Telefon Tavsiyesi Çok kararsızım yardım eder misiniz ?

Sponsorlu Bağlantılar

bluee18

bluee18

Üye
    Konu Sahibi
Çok kararsızım yardım eder misiniz ?
Merhaba arkadaslar ben 2 yildir lg l9 kullanmaktayim artik bu ay icerisinde yeni bir telefon almak istiyorum. Butcemden dolayi android dusunuyorum. Telefondan beklentilerim selfie kamerasinin tatmin edici olmasi, sarjinin bir gunu cikartmasi, birde uzun sure kullaniminda kasma probleminin olmamasi. Xperia z2 dusunuyorum videolara vs baktigimda ekrani hic kapatmadan youtube oyun ve internette takilarak 9.5 saat kullanilabildigini gordum bu benim icin cok basarili geldi cunku suan elimdeki telefonun sarji 2 saat dayanmiyo bile. Sonra z3c yi gordum fakat ekrani hemen hemen suanki telefonum ile ayni ben biraz daha buyuk olmasini istiyorum. Bu araliktaki g3 u pili yuzunden eledim samsung zaten sevmiyorum. Aklimda z2 var fakat bazi kullanicilar on kamerasini yetersiz buldugunu yazmis kullanan arkadaslar goruslerini yazabilirse cok iyi olur ( ön kamera ile cekilmis resimlerde atarsaniz tadindan yenmez). Birde bunlar disinda 1500 tl ye kadar onerebileceginiz uzun sure kullanabilecegim telefon modelleri neler simdiden tesekkur ederim iyi forumlar.

Death Punch

Death Punch

Üye
Z2 ön kamera disinda istediklerini karsilar

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Selfie çekimine önem veriyorsan; Asus Zenfone Selfie al bence. Z2 daha çok performans cihazı.

berkmeric18

Üye
Ben sony xperia z3 kullanıyorum. Ön kamera hariç bütün herşey mükkemmel tek sorun şu bana göre : Mesela gece dışardasın , sokak lambasının altında selfie yapsan dahi güzel fotoğraf elde edemezsin. Ön kameranın gece çekimi oldukça berbat. Ancak arka kamera seni asla üzmeyecektir. Pil konusunda şüpheye düşme , Z3 te bir günü çok rahat çıkartıyorum z2dede muhtemelen öyle olacaktır. Z2 : 3100MAH Z3 : 3000 MAH batarya. Ancak z2 alınmazmı tabiki alınır. Ev ortamında güzel selfie çekersin sıkıntı olmaz. Arayüz zaten kaymak gibi kasma yok donma yok :) Z2 tam bir performans cihazı olur ve asla yarı yolda bırakmaz...

Z3 ile çektiğim bir fotoğraf :

Eğer istersen özelden çektiğim bir kaç selfie'yi atabilirim...

bluee18

bluee18

Üye
    Konu Sahibi
Ben sony xperia z3 kullanıyorum. Ön kamera hariç bütün herşey mükkemmel tek sorun şu bana göre : Mesela gece dışardasın , sokak lambasının altında selfie yapsan dahi güzel fotoğraf elde edemezsin. Ön kameranın gece çekimi oldukça berbat. Ancak arka kamera seni asla üzmeyecektir. Pil konusunda şüpheye düşme , Z3 te bir günü çok rahat çıkartıyorum z2dede muhtemelen öyle olacaktır. Z2 : 3100MAH Z3 : 3000 MAH batarya. Ancak z2 alınmazmı tabiki alınır. Ev ortamında güzel selfie çekersin sıkıntı olmaz. Arayüz zaten kaymak gibi kasma yok donma yok :) Z2 tam bir performans cihazı olur ve asla yarı yolda bırakmaz...

Z3 ile çektiğim bir fotoğraf :

Eğer istersen özelden çektiğim bir kaç selfie'yi atabilirim...
Cok tesekkur ederim. Ozelden farkli ortamlarda ve saatlerde cekilmis selfieler varsa atabilir misin kararim kesin olsun aklimda kalmasin :)
Selfie çekimine önem veriyorsan; Asus Zenfone Selfie al bence. Z2 daha çok performans cihazı.
Selfie manyagi degilimde hani ayda yilda bi cekelim oda duzgun olsun gorusundeyim asus dusunmuyorum pek

berkmeric18

Üye
Özelden yolladim. Birde asustan uzak dur... :)

Lumiance

Lumiance

Üye
Sony Xperia M5 al o zaman
13 mp ön kamerası var 21,5 mp arka kamera
5 inç ekran su geçirmez
iki gün pil ömrü olduğu iddia ediliyor
her şeyden önemlisi güncel donanım ve yazılım
ortalama 1400 tl civarında fiyatı

- Sony Mobile

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Z2 kullanıyoum ön kamera ışık almayan yerde karıncalı çekiyor dışarda çekimleri idare ediyor
İyi yani z2 ihtiyaçlarını karşılar

bluee18

bluee18

Üye
    Konu Sahibi
Özelden yolladim. Birde asustan uzak dur... :)
Cok tesekkur ederim asusu bilgisayarda seviyorum vazgecilmezin telefonu tasarimindan ve arayuzunden dolayi sevmedim zaten :)
5 inç ekran su geçirmez

- Sony Mobile

M5 de guzel gorundu gozume onuda dusuncem arastirma yapcam biraz kullanan arkadaslar varsa olmlu olumduz yanlarini yazabilir mi z2 karsisinda
Z2 kullanıyoum ön kamera ışık almayan yerde karıncalı çekiyor dışarda çekimleri idare ediyor
İyi yani z2 ihtiyaçlarını karşılar
On kamera gunduz dis ortamda tatmin edici olsa yeter bana iceride az isikta karincalanmasi pek rahatsiz etmez gibi su siralar ama ileriside var bunun ogrenciyiz kolay kolay alamiyoruz :)

Emrah_-06

Emrah_-06

Üye
5 inç ekran su geçirmez

- Sony Mobile

Arkadaş benim tavsiye edeceğim cihazı etmiş , yeni çıktı biraz araştır ama , istediklerine uyuyo sanırım. Birde Htc Desire Eye bak arka kamerasının aynısından önündede var ve öndede flaş var.

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Aynen kardeş m5 de olabilir bak unuttum onu :ehe

bluee18

bluee18

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaş benim tavsiye edeceğim cihazı etmiş , yeni çıktı biraz araştır ama , istediklerine uyuyo sanırım. Birde Htc Desire Eye bak arka kamerasının aynısından önündede var ve öndede flaş var.

Tasarimi pek hosuma gitmedi htc nin sony dusunuyorum :)
Aynen kardeş m5 de olabilir bak unuttum onu :ehe
Su an z2 ve m5 arasindayim kullanicilar yorum yazarak yardim ederse cok iyi olur :)

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Aynen. Htc den uzak dur :)

Death Punch

Death Punch

Üye
Ön kamera m5 in daha iyi z2ye göre ayrica m5 de her isini rahat karsilar

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
M5'in batarya sıkıntısı varmış diye okumuştum bi yerde

Emre

Üye
Yeni nesil M5 alın bence. Z2,G3 eski cihazlar artık.

berkmeric18

Üye
M5 2600 mah batarya
Z2 3100 MAH Batarya.

Ayrica z2 her ne kadar m5den dusuk bir model olsada pil performnsi olarak bir adim geride. Arkadasta pile onem veriyor. M5 alirsa 2gun pil ömrü tamamen hikaye... Ayrica Z2'de sonynin marshmallow alacak cihazlari arasinda...

bluee18

bluee18

Üye
    Konu Sahibi
M5'in batarya sıkıntısı varmış diye okumuştum bi yerde
Aynen m5 de tek korkum batarya sıkıntısı oda olmasa gozum kapali alicam
M5 2600 mah batarya
Z2 3100 MAH Batarya.

Ayrica z2 her ne kadar m5den dusuk bir model olsada pil performnsi olarak bir adim geride. Arkadasta pile onem veriyor. M5 alirsa 2gun pil ömrü tamamen hikaye... Ayrica Z2'de sonynin marshmallow alacak cihazlari arasinda...
guncelleme konusunda sonynin amiral gemilerine iyi baktigini duydun skintim yok o yonden z2 nin aklima takilan yeri on kamerasi m5 inde pil omru
Birde bu z2 ve m5 in batarya kullanimda daglar kadar fark olur mu esit bir kullanim olursa m5 in ekrani bir tık daha kucuk o yuzden biraz daha az enerji harcar mi dengeliyecek kadar harcamaz diye dusunuyorumda yinede aklima geldi

gutihaz1

gutihaz1

Üye
Vallahi arkadaşım Z3 kullanıyor gayet memnun.Batarya zaten muhteşem.Kamerada iyi.Su geçirmiyor her tarafı kapalı bence bu yüzden ısınma sorunu oluyor.Bir de elden kayıyor kılıfsız kullanırsan.Eğer güncelleme almaya devam ederse bence harika telefon .Bütçen yeterse bir bak istersen.

Emre

Üye