Wildfire S-Cyanogenmod 7.2.0 (Android 2.3.7) 29.03.2012 + Beats Audio Mod

Sponsorlu Bağlantılar

efsane557

efsane557

Üye
    Konu Sahibi
Evet. wipe yapip recoveryden yukle.
Ben oyle yukledim onceki mesajda Yazdigim gibi bazi sorunlar cikti.
Once orjinal romu yukleyip onun ustune yuklemeniz daha saglikli olacaktir

DeliMermi

DeliMermi

Üye
şunu nasıl kurabileceğimizi biri anlatabilir mi???

Ben sorun yasadim cunku yanlislikla 2.3.4 cin romu yukledim yani orjinal stock rom yukledim ve bundan dolayi rsd lite ile froyoya surum dusuremedim yani downgrade olmadi.CM7 den sonra tekrar froyo flaslayabilirsin dogru proplem olmaz cunku custom rom yukluyorsun.CM7 nasil yuklenecegini orjinal roma donme konusunda anlattim yanilmiyorsam ama burada da anlatacagim cok zor degil telefonun rot edilmis zaten 10 dakikani almayacak bir islem.zamanim olursa anlatacagim.Ayrica dostum basebandswitcher yuklemene gerek yok cunku Cm7 ustunde kurulu geliyor ihtiyac duyacaginada inanmiyorum zaten.

CYANOGEN MOD 7.1 KURULUMU (MOTOROLA DEFY)

*1*ilk olarak motorola usb suruculerimizi kurmamiz gerekiyor asagidan indirin

Telefonumuzu root etmemiz gerekiyor.*2*Super one click ile yapacagiz bunu asagidaki linkten indirebilirsiniz.
(Bu islemleri bir dizustu bilgisayar ile yapmanizi tavsiye ediyorum.Sarjiniz %40 %50 nin altinda olmasin)

Hata ayiklama modunu etkinlestirmeniz gerek unutmayin ayarlar/uygulamalar/gelistirme/usb hata ayiklama/(froyoda da yol ayni tahmin ediyorum)

"Windows7,windowsxp,windows2000,32&64 bit,Rsd lite" (Kurduktan sonra bilgisayari yeniden baslatin)

Telefonumuzu root ettikten sonra motorola recovery *3*SndinitDefy apk proğramını indiriyoruz ve telefonumuza kuruyoruz.

Cyanogen mod 7.1 asagidaki linkten indirin

indirdigimiz dosyalari sd karta kopyaliyoruz.(Ana dizine kopyalayacagiz).

Simdi sirasi ile asagidakileri yapacagiz.

1. Sndinitdefy uygulamasini yukardaki linkten indirip kuruyoruz ve telefonu kapatiyoruz.Sndinitdefy kurulduysa led isigi surekli yesil yanacaktir(yeni rom kurulana kadar tabiki).

2.Tekrar telefonu aciyoruz recovery menusu karsimizda

3."Recovery"i seciyoruz ardindan "stabil recovery"i seciyoruz

4."Backup and restore" seciyoruz ve ardindan "backup" u seciyoruz telefon sistem yedegini alacak boylelikle (bir proplem olursa tekrar burdan sistemi tekrar yukleyecegiz)

5.yedekleme bittikten sonra "wipe data/factory reset" ve "wipe cache partition" uyguluyoruz.

6."Advanced"i seciyoruz ve "wipe dalvik cache" diyoruz

7.geriye donup menuden "install zip from sdcard" diyip sonra "choose zip from sdcard"i seciyoruz.cm7 zip dosyasini gosteriyoruz ve telefonumuz cm7 yi kurmaya basliyor.

8.ardindan yine "choose zip from sdcard" diyip gapss zip dosyasini gosteriyoruz oda gapps hizli bir sekilde kuruluyor.

9."Go back" diyip geriye giderek wipe data yaptıktan sonra"reboot sistem" diyip telefonumuz yeniden cm7 ile acilmaya hazirlaniyor...

Acilis bir iki dakika surebilir panik yapmayin cm7 miz hayirli olsun.

Kaynak:

efsane557

efsane557

Üye
    Konu Sahibi
Rc1 in yeni surumu yayinlandi. Yukleyen arkadaslarin yorumlarini bekliyoruz

omfaryaz

omfaryaz

Üye
Arkadaşlar bir ara bir forumda root la hd video kaydının mümkün olduğunu görmüştüm buna dair bilgisi olan varmı ?

efsane557

efsane557

Üye
    Konu Sahibi
Dedigin sey mobil bravia engine mi. Eger bu ise oluyo ama kameradan daha iyi goruntu almak icin degil. Ekranin goruntu kalitesini arttirmak icin

efsane557

efsane557

Üye
    Konu Sahibi
Yeni surum ilk mesaja ekledi
Yeni surumde yeni kernel var adreno 200 ve islemci max 864mhz

omfaryaz

omfaryaz

Üye
arkadaşlar rom gayet güzel çok memnunum da bu romla hiç mms alıp göndermeyi denediniz mi acaba ? bi arkadaş mms gönderdi dün normal mesaj gibi geldi indir seçeneği var ama indirmiyor bilgisi olan varmı ?

efsane557

efsane557

Üye
    Konu Sahibi
Verdigim indirme linkinin altında yenilikler yazıyo. Linke tıkladıgınızda gelen sayfadaki linkin hemen altında.

Kernel degistirilmis max 864mhz
Kernele swap
Wifi driverlar
Opengl grafik hataları duzeltilmis

29.03.2012 tarihli guncelleme linkini ekliyorum konuya
Sent from my Wildfire S using Tapatalk 2 Beta-4

isdenizis

Üye
son sürümde bi sıkıntı yok dimi beyler

efsane557

efsane557

Üye
    Konu Sahibi
Cıktıgı gunden beri kullanıyorum bi sorun yok

myhtc

Üye
çoooookkkk teşekkkür ederim....süpersiniz

---------- Eklendi @ 07:58:32 ---------- Yazıldı @ 07:36:27 ----------

HTC Wildfire s üzerinde android 2.3.5 yüklü olsun, unlock edilmiş olsun,CWM Recovery v5.0.2.8 yükleyin, 120 MHz - 806 MHz Overclock'lanmış Kernel için yükleyin sonra telefon ;120 MHz - 806 MHz Overclock'lanmış olacaktır.sonra Data2sdV2withA2sdremover_by_jikantaru yükleyin ve telefon hafızası 2GB ye kadar artırabilirsiniz.Yüzlerce program ve tema kurabilirsiniz.Telefonumda kullanıyorum ve telefonum gayet hızlı....

---------- Eklendi @ 08:00:14 ---------- Yazıldı @ 07:58:32 ----------

şu andaki romlara ihtiyaç duymuyorum......

kaya200

Üye
arkadaslar elinize sağlık bende 2 gündür kullanıyorum bugün marketi yükledim bir sorun yok

---------- Eklendi @ 18:23:32 ---------- Yazıldı @ 18:22:22 ----------

şu hafıza yükseltme işini anlayamadım gitt :ah

myhtc

Üye
hafıza yükseltme için Data2sdV2withA2sdremover_by_jikantaru yükleyin ......

---------- Eklendi @ 20:31:08 ---------- Yazıldı @ 20:30:17 ----------

HTC Wildfire s unlock edilmiş olsun.....

efsane557

efsane557

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar elinize sağlık bende 2 gündür kullanıyorum bugün marketi yükledim bir sorun yok

---------- Eklendi @ 18:23:32 ---------- Yazıldı @ 18:22:22 ----------

şu hafıza yükseltme işini anlayamadım gitt :ah

Hafiza yükseltmek için öncelikle hafiza kartini bolumlendirmen lazim

MiniTool ile yapmani oneririm
Anlatimlar mevcut
Yapamazsan sor anlatirim
Ondan sonra link2sd veya konudaki data2sd ile hafizayi arttirabilirsin

tayyip79

Üye
:tşk:

- - - Eklendi - - -

:tşk:

LordReco

Üye
indirdiğim dosyayı telefona attım

telefonu kapatıp sonra güç düğmesi ve ses kısma düğmesine basıp mı yüklücem?

telefon huawei 858 smart

okanzencir

okanzencir

Üye
sagol dostum sen warya 10000000000000000 numarasın allah senden razı olsun ....adamın dibisin sen

cihader

Üye
s.a kardeş ben cm7 yi yükledim ama resim çekerken flash ısıgı yanmıyor telefonum htc wildfire s 2.3.5 bu konuda yardımcı olabılırmısın emegin için teşekkürler

bisitan

Üye
Merhabalar, market uygulaması ile ilgili link ölmüş gözüküyor. Bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

Üst Alt