N8 Tecrübem ve iPhone

Sponsorlu Bağlantılar

suat1111

suat1111

Üye
Slm arkadaşlar .
Görüyorumki , site yönetimi konu başlığının burası ile ilgili olmadığı halde symbian^3 destek bölümünde barındırıyor.
Buda yersiz ve anlamsız tartışmalara gebe olacak bir ortam hazırlıyor.
Anladığım kadarı ile konu açan veya yetki verilen insanların site içerisindeki denetimsizliği kullanarak alakasız konu başlıkları ile bilgi kirliliğine yol açtığı şuanki tartışma ortamı ile ne bir şekilde görülüyor.
Anlamsız yorumlara takılmadan size faydalı olabilecek telfon donanımlarını vereyim.
N8 donanımı ve Sistemi
İşlemci 680
Ram 256 MB
3D Ekran Kartı Broadcom BCM2727 GPU with with support .3d oyunlar oynayabilirsiniz . videolar hızlı ve akıcı olur donanım sayesinde . örnek :nfs shift , quake 3 ,quake 2 ,caunter strıke gibi oynayacak güçte bir donanın yanlız uyumlu oyun çıkarsa oynanabilir.
Kamera : 12 mp fotaraf çekimi ve tv ekranına aktarılabilir video çekimi görüntü kalitesi 720p
Radyo alıcı ile radyo yayınlarını dinleyebilme
Radyo vericisi ile arabanızın radyosu veya müziksetinizin radyo alıcısına belirlediğiniz boş frekans girerek müziklerinizi yada video kliplerinizin seslerini dinleyebilirsiniz.
Ekran: 640 × 360 ( ), 3.5" , display with technology
İvme ölçer ile oyun kontorlleri için sadece cihazı istediğiniz yöne yatırarak sağlayabilirsiniz veya telefonun yazılımı yada programlarla gelen ek kontrollerle menülerinizi hiç dokunmadan gezebilir veya ek özellikler kazandırabilirsiniz.
Tv Çıkışı hdmi girşi olan her tvye bağlanabilir ve telefon ekranını bu tvlerde görebilirsiniz.
Manyetik pusula ile gps haritalrını yön tayini veya gerçek zamanlı pusula yada programlar yardımı ile ek özellik kazandırılabilir.
İşletim sistemi symbian^3 ve symbian 4 e yükseltilebilir duyuruldu ve işletim sistemi esnekliği ve program yardımı ile ek özellikler kazandırılabiliyor.programlar , oyunlar , ışıldak olma gibi vs vs.....
Gps a sınıfı kullanıyor bu donanım ile navigasyon programları ile yol bulma veya gittiğiniz yolu çizme yükseklik rakım gibi değerleri ulaşabiliyorsunuz. farklı navigasyon programları çıkarsa tercih ettiğiniz yol programlarını kullanabilirsiniz.

İpohone 4 donanım ve yazılım
Cpu Apple A4 800 mHz
Ram 512 MB DRAM
Ekran kartı gpu 3d ve open gl destekli 3d oyunlar oynayabilirsiniz . videolar hızlı ve akıcı olur donanım sayesinde . örnek :nfs shift , quake 3 ,quake 2 ,caunter strıke gibi oynayacak güçte bir donanın yanlız uyumlu oyun çıkarsa oynanabilir.
Kamera
5mp fotoğraf kalitesi .Video çekiminde 720p kalitesi ile tvde izlenebilir.
İvme ölçer ile oyun kontorlleri için sadece cihazı istediğiniz yöne yatırarak sağlayabilirsiniz veya telefonun yazılımı yada programlarla gelen ek kontrollerle menülerinizi hiç dokunmadan gezebilir veya ek özellikler kazandırabilirsiniz.
Ekran 960x640 çözünürlüklü Retina ekran
Gps a sınıfı kullanıyor bu donanım ile navigasyon programları ile yol bulma veya gittiğiniz yolu çizme yükseklik rakım gibi değerleri ulaşabiliyorsunuz. farklı navigasyon programları çıkarsa tercih ettiğiniz yol programlarını kullanabilirsiniz.

Telefon kıyaslamaları için video paylaşım istelerinde canlı bolca video bulabilirsiniz.Her telefonun bir alıcısı ve tercih edeni vardır telefon alındıktan sonra bizi hayırlı olsun demekten başka birşey düşmez.Herkeze Hayırlı olsun
budur işte

yantar60

Üye
Arkadaşlar dikkate alırmısınız bilmem ama n8 alacaklara bir tavsiyem olacak telefonun koyu renlerinde cizilme soyulma gibi durumlarda kasanın aliminyum alaşımlı olması sebebiyle çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama nacizane [white silver] gümüş rengini tercih etmenizi tavsiye ederim Saygılar.....

atabey444

Üye
çok samimi bir anlatım olmuş az kaldı biraz daha geze gelirsem alıcam n8 i

mustafa

mustafa

Üye
önceki başlığın kışkırtıcı olması nedeniyle yaptığım yorumlarda uyarı almıştım. uyarı aldığımda yönetime de iletmiştim başlık kışkırtıcı diye ama bi işlem yapılmamıştı madem başlık değişmiş uyarım da kalksın yöneticilere duyurulur :D

darkknightt

darkknightt

Üye
sizce neden tüm telefonlar iphone ile karşılaştırılıyor? :D
bu sorunun cevabını dürüstçe verdiğinizde tüm soruların cevabını bulup nirvanaya ulaşabilirsiniz :)

pRime.

pRime.

Üye
WebStyle

WebStyle

Üye
İphone göre ram ve işlemcisi biraz düşük de olsa. Forever N8 :)

mahirxxxx

Üye
ben 3 yıldır iphone kullanıyorum 3 g ile başladı gs oldu şimdi de çok şükür 4 üm var. ondan önce n95 8 gb ve n 97 kullandım. bu telefonlarda da her türlü ***** işlemleri mevcuttu. yani bütün programları ve oyunları kullanabiliyordum. gördüğüm şu ki 100 yıl geçse hiçbir marka iphone kadar hızlı ve dokunmatik kullanımı iphone kadar kolay ve hızlı olamaz. hiç bir oyun iphone daki kadar kaliteli olamaz. aynı gameloft oyunu nokiada 30 mb iponeda 350 aradaki farkı varın siz düşünün. flash yok bluetooth yok gerçi yardımcı programlarla onlarıda ediniyorsunuz iphone da ama amaç güvenlik. kısacası (ha bu arada bu hafta nokia n8 gelicek hediye olarak yoksa son marka nokia olsa gene almam sebebide symbian işletim sistemi) jailbreak li iphone kullanmayan farkı bilemez. eğer iphone da jailbreak yapılmamışsa bir hiçtir. kullanın emin olun geri dönmesi mümkün değil başka telefona. bağımlısı olursunuz.

pcwolf

pcwolf

Üye
Pcye sürekli bağımlı kalmak için ideal bir telefon. Şarj aletine de

slant1111

slant1111

Üye
bnde sevmyorm teknosayı ..hayrlı oln kardsm sonuna kadar haklısın.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
ben 3 yıldır iphone kullanıyorum 3 g ile başladı gs oldu şimdi de çok şükür 4 üm var. ondan önce n95 8 gb ve n 97 kullandım. bu telefonlarda da her türlü işlemleri mevcuttu. yani bütün programları ve oyunları kullanabiliyordum. gördüğüm şu ki 100 yıl geçse hiçbir marka iphone kadar hızlı ve dokunmatik kullanımı iphone kadar kolay ve hızlı olamaz. hiç bir oyun iphone daki kadar kaliteli olamaz. aynı gameloft oyunu nokiada 30 mb iponeda 350 aradaki farkı varın siz düşünün. flash yok bluetooth yok gerçi yardımcı programlarla onlarıda ediniyorsunuz iphone da ama amaç güvenlik. kısacası (ha bu arada bu hafta nokia n8 gelicek hediye olarak yoksa son marka nokia olsa gene almam sebebide symbian işletim sistemi) jailbreak li iphone kullanmayan farkı bilemez. eğer iphone da jailbreak yapılmamışsa bir hiçtir. kullanın emin olun geri dönmesi mümkün değil başka telefona. bağımlısı olursunuz.
iphonenin bağımlılık yaptığına katılıyorum o yüzden hiç bulaşmamak lazım:d:
Bana telefonunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim:ehe

• Beğen
Tepkiler: pRime.
guvenkaya

guvenkaya

Üye
iphonenin bağımlılık yaptığına katılıyorum o yüzden hiç bulaşmamak lazım:d:
Bana telefonunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim:ehe
arkadasim iphone 4 te ne ozelliginden bashediyorsun bende 2 tane var atari gorevi goruyor hizli demissin o zaman sen hic galaxy s gormemissin
youtube deki videolari iphone 4 te tam net goremiyon galaxy s te televizyondan daha net goruntu var
youtubede telefon karsilastirmalarina bak istersen

byesho

byesho

Üye
iphone 4 kullandım vede sattım satmamın nedeni pek özellığı olmaması sadece uygulama var başka bırsey yok n8 alcam dıye sattım adamlar 1600tl lık telefona 5mb camera koyuyorlar özellık yokk uygulama çok önemlı olan bızler için özellık olması ...

hocam ne yaptın ya nasıl özellik olmaz iphone da 5 mp flash sız kamera bluetooth ile veri alışverişi yapamama itunes dışında cihaza mp3 atamama ve bunun gibi bir sürü özelliği var daha ne olsun. Forever N8. :ehe

• Beğen
Tepkiler: Dj_ReaL-ist ve pRime.

mahirxxxx

Üye
bakın jailbreakli iphone dan bahsediyorum. jailbreakli iphone harikalar diyarı gibi. flash yok denmiş var. bluetooth demişsiniz oda var ya kısaca ne yapmak istiyorsunuz onun programı var dedim ya kullanmayan bilemez. mp3 atılmaz denmiş itunes olmadan, itunes olmadan ister wi-fi ile ister bluetooth ile ne istiyorsanız atabilirsiniz. öyle programlar var ki aklınız durur. telefonu ne hale getiriyor. kısaca iphone istediğiniz zaman laptop, istediğiniz zaman playstation istediğiniz zaman da telefon oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
pcwolf

pcwolf

Üye
bakın jailbreakli iphone dan bahsediyorum. jailbreakli iphone harikalar diyarı gibi. flash yok denmiş var. bluetooth demişsiniz oda var ya kısaca ne yapmak istiyorsunuz onun programı var dedim ya kullanmayan bilemez. mp3 atılmaz denmiş itunes olmadan, itunes olmadan ister wi-fi ile ister bluetooth ile ne istiyorsanız atabilirsiniz. öyle programlar var ki aklınız durur. telefonu ne hale getiriyor. kısaca iphone istediğiniz zaman laptop, istediğiniz zaman playstation istediğiniz zaman da telefon oluyor.

Işte o programlar olduğu için symbiana kıyasla fazla uygulaması oluyor! Hee aklınız durur diyon da biz mp3 program olmadan atınca sen baygınlık felan mi geçiriyon merak ediyom

• Beğen
Tepkiler: aagkn
aagkn

aagkn

Üye
çok farklı bir noktadan yaklaşmışsın mevzuya pcwolf :D

yavuz22_22

yavuz22_22

Üye
kardes destan yazmisin sen ya bende n8 kullaniyorum dediklerine katiliyorum ve sonuna kadarda haklisin bravo !

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Sana sonuna kadar katılıyorum...

Apple

• Apple su götürmez şekilde dünyanın en iyi markası, ne üretirse üretsin o ürün alanında dünyanın en iyisi olmayı başarıyor. Bunu kabul etmeyenler biraz fanlık yapıyor bence...

• İsterse asır geçsin kimse iPhone'dan üstün bir telefon, iPod'dan üstün bir mp4 çalar, iPad'dan üstün bir tablet, iPod Touch'tan üstün bir multimedya, kısacası iOs'tan üstün bir sistem ÜRETEMEZ!
  • iTunes programı mükemmel bir aracı program. Kullanımı olsun tasarımı olsun AppStore'yi mükemmel stabillikte ve tarzda barındırması olsun accayip beğeniyorum. Ama gel gelelimki iPhone yerine N8 kullanmamın tek sebebide o!!!
  • Ben bluetooth neredeyse hiç kullanmam çünkü başkalarının telefonundan şarkı ya da başka bir şey almayı sevmem. Kendi müziğimi kendim indiririm. Kendi videomu kendim çeviririm. Herşeyin kalitesinden emin olurum böylece...
  • Müziklerimi, videolarımı, indirdiğim programları PC'den telefona atarken Apple iTunes yüzünden insana resmen eziyet çektiriyor. Telefonuna en ufak bir şey yüklemek için bile bir programa bağlı kalmak bence çok çok kötü bir durum. Nokia'da hiçbir program yüklemene gerek yok telefonu tak veriyi salla... Nokia'nın bu yönüne bayılıyorum şu an cebimde Apple iPhone4 yerine Nokia N8 olmasının tek sebebi bu. ;)

pcwolf

pcwolf

Üye
Bt ile veri alışverişi aslında okullarda fazla olur ve eminim öğrencilerde o telefonlar vardır

Üst Alt