Telefonmu-Ps3mü-Ps vitamı-Laptopmu

Sponsorlu Bağlantılar

rapman

rapman

Üye
Arkadaşım sen de ne kadar teknolojik alet varsa yazmışsın onu mu alayım bunu mu alayım.

fk555897

fk555897

Üye

Çok teşekkür ederim doğru düzgün ilgilenen tek sensin birde bu ultrabook yani ultrabook lar oyun için midir laptop lardan daha mı iyidir birde 2.0 ghz hız var benim için hız önemli biraz yavaş değilmi ?

İşlemcide çekirdek de önemli. İ5 3 GHz olsa i7 2 GHz olsa dahi i7 işlemci daha iyidir. Nedeni i7'lerin Turbo Boost ile 3 GHz'in üstüne çıkmasıdır. i5'de de Turbo Boost var ama i7'de ki kadar gelişmiş değil ve i7 işlemcilerin ön bellek'i daha yüksek.

• Beğen
Tepkiler: KinG CrazY
serihan

serihan

Üye
bence s3 miniden gayet memnun kalırsın

- - - Eklendi - - -

S3 mini ile bilgisayar gibi kullanabilirsin. eğer PS3 istiyorsan çarem şu o gerçi ps2 programlarını çalıştırıyor ama. Her ne ise. Program PCSX2. Çok güzel

• Beğen
aleranol

aleranol

Üye
dostum ultrabooklar tam olarak multimedya canavarlarıdır. Çünkü ideal donanım ve yüksek pil ömrüne sahiptir. oyun için ultrabook almak komik

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

laptopdan sonra s3 mini ucuzlarsa alacağım zaten :good:
- - - Eklendi - - -

İşlemcide çekirdek de önemli. İ5 3 GHz olsa i7 2 GHz olsa dahi i7 işlemci daha iyidir. Nedeni i7'lerin Turbo Boost ile 3 GHz'in üstüne çıkmasıdır. i5'de de Turbo Boost var ama i7'de ki kadar gelişmiş değil ve i7 işlemcilerin ön bellek'i daha yüksek.

o zaman senin önerdiğin laptopun i7 li modelini alayım
- - - Eklendi - - -

dostum ultrabooklar tam olarak multimedya canavarlarıdır. Çünkü ideal donanım ve yüksek pil ömrüne sahiptir. oyun için ultrabook almak komik

aslında o laptop ultrabook değilmiş ben yanlış anlamışım çünkü çok ince görünüyordu ultrabook a benzettim

MaxipmaN

Üye
geçen sene 5800 almak gibi bir hataya nasıl düştün be kardeşim paranı çöpe atmışsın

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
geçen sene 5800 almak gibi bir hataya nasıl düştün be kardeşim paranı çöpe atmışsın

Haklısın kardeşim o zamanlar 5230 a bakıyordum eski konulara bakıyordum bi baktım teknosada teşhir ürünü 5800 450 tl babama gösterdim oda baktı baya uzakta telefonun satıldığı mağaza bizim bi telefoncu aile dostumuz vardı ona sorduk oda 5800 ı yarım saat kötüledi sonra bana 400 tl ye 2. el c6-01 verdi telefona hayran kaldım çok güzeldi yani şarza takınca altında led ışık yanıyordu çok şıktı kamerası mükemmel di rengi kahverengi idi ama 2 gün sonra baktım telefon hiç bir tuşa basamıyorum kendiliğinden menüye giriyor çıkıyor falan yani telefon kafayı yedi sonra geri iade ettik c6-01 i sonra 0 alalım dedik sıfırınada bütçem yetmedi sonra babam darty den 340 a bozuk 5800 almış normalde 440 tl imiş telefonu aldım bi baktım darty de adamlar birbirinin fotoğrafını falan çekmiş baktımki incelenen ürünlerden zaten kutusundanda bi 5800 sağlam çıktı şarz aleti falan hep bozuktu telefonu ilk aldığımda az da olsa memnundum yani sonuçta efsane bir telefon c6 dan sonra tuğla gibi geldi ama alıştım sonra telefon kapanıp ekranında renkli çizgiler çıktı falan filan şu anda telefon önümde yatıyor sim kart yuvası kırık flaşı bozuldu kendi kendine kapanıyor arka kapağı kırıldı yenisi aldım ve bu 3. bataryam tuş kilidi yeri bozuldu tuş kilidi programı kullanıyorum oda aşırı derecede şarz yiyor şarz a takınca kafayı yiyor o yüzden telefonu yerden yere atasım var zaten atıyorumda yani symbian falan boşverip c6 alasım var o kadar çok hoşuma gitmişti c6

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
fk555897

fk555897

Üye
Yalnız benim önerdiğim laptop zaten i7 işlemcili

Bu laptop hem söyleyeyim bu bir notebook ultrabook diyen arkadaşlara söyleyeyim ultrabook değil. Hem tam bir oyun canavarı olabilir.

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız benim önerdiğim laptop zaten i7 işlemcili

Bu laptop hem söyleyeyim bu bir notebook ultrabook diyen arkadaşlara söyleyeyim ultrabook değil. Hem tam bir oyun canavarı olabilir.

On numara laptopda bu laptop internette beni hızlı gezdirebilirmi 2.0ghz biraz az gibi geldi ama ekran karı asus kalitesi şıklığı ON NUMARA

MaxipmaN

Üye

Haklısın kardeşim o zamanlar 5230 a bakıyordum eski konulara bakıyordum bi baktım teknosada teşhir ürünü 5800 450 tl babama gösterdim oda baktı baya uzakta telefonun satıldığı mağaza bizim bi telefoncu aile dostumuz vardı ona sorduk oda 5800 ı yarım saat kötüledi sonra bana 400 tl ye 2. el c6-01 verdi telefona hayran kaldım çok güzeldi yani şarza takınca altında led ışık yanıyordu çok şıktı kamerası mükemmel di rengi kahverengi idi ama 2 gün sonra baktım telefon hiç bir tuşa basamıyorum kendiliğinden menüye giriyor çıkıyor falan yani telefon kafayı yedi sonra geri iade ettik c6-01 i sonra 0 alalım dedik sıfırınada bütçem yetmedi sonra babam darty den 340 a bozuk 5800 almış normalde 440 tl imiş telefonu aldım bi baktım darty de adamlar birbirinin fotoğrafını falan çekmiş baktımki incelenen ürünlerden zaten kutusundanda bi 5800 sağlam çıktı şarz aleti falan hep bozuktu telefonu ilk aldığımda az da olsa memnundum yani sonuçta efsane bir telefon c6 dan sonra tuğla gibi geldi ama alıştım sonra telefon kapanıp ekranında renkli çizgiler çıktı falan filan şu anda telefon önümde yatıyor sim kart yuvası kırık flaşı bozuldu kendi kendine kapanıyor arka kapağı kırıldı yenisi aldım ve bu 3. bataryam tuş kilidi yeri bozuldu tuş kilidi programı kullanıyorum oda aşırı derecede şarz yiyor şarz a takınca kafayı yiyor o yüzden telefonu yerden yere atasım var zaten atıyorumda yani symbian falan boşverip c6 alasım var o kadar çok hoşuma gitmişti c6

ben de zamanında telefondan hiç anlamadığım zamanlarda n73ü hep sevmiştim ikinci el alarak hata yaptım sıfırına para verilmez demiştim ama masraflarla neredeyse 0 fiyatına denk geldi c6-01 günümüz telefonlarına göre kalın ama ele tam oturmasıyla telafi ediyor symbian olmasından dolayı artık geri planda kalsa da hala çok seviyorum ama symbian almanı pek tevsiye etmem bitti bitecek çünkü biliyorsundur

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
ben de zamanında telefondan hiç anlamadığım zamanlarda n73ü hep sevmiştim ikinci el alarak hata yaptım sıfırına para verilmez demiştim ama masraflarla neredeyse 0 fiyatına denk geldi c6-01 günümüz telefonlarına göre kalın ama ele tam oturmasıyla telafi ediyor symbian olmasından dolayı artık geri planda kalsa da hala çok seviyorum ama symbian almanı pek tevsiye etmem bitti bitecek çünkü biliyorsundur

evet biliyorum benimde en sevdiğim özelliği avucumun içine oturmasıydı nokia nın yerinde olsam bu cihazların kasası ile wp üretirdim

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
  • Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
şu an telefon alcak olsam nokianın suratına bakmam :oke:

Nokia bence kendini bitiriyor samsung gitti 1 adet wp li model üretti nokia da 1 adet android üretse millet koşa koşa alır ama...

MaxipmaN

Üye
android için artık geç

• Beğen
Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
Link olarak attığın Samsung oldukca sağlam basıyor.Mutlaka listene dahil etmen gerek .Acerden ise uzak durmanı öneririm.Isı sorunu hala devam etmekte sistem birbirini çoğu kez tamamlıyamıyor bunun yanı sıra Serviside seni memnun etmeyebilir.
Furkan'ın önerdiği Asus yerine ise Lenovo tercihin olmalı.Fiyat olarak yükselttiğin vakit daha iyileri karşına çıkar.
Belirttiğin rakamlar üzerine konuşmak gerekirse Lenovo üzerine yoğunlaşman gerek.
Açık konuşmak gerekirse Samsung seni baya bi götürür.İsteklerini karşılamaya aday.Çözünürlük dışında bir eksiği yok denilcek kadar.1920x1080 yapılabilirdi.8 Gb SSD veGT650 iyi yanlarından bir kaçı.Şayet fiyat yanı biraz fazla geldi 1.700 veya 1.750'yi görmeyi umuyorum.İndirim anında bu rakamı yakaladığın vakit kaçırma derim.Ama olurda 2.000 Tl'yi düşünmeksizin almaya karar verirsen bunun yerine Ge60 önceliğin olsun.

• Beğen
Lumia820

Lumia820

Üye
razer edge pro bir araştır bunu psp ps3 pc tablet ne istersen oluyor televizyona tak ps3 oluyor big screen steam vs programlar ile oyun kolu falan bağlanıyorsun

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
razer edge pro bir araştır bunu psp ps3 pc tablet ne istersen oluyor televizyona tak ps3 oluyor big screen steam vs programlar ile oyun kolu falan bağlanıyorsun

Çok güzelmiş tam benlik ancak türkiyede yok :ah

- - - Eklendi - - -

Link olarak attığın Samsung oldukca sağlam basıyor.Mutlaka listene dahil etmen gerek .Acerden ise uzak durmanı öneririm.Isı sorunu hala devam etmekte sistem birbirini çoğu kez tamamlıyamıyor bunun yanı sıra Serviside seni memnun etmeyebilir.
Furkan'ın önerdiği Asus yerine ise Lenovo tercihin olmalı.Fiyat olarak yükselttiğin vakit daha iyileri karşına çıkar.
Belirttiğin rakamlar üzerine konuşmak gerekirse Lenovo üzerine yoğunlaşman gerek.
Açık konuşmak gerekirse Samsung seni baya bi götürür.İsteklerini karşılamaya aday.Çözünürlük dışında bir eksiği yok denilcek kadar.1920x1080 yapılabilirdi.8 Gb SSD veGT650 iyi yanlarından bir kaçı.Şayet fiyat yanı biraz fazla geldi 1.700 veya 1.750'yi görmeyi umuyorum.İndirim anında bu rakamı yakaladığın vakit kaçırma derim.Ama olurda 2.000 Tl'yi düşünmeksizin almaya karar verirsen bunun yerine Ge60 önceliğin olsun.

Yorumun için teşekkür ederim samsung 1700 lere düşerse almayı düşüneceğim ama bu bütçeye en iyisi bu gibi görünüyor indirime girince 1500 leri buluyor

avcitalip

avcitalip

Üye
ps3 le kablosuz kollar ile koltukda yayılmak ayrı bir keyif olur ancak nasıl ve nerede kırdırabilirim
ve laptop alırsam oyunlara güncel kalmaz o yüzden tercih etmiyorum 2000 tl bütçem olsa tabiki oyun laptobu alırım ancak bu bütçeye alınacak laptoplar ps3 ün yanında sönük kalacak ps3 alıp ilerki zamanlarda bir telefon alırsam internet keyfide yapabilirim :hmmm

- - - Eklendi - - -

veya laptop alıp hem internet hemde oyun keyfi yaparım sonrada kırılabilrse vita yada psp alırım arkadaşlar sizce lenovo z580 mı yoksa z585 mi

- - - Eklendi - - -

başka önerisi olan yokmu ?

ben xbox istanbul'da kırdırdım ama alırken kırılabilen modellerden olup olmadığını kontrol etmen gerekiyor ayrıca boşver playstation 3'ü bir süre sonra gerçekten bayıyor konsollar zaten fps oyunlarını bir bilgisayardaki kadar iyi oynayamıyorsunuz böyle bir sorun da var :evet:

ama bir leptop alırsan(i5 ve en az Nvidia 630M GPU'lu) mesela Lenovo Z580 isteğin oyunu rahat rahat oynarsın hemde bilgisayarı yenilemiş olursun :evet:

neden leptop dersen hem her yere götürürsün hemde kaliteli oyunlar oynarsın boşver telefonu da vitayı da 5800'la idare et oyun oynayacağın zaman pc ye geç telefonu telefon olarak kullan yani :)

Z585 mi Z580 mi demişsin sanırım okuduğum yorumlara göre şöyle bir durum var ;

z585 oyunlarda daha iyimiş işlemcisi(AMD A10) i7 işlemcilere rakip olarak çıkartılmış bir işlemciymiş fakat gel gör ki i3'ü az bir farkla geçiyormuş GPU olarak Ati Radeon 7670M Nvidia 630M'den daha iyi diye biliyorum ancak Nvidia 635M ile hemen hemen aynı değerlere sahipmiş

z580 oyunlarda z585 kadar iyi değilmiş(Nvidia GT630M) ancak(Nvidia GT635M) li z580 alırsan 7670 GPU'suyla üstte yazdığım gibi hemen hemen aynıymış işlemci(işlem gücü) bakımından i5 daha iyimiş

bazı sitelerde Z580 de Nvidia 630M bazı sitelerde de Nvidia 635M kullanıldığı yazıyor hangisi doğru bilemiyeceğim ancak bence Z580 daha iyi...

- - - Eklendi - - -

sen i7'li Z580'den bahsetmişsin bunu bilseydim direkt Z580 derdim sana :oke: ama bence i5 işlemcide yeterli çünkü i7'li z580 ler ile aralarında baya bir fiyat farkı var bunu pcdepo gibi sitelerde karşılaştırarak anlayabilirsin...:)

- - - Eklendi - - -

sana şöyle birşey söylemek istiyorum bak bu sana gerçekten yardımcı olabilir :

-SIII'ümü yarın satıyorum
-PS3'ümü sattım

ve biraz para biriktirdim ve 1 hafta falan daha da biriktireceğim sanırım hepsi ne için biliyor musun ?

işte bunun için :

Allah'ın izniyle alacağım :)

- - - Eklendi - - -

Nokia bence kendini bitiriyor samsung gitti 1 adet wp li model üretti nokia da 1 adet android üretse millet koşa koşa alır ama...

nokia bence şu anda hata yapıyormuş gibi görünüyor ancak bence hata yapmıyor tamam android cihaz çıkartıp biraz para kazanabilirdi ancak adamlar ileriyi düşünüyorlar android yavaş yavaş ölmeye başlayacak çünkü windows phone bomba gibi geliyor eski symbian gibi en iyisi o olmak için hazırlanıyor bence nokia 4-5 yıla tekrar en iyi cep telefonu üreticilerinden birisi olacak :evet:

bence Windows Phone'lara pc'lerdeki gibi her exe dosyasını kurup kullanabilme yeteneği verilse ve hepsi bilgisayardaki gibi telefonlarla da uyumlu olsa wp'nin tadından yenmez yavaş yavaş geliyorlar bekleyin :ehe :))

• Beğen
fk555897

fk555897

Üye
Arkadaşlar benim Asus marka bir laptop önermemin nedeni Asus'larda soğutma sorunu yok diye duymuştum. Oyun için Asus daha ideal.

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
Arkadaşlar benim Asus marka bir laptop önermemin nedeni Asus'larda soğutma sorunu yok diye duymuştum. Oyun için Asus daha ideal.

o modele ve markaya göre değişir :evet: asusların da illa ısınanı vardır :)

• Beğen

Üst Alt