Nokia N8 güncellendikten sonra ingilizce ve sadece çince oldu lütfen yardımmm!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

moscow89

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N8 güncellendikten sonra ingilizce ve sadece çince oldu lütfen yardımmm!!!!
1 Hafta önce aldığım nokia n8 slver i ovi aracılığıyla güncelledim dil seçeneği sadece ingilizce ve çince oldu.... "059D160" (HONG KONG) product numaralı olduğu için muhtemelen oldu... Araştırdığım kadarıyla n8 in Ürün Kodunu değiştiremiyoruz... Dili nasıl TR yapabilirim yada P.Code nasıl değiştirebilrim???? Şimdiden teşekkür ederim....

catdog136

catdog136

Üye
maxicepteki firmwareleri dene arkadaşım birde..

----------Eklendi @ 18:35:09 ---------- Yazıldı @ 18:34:17 ----------

S^3 Orjinal FW Bölümü

moscow89

Üye
    Konu Sahibi
maxicepteki firmwareleri dene arkadaşım birde..

----------Eklendi @ 18:35:09 ---------- Yazıldı @ 18:34:17 ----------

S^3 Orjinal FW Bölümü

tmmda burdaki fw ler 059D954 Product Numaralı Türkiye için üretilen cihazlar için geçerli... Bİ sorunda bu... Nedir o eğer bu fw yi NAviFirm aracılığıyla indirip kendi cihazım için kurabilirmiyim?

Açıkçası denemek istemedim geri dönüşü olmayacak bi risk almak istemem:hmmm
http://www.maxicep.com/s-3-orjinal-fw-bolumu/n8-rm-596-059d954-beyaz-pr-1-2-orjinal-fw-494582.html

----------Eklendi @ 18:52:33 ---------- Yazıldı @ 18:49:35 ----------

http://www.maxicep.com/symbian-3-de...lari-geri-getirme-resimli-anlatim-441267.html
:pro2:

evet ürün kodu değişmiyor ama değiştirmene gerek yok.. konuyu oku anlıcaksın... farklı kodla türkçe yazılım atıyorsun senin kodun yine aynı kalıyor ama oluyor işte :D

eminmisin bundan??
birde nasıl navifirmden güncelleyeceğim? 5800ım için yapmıştım fakat uzun zaman oldu... Eğer bu işe yarıyorsa nasıl yapıldığını söylerseniz sevininirim....

Tşk...

catdog136

catdog136

Üye
cezbedicinin verdiği link, benim demek istediğimin anlatımı.. Sonuçta senin sorunun kodlar.. Servise verebilirsin arkadaşım ama orda da ne derler sana işte onu bilemiyeceğim..

moscow89

Üye
    Konu Sahibi
cezbedicinin verdiği link, benim demek istediğimin anlatımı.. Sonuçta senin sorunun kodlar.. Servise verebilirsin arkadaşım ama orda da ne derler sana işte onu bilemiyeceğim..

evet o link de gayet iyi anlatım yapılmış yalnız farklı bir product code hakkında bir bilgi yok!

Yani bu TR FW yi farklı product code'ye yükleyebiliniyor mu bunun cevabı yok:(

erkara_64

arkadaşım benim ki de fransız oluyor oviden yükleme yapınca...bence arkadaşların dediği şekilde türkçe yap ve kullan servis filan uğraşma..hatta ben şu anda modifiyeli fw kullanıyorum...yükle keyfine bak:)

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
navifirmde herhangi bir 14.02 white turkey kodu ile o konuda anlatılanları yapacaksın... telefonunun kodu ile flash atma gibi bi mecburiyetin yok.. benim bile telefonumun kodu farklı yüklü olan fw farklı kodun hiçbi sorun yok

moscow89

Üye
    Konu Sahibi
navifirmde herhangi bir 14.02 white turkey kodu ile o konuda anlatılanları yapacaksın... telefonunun kodu ile flash atma gibi bi mecburiyetin yok.. benim bile telefonumun kodu farklı yüklü olan fw farklı kodun hiçbi sorun yok

Tmmdır deniyorum sonucu bildireceğim teşk...

moscow89

Üye
    Konu Sahibi
evet arkadaşlar hayırlı olsun telefon gitti phoneix ile yüklemeyi yaparken bi hata verdi retry ye bastım olmadı tlf kapandı açılmıyor titriyo fakat ne nokia yazıyor nede ışık yanıyor... usb yi takıncada donanımı bilgisayar buluyor sonra geri gidiyor... Napcam şimdi hiç bilmiyorum????

EngineerRVI

EngineerRVI

Üye
ben nokia shop u aradım teknik servise yönlendirdiler ben tam tersine türkiye için üretilmiş telefonuma çin japon dillerini yükleyebilirmisiniz diye sormştum yüklüyorlarmış 30 lira dedi bi onlarlada konuş istersen yanlış bişey yapma

catdog136

catdog136

Üye
evet arkadaşlar hayırlı olsun telefon gitti phoneix ile yüklemeyi yaparken bi hata verdi retry ye bastım olmadı tlf kapandı açılmıyor titriyo fakat ne nokia yazıyor nede ışık yanıyor... usb yi takıncada donanımı bilgisayar buluyor sonra geri gidiyor... Napcam şimdi hiç bilmiyorum????

hemen bi hard format dene.. Olmazsa dead phone flash yap.. :)

moscow89

Üye
    Konu Sahibi
ben nokia shop u aradım teknik servise yönlendirdiler ben tam tersine türkiye için üretilmiş telefonuma çin japon dillerini yükleyebilirmisiniz diye sormştum yüklüyorlarmış 30 lira dedi bi onlarlada konuş istersen yanlış bişey yapma

ben kıbrıstayım açıkçası güvenemiyorum buradaki telefonculara... bi şey yapalım dedik bi çuval inciri bk ettik...

EngineerRVI

EngineerRVI

Üye
onlarda ne yaptığını bilmiyo zaten, adama geçenlerde n8 için su-36 kalemi varmış dedim sizde var mı diince oyle bi kalem yok dedi halbuki nokia nın sitesinde yazıyor
ha türkiyede yoktur o zaman anlarım ama biraz daha bilgili olsalar iyi olcak ;)

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
catdogun dediği gibi dead phone flash ile kurtarabiliyosun yani sıkıntı yapmana hiç gerek yok maxicep varken telefonlar güvende:oke:

moscow89

Üye
    Konu Sahibi
evet oldu biraz zor oldu ama artık telefon hem çalışır durumda hemde Türkçe ve en son güncelleme daha nolsun tüm yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim...

Maxicep farkıyla:d:

----------Eklendi 14.05.2011 @ 00:00:54 ---------- Yazıldı 13.05.2011 @ 23:59:42 ----------

catdogun dediği gibi dead phone flash ile kurtarabiliyosun yani sıkıntı yapmana hiç gerek yok maxicep varken telefonlar güvende:oke:

Eyvallah ustam yardımlarınız için tşk....

HErşeyin bir çözümü vardırr...(h)

WebStyle

WebStyle

Üye
İlk telefonu aldığım gün acemilik olsa gerek ovi suite üzerinden telefonu güncellemiştim. Ürün ingiltere'den geldiği için dil ingilizce oldu. Tr dil desteği yoktu. Orçun arkadaşımızın yardımı ile telefonu flaşlayıp kod numarasını ingiltere'den tr'ye çevirdik. Güncelleme yapacaksan bundan sonra hocam tel üzerinden yap. Pc suite ya da ovi suite üzerinden kesinlikle yapma. Bende artık bundan sonraki güncellemeleri tel üzerinden yapıyorum. Şu anda telefonumum dili türkçe. Dediğim gibi flaş atmadan düzelmez. Geçmiş olsun.

Üst Alt