Türkçe Uygulama Çeviri İstekleri - MaxiPDA

Sponsorlu Bağlantılar

yelerkan

yelerkan

Üye
Iyi günler,
Programın ismi europe 3d

V2.2.1
Bunu askeri alanda kullanıyorum. Sizden ricam bunu türkçeye çevirebilir misiniz ? Bu programın sahibine mail attım. Türkçe dil desteğinin olmadığını söylediler. Maxicep ailesinin bunun üstesinden gelebileceğini düşünerek sizinle paylaştım...
Teşekkürker...

yelerkan

yelerkan

Üye
İlgilenebilecek bir arkadaş var mı ?
Iyi günler,
Programın ismi europe 3d

V2.2.1
Bunu askeri alanda kullanıyorum. Sizden ricam bunu türkçeye çevirebilir misiniz ? Bu programın sahibine mail attım. Türkçe dil desteğinin olmadığını söylediler. Maxicep ailesinin bunun üstesinden gelebileceğini düşünerek sizinle paylaştım...
Teşekkürker...

İlgilenebilecek bir arkadaş var mı?

• Beğen
Tepkiler: kotku
sizoperez

sizoperez

Üye
1-Uygulama adı: Shift Cal - Cuadra Turnos Pro
2-Uygulama linki:

3- 1.2.1
4- Program calışma shiftinizi duzenlemenize, yovmiyeli gunluk calisanlar icin calistigi gunleri ve ucreti hesaplamaniza yariyor.

Not: apkyı aptoide'den pro surumunu yukleyip luckypatcher ile lisans kontrolunu kaldırdım. Sonra apksini kendi drive'ıma yükledim.
Teşekkürler

Infinix X603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

konyalimehmet

konyalimehmet

Üye
paylaşıma açık deği driverda
EssentialPIM Pro 5.3.5 Türkçe (Gelişmiş Ajanda) sana shift programı yerine bunu tavsiye ederim daha güzel ben bunu kullanıyorum kategori halinde ayarlayabiliyorsun.Pc içinde var portable pc programında shifti excele aktarabiliyor bu çok önemli hepsinde bu özellik yok tek sıkıntısı program full olduğu için senkronize etmiyor pc ile oda olsaymış güzel olurdu

sizoperez

sizoperez

Üye
paylaşıma açık deği driverda
EssentialPIM Pro 5.3.5 Türkçe (Gelişmiş Ajanda) sana shift programı yerine bunu tavsiye ederim daha güzel ben bunu kullanıyorum kategori halinde ayarlayabiliyorsun.Pc içinde var portable pc programında shifti excele aktarabiliyor bu çok önemli hepsinde bu özellik yok tek sıkıntısı program fu ll olduğu için senkronize etmiyor pc ile oda olsaymış güzel olurdu

Tesekkur ederim hocam indirip bunu da deniycem
2-Uygulama linki:

3- 1.2.1
4- Program calışma shiftinizi duzenlemenize, yovmiyeli gunluk calisanlar icin calistigi gunleri ve ucreti hesaplamaniza yariyor.

Not: apkyı aptoide'den pro surumunu yukleyip luckypatcher ile lisans kontrolunu kaldırdım. Sonra apksini kendi drive'ıma yükledim.
Teşekkürler

Driver'a yukledigim uygulamaya paylasım vermeyi unutmusum hata gidrrildi

sizoperez

sizoperez

Üye
2-Uygulama linki:

3- 1.2.1

Teşekkürler

Sanırım kimse ilgilenmeyecek. Sağlık olsun.

ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2626675
sizoperez

sizoperez

Üye
Merhabalar üstadlar ve ustalar 3 gündür strings dosyasını itina ile türkçeleştirdiğim bir uygulama içinden çıkamadığım hatalar vermekte. Programın kendisini ve string dosyasını ekliyorum. Yardımcı olabilirseniz ne ala.
Not: direkt olarak bir çeviri istemediğim için formatın dışında yazdım umarım kabul olur.
Uygulamanın linki:
String dosyası:
Kolay gelsin

Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap
Merhabalar üstadlar ve ustalar 3 gündür strings dosyasını itina ile türkçeleştirdiğim bir uygulama içinden çıkamadığım hatalar vermekte. Programın kendisini ve string dosyasını ekliyorum. Yardımcı olabilirseniz ne ala.
Not: direkt olarak bir çeviri istemediğim için formatın dışında yazdım umarım kabul olur.
Uygulamanın linki:
String dosyası:
Kolay gelsin

Merhaba. Mesela şu kısımda hata var:
button_share_dropbox

Direkt Dropbox'a diye yazarsanız derlerken hata verir. Ya Dropbox\'a diye yazacaksınız ya da satırın başına " koyacaksınız. Böyle belki birkaç tane hata var ki bir tanesi bile yeterli. Ne hatası aldığınızı da yazmadınız ama derleme hatası ise sorun en basit olarak bundan kaynaklanır.

sizoperez

sizoperez

Üye
Merhaba. Mesela şu kısımda hata var:
button_share_dropbox

Direkt Dropbox'a diye yazarsanız derlerken hata verir. Ya Dropbox\'a diye yazacaksınız ya da satırın başına " koyacaksınız. Böyle belki birkaç tane hata var ki bir tanesi bile yeterli. Ne hatası aldığınızı da yazmadınız ama derleme hatası ise sorun en basit olarak bundan kaynaklanır.
Merhaba. aldığım hata ile ilgili ekran resmi ilişikte. sanırım java hatası alıyorum. ama sistemimde güncel olarak java kurulu.
aldığım hata şu şekilde;
S: WARNING: Could not write to (C:\Users\Deepdiver\AppData\Local\apktool\framework), using C:\Users\DEEPDI~1\AppData\Local\Temp\ instead...
S: Please be aware this is a volatile directory and frameworks could go missing, please utilize --frame-path if the default storage directory is unavailable
W: fakeLogOpen(/dev/log_crash, O_WRONLY) failed
W: fakeLogOpen(/dev/log_security, O_WRONLY) failed

Merhaba. aldığım hata ile ilgili ekran resmi ilişikte. sanırım java hatası alıyorum. ama sistemimde güncel olarak java kurulu.
aldığım hata şu şekilde;
S: WARNING: Could not write to (C:\Users\Deepdiver\AppData\Local\apktool\framework), using C:\Users\DEEPDI~1\AppData\Local\Temp\ instead...
S: Please be aware this is a volatile directory and frameworks could go missing, please utilize --frame-path if the default storage directory is unavailable

ExFat'ın dediği gibi tek tek satırları inceleyerek " işareti ile satır başı ve sonuna ekleyerek düzenledim. Fakat yine aynı hatayı veriyor. Bir de telefonda toplamak istediğimde şöyle bir hata alıyorum.Düzenlenmiş string dosyası linki:

res/drawable-v21/$avd_hide_password_0.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
res/drawable-v21/$avd_hide_password_1.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
res/drawable-v21/$avd_hide_password_2.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
res/drawable-v21/$avd_show_password_0.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
res/drawable-v21/$avd_show_password_1.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
res/drawable-v21/$avd_show_password_2.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]

Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap
aldığım hata şu şekilde;

Resmi göremiyorum ama dediğim hata olduğu için hiçbir uygulama derlemez bunu. Birkaç kelimeyi çevirip telefondaki apk editorle denediğimde sorunsuz derlenip yükleniyor. Büyük bir strings olmasa hatalarınızı düzeltmeyi denerdim ama çok fazla satır var.

Edit: Boşuma uğraştırdıysam özür dilerim. Keşke çevirirken ara ara derlemeyi deneseydiniz. Bir ara yine bakacağım. Umarım benden önce sorunu çözersiniz.

Son düzenleme:
sizoperez

sizoperez

Üye
Resmi göremiyorum ama dediğim hata olduğu için hiçbir uygulama derlemez bunu. Birkaç kelimeyi çevirip telefondaki apk editorle denediğimde sorunsuz derlenip yükleniyor. Büyük bir strings olmasa hatalarınızı düzeltmeyi denerdim ama çok fazla satır var.

Edit: Boşuma uğraştırdıysam özür dilerim. Keşke çevirirken ara ara derlemeyi deneseydiniz. Bir ara yine bakacağım. Umarım benden önce sorunu çözersiniz.

Merhaba. Dediğiniz gibi tek tek satırları inceleyerek " işareti ile satır başı ve sonuna ekleyerek düzenledim. Fakat yine aynı hatayı veriyor. Düzenlenmiş string dosyası linki:
Bir de telefonda toplamak istediğimde şöyle bir hata alıyorum.
res/drawable-v21/$avd_hide_password_0.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
res/drawable-v21/$avd_hide_password_1.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
res/drawable-v21/$avd_hide_password_2.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
res/drawable-v21/$avd_show_password_0.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
res/drawable-v21/$avd_show_password_1.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
res/drawable-v21/$avd_show_password_2.xml: Invalid file name: must contain only [a-z0-9.]
Ama şunu temin edebilirim. Strings dosyasında ' işareti olan bütün satırların başına ve sonuna "" işareti koydum. aşağıdaki gibi;
<string name="multiple_brevets_text">"'Gelişmiş Dalgıç Paketi' çoklu sertifikalar eklemenizi sağlar. Aynı zamanda ekipman yönetimi, çoklu gazlar, serbest dalış fonksiyonları ve daha fazlasını içerir."</string>

ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
aldığım hata şu şekilde;

ExFat'ın dediği gibi tek tek satırları inceleyerek " işareti ile satır başı ve sonuna ekleyerek düzenledim. Fakat yine aynı hatayı veriyor. Bir de telefonda toplamak istediğimde şöyle bir hata alıyorum.Düzenlenmiş string dosyası linki:

Birde ben bakayım kontrol edip dönerim

• Beğen
Tepkiler: sizoperez
sizoperez

sizoperez

Üye
arkadaşlar merhabalar herkese, gerçekten uzman birine ihtiyacım var çünkü kafayı yemek üzereyim. elimde Dive Mate isimli bir program var ve bu program yaptığımız dalışları kolumuza daktığımız dalış bilgisayarından USB kablo ile telefona aktarmaya yarıyor. Yani öyle herhangi bir tırt program gibi değil. 1450satırlık çevirisini yaptım. Tabi ki sorunlar çıktı ilk baş satırlarla alakalı dedim. tek tek satırları kontrol ettim. hepsi nizami. ' olan satırların başına ve sonuna " işareti de koydum yani kodlama tarafında bir sorun yok. Windows 10 64 bit kullanıyorum ve Javanın Oracle'da bulunan en son 64 Bit sürümü yüklü. Sıkıntı şu. Multi Tool ile orjinal üzerinde hiç oynanmamış APK'yı ayıkladıktan sonra hiç bir işlem yapmadan toplamaya çalıştığımda sıkıntı çıkıyor. XML 500 hatası veriyor. Yani 500. satırda bir sorun var diyor ama oraya bakınca da birşey yok. Dediğim gibi ayıkladıktan sonra noktasına dokunmadım ve toplamaya çalıştım bu hata geldi. Heleki ben values klasöründeki strings dosyasına hiç dokunmamışken bile gidip bana values- de klasöründen 580. satırdan hata vermesi bayağı bir ilginç. 24 yıldır bilgisayarcıyım daha önce de çeviriler yaptım ama burda tıkandım. Uzman olan bir arkadaşın yardımına gerçekten ihtiyacım var. Ekran görüntüleri aşağıdadır. Şimdiden teşekkürler
[/][/IMG]

Hele ki bu olayı hiç anlamış değilim ayıkladığım APK'ya hiç dokunmadan toplamaya çalıştığımda bana gitti values-de klasöründen 580. satırdan hata verdi.
[/][/IMG]

Uygulama Linki:
Buda çevirdiğim strings dosyası:

Son düzenleme:
ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
Hocam akşam bir göz gezdirdim 2 satır kaymış inceliyorum halledersem eklerim uzun sürebilir

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2626675
sizoperez

sizoperez

Üye
Hocam akşam bir göz gezdirdim 2 satır kaymış inceliyorum halledersem eklerim uzun sürebilir
anladım ASİ DADAŞ kardeş ama foruma sorduğum başka bir soru. Ayıklanan APK noktasına bile dokunmadan toplamak istediğimde toplanamıyor. Benim bilmediğim bir çözümü var kesinlikle. Ama ne? Ayrıca 2 satır kaymayı gördüğün için teşekkür ederim.

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
arkadaşlar merhabalar herkese, gerçekten uzman birine ihtiyacım var çünkü kafayı yemek üzereyim. elimde Dive Mate isimli bir program var ve bu program yaptığımız dalışları kolumuza daktığımız dalış bilgisayarından USB kablo ile telefona aktarmaya yarıyor. Yani öyle herhangi bir tırt program gibi değil. 1450satırlık çevirisini yaptım. Tabi ki sorunlar çıktı ilk baş satırlarla alakalı dedim. tek tek satırları kontrol ettim. hepsi nizami. ' olan satırların başına ve sonuna " işareti de koydum yani kodlama tarafında bir sorun yok. Windows 10 64 bit kullanıyorum ve Javanın Oracle'da bulunan en son 64 Bit sürümü yüklü. Sıkıntı şu. Multi Tool ile orjinal üzerinde hiç oynanmamış APK'yı ayıkladıktan sonra hiç bir işlem yapmadan toplamaya çalıştığımda sıkıntı çıkıyor. XML 500 hatası veriyor. Yani 500. satırda bir sorun var diyor ama oraya bakınca da birşey yok. Dediğim gibi ayıkladıktan sonra noktasına dokunmadım ve toplamaya çalıştım bu hata geldi. Heleki ben values klasöründeki strings dosyasına hiç dokunmamışken bile gidip bana values- de klasöründen 580. satırdan hata vermesi bayağı bir ilginç. 24 yıldır bilgisayarcıyım daha önce de çeviriler yaptım ama burda tıkandım. Uzman olan bir arkadaşın yardımına gerçekten ihtiyacım var. Ekran görüntüleri aşağıdadır. Şimdiden teşekkürler
[/][/IMG]

Hele ki bu olayı hiç anlamış değilim ayıkladığım APK'ya hiç dokunmadan toplamaya çalıştığımda bana gitti values-de klasöründen 580. satırdan hata verdi.
[/][/IMG]

Uygulama Linki:
Buda çevirdiğim strings dosyası:

Hiçbir değişiklik yapmadan da multitools ile ayıkladıktan sonra toplamaya çalışınca multitools hata verir. Tavsiyem MT Manager ile çeviriyi yapmandır.

ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
anladım ASİ DADAŞ kardeş ama foruma sorduğum başka bir soru. Ayıklanan APK noktasına bile dokunmadan toplamak istediğimde toplanamıyor. Benim bilmediğim bir çözümü var kesinlikle. Ama ne? Ayrıca 2 satır kaymayı gördüğün için teşekkür ederim.
Eksik satırlar ve satırlarda kayma mevcut.Tekrar çeviri yapılması veya çeviriden kopyala yapıştır yaparak kodlanması lazım.İşten vaktim olmuyor bakamıyorum

sizoperez

sizoperez

Üye
Hiçbir değişiklik yapmadan da multitools ile ayıkladıktan sonra toplamaya çalışınca multitools hata verir. Tavsiyem MT Manager ile çeviriyi yapmandır.
Evet Bab-ı Umut. Sadece bu uygulama değil her uygulama aynı sorunu veriyor ve gördüğüm kadarı ile sende de aynı sorun var. Şimdi sesli düşünelim. Sonuç olarak böyle bir sorun var. Sorun varsa da çözümü vardır. MT Manager olabilirdi fakat o uygulama ile ayıklama yaptığımda strings dosyasını görebileceğimiz bir value dizini gözükmüyor. Kendine özgü bir çeviri sistemi var. Yani ben yazmış olduğum 1440 satırlık kodda bulunan çevirilmiş satırları tekrar girmek zorundayım. Herşeyin iyi gittiğini bile varsayararsak sadece bu uygulamayı çevirmiş olucam. Ama bilgisayardan görünen o ki çeviri yapamıycam. Dediğim gibi ortada bir sorun var ve olan bütün bilgimle bunun üstesinden gelmeye çalışıyorum. Öncelikli tahminim java ile ilgili bir problem var gibi. Sizlerden ricam sadece benim için değil hepimizin böyle bir sorunun üstesinden gelebilmesi için biraz bu konuya eğilmemiz. Yoksa Multitools neden kullanıyoruz ki. ,Forumun başına sabitlenmiş olan konusunu kapatalım ve diyelimki Multi tools yaramaz bir program hadi bundan sonra MT Manager kullanalım. Bilgisayardan çevirmeyelim sadece telefondan çevirelim.

Üst Alt