n8 beni üzme!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
n8 beni üzme!
muhterem arkadaşlar
bu telefonun sinyal alıcısı nerede bilen var mı?
araçta görüşme yaparken defalarca ses gitti geldi dün seyir halindeyim ondandır dedim
bu sabah sabitken gelen aramaların birinde de 2 kez düştü görüşme baktım sinyal sıfır olmuş
nihayet biraz önce de telefon gelince aynı sorunu yine yaşadım, yine baktım siyal azalıyor artıyor.
solda usb girişinin üstündeki yere dokununca sinyal azalıyor galiba. haklımıyım?
dual mode değil, gsm kullanıyorum sadece, 3G kapalı. 3G açsam daha da düşüyor sinyal
iphone almamamın iki nedeni vardı, biri fiyatı biri de avuç içinde çekmiyor olması
n8de de mi var bu sorun acaba?
korktum ya! yoksa yine bi tür yazılım sorunu mu. yada ayarlarla mı ilgili yada herhangi başka bişey
özgür hocam başta olmak üzere ilgili n8 kullanıcıları yada aktif net sörfçülerinden konuyla ilgili açıklama talebinde bulunmak üzere yukarıda belirttiğim hususu ilginize sunuyorum, lütfen beni keklemeden, güzelim tlefonuma çamur atmadan cevap veriniz

ozggurr

ozggurr

Üye
muhterem arkadaşlar
bu telefonun sinyal alıcısı nerede bilen var mı?
araçta görüşme yaparken defalarca ses gitti geldi dün seyir halindeyim ondandır dedim
bu sabah sabitken gelen aramaların birinde de 2 kez düştü görüşme baktım sinyal sıfır olmuş
nihayet biraz önce de telefon gelince aynı sorunu yine yaşadım, yine baktım siyal azalıyor artıyor.
solda usb girişinin üstündeki yere dokununca sinyal azalıyor galiba. haklımıyım?
dual mode değil, gsm kullanıyorum sadece, 3G kapalı. 3G açsam daha da düşüyor sinyal
iphone almamamın iki nedeni vardı, biri fiyatı biri de avuç içinde çekmiyor olması
n8de de mi var bu sorun acaba?
korktum ya! yoksa yine bi tür yazılım sorunu mu. yada ayarlarla mı ilgili yada herhangi başka bişey
özgür hocam başta olmak üzere ilgili n8 kullanıcıları yada aktif net sörfçülerinden konuyla ilgili açıklama talebinde bulunmak üzere yukarıda belirttiğim hususu ilginize sunuyorum, lütfen beni keklemeden, güzelim tlefonuma çamur atmadan cevap veriniz

Benim basima boyle bir durum hic gelmedi gibi klasik bir laf edicem, simdi her yerini kapatmaya calisiyorum sadece iki avucumun arasina alinca tek cizgi dustu sinyal...

Hep cekiyor benimki...

Bir tek asansorde sinyal azaliyor, o da normal bildigim kadariyla...

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
N8 kesinliklele çekmeme sorunu yok, sadece şuan için (güncelleme çıkmadıgından dolayı) restart sorunu var bence 1 2 gün daha deneyin yine aynı sorunla karşılaşırsanız nokiayayı arayıp sorun.
İlk defa sinyal sorunu çıktı N8den.
Sinyal ortadaki plastik kısımdan alıyor buyuzden hiç en gele takılmadan çekim rahatlıgı saglıyor.Diyor parçalayan kişi...

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
anladım. peki başka neden olabilir ki? kulağımla mı değdim ekrana da düştü noldu ya :) siz dual mode mu kullanıyorsunuz network ayarını?

--------------- Ekleme ---------------

yaw aceba diyorum
ben bu gara gaşlı n8ime transparan elbise giydirdim ya dün, ondan mı oldu ya la?
zagg marka invisible shield giyiyo, wallahi şuan benim üstüme giydiğim onun giydiğinden daha ucuz. bu kadar asortik olmasına rağmen çekim gücünü etkiler mi ki? yada bu tarz giysiler delikanlı adamlar gibi n8i de bozar mı her türlü?

pcwolf

pcwolf

Üye
Madem öyle telefonu soyup da öyle dene bakalım:)
Bulunduğun yerde bir şebeke problemi olabilir. Kullandığın operatörün müşteri hizmetlerini ara durumu sor bence. Avea kullanıyosan sorun normaldir derim ama:D

speed944

speed944

Üye
sanırım bendede aynı sorun var yurt dısı cıhaz n8 sınyal barı sankı muzıkle dans edıyor bır cıkıyor bır ınıyor anlmadım gıttı aldıgım yere goturdum yazılımsal dedıler yazılımı guncelledım yıne aynı sızce sorun nedendır ?

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
Gsm modundan kaynaklaniyor sanirim.duale aldim bugun ayni sorunu yasamadim. Ama sinyal seviyesinde bi gobek atma.durumu var sebekem tcell

Noks

Noks

Üye
turkcell en iyi ceken hatlardan bi tanesi :) telefona bi format atmayı dene belki düzelir

speed944

speed944

Üye
benımde hattım turkcell dedıgım gıbı telefona yenıden yazılım attırdım kendım hard format attım yıne acaba baska arkadaslar varmı boyle sorunla karsılansan sızı bılıyorum

kumuks

Üye
İPHONE lardan 10 tanesinden 5 inde sinyal sorunu cıktı.tüm dünyada konuşuldu.bu forumlardada bazı arkadaşlar çamuru hemen yapıştırdı." okadar para verecem,telefon çekmeyecek"deyip alay ettiler. eeee ; arkadaşlar,daha nokia n8 cıkmadan , fan klubunu kurarsanız,böyle çakılırsınız sizde.daha tam olarak kullanmadan,görmeden,gökyüzüne cıkarttınız...iphone4 leri çöpe attırdı bazı arkadaşlar iphone4 kullanıcılarına... yok sa şimdi sıra n8 e mi geldi..!!!! :ehe

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
ilah değil bunlar hacı abiler, insan yapımı makine hepsi
kaldı ki dediğim gibi, dual mode'a aldığımdan beridir çekme sorunu yaşamıyorum. powersaving modeda gsme geçiyor galiba, sadece gsm olunca sorun oluyor.

SilentOne

SilentOne

Üye
laa bn dedim n8de 5800 çektiqi çileleri çekicek....

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Amma abartınız haa bakın bakalım internete başka çekim sorunu yaşayan varmı...
İphone 4de 5milyon kişi o sorunu yaşadı.N8 de kaç kişi gösterin bakalım...
Bunu yazmamdaki amaç nokiacı olmam degil. Çekim problemini kullanarak telefonu kötülemeye çalışanlara.
Normalde iphone 4 seviyorum ancak 2 milyar para verip bluetoothla mp3 atamıyacaksam, beni itunesa mahkum bırakacaksa ben ona 2 milyar degil 2 tl bile vermem...

ozggurr

ozggurr

Üye
İPHONE lardan 10 tanesinden 5 inde sinyal sorunu cıktı.tüm dünyada konuşuldu.bu forumlardada bazı arkadaşlar çamuru hemen yapıştırdı." okadar para verecem,telefon çekmeyecek"deyip alay ettiler. eeee ; arkadaşlar,daha nokia n8 cıkmadan , fan klubunu kurarsanız,böyle çakılırsınız sizde.daha tam olarak kullanmadan,görmeden,gökyüzüne cıkarttınız...iphone4 leri çöpe attırdı bazı arkadaşlar iphone4 kullanıcılarına... yok sa şimdi sıra n8 e mi geldi..!!!! :ehe

Arkadasim tam 1 ay 3 gundur N8 siyah kullaniyorum. Pekin uretimi olandan. Ben bu telefonun cekim gucunun azaldigini sadece asansorlerde goruyorum.

Heryerde cekiyor... Oyle dans vs de etmiyor hic benimki... GSM modda kullaniyorum ben.. Kullanmaya basladigimdan beri baglanti ayarlarim su sekildedir:

Network mode : GSM
Operator selection: Automatic
Cell info display: Off

Dunya'daki ilk kullanicilardan birisi olarak kullanarak gordugumu soyledim diyebiliyorum acik yureklilikle...

Birisi cikti donuyo vs dedi, 15 dakikalik video cektim 29 program actim girdim ciktim donsun vs diye, catir catir calisiyor alet... Hayir donsa, dondugunu gorsem neden saklayayim, yalan soyleyeyim. Video'nun yeri belli, git izle...

Birisi cikti yavas dedi, 29 uygulama acikken bile hizi gosterdim...

Birisi cikti iyi foto cekemiyor dedi, "Talk to the hand" fotosu cektim, sustu...

Birisi cikti Iphone 4, Samsung Galaxy S, Nokia N8 yanyana koyun karsilastirin dedi, onu da yaptik gorduklerimizi paylastik...

Hala birisi konusuyor.. Olani , yasadigimizi paylasiyoruz burda... Iphone alan hickimse Iphonu'nu cope atmaz o konuda da icin rahat olsun, asil sen abartip durma bilir bilmez...

--------------- Ekleme ---------------

[sıze=2]
normalde iphone 4 seviyorum ancak 2 milyar para verip bluetoothla mp3 atamıyacaksam, beni itunesa mahkum bırakacaksa ben ona 2 milyar degil 2 tl bile vermem...
[/sıze]

ımzamı atarım altına...

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
finland üretimi bendeki, tahminim üretildiği yerdeki hatunsal çekim gücünü türkiyede yakalayamaması dolayısıyla sorunlar yaşıyor telefon.

çekim sorununa hiç rastlamadım ben de o kdar forum dolaştım... telefon da sahibine çekti iki günde ya la...

devilmy

devilmy

Üye
finland üretimi bendeki, tahminim üretildiği yerdeki hatunsal çekim gücünü türkiyede yakalayamaması dolayısıyla sorunlar yaşıyor telefon.

çekim sorununa hiç rastlamadım ben de o kdar forum dolaştım... telefon da sahibine çekti iki günde ya la...

sim kartınızla ilgili sorun olmasın başka şebekenın sım kartını takın bırede ole deneyın belkı gıderılır

speed944

speed944

Üye
ya kardeslerım dalgamı ecıyorsunuz sızden cok ben nokıyacıyım nokaianın butun ıyı telefonlarını kullandınm bır telefon satıcısından daha cok bılgıye sahıbım ben nokıa n8 bendekı cekmıyor dıyorsam cekmıyordur bu kadar basıt
ben sızın yormlarınıza ınanacam yoksa elındekı telefonun cekım barının 1 bar kalmasınamı anlamadım gıttı sadece 1 arkadasdan yanıt alabıldım dual moda getır oyle dene dıye eger bu konuda bılgınız yoksa sırf yazmak ıcın laf klabalıgı yapmak ıcın yazmayın bu kadar basıt bu arada ben 10 yıldır kullnıyorum bu nokıaları

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
bak bi arkadaş daha züperkulade bi açıklama getirmiş. eski sim kartlarla ilgili sorun diye. haklı mı bilmem ama aynısını bir başka forumda da görmüştüm. bi deneyin yeni sim kartla

dkircali

Üye
Finlandiya yapımı N8 kullanıyorum dual mode da(3G). Bahsetmiş olduğunuz problemleri hiç yaşamadım. Hatta antennagate N8 de ne kadar mevcut acaba diye Iphone 4 ile aynı ortamda bir deneme yaptım. Iphone 4 sol avuç içi ile tutulurken (3G ve güncel) çekimden 1 bara düştü, N8 (3G) aynı şekilde tuttuğumda 1 bar gidip geldi , 2 elimle iyice etrafını kapattığım zaman tam anlamıyla 1 bar düştü diyebilirim. Şöyle de bir durum var gerçi; Iphone 4 arkadaşımındı ve dediğine göre daha hiç kopma, çekmeme gibi bir sorunla karşılaşmamış, belki de ekrandaki barlara aldanmamak gerek :hmmm

ozggurr

ozggurr

Üye
ya kardeslerım dalgamı ecıyorsunuz sızden cok ben nokıyacıyım nokaianın butun ıyı telefonlarını kullandınm bır telefon satıcısından daha cok bılgıye sahıbım ben nokıa n8 bendekı cekmıyor dıyorsam cekmıyordur bu kadar basıt
ben sızın yormlarınıza ınanacam yoksa elındekı telefonun cekım barının 1 bar kalmasınamı anlamadım gıttı sadece 1 arkadasdan yanıt alabıldım dual moda getır oyle dene dıye eger bu konuda bılgınız yoksa sırf yazmak ıcın laf klabalıgı yapmak ıcın yazmayın bu kadar basıt bu arada ben 10 yıldır kullnıyorum bu nokıaları

:)
Ayarlari bile verdik, laf kalabaligi yapmak icin yaziyorsun demissin ya helal olsun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...