Windows Phone Suite - Gerçek WP Deneyimi - Çok Yakında

Sponsorlu Bağlantılar

fatih54102

fatih54102

Üye
qml deki webkit tarayıcı kinetic scroll destekliyor mu direk olarak?

komando04

komando04

Üye
bu Windows süit Nokia süit gibi bizim cihazı internet olarak bağlayabilirse pcye süper olur olacak dimi bu teşekkürler ayrıca

akinorta

Üye
    Konu Sahibi
pRime.

pRime.

Üye
içeriğini merak ediyorum yanıtlamayı düşünür müsünüz sorumu?

akinorta

Üye
    Konu Sahibi
içeriğini merak ediyorum yanıtlamayı düşünür müsünüz sorumu?
Böyle kızmaya ne gerek var:nono:

Bir web tarayıcının ne fonksiyonelliği olabilir ki. Aklınıza web tarayıcı denince ne geliyor. Mesela bu tarayıcı zaman ötesi yolculuk yapmanızı sağlayamayacak. Klasik özellikler olacak tabi:
pinch to zoom
çerezler
sekmeler
Downloads manager
sık kullanılanlar
Okuma listesi (offline sayfa kaydetme)
olabildiğince akıcı gezinme.
siteden flashı ayıklayıp çıkarma bu performans için gerekli flash öldü artık
Arama motoru google yandex bing vs

bunların büyük kısmı bitmişti ama yedekleyemediğim için silindi yanlışlıkla (buraya inanmayabilirsiniz ama gerçek bu)
şuan yapılması gerekenler:
download manager
akıcı gezinmeyi sağlama
ama şuan bunun üzerine çalışmıyorum aynı şeyleri tekrardan yapmak işime gelmiyor doğrusu

ama bir gün böyle bir tarayıcı yapmayı planlıyorum

pRime.

pRime.

Üye
Symbianda mesele flash degil, islemcinin flash'tan eski olmasi sorun. cikarmak tabiki mantikli bu dirumda da. Metin secme kopyalamanin olacagini dusunerek bir baska sey soracagim. sayfa yuklemesinde firefox ve ie gbi donanim hizlandirma kullanmak mumkun mu? Ayrica webkit uzerine mi insa edeceksiniz?

akinorta

Üye
    Konu Sahibi
Symbianda mesele flash degil, islemcinin flash'tan eski olmasi sorun. cikarmak tabiki mantikli bu dirumda da. Metin secme kopyalamanin olacagini dusunerek bir baska sey soracagim. sayfa yuklemesinde firefox ve ie gbi donanim hizlandirma kullanmak mumkun mu? Ayrica webkit uzerine mi insa edeceksiniz?
Maalesef donanim hizlandirma ya da ram yönetimi yapamıyorum yani ben bilmiyorum. Webkit üzerine kurulu olacak. Masaüstü bir qt browser var onu portlamayı düşünüyorum. Direkt onu portlayamam ama anahtar özelliklerini alabilirim. Ama bu çok uzun bir zaman alacak olduğu için şuan çok soyut ve zor. İlk denemede 10 mb büyüklüğünde bir tarayıcı elde ettim açılış çok hızlı tarama çok hızlı ama dokunmatik değil kenarlarda scrollbar ile gezinmek gerekiyor. Bunu dokunmatik olarak değiştirmek gerekiyor.

- - - Eklendi - - -

Aklıma gelmişken opera da kendi motorunu geliştirmeyi bıraktı webkit üzerine kurulu tarayıcı yapıyor önceliği android ve ios olmakla birlikte eminim symbian içinde webkit tarayıcıyı yapacaklardır.

MaxipmaN

Üye
operanın webkit tarayıcıyı bize vermesi lazım senin tarayıcıyı yapsanda en az 6 ay olduğunu dusunursek anybrowseri yapan da işine önem vermiyor millet çıldırır yakında :(

mert41994

mert41994

Üye
mesajlar uygulamasında telefon mesajlarına erişmiyor ama gönderecek numarayı seçmek için rehberden numara seçilebiliyor.

peki ayarlanma şansı yokmu? Rompatcher yamalari ile olabilir bence heryere erisebiliyoruz sonuçta :)

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Videoyu yeni izleme şansım oldu.Gerçekten çok güzel olmuş.Devamı gelirse kusursuz bir Launcher olacaktır.

akinorta

Üye
    Konu Sahibi
şuan devamı gelemedi nokiadan onay gelmedi reddetti

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Olsun,şu haliyle de çok başarılı.Hele ki Launcher8'i düşündükçe...

pRime.

pRime.

Üye
Dostum ilgilenir misin bilmiyorum ama bizim meego icin yeni bir firefox insa ediyorlar belki tarayicin icin fikirler verebilir sana
Bu konunun linki romaxa ve coderus uzerinde calisiyor.

erhanred

Üye
o zaman foruma ekle kardeş

NokiaAltıYüzÜç

NokiaAltıYüzÜç

Üye
Hala çıkmadımı usta :D

arslanla

arslanla

Üye
unsignedini foruma eklesen fena olmaz aslında..:)

achambo

achambo

Üye
süper ama alamayacağım :)

akinorta

Üye
    Konu Sahibi
foruma kesinlikle eklenmeyecek maxicepin ayrıcalığı yoktur. Artık dilenme aşamasına geldi bazı arkadaşla

- - - Eklendi - - -

ayrıca nokiadan red cevabı geldi. Birebir çok benzediğini ve değiştirilmesi gerektiğini söylediler.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
kardeş mükemmel duruyor ve satın alabilirim düşünmeden. Tabi önce yorumları görmem gerek ve bunun içinde mağazayı beklememiz lazım:D