Xperia Tipo Sorunumm Yardımm

Sponsorlu Bağlantılar

m4ksimus

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Tipo Sorunumm Yardımm
Arkadaşlar telefonumu yeni aldım.telefon standby yani uykudayken kilit tuşuna bastığımda ilk olarak ekran bembeyaz oluyor daha sonra normal ekrana dönüyor beyaz olma durumu 1 saniyeden bile az başlarda her zaman yapmıyordu arada yapıyordu şimdi kilidi 10 açışımdan 7 sinde yapıyor çok rahatsız edici durum ekranda gidicek diye korkuyorum.bütün ekran testleri vs yaptım hiç bi sorun yok normalde de ekranda sapıtma yok sadece kilit açarken oluyor lütfen yardım

mpy

mpy

Üye
Fabrika ayari yap dene. Yazilimsal bir sorundur. Belki yukledigin bir uygulamadan kaynaklaniyordur.

avast

avast

Üye
yazilimsaldir recoveride wipe data cache yap

Invoke

Invoke

Üye
Aynen, yazılımsaldır da recovery xperialarda direk yok, önce recovery modu kurman gerekir, ki gerek yok.
Önemli dosyalarının yedeğini al, hafıza kartına bir şey olmaz merak etme. Flashtooltan stock romu flashla düzelir.
Buradan stock romu indireceksin:

Burada da flashtool kullanımı var:

http://www.maxicep.com/android-modi...tool-nasil-kullanilir-ozellikleri-654062.html

Bu da flashtool indirme linki:

m4ksimus

Üye
    Konu Sahibi
telefonu kendi yazılımından onarmıştım daha önce stock rom yükledi sanırım oda aynı sorun devam etmişti birde böyle deniyim saollasınız öneriler için

- - - Eklendi - - -

telefonu kendi bilgisayar yazılımından onarmıştım daha önce stock rom yükledi sanırım

1-2 kere yaptım ama sorun devam etmişti uygulamalardan kaynaklı değil umarı işe yarar senin yöntem denemeye başlıyorum hemen

- - - Eklendi - - -

flashtool anlatımıyla başladım ama flashtoolda telefonu tanıtamıyorum listede benim tel yok seçmezsemde 06/011/2013 18:11:18 - ERROR - Cannot identify your device. diyor acaba dediğin recovery le mi ilgili ?

- - - Eklendi - - -

benim cihazı desteklemiyor gibi flashtool driverların hepsini yüklemem rağmen devices listesinde ST21 tipo yok

- - - Eklendi - - -

flashtool son version yükleyek onuda hallettim ama benim yükleyeceğim rom eski rom telefonumda en son sürüm yüklü onu yüklemem rağmen sorun devam ediyor eskiye döndürsem düzelir mi acaba ?

- - - Eklendi - - -

Yok beyler aynı yazılımı yükledim arada yapıyor eski yazılımı yükleyemedim

Osman_E

Üye
Pc companion da support zoneu indir onu başlat ve onarmayi kullan telefonu kapatıp flash moda alarak yap tarif ediyor zaten eğer bunla bile sorun çözülmüyor ise sorun donanımsal bir şeyden kaynaklanıyordur. Aynı telefondan bende de var yüklediğin bazı uygulamalardan da kaynaklanabilir

m4ksimus

Üye
    Konu Sahibi
hiç uygulama yüklemeden ve yüklü olanları da kaldırıp deniyorum aynen sorun devam ediyor ama play store dan go launcher indirdim ve tema değiştirdim ve yeni bi ekran kilitleyici yükledim o zaman düzeldi sanki sorun kendi ekran kilidi yazılımında

- - - Eklendi - - -

yok çözülmedi arkadaşlar hala var hala var go launchersız kullanmak istiyorum hasta etti bu beyaz ekran az önce fark ettim konuşmayı sonlandırmak için telefona baktığımda ekran yine bembeyaz aydınlandıarkadaşlar sorun devam ediyor flashlama yapamadım son olarak yeni farkettim şarj %40 ın altına düştüğünde beyaz ekran azalıyor hatta bazen yapmıyor bataryayla alakaslı olabilir mi ?flashlama yapmış bulunmaktayım şu anda kullanıyorum sorun çıkarsa yazarım arkadaşlar

Üst Alt