Nokia N8 in 4 Aylık deneyimim ... ve Nokianın Macerası

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N8 in 4 Aylık deneyimim ... ve Nokianın Macerası
Beni bilen bilir çok fazla telefon değiştiren bi insanım ; Daha önce 5310,5800,X3,X6,5730,N86 ve Son Nokia'mda N8 oldu ... konuyu açmamın nedeni bir çok insan mırın kırın ediyor ;)

İlk başta nokia hala eski nokia diyebilirim 3 yıl önceki telefon pazarındaki gibi kendini görüyor ... yani çok ahım şahım bir özellik eklemiş sayılmaz ancak tabi kamerası , hdmı'si ve aliminyum kaplama kasası hariç .

Özellikle şimdi piyasada çok fazla akıllı telefon var ve bazıları gerçekten işlerini iyi yapıyor . Çok Donanımlı yüksek çözünürlüklü ekranları olan telefonlar var , ancak zaten nokia bunu vaat etmiyor. size multimedia telefonu vaat ediyor .
buraya dikkat edin ...

Şüphesiz Şuan piyasadaki en iyi Nokia ''N8'' ...

Ancak

Samsung Wave , Iphone 4 , Samsung Galaxy S , Galaxy S2 gibi telefonlarla donanım ve ekran kabiliyeti açısından yetişebilecek değil . Bakın telefonu kötülemiyorum bende n8 kullanıcısıyım ve kimse mırın kırın etmesinki gerçekler böyle .
..

Düşünün Nokia , Samsung Süper amoledi ilk çıkardığında hala TFT nHD Ekran kullanıyordu misal X6 .

İphone Retina ekran çıkardı ve ne oldu nokia Daha yeni Amoled'e geçti . Onunla kalmadı pikseller aynı kaldı ... 360x640 yani x6 - 5800 vs TFT nHDlerle aynı çözünürlükte hatta ekran inç'i daha büyüdüğü için pikseller daha belirginleşti... yani bi farkı olmadı sadece renkler birazcık daha canlı kaldı.

Nokia'daki Yenilikler :allalla:

S3 vaat etti ancak elimizde patladı , Destek çabuk kesildi . IOS yaklaşık 100.000den fazla uygulamaya sahip iken bizde kaç 10.000 böyle birşey mi hadi 15.000 diyelim ... çoğusu zaten ya lite yada free lite

HDMI Desteği

İşte bu nokiadaki en iyi desteklerden ... N8 Alırken HDMI Göze çarpıyor güzel bir özellik

12 MP Kamera

Nokia'nın bu telefona yaptığı en güzel şey gerçekten en kaliteli mercekten ve sensörden kullanılmış düşününki Megapiksel pek işe yaramaz ! en çok sensör önemli örneğin ; E7deki 8 Mp kamera 2.8/4.3ken X6da bile 5 MP kamera Sensör 2.8/5.2ydi . daha ileriyi daha net çekebiliyordu.

Ancak N8de 2.8/28 lik bir sensör ve diyafram sağlaması tanımlanmış yani 14 mplik bir samsung fotoğraf makinesine eş değer ... ki bazı büyük sitelerde göreceksiniz Nokia N8 Diğer marka telefonlarla değil Samsung , Sony gibi dijital kameralarla yarışıyor .

Zaten kullanıcılar kamerayı görünce tamam N8 Alacağım dedi , ve 3 Ayda 4 milyon satmasının en büyük nedeni kamerasıydı .

Nokia Çok erken davrandı ; tamam dedi İphoneyle yarışır vs. ama herşey stil ve kamera değildir ki :nono:

Düşünün ... 680 Mhz işlemcimiz var tabi buna 800 mhz diyorlar ancak kesilmiş vs. uzatmayalım . ama adam karşı tarafta aynı markanın ARMnin A4 yada A8 İşlemcilerini kullanıyor . 1127 Mhz yani 1Gigahertz

Bazılarımız diyorki aslında bizimkide çok hızlı arkadaşım İşlemciyi aynı firma aynı Model üstüne aynı transistör üzerine yazıyor. ve Bizimki ARM11 iken adamlar ARM8 / ARM4 Kullanıyor.

Nokia bunu pek takmıyor. tamam telefonumuz cok uygulama yüklü değilken kasmadan herşeyi yapıyor ve bizim arkadaşlarımız telefon mesajlar sekmesine hızlı griyor diye ''aaa bak kasmıyor yavaş değil diyor'' gelde söz sayma ... yav aynı pc gibi düşünün pcniz boş yeni formatladınız bilgisayarım sekmesine giriyorsunuz tak giye geliyor insan seviniyor oooh ne hızlı diye ama aynı pcyi 1 ay sonra kullan programlar yükle vs. 16 gbden fazla programın olsa o bilgisayarıma girmek için en az 1 dk beklersin . N8de aynı oviden 40 tane uygulama indir kur açar bakın açmaz demiyorum ama gelde gör o uygulamalar sekmesine gelene kadar neler çekeriz işte yada o uygulama sekmesinden direkt ana menüye gelene kadar yani işte işlemci hızı buna bağlı çalışır.

ben hiç Galaxy Snin donduğunu menüde takılma yaşadığını duymadım ... neden ?

bu soru size kalmış

işte nokia bunun gerisinde kaldı yani formatlı bir pc gibi görüyor telefonları . ilerisini düşünmeden hareket ediyor. az yap öz yap düşüncesi yok çok olsun ama olsun diyor.

sen C7,C6-01,E7ve N8de ne takım ekstra özellikler gördünki hepsinde aynı şeyler var sadece fiyatlar arasında 100 tl oynama oluyor . forumumuzdada var c7 kullanıcıları diyor n8den 2 farkı hdmı ve kamera diyor gerçekten öyle yani kandırmak boşa birbirimizi sadece bunları inkar etmek safsata olur.

diyeceğim o ki ne kadar nokia taraftarı olsakta artık bi yere kadar

umarım size derdimi anlatabilmişimdir asla nokiadan soğutmak değil amacım çünkü bende nokia kullanıcısıyım yada şimdilik benim gibi bir müşteriyi nokia kaybettiyse bu çıkardığı telefonlardır ama şu varki nokianın belli çizgisi var eğer onları kırarsa yarışabilir.

Yoksa sen 1100 tl yada 1200 tlye N8i Galaxy s ile aynı fiyata sat . olacak iş değil , az önce dediğim gibi , şimdi yorumlarda dersiniz , ya galaxy s nin kamerası 5 mp ve flas bile yok hahah dersiniz ama işte sadece iş kamerada bitseydı şuan nokia , apple ve samsung falan tanımazdı ki x-enon flası telefona koymak kolay iş değil...

en son örneğimi düşünün iphone 3g çıktı . nokia karşısına 5800 çıkardı ? olacak iş değildi bu.

kapasitif multitouch ekrana / relasitif ekran koydu ve düşünün ki kamerada 5800 daha iyiydi :islik

dediğimi şimdi anladınız dimi :oke:

nokia telefonlarımız şuan için bence yeterli ancak 1 sene sonra nokia eski samsung yada LG nin yerinde olacak gibi gözüküyor ileriye dönük bakarsak şimdinin liderleri belli :bye2:

bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim ve arkadaşlar gereksiz yorum yapmayalım hani sen ne bilirsinki vs. ben sadece kullandıgım telefonları ve karşısındaki cihazları gösterdim iş sadece dışardan göründüğü gibi değil ... sayın maxicep ailesi :evet:

• Beğen
Tepkiler: iatis, PureFood, Dampierre ve 3 diğerleri

nonamex

Üye
Güzel yazmışsınız :oke: N8'in 512 Mb Ram ve 1ghz işlemcili telefonlardan daha hızlı çalıştığını iddia edenler çıkacak mı hala merak ediyorum.

Türe

Türe

Üye
Gerçekten haklısın dostum bütün yazdıklarına ayrı ayrı katılıyorum :oke:

Utku

Utku

Üye
gerçekler.....

• Beğen
Tepkiler: nonamex
technoblue

technoblue

Üye
geleceğe baktığımızda nokia bu kafayla giderse iflas bayrağını çekecek gibi. geleceğin lideri olma konusunda benim en çok dikkatimi çeken marka lg. optimus black gibi tüm rakiplerine kafa tutan bir smartphone çıkarttılar ve fiyatı da rakiplerine göre oldukça uygun. devamı da gelecek gibi. bekleyip göreceğiz bakalım.

fireman87

fireman87

Üye
Bence n8'in kamerası çok çok iyi fakat işletim sistemi ve özellik olarak pek iyi değil.. SYMBİAN anna gelsin o zaman anlarız neyin ne olduğunu ama n8 sadece kamerası için alınabilir bu devirde bunu üzülerek söylüyorum..

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
kesinlikle haklısın kardeşim eskiden anlayış şuydu ; benim telefonum güzel görünüşe sahip olsun ve kamerası iyi olsun çıkarıp bir foto çektiğimde yada kamera kaydı yaptığımda havam olsundu ama artık bu düşünce değişti artık bir cep telefonundan çok daha fazlası bekleniyor gerek donanım olarak gerekse işletim sistemi olarak artı bunun yanında samsung galaxys 2 gibi yada lg gibi firmalar kamera anlamında da kendilerini geliştiriyolarsa hd kalitesi olarak NOKİA sende adam olup donanımını ve işletim sistemini geliştirmelisin yoksa gidişat kötü bende yılların nokiacısıydım elimdeki telefon en iyi telefon değil ama nokialarla kıyaslanmayacak kadarda üstün bir telefon olarak görüyorsam bu düşüncemi değiştiren müşteriye sunumda geri kaldığınızı gösteriyor

• Beğen
Tepkiler: nonamex ve Anußis
mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
haklısın ama işte herkestede telefonunu değiştirebilecek bir imkan yok buda bazen gerçeklerden kaçmaya neden oluyo ben misal şuan bu n8 i satıp galaxy s 2 felan alamam bikaç senede işimi görür zaten n8 napalım...

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Optimus Black 999 tl n8den ucuz genel anlamda :hmmm

birde I9003 Samsung Galaxy SL 4 GB Var oda 1099 tl

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
Optimus Black 999 tl n8den ucuz genel anlamda :hmmm

birde I9003 Samsung Galaxy SL 4 GB Var oda 1099 tl
ben n8 i bırakıpta optimus ve galaxy sl 4 gb felan almam alırsam galaxsy s 2 veya iphone 4 gibi olması lazım telimden gerçekten üstün olması lazım ufak farklar için n8 den vazgeçilmez benim görüşüm ki iphone için bile vazgeçmem n8 den

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
ben n8 i bırakıpta optimus ve galaxy sl 4 gb felan almam alırsam galaxsy s 2 veya iphone 4 gibi olması lazım telimden gerçekten üstün olması lazım ufak farklar için n8 den vazgeçilmez benim görüşüm ki iphone için bile vazgeçmem n8 den

Değerli arkadaşım illa n8 i elden çıkarmak değilki vurgulanan sonuçta bir dünya para veriyoruz bende galaxys 2 yi çok beğendim ama samsung wave ye de 960 tl para vermiştm elden çıkarmayı istemem bi dünya zararla ama müşteri olarak verdiğimiz paralar az değilki sonuçta 1000 tl den fazla para verip aldın bu teli bu fiyata daha güçlü donanımlı ve işletim sistemli cihaz sunmazsa yakında n8 için bulduğu müşteri pazarını da bulamayacak

• Beğen
Tepkiler: Anußis
mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
Değerli arkadaşım illa n8 i elden çıkarmak değilki vurgulanan sonuçta bir dünya para veriyoruz bende galaxys 2 yi çok beğendim ama samsung wave ye de 960 tl para vermiştm elden çıkarmayı istemem bi dünya zararla ama müşteri olarak verdiğimiz paralar az değilki sonuçta 1000 tl den fazla para verip aldın bu teli bu fiyata daha güçlü donanımlı ve işletim sistemli cihaz sunmazsa yakında n8 için bulduğu müşteri pazarını da bulamayacak
yaa ben bu konuda bişey mi dedim bende katılıyorum paranın hakkını vermediğine ama arkadaş telefon değişiminden bahsediyor doğru düzgün okursan

SilentOne

SilentOne

Üye
arkadaşım yazdıklarında haklı ama su symbian bizi çekiyor ilk telefonum symbiandı hala symbian su n9 mu ne çıkacak eqer çıkarsa onu alıcam artık maemoya geçicem

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
arkadaşım yazdıklarında haklı ama su symbian bizi çekiyor ilk telefonum symbiandı hala symbian su n9 mu ne çıkacak eqer çıkarsa onu alıcam artık maemoya geçicem

symbian ı bilmemde nokia nın insanı çektiği kesin pazarlama tekniği midir nedir anlamadım ya alıp alıp pişman ediyo gerçi şuankinden memnunum güncelleme gelip hızlanırsa telefon tabi

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Uzun zamandır nokia kullanıcısıyım şuana kadar telefonların hiç birinde bir sıkıntı yaşamadım...

serdar84

serdar84

Üye
bende n8 var dün saydim 45 tane oyun 35 tane program 20 tane thema 4600 tane fotogram(Nokia N73 -N79-N85-5800-N97-ten itibaren cektigim fotolar) 10 tane film 964 tane mp3 müzik hafizayida 16 gb artirdim herhangi bir kasma takilma görmedim galaxy s elime aldim oyuncak gibi geldi elimde patladi adama nokia dedinmi hemen aliyo tamam bu adamlar da iyi telefon yapiyo yapmiyo degil ama basit bence nokia meego ylan birseyler yapacak seneye bu zamanlarda iphone tarih olacak androidte öyle bunlar yeni oldugu icin fazla ilgi gördü symbianin 10 senelik mazisi var...:naughty:

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
bende n8 var dün saydim 45 tane oyun 35 tane program 20 tane thema 4600 tane fotogram(Nokia N73 -N79-N85-5800-N97-ten itibaren cektigim fotolar) 10 tane film 964 tane mp3 müzik hafizayida 16 gb artirdim herhangi bir kasma takilma görmedim galaxy s elime aldim oyuncak gibi geldi elimde patladi adama nokia dedinmi hemen aliyo tamam bu adamlar da iyi telefon yapiyo yapmiyo degil ama basit bence nokia meego ylan birseyler yapacak seneye bu zamanlarda iphone tarih olacak androidte öyle bunlar yeni oldugu icin fazla ilgi gördü symbianin 10 senelik mazisi var...:naughty:
evet meego bişeyler yapcak gibi

pcwolf

pcwolf

Üye
Nedense nokiadan soğumuş durumdayım, galaxy 2ye göz diktim hayırlısı.
Belki soğuduğum symbiandır, N9 güzele benziyor ama şimdikilere göre ölü doğan bebek gibi.

• Beğen
Tepkiler: Anußis
mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
Belki soğuduğum symbiandır, N9 güzele benziyor ama şimdikilere göre ölü doğan bebek gibi.
yavaş yavaş büyücek nokia desteklemesede kendi içinde büyücektir ama nereye kadar bakalım görcez

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi

bende şuan gs2ye göz dikmiş durumdayım hayırlısı bi sorun yaşayan görmedim sanırım tercihim gs2den yana :hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt