Sizce iPhone 5 almali miyim yardim!

Sponsorlu Bağlantılar

fingerback5

fingerback5

Üye
Dayaniklilik konusunda iPhone kotudur fakat kapla kullancaksan hasar azalir.

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
MrExpert

MrExpert

Üye

Aksine cozunurluk daha onemli. Ppi degeri 300 de olsa 500 de olsa farketmez cunku goz goremez o kadarini

Ne alaka gözle ?

Piksel yoğunluğu arttıkça keskinlik artar Kalite artar Birşeyi Bulanık görmek var Net görmek var. Senin dediğin olay mesafe ile alakalı sen hd bir tv nin 30 cm yakınında dur pikselleri çok rahat görürsün çünkü mesafeye göre ayarlanmıştır muhtemelen piksel yoğunluğu 60-70ppı dır ama htc One ı eline alıp dibine kadar gir Piksel göremezsin Çünki ppi yoğunluğu çok fazla Asıl önemli olan ppi yoğunluğudur.

Türe

Türe

Üye
Olmayacak heralde :hmmm Goz max. 280 ppi algilar. Senin tvde verdigin ornek de telefon da cozunurlukle ilgilidir. Piksel dizilimi etkili piksel gorme de bir de 280 ppi ustu olmak sartiyla cozunurluk.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
iOS'a güvendiğim için iPhone 5 istiyorum zaten ;) ancak diğerinin ekranı büyük olduğu için cazip geliyor. ama seçimim iPhone olacak sanırım..

- - - Eklendi - - -

teşekkür ederim. ancak ben elememi yaptım ve bu iki telefon (iPhone 5 - Galaxy Note 2) arasında seçim yapmak istiyorum ama yapamıyorum. :) farklı bir model istemiyorum, ya iPhone ya Note 2. iPhone gibi görünüyor ama bakalım..

- - - Eklendi - - -

teşekkür ederim. :) ama htc'ler bana pek sempatik gelmiyor. :D ya zaten, farklı biğr model istemiyorum. elememi yaptım ve iPhone - Note 2 arasında kaldım. iPhone önde ama hala bir yanım Note 2 diyor. bakalım...

- - - Eklendi - - -

teşekkür ederim ama htc istemiyorum. :) iPhone - Note 2 arasında net seçim yapabilirsem onu alıcam. iPhone önde gibi duruyor ama bir yanım Note 2 diyor. ;)

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar, Galaxy Note 2'nin şarjının çok iyi olduğunu ve iPhone'un yetmediğini söyleyenler var. Az önce kuzenimle konuştum (Galaxy Note 2 kullanıyor.) bana, ''sen de benim gibi sürekli kullanıyorsun telefonunu, bu yüzden Note 2'nin şarjı da yetmez. günde 2 kere falan şarj ediyorum anca yetiyor. keşke biri bana önceden söyleseydi de farklı bir model alsaydım. telefonumdan her açıdan çok memnunum ancak şarj problemim var, yetmiyor.'' dedi. yani, iPhone'ların şarjının az yettiğini biliyorum, ama Note 2 de günde en az 1-2 şarj istiyormuş yani pek bir fark yok. hem şarj hem ekran iyi diye düşünüp Galaxy Note 2 alırsam pişman olacağım gibi bir his var içimde. sanırım iPhone 5 alıcam, hayırlısı..

Htc mi? Nexus 4 lg nin :D

Zigore

Üye
    Konu Sahibi

Htc mi? Nexus 4 lg nin :D

aman her neyse iste. :D kisaca demek istedigim, aklimdaki bu iki modelden baska tavsiye almak istemiyorum.. ;)

- - - Eklendi - - -

Hızlı olması ve Kaliteli uygulamalar İstiyorsan İphone5 fazlasıyla yeter internet konusundada Yarışamayacağı telefon yok Ama benim tavsiyem 32gb alman 64gb alma sorun yaşanabiliyor 64gblıkda. Genel hatlarıyla kamerası oldukça başarılı bir cihaz bol bol inceleme fırsatı buldum son bir kaç gündür İnce ve Kibar ama ekran 4 inç onuda belirtelim.

bu aradaa, bunu soracaktim unuttum. 64 gb'likta nasil bir problem var ki? neden? hafiza karti ekleme sansim olmadigi icin, almisken 64 alirim diyordum..

• Beğen
Tepkiler: MaxiHan
fk555897

fk555897

Üye
Ben iPhone 5'te herhangi bir sorun yaşamadım. Sanada öneririm. Google'ın telefonu bile olsa Android telefonlar iOS işletim sistemli telefonlar kadar iyi olmuyor.

s.ileli

s.ileli

Üye
A 101 magazalarina samsung s4 geliyor 1750 tl 12 taksit tavsiye ederim... iphonedense

PriZm

PriZm

Üye
Şahsen Note 2 öneririm.Herşeyi ile harika bana göre.Şarjıda kullanımına göre değişir.Ben günde 2 kez şarja takıyorum i5'im olsaydı günde 3-4 kere falan takardım herhalde :)

Note 2 ile ilgili soruların varsa sorabilirsin.Hepsini cevaplamaya çalışırım.

• Beğen
Tepkiler: Dede

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
Ben iPhone 5'te herhangi bir sorun yaşamadım. Sanada öneririm. Google'ın telefonu bile olsa Android telefonlar iOS işletim sistemli telefonlar kadar iyi olmuyor.

iPhone 5'in sarj durumu nasil? gunde 1 kere sarj yetiyor mu? ben su anki telefonumu da (N97) her gun gunde 1 kere sarj ederek kullaniyorum, iPhone'un da boyle olmasini isterim.. Gunde 2-3 defa sarj gerektirirse uzulurum.. (Ilk haftalardan sonra daha seyrek kullanirim, oyun falan oynamam yalniz internete girerim ve de fotograf falan cekerim.)

larten123

larten123

Üye
iPhone 5'in sarj durumu nasil? gunde 1 kere sarj yetiyor mu? ben su anki telefonumu da (N97) her gun gunde 1 kere sarj ederek kullaniyorum, iPhone'un da boyle olmasini isterim.. Gunde 2-3 defa sarj gerektirirse uzulurum.. (Ilk haftalardan sonra daha seyrek kullanirim, oyun falan oynamam yalniz internete girerim ve de fotograf falan cekerim.)

iPhone gibi bir canavarı alıp oyun oynamayacak mısın? Bn de bu yaz alıyorum aldıktan sonra buraya veya yeni konuya değerlendirmelerini yapabilir misin?

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
iPhone gibi bir canavarı alıp oyun oynamayacak mısın? Bn de bu yaz alıyorum aldıktan sonra buraya veya yeni konuya değerlendirmelerini yapabilir misin?

iPhone gibi bir canavarı alıp, onunla neler yapacağımı şimdiden düşünmeye başladım! ;) ama normalde zaten cep telefonlarından oyun oynamayı pek sevmediğim için bir-iki temple run falan oynar hevesimi alırım. pek oyun oynamıyorum o yüzden.. :) ama siri'nin, internetin ... benden çok çekeceği var :D iPhone'la ilgili tek endişem şarj. umarm günde 1 kerelik şarj yeter.. Aldıktan sonra bu konuya, aldığımı ve memnun olup olmadığımı yazarım merak etme.. sen de aynı şeyi yaparsan iyi olur, teşekkürler. :)

fk555897

fk555897

Üye

iphone 5'in şarjı N97'den daha az dayanır. Ama N97'den sonra iPhone 5'i çok seveceğine eminim. Zaten şu anda iPhone 5 Note 2'den sonra şarjı fazla dayanan telefonlardan. Note 2 haricinde diğer telefonların şarjları 1 gün dayanır. Daha fazla birşey bekleme. Ama fazla kullanırsan telefonu günde 2-3 sefer şarj etmen gerekebilir.

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
iphone 5'in şarjı N97'den daha az dayanır. Ama N97'den sonra iPhone 5'i çok seveceğine eminim. Zaten şu anda iPhone 5 Note 2'den sonra şarjı fazla dayanan telefonlardan. Note 2 haricinde diğer telefonların şarjları 1 gün dayanır. Daha fazla birşey bekleme. Ama fazla kullanırsan telefonu günde 2-3 sefer şarj etmen gerekebilir.

iPhone 5'i kesin cok severim de sarj meselesi biraz uzuyor. Ama soyle de bir gercek var, gunumuzdeki akilli telefonlarin neredeyse hepsinde sarj sorunu var. Akilli telefonlarda basta internet olmak uzere bircok sey cok batarya harciyor. O yuzden fazla takmamak lazim..

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar! yutdışından gelen telefonlarla ilgili çeşitli problemler duydum, byük ihtimalle yurtdışından getirtme iptal. Türkiye'den alacağım, ancak iPhone'a 3000 lira vermem. bu yüzden iPhone'dan biraz koptum, S4'ü araştırmaya başaldım birkaç gündür, çok hoşuma gitti.. bazılarınız zaten S4 al demiştiniz, ama ısrarla iPhone 5 veya Note 2 arasında kalmıştım, ama S4 aslında ikisinden de iyi gibi duruyor. henüz pek bir bilgim yok, sizce nasıl bir telefon? kasma, takılma vb. problemler var mı? İnterneti iPhone kadar iyi mi? (hız, akıcılık, pratiklik..) Ayrıca, kamerası MegaPixel olarak üstün ama, genel anlamda iyi mi? Bilgilendirirseniz, sevinirim, teşekkürler..

Ufukcan77

Ufukcan77

Üye
Arkadaşlar! yutdışından gelen telefonlarla ilgili çeşitli problemler duydum, byük ihtimalle yurtdışından getirtme iptal. Türkiye'den alacağım, ancak iPhone'a 3000 lira vermem. bu yüzden iPhone'dan biraz koptum, S4'ü araştırmaya başaldım birkaç gündür, çok hoşuma gitti.. bazılarınız zaten S4 al demiştiniz, ama ısrarla iPhone 5 veya Note 2 arasında kalmıştım, ama S4 aslında ikisinden de iyi gibi duruyor. henüz pek bir bilgim yok, sizce nasıl bir telefon? kasma, takılma vb. problemler var mı? İnterneti iPhone kadar iyi mi? (hız, akıcılık, pratiklik..) Ayrıca, kamerası MegaPixel olarak üstün ama, genel anlamda iyi mi? Bilgilendirirseniz, sevinirim, teşekkürler..
iphone un 3000 lira olduğunu kim söyledi?

MrExpert

MrExpert

Üye
Şuan her yerde 1950tl s4 den ucuz neredeyse.

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
internette iPhone 5 64 GB 2700-3000 arası fiyatlar.. S4'e baktığımda 1600-1900 arası..