[MOD][GB/ICS/JB]AC!D Audio Engine v8.1 All Samsung Devices(Müthiş ses kalitesi,bass+,volume+)

Sponsorlu Bağlantılar

systemchi

systemchi

Üye
    Konu Sahibi
[MOD][GB/ICS/JB]AC!D Audio Engine v8.1 All Samsung Devices(Müthiş ses kalitesi,bass+,volume+)

AC!D audio engine basit olarak tanımlamak gerekirse telefonunuzun ses çıkış kalitesini artıran ve içinde bir çok ses modunu barındıran bir eklentidir.Sony HTC gibi cihazlardan portlanan sistem dosyaları tek bir çatı altında toplanarak acid team tarafından samsung cihazlar için portlandı.

İçerdiği portlanan ses çıkış modlarına bakarsak:

Sony Clearaudio Plus (Sony cihazlardan portlanan bass ve ses netliğini artırmak için Clearphase,Clearbass,SRS surrounds eklentisini içerir)
Beats Audio Engine (HTC cihazlardan portlanan son sürüm Clearaudio teknolojisi)
Cyanogen DSP (Ekolayzır eklentisi)
Dolby Digital Sound (Sesin daha temiz çıkmasını sağlayan SRS Row ve Dynamic Bass eklentisi)
Sony Xloud (Berraklık ve hoparlör ses çıkış hacmini artıran kristal ses eklentisi)
Eizo Rewire PRO series (Daha dengeli ve doğal ses kalitesi sunan eklenti)
AC!D Audio Parts (Bazı tweak ve ekstra eklentilerle oluşturulan acid eklentisi)

Önemli Notlar
:
-Telefonunuzun rootlu olması gerekir.
-Kurulumdan önce her ihtimale karşı mutlaka backup alın.

Kurulum:

Not: -Eğer telefonunuzda kurulu olan 3.parti ses,ekolayzır program ve eklentileri varsa kaldırın temiz bir sistem üzeri kurulum olmalıdır.

Aşağıdaki linklerden hangilerini kullanacağını bilmeyenler için anlatıyorum:

ACID Audio engine temel kurulum dosyamızdır ilk önce bunu her şekilde kuracağız,tabiki kurulum aşağıda anlattığım gibi cwm üzeri olacaktır.
İkinci kurulum dosyamızı eğerki halihazırda bir mp3 programınız yoksa walkman engineyi kurun sony walkman player ile bu modun keyfini güzelce yaşabilirsiniz.
Eğerki mp3 programınız varsa sadece clearaudio+ kurabilirler.

CWM RECOVERY KULLANARAK (Samsung Galaxy W CWM Yükleme)

1)
Kullanacağınız zip uzantılı kurulum dosyalarını indirin ve sd karta atın.

2)
Telefonunuzu kapatın ve recovery modda açın.(Ses açma+home+güç tuşuna aynı anda basılı tutun)

3)
Cwm kullanarak tam bir yedek alın.(backup and restore/backup)

4)
Sırasıyla wipe cache, advanced/wipe dalvik cache, mounts and storages/mount system

5)
Acid audio engine.zip dosyasını "install zip from sd card/choose zip from sdcard" yolunuizleyerek seçin.

6)
Seçtiniğiniz diğer kurulum dosyasını "install zip from sd card/choose zip from sdcard" yolunuizleyerek seçin.

7)
Bütün işlemler bitince "reboot system now" tıklayın telefonunuz yenidenbaşlatılacaktır.Ve kurulum tamam.

İndirme linkleri
:

MOD:

AC!D Audio v8.1:

Android 4+ Sadece samsung galaxy cihazlar için,galaxy w,galaxy s plus,galaxy s...)

AC!D Audio V7.0: (Eski versiyon)

Android 4+ Custom Romlar için(Cyanogenmod,AOSP,AOKP,MİUİ ve diğerleri)

Android 4+ Stock Romlar için(Telefonla kurulu gelen orjinal rom üzeri)

Android 2.3.x Gingerbread için:

Diğer Kurulum Dosyaları

1-)Walkman Engine:

AC!D'e ait walkman eklentisi sorunlu olduğundan ibanez 7 nin portladığı sürümü paylaşıyorum(cleareaudio+ ve clearbass çalışmaktadır)

WALKMAN™ v4.5 for CM10,CM10.1:

WALKMAN™ v4.1.4 for CM9:

2-)Clearaudio+

AC!D Clearaudio+ soundenhancement:

Walkman engine kullanacaklar için Build prob kodları:
Root explorer yardımıyla system/build prop'a girip aşağıdaki satırları ekleyin ve save and exit deyip çıkın,buildprop.bak dosyasınıda silmeyi unutmayın)

###SONY Media Applications Properties By ibanez7###
# Mobile Bravia Engine 2
ro.service.swiqi2.supported=true
persist.service.swiqi2.enable=1
# Sony Clear Audio+
ro.semc.sound_effects_enabled=true
ro.semc.xloud.supported=true
persist.service.xloud.enable=1
ro.semc.enhance.supported=true
persist.service.enhance.enable=1
ro.semc.clearaudio.supported=true
persist.service.clearaudio.enable=1
ro.somc.clearphase.supported=true
persist.service.clearphase.enable=1
# SONY Audio Resampling
af.resampler.quality=255
persist.af.resampler.quality=255
# System prop to select MPQAudioPlayer by default on mpq8064
mpq.audio.decode=true

Screenshot:

Credits:

AC!D Team
Thanks Rizal lovins for optimizasyon samsung devices
Thanks by İbanez 7 for sony walkman

• Beğen
Tepkiler: xmervex, cmglMF, kraldost ve 3 diğerleri

ozgur_473

Üye
tesekkurler kardesim guzel konu olmus fakat neyle neyi infircegim anlamadim oraa bi aciklik getirirsen guzel olur:)

systemchi

systemchi

Üye
    Konu Sahibi
İşletim sistemine göre uyumlu olan modu seçip yanına addonlardan sadece birini indiriyosun,sonra cwm ile flashlayıp kuruyosun ana mantığı böyle kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: Yigit315
psphunter

psphunter

Üye
teşekkür ederm, harika bir konu olmuş. Hemen indirip s3 miniye kurucam

xbora55x

Üye
​Dostum backup nedemek ve nasıl alınır açıklama sansın varmı?

systemchi

systemchi

Üye
    Konu Sahibi
Back up yedek almak demektir,telefonunun sistem dosyalarını yedek alıyosun cwm recovery yada ekstra program titanium backup gibi programlarla yapabilirsin bunu.Burda yedek alınması ile ilgili tavsiyem şu sebeple; bu audio engine eklentisi dosyaları sistem dosyası olarak kuruluyor ve telefonun kendi ses çıkış dosyalarının yerini alıyor,herhangi bir uyum sorunu olursa yada bunları kuracak vatandaş tam kurulum yapamadıysa telefonu yedeklediği haline kolayca dönebilir.

xbora55x

Üye
peki benim telefonum S5830 i normalde samsung cıhazların ses kodları olurdu ordan rahatlıkla yukseltırdık.Suankı cıhazıma gore ses sıfresı yok pıyasada.Bu dedıklerını yapsam ses sıfresıyle acmıs gbı sesde baya yukseklık olurmu bnm asıl merak ettığım knu bu

systemchi

systemchi

Üye
    Konu Sahibi
Genel olarak bakmak gerekirse eğer orjinal samsung stock rom kullanırsan telefonun kendi gelen ses derecesi modunu kullanırsın ne kadar yüksek ne kadar düşük olur onu bilemem modelden modele değişiyor sonuçta.Söylediğin ses kodları doğru android telefonlar için pek işe yaramıyor.Normalde bu rom modifikasyon işleriyle uğraşanlar kernelde bi kaç değişiklikle sesi yükseltebiliyorlar ama şu anki program dediğim gibi bi eklenti ve sistem üzeri bi kaç değişiklik yapıyor,evet seste gözle görülür bi değişme olur hatta bu değişim tel konuşmalarınada yansıyabilir daha net alırsın sesi ve ayrıca bi kaç ekstra eklentisi var awesome beats bunlardan ilk öne çıkanı direk ses şiddeti bass ve ekolayzır desteği sunuyor.Eğer telinde özel kullandığın bi müzik çalar yoksa acid+walkman addonu öneririm,ben kendi telimde poweramp kullandığım için bana sadece acid+awasome beats yetti.

xbora55x

Üye
​yüklemeyi detaylı bı bıcımde anlatsaydın keske yuklıcem smdı ama nasıl yuklıcemı bılmıyorum.

systemchi

systemchi

Üye
    Konu Sahibi
Kendi teline uygun olan audio engine modunu seçeceksin ve cwm recovery ile flashlayacaksın.Bunun yanında addon eklentisi istersen aralarından birini seçip onuda aynı şekil yükleyeceksin.Sadece yüklemeden önce clock work recovery üzeri wipe cache ve wipe dalvik cache yapacaksın.Ve bide yüklemeden sonra wipe dalvik cache yazıp reboot edeceksin telefonu.Eğerki cwm kullanıyosan onda bütün bu işlemleri yapacağın menü var.

xbora55x

Üye
yaptım harfıyen ama acılmıyor tel bırıck oldu offf napcam smdı

raduradu

Üye
ne biçim anlatıyonuz bumu kimse anlamaz cache nin ne olduğunu bilmeyen insanlar var adam gibi kurulumu caps ekleyip gösterin

systemchi

systemchi

Üye
    Konu Sahibi
Clockwork Recovery kullanan herkes az çok wipe cache yapmasını bilir,bak o kadar rom konusu var,ben konunun başında telefonunuzun rootlu olması gerek diyorum,telini bi kez bile root eden insan az çok bunlardan anlıyor demektir.CWM üzeri caps alabilme imkanımız olsa zaten görsel olarak ekleriz ama böyle bişey imkansız.

- - - Eklendi - - -

yaptım harfıyen ama acılmıyor tel bırıck oldu offf napcam smdı

Telefon marka modeli ve hangi romu kullanıyosun,kurulumu doğru yapınca böyle bi sorun olmaması gerekiyor çoğu telefonda denenip öyle paylaşılan bişey bu.

sefa__54

Üye
ben ilk yapmama ragmen oldu eline saglik kardesim

systemchi

systemchi

Üye
    Konu Sahibi
Rica Ederim faydalı olduysa.

xbora55x

Üye
Rom kerner vs işlerinde baya ustunluk kazandım kendı capımda bunu ılk denememde brıck etmıstım ama sımdı aksam yapıcam bnu adam gbı :D Tel S5830i Custom Rom var Kernerde farklı yav Beast managermıdır her neyse oda var ses cıkmıyor adam gbı dısarda telefonum cebımde benı arıyolar duymuyorum ya tak etti artık bunların yapacağı telide ..tobe tobe neyse aksam denıcem ınş sesde bı artıs olur.

- - - Eklendi - - -

​Yok dostum S5830i cok güzel doğru bır bıcımde yaptım brıck oluyor.

- - - Eklendi - - -

allahtan backup almıstım hemen gerı yukledım sıstemı

systemchi

systemchi

Üye
    Konu Sahibi
​Yok dostum S5830i cok güzel doğru bır bıcımde yaptım brıck oluyor.

allahtan backup almıstım hemen gerı yukledım sıstemı

Dostum ben sendeki durumu anlamadım ya yanlış versiyonu yüklüyosun yada eksik bişeyler var,şöyle yapmayı dene sadece ACID yükle addon eklentisini yükleme,kurduğun rom android 4+ dır kesin.Şunu yükle sadece:

xbora55x

Üye
Yok eklentı yüklemedim goruyorum daha gozlerım sağlam :D Niye gidip android 4 versionunu ındırım :D

- - - Eklendi - - -

Wipe Cache/Advanced/Wipe Dalvik Cache
-İnstall zip from sd card burdan flasladım
Flasladıktan sonra hemen Wipe dalvik cache/Advanced/Fix permission
Ve rebort attım ve tel acılmıyor brick ediyor telefonu.İlk denememde orjınal stok roma denemıstım dunde custom roma denedım ya bıyerde bı eksıklık var yada verdığın lınkdekı dosya hatalı baska bı secenek kalmıyor

yakupb03

yakupb03

Üye
beyler dundn berı en az 20 tabe rom denedım hepsnde calıstı sz ne dıosnuz :D eqer bn gbı xperia 2012 kullanıosanız
Version 7 Gingerbread(android 2.3.x):
AC!D AUDIO 7_BUILD_GB1.2913.zip

Versiyon 7 ICS and Jelly Bean Stock Romlar için(android 4+):
[AC!D][AOSP3][STOCK]AC!D_Audio_Engine_v7build_2802r2.zip

Versiyon 7 ICS and Jelly Bean Custom Romlar için(android 4+):
[AC!D][AOSP3]AC!D_Audio_Engine_v7build_2805.zip

Versiyon 7 Sony Xperia Z,ZL,T,V:
[Xperia2013]AC!D_Audio_Engine_v1.0.zip bnlardan bırını secın druma qore snra elbette walkmanı ındrın snra yedek alın arkadasın anlattıqı yontemle cwm den yukleyın srayla
-Wipe Cache
-Advanced/Wipe Dalvik Cache
-İnstall zip from sd card(Burada sd kart üzeri yükleyeceğimiz dosyayı seçip yüklüyoruz)
-Wipe dalvik cache
-Advanced/Fix permission
-Reboot system now snra menude grursnz zaten telefn yenıdn baslasa bıle olay yne dewm edeıor boot ozellıqı olduqu için hadı kolay qelsn sze :D sent from xperia s pac 19.3.2 nova oc07 kernel ..:D

systemchi

systemchi

Üye
    Konu Sahibi
V8 e güncellendi:

Değişiklikler:

Kod:
[SIZE=2]● Latest Sony Audio from Xperia Z
● Dolby digital from LG optimus G
● New audio drivers
● AC!D Sound Enhancements
● Kavi build.prop tweaks
● WOWHDBASS tweaks optimised from HTC one values
● Dolby digital 5.1 setting from HTC One too
● Some audio decoding tweaks from LG optimus G
● New Beats engine from HTC One Volume Louder so Boom Sound might be ported aswell Bass much more clean
● New Dolby Digital Engine from HTC One too
● new Xperia Z libs
● Soundenhancement layout for hdpi and mdpi devices fixed 
● Clearaudio+ SE app libs and audio_effect lines added thanks Rizal and Knight47
● New CM libs added to audio_effect.conf
● New SRS libs from Htc One
● Incall and speaker sound fixed
● volume through headset louder
● Some optimisation
● and much much more as usual![/SIZE]

Üst Alt