ankarada Sıhhıyede mevcut. Ancak bence telefonunuzu sorunsuz ve başınız agrimadan kullanmak istiyorsanız pasaport kaydı daha makul. umarım yardımcı olabilmisimdir. Birde imei klonladiktan sonra kendim odinle rom yukledim telefonum sim lock oldu ve bunun icin de ayrica ucret odedim. o yuzden pasaport kaydini tavsiye ederim. Saygilar

tam adresi biliyorsanız mesaj atabilirmisiniz 05385692634.pasaport bulmam biraz zor.ilginiz için çok çok teşekkür ederim :)

_ySn

Üye
Ben 4 ay önce spot Galaxy S2 aldım. Aldığım zaman OS'si Andorid 2.3.5 idi. Sonra kiesten güncelleyerek 4.3 yaptım. Sadece tuş kilitleme özellikleri çalışmıyordu. Onu'da sıhhıyede rom attırarak düzelttirdim. Şimdi sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum

Mc.Tavish

Üye
Ben 4 ay önce spot Galaxy S2 aldım. Aldığım zaman OS'si Andorid 2.3.5 idi. Sonra kiesten güncelleyerek 4.3 yaptım. Sadece tuş kilitleme özellikleri çalışmıyordu. Onu'da sıhhıyede rom attırarak düzelttirdim. Şimdi sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum
Kies le guncelledigin halde tus kilidi ve guc tusu basili tutma opsiyonlari nasil calismadi hayret? Yetkili kisi bana 4.0.3 yuklerim tus kilidi calismaz dedi. Ve hala guncelleme yapamiyorum gidip orjinal imei alicam :(

guneylim

guneylim

Üye
arkadaşlar genelde para tuzağı boxlardan çok iyi anlayan tamirci arkadaşlar aslında hangi cihazın nasıl bir hata vereceğini iyi biliyor güvendiğiniz tamirciniz varsa bu işleri garantili yapıyor garanti vermezse tuzağa hoşgeldiniz samimi bir arkadaşıma onlarca cihaz aldım ne zaman birşey olursa getir düzeltiriz dedi ve aynen dediklerinize benzer sorunlar çıktı ancak tamamen ücretsiz tekrar yapıyor garanti verilmiyorsa pasaport bulun en mantıklısı yada box satın alıp siz kendiniz uğraşın kayıt için 100 tl artı 10tl bayiye 3 arkadaş ortak olup 1 box alabilirsiniz bol bol cihaz bozup yapabilirsiniz zevkli iştir ha hastasına sorun
önemli not istediğiniz rom lara ulasmanız için sadece google amcaya Firmwares SamMobile yazmanız yeterli

Firmwares SamMobile
sayfaya geçince firmware yazan yere tıklayın elinizdeki cihaza göre orjinal romlar bulabilirsiniz odin ve orjinal romlar hakkında bilgi almak isterseniz mesaj atın

jamour

Üye
Arkadaşlar dün itibariyle spot samsung galaxy s3 alarak yeniden android platformuna dönmüş bulunmaktayım

öncelikle rom ve root işlemlerini yapmak için bugün bir hayli araştırma yaptım bir çok form sitelerinde uzun uzun yazıları okudum ve karşıma şöyle bir sonuç çıktı
benim gibi yurt dışı cihazlarını pasaport kaydı falan olmadan imei değiştirerek kullanan onlarca kullanıcıdan kim romunu değiştirmek istese hepsinde de şebeke problemi ve bir kaç problem daha meydana geldiğine şahit oldum

örneğin xxlef anabant sürümlü romu türkiye romu olan xxlfb sürümüne çevrildiğinde telefonun şebekesi gitmektedir
eski xxlef romuna dönülerek ve tekrardan imei atılarak düzeltilmektedir

bu sorunları yaşamak istemiyorsanız sanırım bir süre daha benim gibi beklemede kalacaksınız eminimki en kısa sürede bunada bir çare bulunacaktır

şuan için sadece root işlemini yapıp beklemede kalacağım

benim de telefonum(galaxy s3) yurtdısından gelme ve pasaporta işlenmemiş.ben sonradan öğrendim ayrı mesele.imei numarası samsungun wap ayarlı bir telefonuna ait.android güncellememi yapamıyorum dolayısıyla.yazınızı okuyunca aklıma bir fikir geldi yurtdısından gelen bir tanıdıgımın pasaportuna suan işletebilir miyim? telefonu 9aydır kullanıyorum.

Üst Alt