Samsung S6 Batarya Sorununu çözmüş bulunuyorum

Sponsorlu Bağlantılar

mtn1543

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S6 Batarya Sorununu çözmüş bulunuyorum
Arkadaşlar Merhaba. Yaşadığım batarya sorunun çözümünü anlatıyorum . 12 Mart 2016'da sıfır Samsung S6 aldım telefon çok güzel performans olsun kamera olsun özellik olsun tasarım olsun ama 2 değişik batarya sorunu yaşadım . 1.cisi batarya facebookda vs dolaşırken müzik dinlerken su gibi şarj tüketiyordu yani 30 dakika içinde %9 - %10 değerinde tüketiyordu. Gece şarja takmadan yattım internet kapalı ve %23 lük bir düşüş olmuştu yani anormal bir durumdu. 2.cisi ise kendi orjinal 2 amperlik şarj aleti ile ilk aldığımda 1 saatte şarj ettiğim telefonu . tam 6 saatte şarj etti internet kapalı iken. Ekran ayarı çeyrek de idi. Ben bu çözümleri uyguladım aşırı derecede rahatladım batarya artık anormal tükenmiyor. aşağıda test sonuçlarımı paylaşıyorum :)

Şimdi gelelim 4 maddelik çözüme . Çeşitli forum sitelerinde gezdim. Ve bir arkadaşın yabancı forum sitesinden alıntı yaptığı mesajı gördüm . Mesaj aynen şu

1.cisi '' Başka bir forumda böyle bir bilgi var dene istersen. Olduğu gibi yapistiriyorum.

Batarya kalibrasyonu yap hocam şarj süren uzar...

Arama ekranına *#0228# yazın. Bu ekran bizim batarya özelliklerimizi gösteren bir ekran. Bu ekranda aynı zamanda batarya kalibrasyonu yapabiliyoruz. İşte bu özellik bizi bu sorunlardan kurtarıyor.

Bu ekranda çıkan Quick Start butonuna bastığımızda telefon kendini tuş kilidi moduna alacak ve tekrar ekranı açtığımızda bataryamızda yüzdelik bir düşüş gözlemleyeceğiz. Bu düşüş normal bir şeydir ve aynı ekran tekrar karşımıza çıkacak. Aynı butona tekrar bastığımızda yine tuş kilidi moduna girecek ve siz ekranı açtığınızda ya düşüş ya da yükseliş göreceksiniz. Bu işleme batarya yüzdesi sabitlenene kadar 1- 2 kere devam edeceğiz. Ardından telefonu %100 olana kadar şarj edeceğiz. ''

2.cisi. Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri > Uyanık Kal seçeneğini Off moduna yani kapalı moda alıyoruz

3.cüsü Ayarlar > Wifi > sağ üst köşediki 'DAHA FAZLA' sekmesine tıklayın > Uyku Sırasında WİFİ açık ' tıklayın > 3 tane seçenek gelecek '' ASLA '' seçin . Ve bundan sonra bataryanız stabil oluyor :)

4.cüsü Google Now'u kapatıyoruz . Detaylı bilgi için

-Kalibrasyondan sonra Testlerim-

Hızlı şarj ile 1 saatte şarj oldu .

Gece 12'de telefonu şarja takmadan %96 şarj ile baş ucuma koydum wifi kapalı- ekran parlaklığı çeyrek ayarda. Sabah 8.30 da kalktım batarya % 94 'de yani 8 saatte %2 lik düşüş. bence çok normal

Hiç üşenmeden bu testleri yaptım :)

Oyun oynamadığım ve telefona oyun yüklemediğim için oyun testi yapamadım

30 dakika boyunca Wifi açık halde telefondan müzik dinledim . Tüketim : % 2 lik düşüş ve ısınma yok

30 dakika boyunca sadece Müzik dinledim . Tüketim : %1 tüketim.

30 dakika boyunca 3g açık halde telefondan müzik dinledim . Tüketim : %2 lik düşüş , ısınma yok

45 dakika boyunca wifiyi açıp youtubeden tam ekran hd belgesel izledim . Tüketim : % 11 lik düşüş,ısınma yok ,4-5 tane whatsapp mesajı gelmiş

30 dakika boyunca hiçbir işlem yapmadan internet kapalı-ekran kapalı bekledi . Tüketim : %0 hiç tüketmemiş

30 dakika boyunca wifiyi açıp karma bir sosyal medya gezintisi yaptım ( facebook , whatsapp ,instagram ,twitter ) . Tüketim : % 5 lik düşüş ,ısınma yok

(Not: Müzik dinlemelerim ve video izlemelerimde kulaklık kullanmadım , sesi dışa verdim ki hoparlörle birlikte batarya performansını denedim. Eminim ki kulaklıkla yapsaydım daha az enerji harcayacaktı .)

Yani özetleyecek olursam. Test etmeye gece yatarken %96 lık bir şarjla başladım. Şuanki batarya seviyesi % 71 . Son şarjdan bu yana telefon 13 saat 24 dakikadır kullanımda.

• Beğen
Tepkiler: OnurYurdakul, abdulkadiratik ve bmw_m6

bmw_m6

bmw_m6

Üye
Kalibrasyon sonrasi %68den %74 e cikti benimki dusmedi daha yukseldi. Wifi haric tum dediklerini uyguladim . bakalim fark olacakmi?
Emeğine saglik. :oke:

Son düzenleme:

Koradam

Üye
Note 3 kullanıyorum geceden sabaha kadar wifi açık bazen %2 gidiyor bazen hiç.

mtn1543

Üye
    Konu Sahibi
Kalibrasyon sonrasi %68den %74 e cikti benimki dusmedi daha yukseldi. Wifi haric tum dediklerini uyguladim . bakalim fark olacakmi?
Emeğine saglik. :oke:
hocam ben şöyle yapmıştım . %88 iken yaptım ilk önce bir 87 oldu .bidaha yaptım 88 oldu bidaha yaptım 87 oldu. ardından bidaha yine 87 ,yine yaptım 87 . baktım ki 87 de sabit hemen şarja bağladım .ve %100 olana kadar hiç dokunmadım .arkadaşda yazmış bak ( Bu işleme batarya yüzdesi sabitlenene kadar 1- 2 kere devam edeceğiz )

bmw_m6

bmw_m6

Üye
Evet ilk 68 di sonra 69 73 74 sonra iki sefer daha 74 ve cihazi tam dolana kadar saja taktim.

Koradam

Üye
Kalibre yöntemini denedim 5 saat ekran alabiliyordum bakalım ne olacak şimdi (Note 3 de )

• Beğen
Tepkiler: mtn1543
bmw_m6

bmw_m6

Üye
Note2 icin de varmi kod bunu yazdim birsey çıkmadı.

hikmet366

hikmet366

Üye
Telefonun kalibre komple gitti %91 den sonra şarj almıyor cazibe et dediğim zamn 78 düşüyor
*#0228# Bu yanlış kalibrasyon yapıyor normalde manel kalibrasyon yapılmalı su şekilde
  1. Cihaz kendini kapatana kadar bataryayı bitirin.
  1. Kapalı cihazı tekrar açın ve kapanmasını bekleyin. Enerjinin tamamen tükendiğinden emin olalım.
  2. Telefon kapalı haldeyken cihazı şarja takın. Ekranda %100 dolduğunu gösterene kadar, bazıları LED rengi ile belli eder, telefonu şarj edin.
  3. Telefonu şarjdan alın.
  4. Telefonu açın. Telefonu açtığınızda muhtemelen %100 dolu göstermeyecek, telefon açık durumdayken tekrar şarja takın ve %100 şarj olana kadar bekleyin, telefonu kullanmayın. Mümkünse uçak moduna alın. Telefonu tekrar kullanmak için uçak modunu kapatmanız gerekecek.
  5. Telefon dolduktan sonra şarjdan çıkartın ve kapatıp açın, batarya %100 dolu göstermesi gerekiyor. Eğer göstermiyorsa tekrar şarja takın.
  6. Telefon kapanıp açıldığında %100 dolu gösterene kadar bataryayı şarj etmeye ve açıp kapatmaya devam edin. Kapatıp açarken şarja takılı olmadığına dikkat edin.
  7. Şimdi telefonunuzu şarjdan alın ve kapanana kadar kullanın.
  8. Telefon kapandıktan sonra %100 olana kadar tekrar şarj edin. Bu şekilde Android cihazın batarya göstergesini kalibre etmiş olacağız.

mtn1543

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun kalibre komple gitti %91 den sonra şarj almıyor cazibe et dediğim zamn 78 düşüyor
dostum nasıl birdaha anlatırmsın detaylı? şimdi bir kaç arkadaşın kinide yaptım sıkıntı olmadı hiç . evet dediğin gibi kimisininki %70 iken birden 50 ye düştü ama şarjla fulleyince kalibre oldu. bu kod samsungun kendi kalibre kodu
*#0228# Bu yanlış kalibrasyon yapıyor normalde manel kalibrasyon yapılmalı su şekilde
  1. Kapalı cihazı tekrar açın ve kapanmasını bekleyin. Enerjinin tamamen tükendiğinden emin olalım.
  2. Telefon kapalı haldeyken cihazı şarja takın. Ekranda %100 dolduğunu gösterene kadar, bazıları LED rengi ile belli eder, telefonu şarj edin.
  4. Telefonu açın. Telefonu açtığınızda muhtemelen %100 dolu göstermeyecek, telefon açık durumdayken tekrar şarja takın ve %100 şarj olana kadar bekleyin, telefonu kullanmayın. Mümkünse uçak moduna alın. Telefonu tekrar kullanmak için uçak modunu kapatmanız gerekecek.
  5. Telefon dolduktan sonra şarjdan çıkartın ve kapatıp açın, batarya %100 dolu göstermesi gerekiyor. Eğer göstermiyorsa tekrar şarja takın.
  6. Telefon kapanıp açıldığında %100 dolu gösterene kadar bataryayı şarj etmeye ve açıp kapatmaya devam edin. Kapatıp açarken şarja takılı olmadığına dikkat edin.
  8. Telefon kapandıktan sonra %100 olana kadar tekrar şarj edin. Bu şekilde Android cihazın batarya göstergesini kalibre etmiş olacağız.
ben ilk bununla kalibre ettim telefon hızlı şarj ile 5 saatte şarj oldu şok geçirdim. daha sonra bu kod ile kurtuldum

hikmet366

hikmet366

Üye
dostum nasıl birdaha anlatırmsın detaylı? şimdi bir kaç arkadaşın kinide yaptım sıkıntı olmadı hiç . evet dediğin gibi kimisininki %70 iken birden 50 ye düştü ama şarjla fulleyince kalibre oldu. bu kod samsungun kendi kalibre kodu

şimdi bende s6 var

telefonu 5 10 kere kalibre ettim dediğin gibi yani nasıl diyim doğru oldugu anlamam için 5 kere Prnek %71 geldiğindinden emin oldum sonra şarja taktım %91 Den sonra Sarj Almadı Ne kadar Sarja Taksam Bile Yuva Hatası Verip Durdu :D Sonra Biraz Kullandım Tekrar Kalibre ettim şarja Taktım busefer %98 de kaldı Bende Kendi yontemim le işe yarar yontem ile yaptım

ben ilk bununla kalibre ettim telefon hızlı şarj ile 5 saatte şarj oldu şok geçirdim. daha sonra bu kod ile kurtuldum
bazen telefon hızlı şarjı görmeye bilir bildirim paneli aşağıa çekip baktınmı Hızlı şarj mı yazıyordu Kablo Şarj mı Yazıyordu

mtn1543

Üye
    Konu Sahibi
şimdi bende s6 var

telefonu 5 10 kere kalibre ettim dediğin gibi yani nasıl diyim doğru oldugu anlamam için 5 kere Prnek %71 geldiğindinden emin oldum sonra şarja taktım %91 Den sonra Sarj Almadı Ne kadar Sarja Taksam Bile Yuva Hatası Verip Durdu :D Sonra Biraz Kullandım Tekrar Kalibre ettim şarja Taktım busefer %98 de kaldı Bende Kendi yontemim le işe yarar yontem ile yaptım

bazen telefon hızlı şarjı görmeye bilir bildirim paneli aşağıa çekip baktınmı Hızlı şarj mı yazıyordu Kablo Şarj mı Yazıyordu
valla şarja takınca altta hızlı yazdı bunu ilk defa bugün gördüm :D

hikmet366

hikmet366

Üye
valla şarja takınca altta hızlı yazdı bunu ilk defa bugün gördüm :D
dedğiğim gibi bazen hızlı şarjı görmeyebilir tak çıkar görür arada oluyor Bildirim paneli aşağıya çekinde Hızlı Sarj oluyor Yazar eğer Sarjın %0 ise 1 saat 20dk full sarj oalcak diye de yazar

tass_co1983

tass_co1983

Üye
*#0228# kodu; cihazın doğru ölçüm yapabilmesi için batarya ile cihaz kalibrasyon ayarını yapmaya yarar. Tam dolu batarya ile yapılır. Yani batarya problemlerini çözmez, batarya performansını arttırmaz! Fabrika çıkışı cihazınıza doğru kalibrasyon yapılmadıysa sorununuzu çözersiniz o ayrı.

Adı üstünde kalibrasyon, belirlenmiş koşullar altında, doğruluğu bilinen bir ölçüm standardını veya sistemini kullanarak diğer test ve ölçüm aletinin doğruluğunun ölçülmesi, sapmalarının belirlenmesi ve doküman haline getirilmesi için kullanılan ölçümler dizisidir.

bataryanızdan tam performan almak isterseniz önce şoklamanız gerekir. bu yöntem her türlü batarya pil akü vs de kullanılan yöntemdir. sonra hikmet366 arkadaşın dediği gibi bataryanızı tam doldurursunuz ve o bataryadan alabileceğiniz tam performansa ulaşmış olursunuz.

Ama önce problemin cihazınızda olmadığından emin olun, diğer türlü pilin ömründen yemiş olursunuz ve değişen birşey olmaz

Saygılar

Ekleme: Hızlı Şarj olayını -> Ayarlar-->Pil-->Pil Kullanımı ndan açıp kapatabiliyorsunuz. Ayrıca Hızlı şarj için 5v2A şarj cihazı gerekir. 5v1A ile doğal olarak yapamazsınız...

Son düzenleme:
hikmet366

hikmet366

Üye
*#0228# kodu; cihazın doğru ölçüm yapabilmesi için batarya ile cihaz kalibrasyon ayarını yapmaya yarar. Tam dolu batarya ile yapılır. Yani batarya problemlerini çözmez, batarya performansını arttırmaz! Fabrika çıkışı cihazınıza doğru kalibrasyon yapılmadıysa sorununuzu çözersiniz o ayrı.

Adı üstünde kalibrasyon, belirlenmiş koşullar altında, doğruluğu bilinen bir ölçüm standardını veya sistemini kullanarak diğer test ve ölçüm aletinin doğruluğunun ölçülmesi, sapmalarının belirlenmesi ve doküman haline getirilmesi için kullanılan ölçümler dizisidir.

bataryanızdan tam performan almak isterseniz önce şoklamanız gerekir. bu yöntem her türlü batarya pil akü vs de kullanılan yöntemdir. sonra hikmet366 arkadaşın dediği gibi bataryanızı tam doldurursunuz ve o bataryadan alabileceğiniz tam performansa ulaşmış olursunuz.

Ama önce problemin cihazınızda olmadığından emin olun, diğer türlü pilin ömründen yemiş olursunuz ve değişen birşey olmaz

Saygılar

Ekleme: Hızlı Şarj olayını -> Ayarlar-->Pil-->Pil Kullanımı ndan açıp kapatabiliyorsunuz. Ayrıca Hızlı şarj için 5v2A şarj cihazı gerekir. 5v1A ile doğal olarak yapamazsınız...
Önemli menü daha gelmedi bana 6.0.1 de geliyor o ayar dimi

tass_co1983

tass_co1983

Üye
Önemli menü daha gelmedi bana 6.0.1 de geliyor o ayar dimi
Hikmet bey, Note 4 v5.1.1 stock rom kullanıyorum. 2-3 gün önce güncelleme geldi, sanırım onla geldi.
Alacağınız ilk güncellemede o özellik eklenir büyük ihtimalle

• Beğen
Tepkiler: hikmet366
hikmet366

hikmet366

Üye
Alacağınız ilk güncellemede o özellik eklenir büyük ihtimalle[/QUOTE]
zaten haberini almış geleceğinden haberim vardı güncelleme ile gelecekti Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: tass_co1983
abdulkadiratik

abdulkadiratik

Üye
Şindi wifi yi asla yapınca cihaz kilitliyken bildirim gelmicekmi ?
Bu arada Marshmellow güncellemesi yapan varmı pil süresi bayaa arttı diyolar ama

hikmet366

hikmet366

Üye
Şindi wifi yi asla yapınca cihaz kilitliyken bildirim gelmicekmi ?
Bu arada Marshmellow güncellemesi yapan varmı pil süresi bayaa arttı diyolar ama
sadece şarjda olana alabilirsin sadece şarj a takılı olduğu zaman bildirim gelir Diğer Türlü Gelmez Bende Fark ettim torent ten filim indiriyordum kendi kendi ne indirmemeye başlıyordu :) sonradan aklıma geldi

Üst Alt