Stephen Elop: Windows Phone 8 Ekim'de yayınlanacak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Stephen Elop: Windows Phone 8 Ekim'de yayınlanacak

Nokia'nın 2012 yılı ikinci çeyreği mali sonuçlarının duyurusunda konuşan CEO Stephen Elop, Apollo kod adlı Windows Phone 8 işletim sistemi hakkında yeni bilgiler verdi. Analistlerin tahminlerinden daha fazla Lumia cihazı satmayı başaran Finlandiyalı üretici, satışları arttırmak ve kötü gidişatı önleyebilmek için WP8'e bel bağlamış durumda.

Elop duyuruda sadece, Windows Phone 8'in Lumia satışları için önemli bir katalizör olduğunu ifade etmişti. Sonrasında The New York Times'ta yayınlanan sözleriyle, Kasım ayını işaret eden söylentileri dolaylı olarak yalanlayarak Microsoft'un Windows Phone 8'i Ekim'de yayınlayacağını müjdeledi. Windows 8'in resmen 26 Ekim'de çıkış yapacağı açıklanmıştı. Gelen son bilgiler, her iki işletim sisteminin de aynı tarihte tüketicinin beğenisine sunulacağı ihtimalini doğurdu.

İlk Windows Phone 8 telefonlarının Nokia tarafından üretileceği yönünde bir söz verilmese de gerek üreticinin Microsoft ile olan sıkı ilişkileri gerekse WP geliştiricileri zirvesinde Windows Phone 8'in sergilendiği prototipin Nokia tarafından hazırlanmış olması, mobil sektörün eski liderinin bir süredir WP8 üzerinde çalıştığını gösteriyor ve ilk örneklerinin Nokia'dan gelme olasılığını arttırıyor. Tabi ki Samsung, HTC ve Huawei'nin cihazları da 2012 yılı sonunda satışa çıkacaktır. Sonraki dönemlerde diğer telefon üreticilerinin de bu ekosisteme dahil olacağı tahmin ediliyor.

Lumia 610, 710, 800, 900 modelleriyle Nisan-Mayıs-Haziran'da 4 milyon satış yapan Nokia, çok daha fazla özellliğe sahip Windows Phone 8 ile bu rakamları katlamayı planlıyor. Önümüzdeki aylarda istenilen satışın gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

(DH)

• Beğen
Tepkiler: m542tf ve bulutsuzgece

doctorrr

doctorrr

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: m542tf
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Teşekkürler. Ekim'i dört gözle bekliyoruz bakalım... :perde:

• Beğen
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Ekimse iyiymiş yahu...

• Beğen
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Önemli olan Wp8'in ne zaman çıkacağı değil Wp8'li Lumia'ların ne zaman çıkacağı :naughty: Bir an önce çıksın ya artık dayanamıyorum

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı ve m542tf
papakudioflu

papakudioflu

Admin
  • Beğen
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
  • Beğen
doctorrr

doctorrr

Üye
gökçen abide direk satın alacak :D

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve m542tf
papakudioflu

papakudioflu

Admin
birinci ikinci ucuncu siradan hepsinin en ust modeli olani alicam:D

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve m542tf
m542tf

m542tf

Üye
alacağım zaman üst model ne ise onu alacağım

enterneoll

enterneoll

Üye
bence bir kere androide şans verin telefon elinizde kalmasın ;)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Alikemal sen wp8 li lumia yı alınca,eski lumianı bana gönder ben onunla idare ederim:)

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
bence bir kere androide şans verin telefon elinizde kalmasın ;)

androide cok şans verdim aslinda butun sistemleri kullandim diyebilirim. En son wm'den dolayi wp bir şansi daha hakediyor diye duşundum ve lumia900 beni pişman etmedi.

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt