N8 Tecrübem ve iPhone

Sponsorlu Bağlantılar

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Açık konuşmak gerekirse eğer Apple insanları iTunes'e mecbur etme stratejisinden vazgeçip bu konuda Nokia'yı örnek alırsa Nokia'nın benim için bittiği andır....

\/\/\_Akıl Durduran Uygulamalar_/\/\/
%100 haklısın
AppStore o kadar muazzam bir evren ki mahşer yeri gibi. Dünyada adeta bir yarış var kafası çalışan becerisini kullanan herkesin girebildiği bir boyut. Millet en iyi uygulamayı ben yapayım en çok benim uygulamam indirilsin AppStore'de en üst sıralarda gözüksün böylece paraya para demiyim diye ne uygulamalar geliştiriyor hakikaten insanın aklını başından alan uygulama kaynıyor..
Telefona üflediğinizde ekranda adeta sabuna üflemişsiniz gibi baloncuklar çıkmasını kaç telefondan bekleyebilirsiniz...vsvsvsvsvs.....
Şu noktaya dikkat çekmek istiyorum.. Mobil cihaz üreticilerinin çoğu yazılımcılara adeta benim ürünümede program oyun yazın diye yalvarırken bunun tam tersi iOs için geçerli. Millet beni seç beni seç diye iOs'a yalvarıyor :D

Yalansa yalan deyin anasını satiyim:ehe
Bunları bir gün elbet söylicektim söyledim kurtlarımı döktüm oh be dünya varmış:d:

• Beğen
Tepkiler: cewikkuwwet01

pRime.

pRime.

Üye
bakın jailbreakli iphone dan bahsediyorum. jailbreakli iphone harikalar diyarı gibi. flash yok denmiş var. bluetooth demişsiniz oda var ya kısaca ne yapmak istiyorsunuz onun programı var dedim ya kullanmayan bilemez. mp3 atılmaz denmiş itunes olmadan, itunes olmadan ister wi-fi ile ister bluetooth ile ne istiyorsanız atabilirsiniz. öyle programlar var ki aklınız durur. telefonu ne hale getiriyor. kısaca iphone istediğiniz zaman laptop, istediğiniz zaman playstation istediğiniz zaman da telefon oluyor.

3gs kullanıyorum ve emin olun iphone jailbreaksiz hiç bir işe yaramıyor. O dediklerin anca jail breakle...
Symbian'da bunları jailbreaksiz yapabiliyorsun?

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3

delice_doluca

Üye
iphone u mayphone u bırakıp başlık hakkında birşey söyleyeceğim; sizinki N8 tecrübesi falan olmamış, klasik bir şekilde teknosa tecrübesi olmuş:) hem teknosaya giden bilinçli kullanıcı kaldı mı ya? bilinçli satıcının olmadığı yerde bilinçli kullanıcının işi ne:)

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3 ve pRime.
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
iphone u mayphone u bırakıp başlık hakkında birşey söyleyeceğim; sizinki N8 tecrübesi falan olmamış, klasik bir şekilde teknosa tecrübesi olmuş:) hem teknosaya giden bilinçli kullanıcı kaldı mı ya? bilinçli satıcının olmadığı yerde bilinçli kullanıcının işi ne:)
Süpersin kardeşim. Teknosadan o kadar nefretediyorum ki anlatamam.. Çalışanların %50'si cahil cüheyda takımı. Sırf tipe bakıp işe alıyorlar. Azcık karizmatik görüntün olsun gel evladım diyorlar :)
Sanki elektronik market değilde giyim mağazası yönetiyorlar g.ri zekalılar:nono:

--------------- Ekleme ---------------

3gs kullanıyorum ve emin olun iphone jailbreaksiz hiç bir işe yaramıyor. O dediklerin anca jail breakle...
Symbian'da bunları jailbreaksiz yapabiliyorsun?
Paran varsa jailbreak yapmanada gerek yok:d:
Nokia'da da sağlam uygulamalar paralı.... ya telefonu hacklicen ya sertifika.. Arada sadece şöyle bir fark var Apple biraz daha fazla uğraştırıyor her yeni güncellemede yeni bir jailbreak bekliyorsun ki o da size kalmış uğraşmak istemezsen telefonu güncellemezsin beleş kullanmaya devam ....

• Beğen
Tepkiler: pRime.

cr55

Üye
Bence iphone'un şarz dayanıklılığı sağladığı kullanım verimliliğine bakılırsa güzel yani kulladığın pil ömnrünün hakkını veriyor diye düşünüyorum.Ben Sony xperia x10i kullanıyorum android platformundan memnunum şarzı 2 gün gidiyor gitmiyor ama kullanımından zevk aldığım için sorun yok.

----------Eklendi @ 22:41:09 ---------- Yazıldı @ 22:35:06 ----------

Bazıları için hız değilde şarz süresi önemlidr çok fazla bekleme süresi ve daha fazla konuşma orta seviyeli internet araçlarını kullanma .
İpohone oyun aracı olarak kullanabilirsin İş için ofis uygulamaları mevcut , jailbreak yöntemi unix sistemi yapısıyla özelliklerini ve doanımını kullanabilirsiniz. ideal bir telefon bence kullanımı zevk veriyor .
Samsung evet ipohoneden hızlı donanım olarak .

----------Eklendi @ 22:51:58 ---------- Yazıldı @ 22:41:09 ----------

Işte o programlar olduğu için symbiana kıyasla fazla uygulaması oluyor! Hee aklınız durur diyon da biz mp3 program olmadan atınca sen baygınlık felan mi geçiriyon merak ediyom

iphone'a mp3 leri gelişi güzel atılamamasının sebebi telif hakkı yani sanatı icra eden kişinin emeğine saygı önlemi.
Tabiki isteyen jailbreak yöntemi ile istediğini yapabiliyor.
Şunu unutmayalım firmalar strratejilerini çok satıp para kazanmak için kuruyor ve iphone en çok satan ünvanı sahip olduğunu kimse inkar edemez sanırım.

blackbird48

blackbird48

Üye
arkadaşlar ben nokıa manyağıydım ama pes ıphone bizi elinde sallar

pcwolf

pcwolf

Üye
Bence iphone'un şarz dayanıklılığı sağladığı kullanım verimliliğine bakılırsa güzel yani kulladığın pil ömnrünün hakkını veriyor diye düşünüyorum.Ben Sony xperia x10i kullanıyorum android platformundan memnunum şarzı 2 gün gidiyor gitmiyor ama kullanımından zevk aldığım için sorun yok.

----------Eklendi @ 22:41:09 ---------- Yazıldı @ 22:35:06 ----------

Bazıları için hız değilde şarz süresi önemlidr çok fazla bekleme süresi ve daha fazla konuşma orta seviyeli internet araçlarını kullanma .
İpohone oyun aracı olarak kullanabilirsin İş için ofis uygulamaları mevcut , jailbreak yöntemi unix sistemi yapısıyla özelliklerini ve doanımını kullanabilirsiniz. ideal bir telefon bence kullanımı zevk veriyor .
Samsung evet ipohoneden hızlı donanım olarak .

----------Eklendi @ 22:51:58 ---------- Yazıldı @ 22:41:09 ----------

iphone'a mp3 leri gelişi güzel atılamamasının sebebi telif hakkı yani sanatı icra eden kişinin emeğine saygı önlemi.
Tabiki isteyen jailbreak yöntemi ile istediğini yapabiliyor.
Şunu unutmayalım firmalar strratejilerini çok satıp para kazanmak için kuruyor ve iphone en çok satan ünvanı sahip olduğunu kimse inkar edemez sanırım.

Peki bir word dokümanını atsak hafıza kartından gönderiliyor mu jailbreak olmadan?(Kart derken kendi deposu:))
Apple fazla fiyattan kazanmadığı şey yok ki zaten, nasılsa satıyo adamlar o fiyata.

buraq85

buraq85

Üye
arkadaşlar iphone 4 umu 5 ay önce sattım n8 aldım ama 4 ay dayanabildim tekrar satıp iphone 4 aldım.

n8 in o muhteşem ama bi türlü işime yaramayan özellikleri cezbetti beni mese usb girişi sacede tel te takılmalar oluodu onu formatlamak için içindeki bilgileri flassdisk ime atmak için başka bi işime yaramadı hdmi çıkışı yine aynı ilk hewesle para verip eksta kablo alıp tvya bağlıyorsunuz sonra hevesiniz geçince kabloların yerini unutuyorsunuz ki aynı paralar iphone nin tv kablosunuda alabilirsiniz hiç bir farkı yok.

n8 e yaklaşık 15 uygulama yükledim tel ağar çekim oldu resmen ki 256 mb remden de daha fazlası beklenemez ztn ama iphone 1gb oldugunuda düşünürsek şuan içinde 100 ü geçkin
uygulama var ve azda olsa yavaşlma yok. hatta öleki telle görüşmem bittiğinde telin görüşmeyi bitrmesi 5 7 sn yi buluyordu.

donma açıp kapanma olayları n8 de benmde başıma gelmedi ama iphonede başıma gelmediği gibi hiçte duymadım.

bana göre şıklık konusunda 1 sirocco 2 iphene 4 tür.

eğer boş vaktiniz çoksa teli telden çok can sıkıntısını gidermek için alıosanız usb bağlıyım hdmi fln derken boş vakit öldürmek için n8 olabilir. ama yoğun çalışan bi insansanız telinzdeki 1 snlik geçikmeya bile tahammülünüz yoksa iphone tavsiye ederim.

şarj konusuna gelince ipnonedeki birçok uygulama internete bağlı olarak çalışır ve şarjı tam gün gidiyor hatta 24 saati geçiyor face fln hiç kapanmıyor mesela. ama n8 de böle bişe yok bikaç proyu denedim n8 de sürekli nete bağlı olanlarda tel şarjı iphoneden daha az gidiyordu bu şekilde deneyebilirsinzi hatta iphonenizin net bağlantısını tamamen kapatrsanız 2.5 güne varan hatta geçen bir şarjla karşılaşabilirsiniz.

uygulamalar konusunda ovi çok zayıf evet yapmaya çalışıyolar ama iphone uygulamarı yanında çim malı gibi kalıyo :) nesela nokia hala bi face uygulamasını beceremedi iphonenin facesinin yanında sözü edilemez duraumda hala.

en çok sevdiğim özelliği radyo vericisiydı telde dinlediğin müzüği radyo vericisiyle aracın radyosundanda dilediğin gibi yükses sesle dinliyodum mesela ama son zamanlarda bu özelliğide teli aşırı kasmaya başlamıştı bu özelliği kapadıktan sonra telin kendine gelmesi baya uzun sürüodu ve bu özellik açıkken gelen aramada telin birçokkere donduğu oldu.

çok büyük beklentilerle almıştım ama yanılttı beni nokia, herşeyi geç şıklıktan ödün vermeye değmedi yanında çocuk teli gibiya :)

cr55

Üye
iphonede Denemediğim birşey eğer atamıyorsa büyük bir eksikliktir .iphone 3 g veya 4 g ile jailbreaksız bluetot ile neleri atılabildiğini deneyebilen arkadaşların yorumlarıına ihtiyaç var bunu bilmek için.

----------Eklendi @ 21:32:53 ---------- Yazıldı @ 21:20:47 ----------

Peki bir word dokümanını atsak hafıza kartından gönderiliyor mu jailbreak olmadan?(Kart derken kendi deposu:))
Apple fazla fiyattan kazanmadığı şey yok ki zaten, nasılsa satıyo adamlar o fiyata.

iphonede Denemediğim birşey eğer atamıyorsa büyük bir eksikliktir .iphone 3 g veya 4 g ile jailbreaksız bluetot ile neleri atılabildiğini deneyebilen arkadaşların yorumlarıına ihtiyaç var bunu bilmek için.

Zigore

Üye
ya bırakın şu iphone saçmalıklarını..!! apple'ın nokia'dan hiçbir üstünlüğü yok.! asla nokianın n97'sini, n8'ini vb. iphonelara değişmem.! iphone 4'ün de hiçbir yeniliği yok zaten. adamlar 5 MP kamera kymuşlar bi b*k yapmış gibi abartıyorlar.. 5 MP kameralı telefonları nokia ne zamandan beri üretiyordu.! ayrıca iphone 4'e koydukları retina ekranın da AMOLED lerden görüntü olarak neredeyse hiçbir fark yok, aynı kalite.!!

ozggurr

ozggurr

Üye
arkadaşlar ben nokıa manyağıydım ama pes ıphone bizi elinde sallar

Iphone alacak imkanim var, Iphone matah birsey olsaydi beni ikna edebilirdi... Ekranina ufledim diye baloncuk cikartacak telefon tamam da sonra?
Dunyada kac manyak vardir 30 yasin uzerinde isinde gucunde, ekrana ufleyip baloncuklariyla sevinen?

• Beğen
Tepkiler: suat1111 ve mavrick
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Iphone alacak imkanim var, Iphone matah birsey olsaydi beni ikna edebilirdi... Ekranina ufledim diye baloncuk cikartacak telefon tamam da sonra?
Dunyada kac manyak vardir 30 yasin uzerinde isinde gucunde, ekrana ufleyip baloncuklariyla sevinen?

ben o örmeği telefonun ne kadar tasarım harikası hassas ve olaganüstü bir sisteme sahip olduğunu belirtmek için verdim bu ve bunun gibi öyle uygulamalar varki elindekinin makina değil senle konuşan seni anlayan bir varlık olduğunu düşündürüyor insana

cr55

Üye

ben bir sony xperia 10 kullanıcısıyım tercihimin nedeni linux android ve telefonum pc neredeyse aratmıyor ben bir multimedya kullanıcısıyım .İpohone gelince tel güzel özelliklere sahip kamerası 5de olsa hd video çekmeye yetiyor ve fotoğrafta fena değil ekran boyutu çok ideal benim ekran büyük parmak yetmiyor bazen düğmelere.bence apple güzel tel yapıyor fakat fiyat astronomik ilgiç olan ise iphone 3.ele düşse bile değerli bide n8 fiyatlarını bakınca amma değeri düşmüş telin.

mahirxxxx

Üye
tartışması yapılan konunun n8 modelinin yerinde yeller esiyor atağa düşmüş :) iphone 4 hala yok satıyor. konuşacak tartışılacak bişey kalmamışki. adamlar noktayı koymuş aynı n8 kullanıcıları gibi :)

----------Eklendi @ 14:12:21 ---------- Yazıldı @ 14:08:42 ----------

sahibinden e koydum 32 gb iphone 4 ü 3 günde satıldı. 1300 tl. 6 aylık telefondu. n8 e bakıyorum 300 tl ye satan var gerisini siz düşünün. nokia bile symbianı bırakmış arkadaşlar n8 diyor daha. yakında symbian diye bişey kalmaz....

• Beğen
Tepkiler: Samsunspor
cargo3230

cargo3230

Üye
tartışması yapılan konunun n8 modelinin yerinde yeller esiyor atağa düşmüş :) iphone 4 hala yok satıyor. konuşacak tartışılacak bişey kalmamışki. adamlar noktayı koymuş aynı n8 kullanıcıları gibi :)

----------Eklendi @ 14:12:21 ---------- Yazıldı @ 14:08:42 ----------

sahibinden e koydum 32 gb iphone 4 ü 3 günde satıldı. 1300 tl. 6 aylık telefondu. n8 e bakıyorum 300 tl ye satan var gerisini siz düşünün. nokia bile symbianı bırakmış arkadaşlar n8 diyor daha. yakında symbian diye bişey kalmaz....

o kadar da değildir yaa öldürme biz epey mutluyuz n8 le....sevenlerin arasına girilmez.....

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
Değerli arkadaşlar iphone öyle bir cihaz ki çok fazla abartılıyor ama söylenenden aşşağısını da yapmıyor ! kimi ne işe yaradığını bile bilmeden sırf elma şeklinin süksesi için alıyor kimi herkesin içinde çıkartıp yapabildikleriyle havasını atmak için alıyor kimi sevdalısı olmuş gözü başka bir telefonun kalitesini hiçe sayıyor :)

N8 i yada başka bir telefonu tercih eden kullanıcıyla rezil edercesine dalga geçmek ister teknosa görevlisi ister kim olursa olsun iphone ile kıyaslamaktan çok başka bir şeye giriyor argo konuşmak istemedim :)

Ama şu da var ki

Çünkü kaç tane telefonla bilim kurgu filmlerindeki gibi soru sorup cevaplar alınarak iletişime geçilebiliniyor ?
Kaç tane telefonda 1.8 gb lık modern combat 3 gibi efectleri bilgisayar oyunları gibi oyunlar oynanabiliyor ?
film izle gibi bir programla reklamsız part part ayırmadan tek tıkla hd filmlerin tamamını izleyebiliyorsunuz
telefonun yan tuşlarından birisi bile bozulsa tamir diye birşey olmadan yeni telefonla tanışıyorsunuz

bu örnekleri birer tane vermemin amacı ben oyun için telefonun gücüne bakarım diyen için de var ben psp alırım oyun için telefona para vermem icraatlarına bakarım diyen için de var ben anlamam özellikten falan müşteri memnuniyetine bakarım diyen için de flash yok nasıl video izlenir ki diyen için de

Asla diğer model kullanıcıları hor görmem, iphoneyi haşaa ilahlaştıran beyinsizlere de itibar etmem ama iphone alanlara laf atan hiç bir haltı yok diyenlere de başka bir yerimle gülerim bu kadar popüler bir telefon olması sadece reklamıyla olabilecek bir şey değil çünkü !

----------Eklendi @ 11:49:24 ---------- Yazıldı @ 11:44:49 ----------

unutmadan söyleyeyim ( ios u başka bir telefon kullanamadığı için yazmıyorum )eğer n8 androidli bir telefon olsaydı bu gün şartlarıyla harika bir satış rakamına ulaşırdı

distakjo

distakjo

Üye
param yetmediği için n8 aldım. Yoksa iphone alcaktım. Ama iyi ki de alamamışım. İphone da uygulama dışında giçbi + özellik görmedim..

blackbird48

blackbird48

Üye
arkadaşlar ben öncelikle şunu belirtiyim nokıanın tam bir aşığıyım ama ıphone kullanan arkadaşlardan çok özür diliyorum daha önce çok acımasız yorumlar yaptım ama kayınçom ıphone ile ışığın zayıf oldu yerde resim çekti arkadaşlar kabul ettim ıphone bizim n 8 i eziyor kabul edelim ve hız konusundada bizi ezer

inanomer

inanomer

Üye
Merhaba arkadaşlar;

3-4 Kasım tarihi arasında yeni Nokia N8'ime kavuştum.Yanımda duruyor şuan kendisi. :) Edindiğim N8 tecrübesinden önce, bugün yaşadığımı size anlatmak isterim..

Evimde HD Plazma TV Olmadığı için teknosa ya gittim, telefonumun HDMI Girişini denemek istediğimi söyledim ve dönüştürücü kabloyu kullanarak bağladım, Samsungun şu en son çıkan, LED TV'sine.Başladık teknosadaki görevlerle muhabbet etmeye, bir yandan telefonu deniyoruz, bir yandan muhabbet ediyoruz.

Bu Telefon bişeye yaramaz, iPhone 4'te wifi'li görüşme var, bunda o yok, iki fotoğraf yakınlaştırmayı denedik, yakınlaştırdık, neymiş iPhone daha çok yakınlaştırabiliyormuş..Neymiş, iPhone dokunmatiği çok daha iyiymiş, neymiş, elini höperlörün oraya tutmuş, bak sesi az çıkıyor diyor bana. Kaç MPixel kamerası var? 12 mpixel.. Ee? Çekelim bakalım ? Aaa.. Bence hiç güzel çekmiyor. Gerçekten çekmiyor güzel. iphone' daha iyi çekiyor, 5mpixel ama sıkıştırıp çekiyor görüntüyü..
Abi etme gözünü seviyim, sen bana söylermisin hangi telefonda xenon flash var? Olurmuu hiçç.. iphone led flash'la geceyi gündüze çeviriyor ya. deme be abi ya..getir karşılaştıralım.. HD Olayı hiç güzel değil, şu görüntüdeki titremeye bak..Bende derimki ona, iphone'da HDMI Görüntü çıkışı varmı ?.. Sessizlik..sonra, cebinden dandik 1 telefonu çıkarır ve bana telefonunun menüsünü gösterir, birde N8'in menüsünü gösterir. Bak, hiç bir değişiklik yok, aynı menü.Aynı mesajlar ikonu, aynı ...Aradan bi görevli daha gelir.500 TL Ver alayım bu telefonu senden der bana..
Bende geri cevap veririm, sen bu telefonu şu an 500 TL'ye al, ben sana 1000 TL vereyim. ..

Derim ve teknosa dükkanından kafaya alınmış, dalga geçilmiş, gülünç bir duruma düşmüş şekilde çıkar-giderim..

Bir teknosa yetkiliside bunları yapıyorsa.. Diyecek hiç birşeyim yok.Herşey ortada ..

K. Bakmayın arkadaşlar, bir hırsla yazıyorum bu yazıyı . Yaptığım dil hatalarından dolayı özür dilerim.

Bırakın artık bu iphone zırvasını allah aşkına ya.Nokia taraftarı değilim ben. Olanı söylüyorum. Siz iphone'culara sesleniyorum! İphone 3g'de Bluetooth yokken, Anycoolda bile BLUETOOTH mevcuttu!

Gelelim edindiğim tecrübelere;

1-) Telefonu ilk aldığımda, fazla kurcalayamadan bizim bir hocanın doğum gününe gittim.İlk fotoğrafı orada çektim diyebilirim, aa.. o da ne.. çekiyoruz abi fotoyu, sanki ortalık duman altı..Ve bir moral bozukluğu, hadi hayırlısı dedim..Ayarlarını yapmam gerek yeni aldım telefonu falan filan.. Bir rezillik.. :) Ertesi gün kılıfım kargodan geldi..Dedim şu arkasındaki ETİKETİ çıkartayım kameradaki..O Da ne! Afedersiniz ama, vay anasını gibi bir tepkime verdim..Süper+Süper!. Gece fotoğraf çekimi mi ? İddia ediyorum, iphone bu konuda cüce'den bile cüce! Karanlık bir odada, fotoğrafın gecemi, gündüzmü çekildiğini anlayamıyorsunuz yansımalar olmasa!

2-) Şarj olayı aşmış artık yahu..Telefonu aldım alası şarjını bi türlü bitiremedim. en az 2 saat oyun oynuyorum..Asphalt 5 ile kopuyorum yaf. Bitmiyor.. Bitmiyor.. Bİtmiyor! Bişey değil, ilk şarj olayını bile yapamadım. İçime oturdu. Çünkü bitiremiyorum şarjı. Ne denesem bilemedim.. Her ne kadar gereksiz deseler bile.İnsan o kadar para sayınca, ilk şarj olayını yapası geliyor. :)

3-)Yazılım konusunda; Henüz daha tam olgunlaşmamış.Ama tahminime göre, bu yılın sonuna yeni güncellemeler çıkar. Ufak tefek bug'lar mevcut, misal; ben hafıza kartı taktığımda telefonuma, müzik çalara giremiyorum, sistem hatası diyor.. Kütüphane yenileniyor diyor.. Sonsuza kadar yeniliyor.. :) Bir diğer bug ise, hafıza kartını takıp, Diğer N96'm ile çektiğim resimleri açamamam.Ne dosya yöneticisinden, ne galeriden..Dosya'ları görüyor.Fakat açmıyor, dosya bozuk uyarısı veriyor.İlerki sürümlerde düzeltilmesi dileğiyle.

4-) Kasa kesinlikle sağlam! Alümünyum, Metal karışımı gibi birşey. Plastik kesinlikle değil!

5-)Şu bahsedilen, sürekli reset olayı bana hiç rasgelmedi.Problem yok allaha şükür.

6-) En çok merak edilen konu; Dokunmatik olayı. Arkadaşlar; Dokunmatik'te tepkime ve hassaslık harika. Sizi uğraştırmıyor, ne ye dokunduysanız o..Zaten Multitouch olayıda çok güzel bişey.Resimleri büyütürken çok koalylk sağlıyor..İlkkez dokunmatik ekran telefon kullanıyorum bu yüzden Sadece edindiğim tecrübeyi yazıyorum.

7-) Flash video desteği varmı yokmu diye sormayın.. VAR! Webbrowser'a entegre şekilde. Yani indirmeden, direk olarak izleyebiliyorsunuz. Fakat arada bir kısa süreli kasma yapıyor telefon.(Fakat kesinlikle, donmuyor!)

8- )Evet, olumsuz olarak; Klavyesi biraz kullanışssız, ama biraz alıştığınızda sorun yaşamıyorsunuz.Yazılımsal bug'ları, ve büyüklüğünü saymassak, harika ve kesinlikle alınası bir telefon...

Kesinlikle; Bu telefon, bu zamana kadar kullandığım en güzel telefon.Uygulama konusunda da; Her gün yeni uygulama ekleniyor OviStore'a...Şişirilmiş, abartılmış, reklam ve Pazarlama taktiği ile kazanan iPhone'a 1600 TL Vermektense...Kesinlikle tercihim N8.

Nazar değmesin, maşallah.

Yorumlarınızı bekliyorum..

Sh0cK.

Konuyu yeni okuma fırsatı buldum . GeneLde uzun yazıları okumam ama seninkini hiç bıkmadan okudum :D

Bende N8 kullanıcısıyım tabiki kötü yanları da var (Android olmaması ve işlemci hızının az olması ). İphone yi de kücümsiyecek değilim tabiki harika telefon ama milletin abarttığı kadar da değil.

cargo3230

cargo3230

Üye
arkadaşlar şöyle baksak iphone fiyat olarak n8 i ikiye katlıyo ama özellik olarak ikiye katlıyor mu katlıyo diyene iphone yakışır katlamıyo diyen yarı fiyata n8 alır bu kadar basit :ehe

• Beğen
Tepkiler: Dj_ReaL-ist ve Esendağlı

Üst Alt