Samsung Monte - Hero Mod v1.6 [Açıklamalı Kurulum]

Sponsorlu Bağlantılar

Sertug1991

Sertug1991

Üye
Yani Tükçe Oluyormu TasTekin

TasteKiN

TasteKiN

Üye
Yani Türkçe arkadaşım :D sadece iconların altındaki isimler ingilizce olur yani kamera yerine camera yazar diğer herşey Türkçe'dir :D

Sertug1991

Sertug1991

Üye
bir şey daha soracağım şimdi bu Route 66 lı fw yi yükleyip Türkçe olanı patchin tüm özelliklerini kapayıp sadece Tas Manageri açık bıraksam hem Route66+Task Manager+Türkçe mi olur?

baranselona

baranselona

Üye
route66 FW si türkçe ise task manager hariç tüm dosyaları kapattığınız taktirde task manager + türkçe route66 lı fw niz olur yani FW türkçe olarak kullanılabilir task managerle sadece mesajlar ve dosyalarım yavaş açılıyor

Sertug1991

Sertug1991

Üye
MFJF1 İ yükledim sonrada bunu yükleyeyim dedim yükledim tüm yazılar kayboldu sonra orjinal fwmin dosyalarını geri attım düzeldi telefon bunu nasıl yapacağım yardımcı olurmusunuz?

sonlevent36

sonlevent36

Üye
MFJF1 İ yükledim sonrada bunu yükleyeyim dedim yükledim tüm yazılar kayboldu sonra orjinal fwmin dosyalarını geri attım düzeldi telefon bunu nasıl yapacağım yardımcı olurmusunuz?

İndirmiş olduğun .rar dosyasının içinde "Patches" klasörünün yanında "Res" ve "Res2" klasörleri var. Bu iki klasörü telefon hafızasına kopyalaman gerekiyor. Yoksa telefon açıldığında telefonda hiç bir yazı olmaz.

Sertug1991

Sertug1991

Üye
saol tekrar deneyeceğim inşallah yine olmaz böyle

--------------- Ekleme ---------------

çok saol arkadaşım ve hiç kasmıyor :D

sonlevent36

sonlevent36

Üye
Bende de aynı problem olmuştu, açıklamaları tekrar dikkatlice okuyunca farkına vardım.

--------------- Ekleme ---------------

Arkadaşalar yeni farkettim, S5620MFJF1 firmware üzerine Samsung Monte - Hero Mod v1.6 yükleyince telefonda 400x240 çözünürlükteki .mp4 videoları izleyebiliyorsunuz. İsteyen olursa Total Video Converter'da bu şekilde nasıl video çevirileceğni resimli olarak anlatabilirim.

Sertug1991

Sertug1991

Üye
birşey soarabilirmiyim patch ekranına nasıl giriliyor?

ccc07

ccc07

Üye
snde sürüm sorunu var arkadaşım. 5.56 kullanıyorsan 5.62 dene yada tam tersini çözümü budur :) bir de pactch yüklerken bazen search e bastığımızda yüklediğimiz patchlerin kutucukları seçili halden çıkıyor search e bastıktan sonra gerekli yerleri manuel tıklatın olacaktır :)

5.62 war 5.56 yı denıyormm sonucuu yazarımm saoll :aha::aha::aha:

sonlevent36

sonlevent36

Üye
Benim gibi telefon kapanıp açıldığı zaman tema ayarlarının sıfırlanmasından ve kısayolların ingilizce olmasından şikayetçi olanlara bir önerim var;

İndirmiş olduğunuz .rar dosyasında "Res" klasörünün içindeki "Flash" klasöründeki "HTCHeroConfig.xml" dosyasını düzenleyip de telefona atarsınız telefon her açıldığında sizin ayarlamış olduğunuz şekilde açılacaktır ve isterseniz düzenleme yaparken ingilizce kelimeleri türkçeye de çevirebilirsiniz. Şahsen ben yaptım, telefon mükemmel oldu, tavsiye ederim. Benim düzenlemiş olduğum "HTCHeroConfig.xml" dosyasını linkten indirip telefonunuzdaki dosyayla değiştirebilirsiniz.

Sertug1991

Sertug1991

Üye
Benim gibi telefon kapanıp açıldığı zaman tema ayarlarının sıfırlanmasından ve kısayolların ingilizce olmasından şikayetçi olanlara bir önerim var;

İndirmiş olduğunuz .rar dosyasında "Res" klasörünün içindeki "Flash" klasöründeki "HTCHeroConfig.xml" dosyasını düzenleyip de telefona atarsınız telefon her açıldığında sizin ayarlamış olduğunuz şekilde açılacaktır ve isterseniz düzenleme yaparken ingilizce kelimeleri türkçeye de çevirebilirsiniz. Şahsen ben yaptım, telefon mükemmel oldu, tavsiye ederim. Benim düzenlemiş olduğum "HTCHeroConfig.xml" dosyasını linkten indirip telefonunuzdaki dosyayla değiştirebilirsiniz.

peki denedinmi arkdaşım gerçekten Türkçe oluyormu?

sonlevent36

sonlevent36

Üye
evet arkadaşım kendi çevirdiğim kısımlar türkçe oldu

affective06

Üye
İndirmiş olduğun .rar dosyasının içinde "Patches" klasörünün yanında "Res" ve "Res2" klasörleri var. Bu iki klasörü telefon hafızasına kopyalaman gerekiyor. Yoksa telefon açıldığında telefonda hiç bir yazı olmaz.

res ve res2 klasörlerini tkfilesexplerer programıyla telefon hafızasına atmaya çalışıyorum fakat hata veriyor yardım lütfen

TasteKiN

TasteKiN

Üye
yanlış anlamışsın arkdaşım. TkFilexplorer ile değil telefonun hafızasına yani Resimlerin felan olduğu yere Lakin Hafıza kartına değil Telefon hafızasına USB yardımı ile Res ve Res2 dosyalarını atarsan sorun kalkar.

Bu arada ben de kurdum MFJF1 i ve bu patch yükledim daha sonra sadece KeyLockTaskManager seçeneğini aktif ettim. Size birşey söyleyeyim bu FW orange iconlarını destekliyor. Yani bu iconlara istediğimiz programları atabiliriz. Ben utalk iconuna SMS Qwerty uygulamasını attım Menüden yada widget yardımı ile ana ekrandan tıkladığımda direk Qwerty SMS uygulaması açılıyor ve mesaj atabiliyorum KeyLockTaskManager sayesinde de Mesajlar bölümü ile program arasında geçiş sağlayarak Okuma - Cevaplama işini basitçe uygulamış oluyorum.

Yani MFJF1 Türkçe * Route66 destekli * TaskManager destekli ( Home seçeneği aktif olmasada ) * Qwerty klavye destekli ( Basit bir editleme seçeneği ile )

affective06

Üye
telefon hafızasına atmayı başardım çok güzel bi tema home tuşuna basılı tutunca görev yöneticiside aktif oluyor. fakat telefon ayarları ve dosyalarım ikonlarını bulamadım :)

sonlevent36

sonlevent36

Üye
Tema ingilizce olduğu için Telefon Ayarları yerine Settings, Dosyalarım yerine My Files yazıyor. Menüde görürsün. 2 çeşit menü var nasıl gireceğini vs. bilmiyorsan aşağıdaki video temanın kullanımını ayrıntılı olarak anlatıyor;

seyyah_58

seyyah_58

Üye

Teşekkürler emeğine sağlık...

sonlevent36

sonlevent36

Üye
önemli değil

ekremozo

ekremozo

Üye
ben mfj1 yukledım. Route de yukledım. şimdi sadece task manager yuklemem için ne yapmam lazım?

Sadece task manager ama...

Üst Alt