Windowsphone mi yoksa Android mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elitetr

Üye
Bana basit oyunlarla arttırılan market oyunu değilde,NFS Most Wanted vs gibi gameloft,EA oyunları ile gelin lütfen.

bu konuda tartışmayacağım.Bariz bir üstünlüğü savunmama gerek yok

- - - Eklendi - - -

:oke:

Onlarında markete ekleneceğinden şüphen olmasın, istersen eklendikçe sana tek tek yazarım. Ayrıca o kadar sıkıntı etmene gerek yok ne kadar basit oyunlar eklensede androidteki gibi çöp uygulama eklenmiyor en azından. Ayrıca bahsettiğin oyunlar öyle portlanmayla aynı kalitede olamayacağı için yeniden kodlanması gerek buda öyle hemen yapılabilecek bir iş değil. O nedenle basit uygulamalar daha hızlı ekleniyor markete! Buda diğer oyunların eklenmeyeceği anlamına gelmez. Şuan gameloft ve ea dahil birçok kaliteli oyun yapımcısı firma wp8 platformuna varolan oyunlarını kodlamakla meşgul bunlar ile alakalı bilgileri firmaların kendi web sitelerinden takip edebilirsin. Kısacası wp8 platformu destek almayan bir platform değil oyun ve uygulama konusunda. Bariz üstünlükten kastın nedir bilemedim oyun fazlalığını diyorsan bu konuda zaten tartışmadım yukardaki yorumda konuyu açan arkadaşada açıklama yaparken bundan zaten bahsettim. Biraz daha dikkatli okursan tartışacak birşey olmadığını zaten farkedersin.

• Beğen
Tepkiler: yumyjikk2

PriZm

PriZm

Üye
Öncelikle uzun uzun yazmadığın için teşekkür ederim.

eklendikçe hatırlatmanı isterim.
Sen hatırlattıkça bende sana diğer platformlarda 5 ay ilerden çıkan uygulamaları göstereyim.

şu çöp uygulamalara gelince..Birkaç ss geliyor..

Edit:Kısaca anlatmak istediğim şu.WP gelişirken Android ve diğer sistemlerde boş durmayacak..

• Beğen

elitetr

Üye
Öncelikle uzun uzun yazmadığın için teşekkür ederim.

eklendikçe hatırlatmanı isterim.
Sen hatırlattıkça bende sana diğer platformlarda 5 ay ilerden çıkan uygulamaları göstereyim.

şu çöp uygulamalara gelince..Birkaç ss geliyor..

Wp, android ve ios marketine yetişmesi için zaten zaman var bu birkaç ayda olacak iş değil, önce varolan uygulamalar sağlanır, ardından bu süreçte diğer geliştirilen uygulamalar yakalanmaya çalışılır, en son diğer platformlarla aynı veya yakın zamanda uygulama akışı sağlanır. Bahsettiğimiz marketler öyle ayda 100-200 uygulama eklenen değil binlerce uygulama eklenen marketler, ve bunun zaman alacağı zaten aşikar, ancak bunu yok hiç yetişemezmiş gibi yada 3-4 yılda yetişirde o zamanada yeni modeller gelir vs.. gibi yorumlamak yanlış. Bahsettiğim gibi her kaliteli yapım için pm e mesaj atarım, mesaj kutunun müsait olmasına dikkat edersin sende ona göre.

• Beğen

emrel156

Üye
Arkadaşlar yaklasık 1 ay once s2mi satıp lumia 920 aldım.Aldım almasınada cihaz donanımı,yazılımı falan iyi hosta uygulama ve oyunlarda cok eksik var anlarda kalitesiz bana göre.Ben S3 almak istiyordum fakat yere düstügünde ekran kırılıyor diye cok tereddüt ettim düsündüm tasındım lumiayı aldım birde kamera kalitesi beni teşvik etmistide,artık sıkıldım uygulama ve oyun azlıgından.Sizden ricam s3 alsam yere düstügünde ekran kıran varmı? yada kac kere düsürdünüz kırılmadı vs,yada kılıf falan alsam ne kadar etkisi az olur?Yardımcı olursanız sevinirim,iyi forumlar

ne yapcanki kardeş şimdi geçip 920 var elinde modern combat 4 falanda çıkmaya başaldı zaten 1-2 ay bekle bence ozamana kadar kesin olarak fikir edinirsin sadece bu ay içinde gameloftun 12 oyunu çıkacak ki 4 tanede çıktı galiba bildiğim kadarıyla ...

• Beğen
Polymath

Polymath

Üye
Forumdaki çoğu kişi sanki wp8 kahini. Yok mağza mükemmel olcak androidi geçecek. Nerden biliyorsunuz merak ediyorum. Bekleyin görün şuan umut vaadetmiyor malesef. Sanki wp8 gelişirken android kala kalacak....

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
Wp, android ve ios marketine yetişmesi için zaten zaman var bu birkaç ayda olacak iş değil, önce varolan uygulamalar sağlanır, ardından bu süreçte diğer geliştirilen uygulamalar yakalanmaya çalışılır, en son diğer platformlarla aynı veya yakın zamanda uygulama akışı sağlanır. Bahsettiğimiz marketler öyle ayda 100-200 uygulama eklenen değil binlerce uygulama eklenen marketler, ve bunun zaman alacağı zaten aşikar, ancak bunu yok hiç yetişemezmiş gibi yada 3-4 yılda yetişirde o zamanada yeni modeller gelir vs.. gibi yorumlamak yanlış. Bahsettiğim gibi her kaliteli yapım için pm e mesaj atarım, mesaj kutunun müsait olmasına dikkat edersin sende ona göre.
İlla pm me mesaj atmada gerek yok.Herhangi bir konuda yazdığım mesaja cevap atarsan hemen görürüm.Tapatalk bildirimleri 7/24 açık :)

bu arada işte bundan bahsediyorum.

İlk yazılan mesajda Wp seneye kadar Android uygulamalarını yakalayacak denilmişti.Ama öyle birşeyin olmasının şuanda imkanı yok.

- - - Eklendi - - -

Forumdaki çoğu kişi sanki wp8 kahini. Yok mağza mükemmel olcak androidi geçecek. Nerden biliyorsunuz merak ediyorum. Bekleyin görün şuan umut vaadetmiyor malesef. Sanki wp8 gelişirken android kala kalacak....
Şöyle bir ihtimal olabilir.WP Android marketini yakalayabilir.ama seneye değil.5-10 sene sonra.

• Beğen
Tepkiler: Polymath ve yumyjikk2

emrel156

Üye
şuan umut vadetmiyormu sadece bi ay içinde 12 hd oyun çıkcak yakında görürsünüz, tabiki googleplay geçmesini beklemiyorum kimse beklemiyordur heralde şuan ben kendim bile androide oyun yazabilirim ama windows phone öyle değil...

ilerde e3 de windows phone de çıkcak oyunların duyurulmasını bekliyorum ben ortak olarak yani microsoftun işletim sistemi halile :)

- - - Eklendi - - -

İlla pm me mesaj atmada gerek yok.Herhangi bir konuda yazdığım mesaja cevap atarsan hemen görürüm.Tapatalk bildirimleri 7/24 açık :)

İlk yazılan mesajda Wp seneye kadar Android uygulamalarını yakalayacak denilmişti.Ama öyle birşeyin olmasının şuanda imkanı yok.

- - - Eklendi - - -

Şöyle bir ihtimal olabilir.WP Android marketini yakalayabilir.ama seneye değil.5-10 sene sonra.

5-10 sene sen ne yaptın ya 5-10 sene androidin kalacağını nerden biliyosunki :D ozamana kadar çoktan yerine yeni işletim sistemleri alır. bide neden 5 -10 sene dedinki android iosu 2 yılda yakaladı :) windowsun androidi yakalaması en fazla 3 sene sürer üstünde dururlarsa :)

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
Ha birde oyunları geçip uygulamalara gelince.WP marketinde wp'un kapalılığı devam ettikçe bunun gibi uygulamalar asla olmayacak;

Buda WP8 launcher.Dikkat çekerim duvar kağıdı koyulabiliyor :ehe

• Beğen
fk555897

fk555897

Üye
Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim telefon yere düştüğünde kırılması gayet normal birşey sonuçta teknolojik alet. İşletim sistemlerinde de kolay kullanım isteyenler için Windows Phone, Eğlence ve detaylar için şimdilik Android. Ancak kısa zamanda Windows Phone'un gelişeceğini düşünüyorum.

• Beğen

elitetr

Üye

Kahinlikle alakası yok, Mağaza mükemmel olacakta denmedi, ben mağazanın gelişimine göre yorumladım, ayrıca ufak bir araştırma yaparsan yapımcı firmaların platforma olan desteklerini de göreceksin hal böyle iken ovi store gibi olmayacağı kesin ;) Ayrıca Nawy e cevap yazarken android kalacak wp gelişecek vs.. gibi düşünceyle alakalı bir yorum zaten yazdım. Kısaca yazdıklarının cevabı zaten verildi.

İlla pm me mesaj atmada gerek yok.Herhangi bir konuda yazdığım mesaja cevap atarsan hemen görürüm.Tapatalk 7/24 açık :)

Dediğin gibi her yorumuna bu tarz cevaplamak abes kaçıcaktır ve konuların içeriklerine ters düşebilir. Wp8 başlığındaki konulardan takip edersin o halde.
1 yılda yakalaması şuan muhtemel gözüküyor imkanı yok gibi değil yani, çünkü market tahmin edilenden çok daha hızlı gelişiyor. Bu şekilde devam ederse 1 yıl içerisinde yakalaması kesinlikle mümkün.

şu 5-10 sene muhabbetini neden yapma gereği duydun anlayamadım, android iosu 5-10 senedemi yakaladı? :) Üstelik wp nin şuandaki gibi ilerleyişine çok daha uzaktı gelişme bakımından platformun yeni açıldığında.

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
şuan umut vadetmiyormu sadece bi ay içinde 12 hd oyun çıkcak yakında görürsünüz, tabiki googleplay geçmesini beklemiyorum kimse beklemiyordur heralde şuan ben kendim bile androide oyun yazabilirim ama windows phone öyle değil...

ilerde e3 de windows phone de çıkcak oyunların duyurulmasını bekliyorum ben ortak olarak yani microsoftun işletim sistemi halile :)

- - - Eklendi - - -

5-10 sene sen ne yaptın ya 5-10 sene androidin kalacağını nerden biliyosunki :D ozamana kadar çoktan yerine yeni işletim sistemleri alır. bide neden 5 -10 sene dedinki android iosu 2 yılda yakaladı :) windowsun androidi yakalaması en fazla 3 sene sürer üstünde dururlarsa :)
Arkasında Google var (Sende Microsoft var diyeceksin ama Google'ın desteği çok iyi şuanda)
Android şuanda dünyada fazlasıyla popüler.Sadece mobil cihazlarda değil,Beyaz eşyalar,Buzdolabı,Fırın vs.Kameralar bile android işletim sistemli olmaya başladı.WP8 in 2 yılda bu popüleritiye dolayısıyla android marketini yakalaması çok zor.

• Beğen

emrel156

Üye
Ha birde oyunları geçip uygulamalara gelince.WP marketinde wp'un kapalılığı devam ettikçe bunun gibi uygulamalar asla olmayacak;

o linkteki yorumlar gerçekse gemesin windows phone bi eşy kaybetmezler açıkcası bence :)

• Beğen
Kerim.

Kerim.

Üye
Android.wp cok abartildi.android olmazsa ios

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin

Belki bişeyleri açıklar:ehe

• Beğen

elitetr

Üye

wp nin hiçbir kapalılığı yok emin ol, lisans ücretini ödeyen her geliştirmeci istediği gibi tasarım ve arayüz oluşturabilir.
Ha android gibi açık olsaydı nemi olurdu? şahsen yazdığım bir uygulamanın içerisine ufak bir truva veya backdoor kodu eklemem zor olmazdı. Nasıl olsa çoğu kullanıcı programları kurarken gerekli izinleri veriyor, bırak onu yazan yazıları bile okumadan uygulamasını kuruyor. Senin telefonundaki hertürlü içeriğine ulaşabileceğim gibi aynı zamanda telefonunu kendi isteğim doğrultusunda saldırı veya başka amaçlı hedeflediğim sitelere yönlendirip istediğim gibi kullanabilirim. Örneklendirmek gerekirse DDos atackların çoğunluğu mobil platformlardan gelen saldırılardan oluşuyor. Yani programcı bunu yaparken senin haberin bile olmuyor. Herneyse konu bu değil.
Konuya dönmek gerekirse benzer bir arayüz asla olmayacak anlayışın baştan yanlış, çünkü wp8 için uygulama kodlarken bu tip arayüzler tasarlamak oldukça da kolay. Üstelik androidteki gibi kasmalar, animasyon duraksamaları veya geçiş sırasında donmalar olmayacağını sana temin edebilirim (neden dersen wp8 çekirdek sistem üzerinde çalışırken android emülatör mantığı ile çalışır ve özellikle animasyon içeren arayüzlerin performansı oldukça düşer. Android kullananlardan kime sorarsan sor bu tip arayüz yüklemez, onlarda hızlı stabil ve kullanışlı olmasını ister cihazlarının, buda yetmez task killer programları ile doldurur telefonu).
konuya ilişkin son söz olarak, wp de böyle sistemlerin kodlanması mümkündür, hatta diğer sistemlere göre kod yapısından dolayı dahada kolaydır ve yanlış hatırlamıyorsam 2 tane arayüz uygulaması vardı hatta biri direkt windows 7 masaüstü versiyonu idi. Kolay kolay hiçbir lisanslı uygulama geliştirici bu işlere girmez nedeni ise açık, platformun arayüzü zaten işlevsel ve hızlı gerek yok, 2.si ise böyle bir uygulama ile karlılık oranı 0 gibi birşey çünkü talep yok!

• Beğen
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
belki lumia920 yapisi itibariyle sgs3'ten daha saglamdir ama Emin olun yere duştugunde ekran kirilmayacak bir telefon yok. Flip cover tarzi koruyucu kiliflarla butun telefonlar ayni saglamliga erişiyor zaten. Bu yuzden size ve isteklerinize uymayan bir telefonu sirf saglamligindan dolayi tercih etmeyin.
Her zaman söylemişim söylüyorum ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak cihazları araştırıp alın diye,böyle yaparsanız hiçbir zaman pişman olmazsınız dimi ama? :)

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
Sen gerçekten açık sistemin faydalarını bilmeden kötü taraflarını biliyorsun.

- - - Eklendi - - -

Şimdi sen yine uzun bir mesaj yazmadan güle güle diyeyim en iyisi.Gözlükle uzun uzun yazıları okumak kolay değil.

• Beğen

elitetr

Üye
Sen gerçekten açık sistemin faydalarını bilmeden kötü taraflarını biliyorsun.

Kardeşim açık sistemin faydalarını bilmemek ne demek ya? Ben 5 yıl bir firmada ActionScript 2 ve 3 kodladım. Php ile de aram iyi ayrıca c# biliyorum ve masaüstü programlar yazabiliyorum. Ben yazılımın ne olduğunu bir uygulamada algoritmanın nasıl kurulduğunu biliyorum ve ona göre konuşuyorum. Sen neye göre konuşuyorsun? Telefona rom atıp kernel editlemekle sen fayda gördüğünü düşünüyorsan çok yanlıştasın! Açık sistemin faydası her kafasına esen uygulama yazıp varolan tabanı editleyeceğinden oldukça fazla içerik barındırması. Ve varolan 1 uygulamanın 20 farklı çeşidi olması sana fayda gibi görünüyor bana göre çöplük! Alternatif olması iyidir ama hepsi birbirinin taklidi yenilikçi bir uygulama var ise diğerleri farklı değil ya eksik ya başka versiyon!
Şimdi zararlarına geçsem çok uzun yazdın der geçiştirirsin ama en önemli zararını zaten önceki yorumumda belirttim.
Kısacası androidin marketinin büyüklüğü sizi yanıltmasın, sadece kaliteli yapımları ve büyük firmaları baz alın. Ve ona görede wp nin androidi yakalaması 1 yıl içerisinde gayet mümkündür (şimdiki gelişme hızını korursa)!

• Beğen
Tepkiler: kamuraN021
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt