n8 beni üzme!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uruloki

Uruloki

Üye
kullanıcı kılavuzunda hani iki uçta plastik kısım varya orda diyor anten oraya ellemeyin yazıyor he bide dual modda yankı problemi için ben sesi kıstım düzeldi

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
hangi plastik kısım abim anlamadm? benim lanetli klavuz fince olunca bi halt anlamıyorum :) bu telefonda plastik kısım da mı var? metal gibi her yanı...

Uruloki

Uruloki

Üye
ya normal üst tarafı ve alt tarafı bu telefonun plastik dikkat et anlarsın onlara dokunmayın yazıyor he bide şu kamera modu varya daha iyi çekmesi için onu kullanıyormsun

speed944

speed944

Üye
ıyı aksamlar arkadaslar bu telefondan ınsan sogurmu ben sogudum bıde derlerdıkı ıpohone 4 cekım sorunu var bazı arkadaslar ayarları gondermısler arkadaslar ben bu telefona yabancı degılım dedıgım gıbı tum dokunmatık telefonlarını kullnadım sanırım symbian 3 sybian v5 pek bır farkı yok anladımkı tek problemlı olan ben degılım cekım sınyal gucu konusunda neyse artık yenı bır yazılım guncellemesı bekleyecegız sanırım yoksa telefonu dual moda al yoksa 3 g yada gsm modunda pek degısıklık yok hatta karsındakıyle konusurken ses 1 sanıyelıgıne gıdıp gelıyor ıllet oldum sanırım yurt dısı cıhaz almanın yararları neyse ıyı geceler

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
sanırım daha önce söylendiği gibi sinyali telefonun ortasından bi yerden alıyor telefon, altı üstü kapatıyorum sinyalde azalma yok. ama ortayı iyice iki elle sarınca 1 çizgi düşüyor bazen. sinyal sorunum kalmadı dual mode dan sonra açıkçası. şu iki gündür yankıdan dolayı da sorun yaşamadım, görüşme düşmedi saniyelik kesintiler de olmadı. amma velakin web tarayıcısı şimdi çok can sıkıyor... kamera modu nedir bu arada bilmiyorum? çekim gücü ile kamera arasndaki bağlantıyı da çözemedim? ayrıca speed efendi beyfendi abi sultan, bir de farklı simkart denermisin? yeni simkartlardan. dailymobile'da da eski sim kartların sorun olduğu yazmıştı. hiç çalıştıramadığını söyleyenler de vardı

ozggurr

ozggurr

Üye
ıyı aksamlar arkadaslar bu telefondan ınsan sogurmu ben sogudum bıde derlerdıkı ıpohone 4 cekım sorunu var bazı arkadaslar ayarları gondermısler arkadaslar ben bu telefona yabancı degılım dedıgım gıbı tum dokunmatık telefonlarını kullnadım sanırım symbian 3 sybian v5 pek bır farkı yok anladımkı tek problemlı olan ben degılım cekım sınyal gucu konusunda neyse artık yenı bır yazılım guncellemesı bekleyecegız sanırım yoksa telefonu dual moda al yoksa 3 g yada gsm modunda pek degısıklık yok hatta karsındakıyle konusurken ses 1 sanıyelıgıne gıdıp gelıyor ıllet oldum sanırım yurt dısı cıhaz almanın yararları neyse ıyı geceler

Symbian 3 ile V5 arasinda pek fark yok diyen bir arkadasa hickimse hicbirsey anlatamaz zaten, o herseyin en guzelini bildigine kendisini ikna etmistir, en tecrubeli ve bilge kisi oldugu icin sorunu kendi yazar, kendi cozer, olumlu ya da olumsuz kim ne derse sadece laf kalabaligidir... Bu yuzden bu asagida yazacagim seyler speed arkadasimiza bir seslenis degildir, sozum meclisten disari benzer dusuncelere kapilabilecek maxicep okuyucularinadir...

Symbian V5 arasinda cok fark yok diye dusunen arkadas!

taksana herhangi bir symbian V5'e usb ya da bluetooth mouse ve iki bluetooth cihazi ayni anda calistirsana o zaman... Galerideki dosyalari hizlica tek tek secmeyi bir denesene sana zahmet... Ya da kamera sesini off yapar misin ek bir yazilim kullanmadan nasil yapacaksin? mkv dosyasi oynatsana V5 telefonlarla herkes gorsun bir... Flv de oynat, divx de...

HD mode denen bir sey de vardir senin ordaki V5'lerde muhakkak ki arada cok fark gorememissin symbian^3 ile...

Eskiden beri mouse kullaniyordun V5 ile, o yuzden mouse kullanabilirligi farketmemissin degil mi?

On to go V3'lerden beri vardi degil mi, V5 demiyorum bile dikkat et...

Hangi isletim sistemi bir ust versiyonuna devrim niteliginde ozellikler kazandirmistir ki? Bazi olaya hakim olan(!) kullanicilari henuz farkina varamamis olsa da???

speed944

speed944

Üye
arkadasım haklısın yok takayım usb yada kablolu yada kablosuz mause bunlar ozellık mı demısler kı coklu dokunmatık bunu neresınde coklu dokunmatık bır resımde coklu dokunmatık varmı baska bır yerde kullabılecegın ozellıklerde coklu dokunmatıgı younlarda olacak nerde yok nokıa n8 dıger telefonlar bana gore dıyorum hemen uzerıne laınma kapazıtıf ekranı hassas dokunmatık algılamsı yoksa kıonları ara yuzu hemen hmen aynı sankı sybian 3 degılde sybian v6 gıbı duruyor koklu bır degısıklık varmı mıllet nerdeyse 3d gecdı nokıa hala bu ıkonlardan kurtulamadı cok basıt sıradan gelıyor bır degısıklık yokm yanı andrıoıd gıbı pc ekranında oldugu gıbı masaustunu duzenleyemmıyorsun ılla aynı satır uzerınde yapman gerek yanı ben herseyın en guzelını bılıyorum demıyorum sadece her turlu telefonunu kullandım nokıa n97 dedıler bunun kadar rezıl bır telefon gormedım yanları hemen soyulur boyları kalkar ekranı dokunmatıkdegıl nerdeyse tuslu telefonlara basarsın ya yanı yenı cıktı dıye ıyı olacak dıye bır kanı olmamlı ona kaldıysa nokıa 5800 bıle n97 cok cok ıyı bır telefon

ozggurr

ozggurr

Üye
arkadasım haklısın yok takayım usb yada kablolu yada kablosuz mause bunlar ozellık mı demısler kı coklu dokunmatık bunu neresınde coklu dokunmatık bır resımde coklu dokunmatık varmı baska bır yerde kullabılecegın ozellıklerde coklu dokunmatıgı younlarda olacak nerde yok nokıa n8 dıger telefonlar bana gore dıyorum hemen uzerıne laınma kapazıtıf ekranı hassas dokunmatık algılamsı yoksa kıonları ara yuzu hemen hmen aynı sankı sybian 3 degılde sybian v6 gıbı duruyor koklu bır degısıklık varmı mıllet nerdeyse 3d gecdı nokıa hala bu ıkonlardan kurtulamadı cok basıt sıradan gelıyor bır degısıklık yokm yanı andrıoıd gıbı pc ekranında oldugu gıbı masaustunu duzenleyemmıyorsun ılla aynı satır uzerınde yapman gerek yanı ben herseyın en guzelını bılıyorum demıyorum sadece her turlu telefonunu kullandım nokıa n97 dedıler bunun kadar rezıl bır telefon gormedım yanları hemen soyulur boyları kalkar ekranı dokunmatıkdegıl nerdeyse tuslu telefonlara basarsın ya yanı yenı cıktı dıye ıyı olacak dıye bır kanı olmamlı ona kaldıysa nokıa 5800 bıle n97 cok cok ıyı bır telefon

Real footbal diye bir oyun var N8 icin, oyna sen onu, anlarsin coklu dokunmatigin ne demek oldugunu...

Hassas degil demissin o da senin sanssizligin muhtmelen, servise gotur ya da suren dolmamisken iade et, yenisiyle degissinler ya da parani geri versinler..

Uruloki

Uruloki

Üye
ya bu telefonu nası köyülüyotlar anlamadım cenewar sen demişssin ki web tarayıcı kilitleniyo ben hiç öyle bişe yaşamadım he çok dokunmada çok güzel her yerde işe yarıyor ya siz bu telefonu kullanmıyosunuz yada ben başka bir telefon kullanıyorum

speed944

speed944

Üye
ben hassasıyetıne bısey demedım gayet ıyı ama ısletım sıstemını begenmedım yenı lanse ettıller sybian 3
oysa sybian 9.4 v5 uzerıne kurmuslar sadece telefon cekım gucunu begenmedım cunku sınyal barı ınıp cıkıyor baskalarınada baktım aynı onun dısında telefonla bır sorunum var ama bazı arkadaslrın ı phone 4 karsılastırması bır kere ben nokıa kullanıcısı olarak ıphone katogorısı farklı 1 kere en ıyı dokunmtık ve ekranlı telefon ı phone nokıa sadece kamera artısı var hatta video performansı ıphone sanıyede 30 kare cekıyor nokıa ancak guncellmeyle basarabılır yanı segmentlerı farklı cıhaz teknıkı ozellıkler acısından nokı ılk 10 a bıre gıremez htc suan cıkardıgı her telefona 1 ghz ıslemcı 512mb ıslemcı koyuyor gerısını sız dusunun suan ıcın nokıanın tek artısı kamerası gıbı gorunuyor oyunlarda desen eger wındows 7 oyunlarını gorduysenız hele nfs gosterısı showu yapmıslar sankı cep telefonu degıl psp olmus cok kalıtelı neyse sonucda bana gore ekısklerı suan sınyal gucu ve arada 1 sanıyelık gıdıp gelmesı saygılar

ozggurr

ozggurr

Üye
Acilen vakit varken iade etmeni ve Samsung Wave almani tavsiye ederim... Daha huzurlu olursun o zaman bence..

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
ya bu telefonu nası köyülüyotlar anlamadım cenewar sen demişssin ki web tarayıcı kilitleniyo ben hiç öyle bişe yaşamadım he çok dokunmada çok güzel her yerde işe yarıyor ya siz bu telefonu kullanmıyosunuz yada ben başka bir telefon kullanıyorum
ne kadar anlamsız bir mesaj bu :) aynı telefonu kullanıp farklı tecrübeler edinmiş olmamız çok mu anormal :) üstelik yüklenen uygulamalar, düzenlenen ayarlar ve telefonu üreten fabrika bile çok şeyi değiştirir biliyorsun ki. şurada 3 5 n8 kullanıcısıyız, gir dünya çapındaki büyük forumlara gör bak, benim yaşadığm sorunları yaşayan ne kadar çok insan var

pcwolf

pcwolf

Üye
ben hassasıyetıne bısey demedım gayet ıyı ama ısletım sıstemını begenmedım yenı lanse ettıller sybian 3
oysa sybian 9.4 v5 uzerıne kurmuslar sadece telefon cekım gucunu begenmedım cunku sınyal barı ınıp cıkıyor baskalarınada baktım aynı onun dısında telefonla bır sorunum var ama bazı arkadaslrın ı phone 4 karsılastırması bır kere ben nokıa kullanıcısı olarak ıphone katogorısı farklı 1 kere en ıyı dokunmtık ve ekranlı telefon ı phone nokıa sadece kamera artısı var hatta video performansı ıphone sanıyede 30 kare cekıyor nokıa ancak guncellmeyle basarabılır yanı segmentlerı farklı cıhaz teknıkı ozellıkler acısından nokı ılk 10 a bıre gıremez htc suan cıkardıgı her telefona 1 ghz ıslemcı 512mb ıslemcı koyuyor gerısını sız dusunun suan ıcın nokıanın tek artısı kamerası gıbı gorunuyor oyunlarda desen eger wındows 7 oyunlarını gorduysenız hele nfs gosterısı showu yapmıslar sankı cep telefonu degıl psp olmus cok kalıtelı neyse sonucda bana gore ekısklerı suan sınyal gucu ve arada 1 sanıyelık gıdıp gelmesı saygılar

Symbian 3 baştan yazılmış bir işletim sistemi, nerden çıkardınız 9.4 üstüne kurulduğunu felan?
İPhonenin ekranı da kapasitif, N8inki de. Dokunmayı algılama konusunda ikisi de aynı. Yalnız sağlamlık konusunda Gorilla Glass kullanan N8 daha da iyi. Ekran çizilse bile bezle silinince çizikler gidiyor...

İphonenin 30 fps ile çektiği videoyu; N8in 25 fps ile çektiği aynı videoyu yanyana koyun bakalım aralarında fark görecekmisiniz? Sizin gözünüz 25fpsden sonraki 5 fpsyi nasıl ayırt edebiliyor anlamıyorum.
Hadi 23fps olsa neyse ama 25 fps olunca ancak anlarsınız akıcılık farkını.
Her ne kadar iphone 30 fps çektiği için performanslı görünse de sadece 5 fps farkı var diye N8den daha çok yer kaplar çekilen videosu. Yani göz görmeyince kullanılan alanın artmış olmasının bir esprisi yoook.

Utku

Utku

Üye
hattın avea değil mi :D

speed944

speed944

Üye
ıyı aksamlar arkadaslar konu nerelere geldı benım suan derdım telefonun cekmemısı kımse telefonu baska telefonlarlar karsılastırmasın sonuc ortada teknık ozellıklerı acısından halen sozumun arkasındayım bu telefon nokıanın en ıyı telefonu ama pıyasanın ancak 10 telefonu olur cunku suan telefon segmentı yavas yavas netbook segmentıne yaklasıyor ıslemcı guclerı ramları acısından dedıgım gıbı tek artısı xenon flahı genıs acı lensı gıbı duruyor yoksa her telefon kapzıtıf dokunmatık samsung GALAX S bakın ekranın konntarsı canlık acısından sanırm ıphone 4 den bıle super omeled ekran kullanıyormenusu alrı uygulamalrı gecıs anımasyonları vs vs
nokıa halen aynı ısterse symbian 10 olsun halen aynı

ozggurr

ozggurr

Üye
ıyı aksamlar arkadaslar konu nerelere geldı benım suan derdım telefonun cekmemısı kımse telefonu baska telefonlarlar karsılastırmasın sonuc ortada teknık ozellıklerı acısından halen sozumun arkasındayım bu telefon nokıanın en ıyı telefonu ama pıyasanın ancak 10 telefonu olur cunku suan telefon segmentı yavas yavas netbook segmentıne yaklasıyor ıslemcı guclerı ramları acısından dedıgım gıbı tek artısı xenon flahı genıs acı lensı gıbı duruyor yoksa her telefon kapzıtıf dokunmatık samsung GALAX S bakın ekranın konntarsı canlık acısından sanırm ıphone 4 den bıle super omeled ekran kullanıyormenusu alrı uygulamalrı gecıs anımasyonları vs vs
nokıa halen aynı ısterse symbian 10 olsun halen aynı

Ben de diyorum ki piyasanin 10. telefonu olan N8'i deneme suresi bitmeden iade et, ayni fiyata daha ustundeki telefonlardan al, yoksa huzurun iyiden iyiye kacacak senin belli... Pisman olacaksin bu gidisle, sure gecince degistirmek istesen de degistiremeyeceksin, Super Amoled ekrani yok, 1GHz islemcisi yok, zaten kamerasi 12 MP degil 8 MP ancak cekiyor, symbian adi ^3 aslinda Symbian V5 uzerine kurulmus, ikonlar eski, arayuz yavas, o kadar programi da yok... Degistir sen elindeki N8'i en iyisi bu kesin teshis budur... Daha huzurlu olucan Super Amoledlerle, 1GHz islemci ile hayallerindeki 512 MB ram'a kavusacaksin, firsati tepme (!)

speed944

speed944

Üye
dalgamı gecıyorsun adammı secıyorsun ben ne dıyorum sen ne dıyorsun ben olnları dıyorum cocukmu var karsında neyın ne oldugunu bılecek kadar aklı yerınde bırı kardesım ılla muhalef edecekmısın herseye bılmıyorsan ogren bılmemek ayıp degıl ogrenmemk ayıp neyse ben yazacagımı yazdım zaten ılk konuyu acan arkadasa katılmak ıcın yazdım cekmedıgını soyleyerek ama konu nerelere geldı beır cuzum bulmayacaksan karsılık yazma senın kadar bızde bılıyoruzdur herhalde bıseyler ıyı aksamlar

ozggurr

ozggurr

Üye
Iste hep bilginden cekmiyor o telefon, en guzel cozum iade... Sacma sapan sorunlar cikaran insani enayi yerine koyan bir alete, hatta kendisinden sogutan bir alete iade etme hakki varken neden 1000 TL baglasin ki canim ulkemin herhangi bir vatandasi.... diyorum... ve bu muhabbete son veriyorum, senin de dedigin gibi neyin ne amacla forumlara yazildigini artik okuyan herkes anlayacaktir... Yeter ki kalp gozu acik olsun okuyanlarin...
Sevgiler, saygilar...

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
muhterem speed abi
bak ben hallettim problemi, kaç gündür sorun yok sinyalle ilgili. sim kartı değiştir de dene bir daha, yeni bir simle dene, sorun olmazsa kendi kartını yenilersin ilgili gsmin bayisinde. bu sinyal sorununu sürekli yaşayan yok. hep benim gibi senin gibi sinyalden yakınanlar var, birkaç çözüm önerisi ile hallolmuş sorunları. münakaşaya paydos, müzakereye devam be güzel abim

mehmett0

Üye
arkadaşlar 3 gün oldu alalı. Aynı sorun bende de var gsm modunu da çift moduda denedim çözüm olmadı sinyal 1 kadar düşüyor konuşma sırasında çözüm konusunda lütfen yardımcı olur musunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...