ReisCFWv1.2 Fixed N8 Belle RM-596_111.030.0609 Türkçe

Sponsorlu Bağlantılar

ЯReiS

ЯReiS

Üye

Tamamen temizlenmis bir surum arkadaslar hic bir program eklenmemistir(UDA ya ovi ve haritalar ROFS2 ye Photo ve Video editor harici) uda yi mumkun oldugu kadar temiz tuttum cunki eklenen programlar sonradan sorun olabiliyor(guncelleme yapma veya kaldirilma konusunda ki kesinlikle kaldirilmiyor) boyle yaparak Hem C den yer kazanmis oluyoruz hemde programlarin guncellemeleri cikinca rahatca yukleyebiliyoruz..Butun mod ve ayarlari yapilmis diger surumdeki hatalar giderilmistir..extra olarak Z diske bazi yardimci sis uzantili dosyalar eklenmistir.Tiklayip kurmaniz gerekiyor.Efekt konusunda da siz istediginiz E hafizaya atip kullanabilirisniz gerekli ayarlar yapilmistir.Telefon hafizasi 190 mb dir.Biraz resim ekleyelim simdi..

UYGULANAN MODLAR;

-İlk açılışta 4 ekran vardır..siz iştediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
-15.01.2012 tarihinde rusların yenıden modladığı CORE kullanıldı.Gayet stabil,batarya ömrünü artırma,ses yükseltildi ve en önemlisi konuşma esnasında ve müzikte cızırtılar temizlenmiş.
-Açılıştaki SMS gönderme kaldırıldı.
-Açılıştaki OVİ kaydı iptal edildi.
-Açılış sesi wakup tone olarak ayarlandı ve ses yükseltildi.
-Galeri klasör yaması eklendi. Sadece belirlenen klasörler taranıyor. (E,F:\Images E,F:\Images)
-Müzikçalar klasör yaması eklendi. Sadece belirlenen klasörler taranıyor. (E,F:\Music E,F:\Sounds)
-Tarayıcı önbelleği "E" sürücüsüne alındı.
-Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra indirmeler kaldığı yerden devam edebiliyor
-Arama sırasında çıkan not (Etkin aktarmalar / Active Diverts) kaldırıldı.
-Java izinleri için mod eklendi
-FOTA sıfıra ayarlanıp kapatıldı.
-Roompachther türkçe eklendi.Pacth klasörü eklendi (C/Pacth)
-Akaplanda çalışan sadece sms,arama kaydı ve rehber saat ve takvim kapatıldı.
-Türkçe Aylin mesaj okuma modülü eklendi.
-Efektler için efekt yolu C den E ye değiştirilmiştir.E de effects isminde bir klasör açıp beğendiğiniz efektleri içine koyup telefonu kapa/aç ve kullanmaya başla..
-Sözlük için Türkçe veri tabanı eklendi.
-Kilit tuşunu açıp kapama esnasındaki titreşim kaldırıldı.
-Arama esansında karşı taraf cevap verince veya konuşma bitince titreme(tactile feedback) eklendi.
-Bütün widget ler türkçe olarak eklenmiştir ve sorunsuz çalışıyor.
-Wi-fi duyarlılığı artırılmıştır.
-Güç kaynağı tuşuna Yeniden Başlat seçeneği eklenmiştir.
-Limitsiz Ev Ekranı Modu eklendi.
-Connect popup eklendı(Bağlantı anında sol üst köşede açılan pencere)
-Tema effectleri default olarak AÇIK gelir.
- Dokunmatik Ekran Titreşiminde İyileştirilme Yapıldı
- Dosya Yöneticisinde .sis .sisx Dosyalarını gönderebilmeniz için mod eklendi.
-Muzik player screensaver eklendi
- Sorunsuz Güncelleme Yapabilmeniz İçin Mod EKlendi.
-Menü Izgara Modifiyesi yapılmıştır.Yatayda ve dikeyde daha fazla simge ve simge isimlerinin adlarını değiştirme olanağı sağlanmıştır.
- Telefonun okuma dili ingilizce ve turkcedir.Yazma dili tr-ing ve ruscadir.

-Tweaks.sis eklenmiştir (flashtan sonra x-plore yardımıyla Z/ Tweaks klasörü içindeki tweaks.sis dosyasına tıklayıp kurunuz.)
Tweaks ile telefonun gizlenmiş bütün ince ayarlarına kolayca erişebileceksiniz ve daha keyifli ve rahat bir kullanıma erişeceksiniz.Ben klasör içine bazı pluginler koydum siz daha çok isterseniz sitesiden indirebilirsiniz.Eğer hiç kullanmak istemezsenız Z/ !Tweaks klasörünü silebilirsiniz.
Tweaks ile;
-Telefon bildirimlerini (batarya dolu batarya boş bildirimi,Tasarruf modu bildirimi gibi) açıp kapatabilirsiniz.
-Erişim noktası ayarı,Bluetooth ayarı,sms ayarları vs vs.

KALDIRILAN PROGRAMLAR;

-Shazam müzik programı
-Microsoft Communicator
-Youtube
-F-secure
-Ovi müzik kaldırıldı.
-TopApp kaldırıldı.
-Office ve Adobe

EKLENENLER;

-Video ve Photo editör.
-Haritalar
-ovi

Yükleme konusunu çok detaylı yazmak istemiyorum her tarafta var burdada indirdiğiniz doyaları RM-596 klasörünün içine atıp o klasörüde C/program file/nokia/phoenix/product/ içine atıp phoenix i açıyoruz ve dead flash atıyoruz..belki 30 kez flashladım hiç bir sorun yoktur..flash bitince ekranda TEST MODE yazısı çıkar acele etmeyin telefon kendisi açılır ve ilk açılışta biraz ağır olabilir bekleyin..

Not:Arkadaslar kuruluma baslamadan once mutlaka E hafizaya format atin sonra telefona *#7370# ile hard format atin ve butun klasorler temizlensin!!!

-Flashlama sorunsuzdur..phoenix ile dead format atilacak OPTION tusuna basinca sadece 1 tane kirmizi renkli dosya goreceksiniz onu silin ve REFURBISH ..
-Islem bitince hemen cikarmayin az bekleyin ekran kendisi acilacaktir..acildiktan sonrada az bekleyin..
Onemli: Butun islemler bittikten sonra Z hafizaya bazi sis dosyalari tweaks (ayarlar) koydum..x-plore yi yukleyip onunla bu sis dosyalarina tiklayip kurmaniz gerek..istemezseniz dokunmayin kalsin..
-Beyaz saat olarak kullanmak isterseniz gene !undomods klasoru icindeki
white_widget_digital_clock_117.sis- tiklayip kurmaniz lazim..(kurmadan once ekranlardaki digital saatleri varsa eger kaldrin sonra sis dosyasini kalsitirin ve restart atin)orda iki sis daha var big clock (kurtulus arkadasimizin paylastigi saatler)
-send_protected_files_145.sis - dosyasi ile korumali sistem dosyalarini(sis ve sisx gibi) gonderebileceksiniz.
-osenok_modification2331_168.sis -video ve foto ayari iyilestirme modu..
Onemli: Arkadaslar Ofisi kurmadan once Adobeyi kurun sonra C/system/data icindeki quickoffice klasorunu silin sonra ofisi istediginiz hafizaya kurabilirsiniz..(bu klasoru silmeden yukleme yapamazsiniz hata verir(guncelleme hatasi alirsiniz))
Heralde bir şey unutmamışımdır..Güle Güle kullanın..

Adobe Reader LE10.00(245)
internetradio_v3_182730.3
Microsoft Communicator v2.1.369
MondayCoder Battery Info v1.00
Ovi Music v13.02(24)
Quickoffice 6.5.94 Türkçe Belle KnowN (Ozgur sagol kardesim)
shazam_224_B6267_ovi_3_2_37031

Undomods icindeki beyaz saat veya diger sis dosyalarina tiklayip kurduktan sonra geri donus icin Biganalogueclock.mif dosyasini E/resource/app icine atmalisiniz..isterseniz once yedegini alip oyle kurun geri donmek icin..

Gule gule kullanin..

Arkadaslar Bu son guncellemedir..bundan sonrasi insallah orjinali olur..Guncelleme sebebi bazi modlarin telefonu kasmasi,yavaslatmasi,bataryaya gereksiz yuk bindirmesi ve yeniden ayarlanmasi icindir..sadece orjinal menu ve font vardir..bu gun kullandim sunu soyleyeyim batarya mukemmel oldu..hizlandi biraz daha ve acilis kapanis daha stabil oldu..sysapp (coderrus un modu) telefonu cok kasiyordu cikardim (restart olayi icindi) cikarinca telefon bayram etti sessiz de icon ekrana geldi..video ve photo editor artik normal galeriden duzenle secenegi cikiyor..search widgwtini eklemedim o zaten guncellemeyle geliyor..galeriden kisilere rsimleri atayabiliyorsunuz..sadece z icindeki undomods klasorunu acin ve saati beyaz kullanmak isterseniz kurun.sis ve sisx dosyalarini gonderebilmek icin eklentiyi kurun ve birde camera iyilestirme modu var kurun (ben kurdum) istege baglidir.baskada gereksiz bir sey yok arkadaslar fazla mod fazla sorun..efektleri degistirmek icin E klasorune effects (icinde efekt dosyalrini oldugu klasoru) atin o kadar ve sonra telefonu acip kapatin..baslangic animasyonu ve muzugu degistermek icin onlarin yolun u degistirmedim oldugu gibi buraktim yani degismez sadece flashla yapabilirsiniz..simdilik bu kadar..herkese iyi aksamlar ve tesekkurler!!!

Butun dosyalar tek paket icindedir..

V

• Beğen
Tepkiler: Dracule Mihawk, penah0, servet27027 ve 9 diğerleri

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Teşekkürler,kesinlikle yükleyeceğim.........eline sağlık şimdiden

• Beğen
Tepkiler: ЯReiS
epts

epts

Üye
çok teşekkür....çok uğraştırdık hocam seni...

• Beğen
epts

epts

Üye
hocam dosya yönetisinden pro göndermeyi biz mi aktif edeceğiz...telefona hard attığımızda hangi özellikler kaybolur

----------Eklendi @ 22:08:34 ---------- Yazıldı @ 22:07:30 ----------

bide bu batarya ömrü uzun olan versiyondan mı geliştirildi..teşekkürler

• Beğen
ЯReiS

ЯReiS

Üye
Batarya omru bu sefer daha iyi gibi ben aksama kadar kullandim sabah fulldu aksamda fulldu hala..ama tabiki kullanimdan kullanima fark edecektir..ama genel olarak iyi..

evet dosya gondermek icin onu siz aktif edeceksiniz..sadece z diske girip undomads kalsorundeki send_protected_files_145.sis dosyasini tiklayip kurun..o kadar herhangi icon felan olmaz sadece mod dur..

telefona hard format atinca e hafizaya sizin kurdugunuz her sey gider..benim ekledigim wallpaperlar gider..

• Beğen
Tepkiler: epts
sayokantürk

sayokantürk

Üye
reis uplod ne zaman bitecek

• Beğen

Otuz

Üye
reis bir önceki sürümden farkı nedir bunun diğerinden pek memnun kalmadımda kusura bakma

• Beğen
ЯReiS

ЯReiS

Üye
arkadaslar hepsini acik acik yazdim..efekt i degistirin kafaniza gore bu benim tercihimdir..siz kendi zevkinize begeninize gore degisirin..daha guzel gorunecektir..

epts

epts

Üye
evet uplad bu işte işi belli olmaz.

• Beğen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Upload bitti,bende indirmye başladım,hadi herkese kolay gelsin.

• Beğen
ЯReiS

ЯReiS

Üye
herkese kolay gelsin..eger kurarsaniz yorumlariniz yaziniz..lutfen.

epts

epts

Üye
hocam ayrıca toplu menü için teşekkürler

• Beğen
sayokantürk

sayokantürk

Üye
reis teşekkürler kar yağarken en sevdiğim şey salep içmektir en az onun kadar etkili oldu tekrar teşekkür

• Beğen
Tepkiler: ЯReiS ve Esendağlı
szrxx

szrxx

Üye
indiriyorum denicem teşekkürler reis

• Beğen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Hadi bakalım ilk yükleyip yorum yapan kim olacak,benim indirme bitti,şimdi hafızayı biçimlendirip cihaza format atıyorum.birazdan temiz bir yükleme başlıyacak:)

• Beğen
ЯReiS

ЯReiS

Üye
burdada -17 simdi disarisi..kar var..simdi gidim bi kahvede ben yapim artik..size kolay gelsin..

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Eveet ben yükledim,fontu değişmiş(keşke orjinal font olsaymış)menü 4x olmuş onu hiç beğenmedim keşke önceki grid menü olsaymış şimdilik bukadar yeni bitti daha

ЯReiS

ЯReiS

Üye
Eveet ben yükledim,fontu değişmiş(keşke orjinal font olsaymış)menü 4x olmuş onu hiç beğenmedim keşke önceki grid menü olsaymış şimdilik bukadar yeni bitti daha

Bu zaten onceki menu ama o da aynisiydi..bi toplu menu koydum birde grid..

Üst Alt