Samsung Monte - Hero Mod v1.6 [Açıklamalı Kurulum]

Sponsorlu Bağlantılar

qimoo

qimoo

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Monte - Hero Mod v1.6 [Açıklamalı Kurulum]

Desteklediği firmware sürümleri
XEJE1 >>

XEJB3 >> Part1:
Part2:

DOWNLOAD

"MediaFire"

[/CODE]
Benim gibi telefon kapanıp açıldığı zaman tema ayarlarının sıfırlanmasından ve kısayolların ingilizce olmasından şikayetçi olanlara bir önerim var;

İndirmiş olduğunuz .rar dosyasında "Res" klasörünün içindeki "Flash" klasöründeki "HTCHeroConfig.xml" dosyasını düzenleyip de telefona atarsınız telefon her açıldığında sizin ayarlamış olduğunuz şekilde açılacaktır ve isterseniz düzenleme yaparken ingilizce kelimeleri türkçeye de çevirebilirsiniz. Şahsen ben yaptım, telefon mükemmel oldu, tavsiye ederim. Benim düzenlemiş olduğum "HTCHeroConfig.xml" dosyasını linkten indirip telefonunuzdaki dosyayla değiştirebilirsiniz.

Telefona Yükleme

Gerekli olan malzemeler

1-) USB kablosu

İlk olarak aşağıdakileri yapınız.

1-)Telefonunuzdan sim kartınızı ve hafıza kartınızı çıkarın(Batarya'yı çıkarmayın).
2-)Ses Kısma Tuşu + Kamera tuşu + Açma-Kapama Tuşu'na aynı anda basın.(DOWNLOAD yazısı çıkacak)
3-)İndirdiğiniz Monte-Hero v1.6 for s5620 patched By qimoo.rar dosyasını bir klasöre çıkarın.
4-)USB Kablosunu bağlayın ve MultiLoader'ı açın.

Sonra aşağıdaki resimdeki adımları uygulayın.

Not : Bu anlatım telefonda denenmeden yapılmıştır.http://www.maxicep.com/samsung/monte-android-mod-406531.html adresindeki anlatım dikkate alınmıştır.

• Beğen
Tepkiler: umitbukulmez ve seyyah_58

oner27

Üye
ortak çok saol sanırım bu firmware değil. istenildiği zaman kaldırılabiliiyor mu

--------------- Ekleme ---------------

bu arada benim orjinal firmware JTJB1 desteklermi bu hero modu

qimoo

qimoo

Üye
    Konu Sahibi
ortak çok saol sanırım bu firmware değil. istenildiği zaman kaldırılabiliiyor mu

bu arada benim orjinal firmware JTJB1 desteklermi bu hero modu

Desteklenen modeller yazılmıştır.Senin firmware olmadığı için desteklemez.Desteklenen firmware listesinin yanına indirme linkleri eklenmiştirçOrdan indirip Firmwareyi kurduktan sonra hero modu kurabilirsiniz.

clubber87

Üye
arkadaşım ben bu dedigin herseyi yaptım ama benim telefondaki bütün yazılar gitti.. ne yapmam gerek benim şimdi..??? lütfen acil yardım.. telefon acılıyor ama ne menüde ne ana sayfada hic bir yazı yok.. hepsi silindi.. :(

hiper_john

Üye
samsung b5310 corby pro ya yapılır mı bu ?

baranselona

baranselona

Üye
samsung b5310 corby pro ya yapılır mı bu ?

hayır yapılmaz montenin bile değişik yazılımlarına oluyor yani tüm montelere olmuyor

corby pro ya özel modlar olabilir yabancı forumlarda falan vardır araştırırsanız bulursunuz bence

iyi akşamlar

katfaruk

Üye
arkadaşlar bu menüleri türkçe yapabiliyormuyuz ?

byburakk134

byburakk134

Üye
Yaw ortak bi yardım etmeye çalışıyorsunuz tamam ewh baş tacısın. Ama bi detaylı açıklama yap gözünü seveyim yahu. Nedir bu. Tr dil desteği varmı. Ne gibi problemler çıkarabiliyor ortaya. Bi açıklama yapmadan millet yüklüyre fw'i sonra telefonlar sorunla karşılaşıyor gel çık işin içinden çıkabilirsen.

TasteKiN

TasteKiN

Üye
Select image diye hata veriyor nedir bu?

tamam rs2 yi seçince klikler kalkıyor imiş hallettim :D

temaya ait tuş kilitlerinde htc tipi tuş kilidi nasıl açılıyor :D telefonum kaldı öyle

burada

tema sağlam bana göre ingiilizce olması sorun değil de video da ki gibi task managerı orta tuş ile çalışan bir firmware monte edebilirsek daha iyi olur yada bu üç firmware den herhangi birinde taskmanager var mı?

lucky0657

Üye
multiloader da apps kısmına masa üstündeki gerekli dosyayı seçtigimde "can not load apps binary" (hero 1.6 için) hatası veriyor.. teşekkür ederim

anlatımınız çok güzel olmuş...
yukardaki resimde anlatıldıgı gibi yaptım ama ilk önce hero nun apps_patch yerine fw mfjf1 den apps_compressed.bin dosyasını seçtim ve download etti sonra dogru olan hero apps_patch seçerek yaptıgımda can not load apps binary hatasını verdi

ekremozo

ekremozo

Üye
ya bunu nasıl kaldıracaz?

ben eski halini istıyorum telefonumun....

Bunu hiç tavsiye etmemç Yaptıklarınızı değiştirdikten sonra telefonu kapatıp açınca eski haline donuyor. ve teli çok kasıyor... menuyude değiştiremıyorsunuz...

baranselona

baranselona

Üye
ya bunu nasıl kaldıracaz?

ben eski halini istıyorum telefonumun....

Bunu hiç tavsiye etmemç Yaptıklarınızı değiştirdikten sonra telefonu kapatıp açınca eski haline donuyor. ve teli çok kasıyor... menuyude değiştiremıyorsunuz...

yazılımı yüklemek için kuruğunuz fw yi yeniden yüklerseniz silinir veya herhangi bir FW kurunca otomatik olarak silinir

ekremozo

ekremozo

Üye
baranselona o şekilde değilmiş... bunun için attığımız iki dosya yerine orjinal fw deki dosyayı atınca düzeliyormuş..

atıım oldu. tşk :)...

seyyah_58

seyyah_58

Üye
Emeğine sağlık qimoo süper bir mod..

Menüler arası gecişte yavaşlama olsada güzel bence..

baranselona

baranselona

Üye
beyler ben bu FW yi dün yine yükledim hero modu da yükledim route66 FW ye sonra telefonu açarken kamera ve tuş kilit tuşuna bastım tema menüsü geldi tema menüsünden herşeyi kaldırdım ve sadece task manager açık kaldı telefonu kapatıp açtım ve artık telefonda hem route66 hemde task manager aynı anda aktif oldular tek sorunu mesaj ve galeriye girerken 2-3 sn bekletiyor

ccc07

ccc07

Üye
yaa herseyı dogruu yapıyrm can not load binnary hatasıı werıyoo dlıı olcammm:duvar2::duvar2::duvar2::duvar2:

.BlueTR

.BlueTR

Üye
Keşke Slide To Unlock özelliğide olsaydı :(

TasteKiN

TasteKiN

Üye
yaa herseyı dogruu yapıyrm can not load binnary hatasıı werıyoo dlıı olcammm:duvar2::duvar2::duvar2::duvar2:

snde sürüm sorunu var arkadaşım. 5.56 kullanıyorsan 5.62 dene yada tam tersini çözümü budur :) bir de pactch yüklerken bazen search e bastığımızda yüklediğimiz patchlerin kutucukları seçili halden çıkıyor search e bastıktan sonra gerekli yerleri manuel tıklatın olacaktır :)

Abi MFJF1 benim bildiğim kadarıyla Tükçe linkinide veriyim
http://www.maxicep.com/samsung-uygu...rmwareli-route-66-turkce-destekli-422853.html

yani bu fw ilede desteği varsa Türkçede olabilir TastEkİn denersen çok makbule geçer :D

ben MFJF1 üzerine hero kurdum daha önce evet Orjinal menü türkçe ama gadget ve flash menü İngilizce isimlerde lakin ayarlara felan girince dediğim gibi Türkçe sorun yok.

Üst Alt