N8 Tecrübem ve iPhone

Sponsorlu Bağlantılar

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Olay budur, kısa ve net:oke:

SERSEL

SERSEL

Üye
valla şu an hem ıphone hemde c7 kullanıyorum .ıphoneden çok memnunun faceye giriyorum ıphoneden bambaşka. nokidan berbat .mesaj yazma olayı ıphone çok süper dokunmatiği de çok iyi .ama nokiayla mesaj yazmak içimden gelmiyor beni deli ediyor:)kendi kafasına göre bişeyler uydurup duruyor.nokiada görsellik yok animasyon geçişleri çok berbat insan kendini hiç geliştirmrzmi bir dünya devi olan nokia zıtpıt telefon çıkaracağına yazılım da kendini hiç geliştiremedi .nokia ıphonenin yazılımsal olarak 10/1 bile olamaz .buda benim şahsi görüşüm .bir kusurum varsa affola.

ç.ç.iso

Üye
n8 güzel telefon başka bir şey demiyorum....

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
iPhone'culara güzel ve yerinde bir cevap...

serinaga

serinaga

Üye
WAY Arkadaş telefona kavuşuncaya kadar ne çileler çekmişsin ??? Neyse haydi hayırlı uğurlu olsun, aramıza hoşgeldin ...

mikail_6

Üye
Teknosa da dahil olmak üzere neredeyse tüm teknoloji marketlerde rastladığım bir durum; stoklarında bir an önce tükenmesi gereken, kota koyulan hangi ürün varsa onu pohpohlarlar, cahil insanımızda da %50 tutturulan bir taktiktir maalesef... N8 cihaz için çıkarılmış son güncellemeler ANNA 1/2, 2/2 ve service pack ile beraber güncel yazılım kullanıldığında ise hiç bir problem yaşamadan cihazı kullanmak mümkün. Günde elime defalarca farklı N8, C7, 701, E6 gibi cihazlar geçiyor ve aktif test ediyorum; söylemem gereken şu ki yaşanan neredeyse tüm "bug"lar cihazın yazılımının Türkçe dil paketiyle uyumsuzluğundan kaynaklı ve bu bahsettiğim güncellemeler ile basitçe aşılabilecek durumlar. N8 cihaz ise muadili (fiyat/nitelik bazında) neredeyse hiç bir cihazın taşımadığı özellikleri taşıyor ki donanımının kısıtlılığına karşın olabilecek en kaliteli şekilde 1080p ( hd) video çekimi de buna dahil. N8 özel bir cihaz ve kullanıcısının da bunu hissedip cihazın ihtiyaçlarını giderebilmek için biraz açık gözlü olması şart... Şarj durumuna değinmek gerekirse; Android işletim sisteminde de aynı durum mevcut; maksimum 36 saatlik bir kullanım sunuyor: N8 ve muadili Nokia cihazlarda ise kullanım sıklığına göre gayet uzun (3 güne kadar) şarj süresi sunuyor. Aktif olarak N701 cihaz kullanıyorum; daha çok gündelik kullanımlar önemli benim için; Multi-protokol (birden fazla e-posta - bu da demek oluyor ki NMS ve Microsoft sunucuları dahil olmak üzere bir çok sunucuya bağlantının sürekli aktif olması) mail kullanımı, birden çok RSS beslemelerinin 24 saat takibi, nadiren de olsa 3D oyun, aktif yardımcı uygulamaların kullanımı... sonuç itibariyle aktif olarak sürekli kullanıyorum ve 48-60 saat arası kullanım sunan bir batarya kapasitesi var ki kullandığımız "akıllı telefon" unutmamak gerek... Demem o ki; cihazları kullanmayı bildikten ve biraz açıkgözlü olduktan sonra gerçekten stabil kullanım sunan ve basit problemlere sahip cihazlar üretiyor Nokia...

ggokhan08

Üye
Dostum bu yazıyı okuyunca içim rahatladı :) Nokia dan şaşmam zaten ama geçen pazartesi n8 sipariş verdim perşembe günü kargodan teslim aldım telefonu.. Elime ilk aldıgımda öyle bi his verdiki telefon çok sağlam inanın elinize aldıgınızda anlayacaksınız ayrıca tasarım mükemmel hele şu tuşların iç kısmı parlak krom bide kamera nın çıkıntılı kısmının kenarlarıda parlak kromdan :) Neyse bi hevesle açma tuşuna bastım tel hiçbi tepki vermedi bi şok oldum sonra dedimki belki şarjı yoktur gittim evde şarja taktım hiçbi tebki yok şarj oluyor diye bi belirtide yok tekrar şok oldum resmen çıldıracaktım... Sonra internetten baktıgımda çin üretimi nokiaların bataryayı tutan plastiğinin takılmadıgını öğrendim fakat benimki Made İn Finland dı.. Neyse Telefonu gönderdim geri tel gelince sonucu yazarım.. Bunalıma girmiş durumdayım bu saatte kusura bakmayın :S

Üst Alt