Sizce iPhone 5 almali miyim yardim!

Sponsorlu Bağlantılar

SquaLTR

Üye
Ben Sony sonra android hastası birisi olarak uzak dur derim. Yukarda yapılan yorumlar tercih meselesi ama birde kullanana sorarsan yıllardır. Zevk aldigim cikolata markasinin çeşit çeşit ürünlerini yiyorum hepside çok hoşuma gidiyor. İphone trend marka belediyr dagitir gibi. %40ı özellik %60ı milletin abartmasi bir ara iphone kullanan birisi olduğum için sana uzak dur derim. Ne kadar moda olsa bile artık bunalttı. Alma kardeşim alacaksan ya benim telefon Z yi yada yeni çıkan Nexus u al hem görünüm hemde performans mükemmel.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Git nexus 4 al ekran büyüklüğü 4.7 inç ve fazlasıyla yeterli. Hız ve sadelikde nexus 4 de (androidde kullanabilecegin en hizli telefon nexus 4 su an) ayrica iphone 5 ilede ayni fps i veriyor. Tasarim desen bir kere eline al hayran kalirsin. Bence senin telefonun nexus 4

• Beğen
Tepkiler: Dede
fingerback5

fingerback5

Üye
walla son cumlenizle kararimi iyice zorlastirdiniz. :) tam iPhone'a yonelmisken durdum. ben bu tur cihazlarla cok vakit oldururum, elime aldigimda suna da bakayim, suraya da gireyim, bunu da yapayim derken sarji bitene kadar elimden birakamadigim olur.. N97'de bile! iPhone bana daha sempatik ve kullanmasi daha zevkli gibi geliyor, internet ve ozellikle sosyal medya kullanimi cok pratik diye dusunuyorum. bu arada internet demisken; iPhone'da mi Galaxy Note 2'de mi daha hizli ve daha kullanisli? daha kullanislidan kastim; mesela sayfayi asagi-yukari suruklerken takilma yapar mi? bir de, video durumu var. internet sitelerinde karsilastigim videolarin cogunu oynatabilir mi? ayni anda bircok sekme acip rahatca kullanabilir miyim? bunlar, iPhone'da mi yoksa Galaxy Note 2'de mi daha iyi?

- - - Eklendi - - -

haklisiniz, sonuc yine benim kararim.. ama yine de insanlarin yorumunu almak istedim. N97 alirken kimseyi dinlemeyip sonra pisman oldugum icin, ayni hatayi bir kez daha yasamak istemedim. :)

Öncelikle telefonlardan flash desteği kalktı android için yükleme şansın var ama eskisi kadar iyi değil.Yani HTML5 olmayan videoları oynatma şansın yok.ikisininde tarayıcısı takılma yapmaz ama samsungların tarayıcıları daha hızlı oluyor.Vakit geçirmeden kastım android isletim sisteminde daha fazla şey sunuyor.iOsda menu disinda biyer yok.İki telefonda seni memnun eder fakat nexus 4e bakmayı da ihmal etme.Tarayıcısının chrome olması hariç eksigi yok.

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
Retina IPS ekran Şuanki telefonlar içindeki en net ekrandır ve kalite bakımındanda fhd den farkı yok Bunun kaynağı var araştırabilirsin. Kapalı sistemde kasıt şu yani Eskisi gibi değil örn: Eskiden iphone 5 te jb yapmadan (Yani bir nevi symbiandaki Hack gibi.) Telefonda dosya indirilmiyordu ama artık bunlar uygulamalarla yapılıyor Korsan oyun jb yapmadan yüklenmiyordu ama şimdi 25pp den sonra bu sorunda halloldu Dediğim gibi bazıları İosi 2010 yılındaki halinden bahsediyor ama ozamandan buzamana çok sular geçti ;)

iOS'a güvendiğim için iPhone 5 istiyorum zaten ;) ancak diğerinin ekranı büyük olduğu için cazip geliyor. ama seçimim iPhone olacak sanırım..

- - - Eklendi - - -

Ben Sony sonra android hastası birisi olarak uzak dur derim. Yukarda yapılan yorumlar tercih meselesi ama birde kullanana sorarsan yıllardır. Zevk aldigim cikolata markasinin çeşit çeşit ürünlerini yiyorum hepside çok hoşuma gidiyor. İphone trend marka belediyr dagitir gibi. %40ı özellik %60ı milletin abartmasi bir ara iphone kullanan birisi olduğum için sana uzak dur derim. Ne kadar moda olsa bile artık bunalttı. Alma kardeşim alacaksan ya benim telefon Z yi yada yeni çıkan Nexus u al hem görünüm hemde performans mükemmel.

teşekkür ederim. ancak ben elememi yaptım ve bu iki telefon (iPhone 5 - Galaxy Note 2) arasında seçim yapmak istiyorum ama yapamıyorum. :) farklı bir model istemiyorum, ya iPhone ya Note 2. iPhone gibi görünüyor ama bakalım..

- - - Eklendi - - -

Git nexus 4 al ekran büyüklüğü 4.7 inç ve fazlasıyla yeterli. Hız ve sadelikde nexus 4 de (androidde kullanabilecegin en hizli telefon nexus 4 su an) ayrica iphone 5 ilede ayni fps i veriyor. Tasarim desen bir kere eline al hayran kalirsin. Bence senin telefonun nexus 4

teşekkür ederim. :) ama htc'ler bana pek sempatik gelmiyor. :D ya zaten, farklı biğr model istemiyorum. elememi yaptım ve iPhone - Note 2 arasında kaldım. iPhone önde ama hala bir yanım Note 2 diyor. bakalım...

- - - Eklendi - - -

Öncelikle telefonlardan flash desteği kalktı android için yükleme şansın var ama eskisi kadar iyi değil.Yani HTML5 olmayan videoları oynatma şansın yok.ikisininde tarayıcısı takılma yapmaz ama samsungların tarayıcıları daha hızlı oluyor.Vakit geçirmeden kastım android isletim sisteminde daha fazla şey sunuyor.iOsda menu disinda biyer yok.İki telefonda seni memnun eder fakat nexus 4e bakmayı da ihmal etme.Tarayıcısının chrome olması hariç eksigi yok.

teşekkür ederim ama htc istemiyorum. :) iPhone - Note 2 arasında net seçim yapabilirsem onu alıcam. iPhone önde gibi duruyor ama bir yanım Note 2 diyor. ;)

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar, Galaxy Note 2'nin şarjının çok iyi olduğunu ve iPhone'un yetmediğini söyleyenler var. Az önce kuzenimle konuştum (Galaxy Note 2 kullanıyor.) bana, ''sen de benim gibi sürekli kullanıyorsun telefonunu, bu yüzden Note 2'nin şarjı da yetmez. günde 2 kere falan şarj ediyorum anca yetiyor. keşke biri bana önceden söyleseydi de farklı bir model alsaydım. telefonumdan her açıdan çok memnunum ancak şarj problemim var, yetmiyor.'' dedi. yani, iPhone'ların şarjının az yettiğini biliyorum, ama Note 2 de günde en az 1-2 şarj istiyormuş yani pek bir fark yok. hem şarj hem ekran iyi diye düşünüp Galaxy Note 2 alırsam pişman olacağım gibi bir his var içimde. sanırım iPhone 5 alıcam, hayırlısı..

Ufukcan77

Ufukcan77

Üye
Galaxy note2 ninde şarjı yetmiyorsa iphone5 nasıl yetsin :) ama tercih senin gerçi bende note2 ile iphone5 arasında iphone 5i seçerdim akıcılığı hızı :) birde iphone nun tasarımı çok hoşuma gidiyor iphoneun havasıda var:) hayırlı olsun diyelim bu arada adam iphone5le note2 arasında seçim yapmak istiyor sizlerde efarklı farklı modeller sunuyorsunuz adamın kafası karışacak

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy note2 ninde şarjı yetmiyorsa iphone5 nasıl yetsin :) ama tercih senin gerçi bende note2 ile iphone5 arasında iphone 5i seçerdim akıcılığı hızı :) birde iphone nun tasarımı çok hoşuma gidiyor iphoneun havasıda var:) hayırlı olsun diyelim bu arada adam iphone5le note2 arasında seçim yapmak istiyor sizlerde efarklı farklı modeller sunuyorsunuz adamın kafası karışacak

aynen ya, bu iki telefon arasında seçim yapamıyorum siz bana nexus diyosunuz, sony diyosunuz, ericsson diyosunuz. kafamı karıştırıyorsunuz. :D şaka bir yana, Galaxy Note 2'nin şarjı yetmez diyorsunuz ama şu da var; her ne kadar note 2'nin pili daha iyi olsa da, ekranı da neredeyse 2 katı daha büyük olduğu için telefonu kullanırken harcayacağı şarj da fazla. bu yüzden iPhone'la pek fark olacağını sanmıyorum. muhtemelen şu anki telefonumda olduğu gibi, günde 1 kere şarj ederek kullanırım. (umarım) :) bu arada, teşekkürler..

Ufukcan77

Ufukcan77

Üye
aynen ya, bu iki telefon arasında seçim yapamıyorum siz bana nexus diyosunuz, sony diyosunuz, ericsson diyosunuz. kafamı karıştırıyorsunuz. :D şaka bir yana, Galaxy Note 2'nin şarjı yetmez diyorsunuz ama şu da var; her ne kadar note 2'nin pili daha iyi olsa da, ekranı da neredeyse 2 katı daha büyük olduğu için telefonu kullanırken harcayacağı şarj da fazla. bu yüzden iPhone'la pek fark olacağını sanmıyorum. muhtemelen şu anki telefonumda olduğu gibi, günde 1 kere şarj ederek kullanırım. (umarım) :) bu arada, teşekkürler..
nedemek :) ama gerçekten iphone 5 güzel telefon benim kuzen kullanıyordu oda daha çok internette gezen birisiydi günde 2 günde bir şarja takıyordu kullanıma bağlı çok oyun birisiysen hiç bir telefon birgünden fazla gitmez s4 kullanıyorum çok oyun oynayan bir tipim hergün şarjda telefon :)

Türe

Türe

Üye
Retina IPS ekran Şuanki telefonlar içindeki en net ekrandır ve kalite bakımındanda fhd den farkı yok Bunun kaynağı var araştırabilirsin. Kapalı sistemde kasıt şu yani Eskisi gibi değil örn: Eskiden iphone 5 te jb yapmadan (Yani bir nevi symbiandaki Hack gibi.) Telefonda dosya indirilmiyordu ama artık bunlar uygulamalarla yapılıyor Korsan oyun jb yapmadan yüklenmiyordu ama şimdi 25pp den sonra bu sorunda halloldu Dediğim gibi bazıları İosi 2010 yılındaki halinden bahsediyor ama ozamandan buzamana çok sular geçti ;)

Htc one in ekrani daha keskin retinadan

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
nedemek :) ama gerçekten iphone 5 güzel telefon benim kuzen kullanıyordu oda daha çok internette gezen birisiydi günde 2 günde bir şarja takıyordu kullanıma bağlı çok oyun birisiysen hiç bir telefon birgünden fazla gitmez s4 kullanıyorum çok oyun oynayan bir tipim hergün şarjda telefon :)

hmm :) galaxy s4 de güzel telefon, ve onu tavsiye edenler oldu ama ama ben kafaya bir şey takarsam kurtulamam, şu an da iPhone'a takmış durumdayım. :D ben de bırakmam telefonu, oyun pek oynamam ama sürekli internete girerim. ayrıca artık sosyal medyaya cep telefonundan girmek daha güzel oluyor. ;) evde pc olmasına rağmen, telefonu elime alırsam bırakamam ve ordan girerim internete. :D

ben bir şey daha sormak istiyorum aklıma gelmişken,, eğer iPhone 5 alırsam kaç yıl rahat kullanabilirim? yani dayanıklı mıdır? telefonunu çok sık yere düşüren, bir yerlere çarpan biri değilim. ancak arada elimden düşer, ve en ufak bir şeyde kırılıp çatlamasını falan istemem. iPhone'lar bu konuda çok hassas mıdır? [bu arada, şu ana kadar kullanmadım ama iPhone alırsam telefon kabı alıcam.]

MrExpert

MrExpert

Üye

Ips Lcd 3 :) 469 ppi bea daha nolsun bir de 1080 p hd :ehe

gpu Ekran Optimisazyonunu çok iyi yapılmış demekki yok sorun çıkarır yoksa çok Aşırı yüksek bir çözünürlülük :hmmm

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar, sonuç olarak iPhone 5'in retina ekranı düşündüğüm kadar güzel değil mi? beni tatmin etmez mi? çok abartılı mükemmel olmasına gerek yok, en azından N97'den sonra bana 'way be!' dedirtmez mi?

Ufukcan77

Ufukcan77

Üye
arkadaşlar, sonuç olarak iPhone 5'in retina ekranı düşündüğüm kadar güzel değil mi? beni tatmin etmez mi? çok abartılı mükemmel olmasına gerek yok, en azından N97'den sonra bana 'way be!' dedirtmez mi?
n97 den sonra waybe dedirtmezmi nedemek arada dağlar kadar farkvar biri tft biri retina gayet iyi babmda n97mini kullanıyor baya farkvar

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
Bir de önemli bir şey daha soracaktım. iPhone 5'te, iPhone 5'in kendi orijinal klavyesini, telefonun dilini değiştirmeden kiril alfabesine çevirme şansım var mı? Kirile kesinlikle ihtiyacım var, çeşitli klavye uygulamalarıyla bu mümkün, ancak o klavyeler pek kullanışlı olmuyor, sevmiyorum. iPhone'un kendi klavyesini kiril yapabilir miyim? [telefonun dili İngilizce olarak kalacak, sadece klavye.]

- - - Eklendi - - -

n97 den sonra waybe dedirtmezmi nedemek arada dağlar kadar farkvar biri tft biri retina gayet iyi babmda n97mini kullanıyor baya farkvar

iyi bari. ;) ben de öyle düşünüyordum da iPhone'a çamur atılmaya başlanınca hevesim kaçıyordu az daha. :D

andacafs

Üye
Bence sen htc one al ekran mükemmel, müzik, emin ol akıcılık ve stabilite olarak iphone 5 ile kafa kafaya hemde android ve sense arayüzü var. tasarım olarak da bayrağı iyi.bence bir düşün.

Zigore

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar bu arada, eğer iPhone 5 alırsam kaç yıl rahat kullanabilirim? yani dayanıklı mıdır? telefonunu çok sık yere düşüren, bir yerlere çarpan biri değilim. ancak arada elimden düşer, ve en ufak bir şeyde kırılıp çatlamasını falan istemem.
iPhone'lar bu konuda çok hassas mıdır? [bu
arada, şu ana kadar kullanmadım ama iPhone alırsam telefon kabı alıcam.]