Sistem Hack Resimli Anlatım (v31.0.101 = Son versiyon Denendi)

Sponsorlu Bağlantılar

kutukak

kutukak

Üye
    Konu Sahibi
Sistem Hack Resimli Anlatım (v31.0.101 = Son versiyon Denendi)
Arkadaşlar öncelikle sistem hack diye sertifika işlemini atlamadan bu işlemi yapamayacağınızı belirteyim.

İlk önce aşağıdaki linke tıklayarak sertifika işlemini yapınız!

TIKLA SERTİFİKA İŞLEMİNE BAŞLA!

NOT: YENİ GÜNCELLEME YAPAN ARKADAŞLAR SİSTEM HACK YAPMAK ŞUANDA İMKANSIZDIR. HELLOX2 SİTESİNDEN YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE V.40 KIRILAMAMIŞTIR! SADECE YUKARIDAKİ LİNKE TIKLAYARAK İŞLEMLERİ YAPARAK SERTİFİKANIZI ALIP YÜKLEYECEĞİNİZ UYGULAMALARI SERTİFİKALANDIRARAK KURULUM YAPABİLİRSİNİZ. 17.01.2010

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sertifika işlemini yaptıktan sonra şimdi sıra geldi sistem hack yapmaya.
Aklınıza şöyle bir soru gelecek zaten sertifikayı aldım neden systemi hackliyeyim.
Çünkü yükleyeceğiniz bazı programlar system değişikliği yapacaktır. Mesela telefon açılışı değiştirmek,telefon fontunu değiştirmek, kısacası sistemsel her türlü değişiklik yapan bütün programlar sistem korunduğundan dolayı yüklemede sürekli hata vermektedir. Ayrıca sistem hack yaparsanız her seferinde program sertifikalandırmak zorunda kalmazsınız. Bu kadar anlattık artık nasıl yaptığımıza geçelim.

ŞİMDİ SIRA SİSTEM HACK
Önce en altta bulunan dosyamızı indirelim ve aşağıdaki talimatları takip edelim.

HelloX2 V.2.03 Programını telefonumuza yükleyelim. Sonra Menü / Uygulamalar / HelloOX dosyasını çalıştırıp install işlemini yapıyoruz

HelloOX kurulumu bu kadar. Bu program sistem dosyalarında değişiklik yapmamızı sağlıyor. HelloOx programındaki yükleme bittikten sonra exit tıklayın. Program kurulumundan sonra Menü / Uygulamalar gelen ROMPatcher programı ile sistem dosyalarında değişiklik yapabilme hakkı sağlanıyor.

Şim RomPatcher programını açın ve karşınıza;

İLK DURUM ►►►►► SON DURUM
o Installserver_FP2 ►►►►►
o Installserver_FP2
o Open4All_RP+ ►►►►►o Open4All_RP+

Şeklinde iki tane menu çıkacak ve her ikisinin sol tarafında mavi bir yuvarlak olduğunu göreceksiniz. Şimdi her ikisinide tıklayın ve tıkladıktan sonra kutucukların yeşil olduğunu göreceksiniz. Artık sertifika yapmadan istediğiniz programı engel olmadan yükleyebilirsiniz.

NOT: Telefonunuzu kapatıp açtığınızda RomPatcher ile yaptığımız işlemi tekrar yapmanız gerekmektedir.

Setric arkadaşımız benzer bir konu açtı fakat resimli bir anlatım yapmadığından dolayı daha açıklayıcı olması için düzenleyerek yayınladım. Ve yayınlanan programların en son güncel versiyonlarını ekledim.
Setric arkdaşımıza teşekkür ediyorum.

Sertifika Kısıtlanıyor uyarısı Alan Arkadaşlar:
http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...si-alan-arkadaslara-opda-kaynakli-291547.html

• Beğen
Tepkiler: gry199, bymen07, cengiz213 ve 28 diğerleri

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Resimli güzel ve detaylı bir anlatım oldugu için konu aktifleştirilmiştir.
Teşekkürler:oke:

:türkiye1:

kivanc18

Üye
beki bu hack yaptıktan sonra telefonda nokiayanın yayınladıgı versiyon güncellemesini yapamazsınız diyolar doğrumu acaba 5800 kullanıyorum ? tesekkürler!

kutukak

kutukak

Üye
    Konu Sahibi
beki bu hack yaptıktan sonra telefonda nokiayanın yayınladıgı versiyon güncellemesini yapamazsınız diyolar doğrumu acaba 5800 kullanıyorum ? tesekkürler!

Yok arkadaşım öyle bir şey olmaz. Ben hack işlemi yaptığımda versiyonum v31.0.008 iken yaptım daha sonra da yazılım güncellemesi yaptım ve v31.0.101 yaptım. Kesinlikle hiç bir şey olmaz.

Diyelimki ileride yeni çıkacak yazılım güncellemelerinde sorun oldu güncelleme yapmadı. O zaman yapılacak hamlede çok basit. Telefona hard format atarsın hem tertemiz ve hızlı bir şekilde yeniden kurulum yapar yazılımı günceller daha sonra sistem hack yaparsın.

HARD FORMAT NASIL ATILIR?

Kırmızı-Yeşil-Fotoğraf çekme tuşu ve Kapatma tuşu aynı anda telefon kapalı iken basılarak yapılır.

kivanc18

Üye
Tesekkür ederim kutukak cok iyi anlatmıssın hemen sımdu uyguluyorum telefonuma ..

kutukak

kutukak

Üye
    Konu Sahibi
Yardımcı olanbildiysem ne mutlu bana :)

gunebakanweb

Üye
hellox2 yi sertifikalayıp telefone yüklemeye çalıyorum sertifika tarafından kısıtlandı diyor ve kurmuyor ne yapmam lazım acaba

911k

Üye
zip şifresi ne

gunebakanweb

Üye
maxicep

uyumsuz

Üye
anlatım için öcelikle çok teşekkürler N97 kullanıyorum. son FW yüklü. uygulamayı yükledim çalıştırdım Unpacking file yazısı ile yapılan yüklemede takılıp kalıyor yüklüyor görünüyor ama yüklemiyor 15 dakika bekledim nerdeyse.

kutukak

kutukak

Üye
    Konu Sahibi
anlatım için öcelikle çok teşekkürler N97 kullanıyorum. son FW yüklü. uygulamayı yükledim çalıştırdım Unpacking file yazısı ile yapılan yüklemede takılıp kalıyor yüklüyor görünüyor ama yüklemiyor 15 dakika bekledim nerdeyse.

Sertifika işlemini yaptınız mı?
Sertifikanızı eğer aldıysanız, aldığınız sertifika ile Hellox2 programını sertifikalattırdınız mı?
Bunları yaptıktan sonra mı yükleme yaptınız?

Eğer bunları yaptıktan sonra hata verdiyse size önereceğim şey hard format atıp işlemleri baştan yapmanız.

Ya da bir sorun daha aklıma geldi. Sertifika işleminde imei kodu yazarken yanlışlık yapılabiliyor siz tarafından da olabilir bu yanlışlık ya da opda site yöneticileri tarafından da yapılabilir. Sizi uğraştıracak ama hard format atıp ilk aldığınız ve cer dosyaları ile hellox2 yi tekrar sertifikalandırın eğer aynı hatayı verirse tekrar isteyin farklı bir üyelikle tabi.

Aldığınız sertfikanın çalışıp çalışmadığını farklı programlar üzerinde de deneyebilirsiniz.

uyumsuz

Üye
öncelikle ilgilendiğin için teşekkürler. Sertifikamı imobile yolu ile aldım. başka uygulamaları sertifikalandırıp kurdum problem yok. son fw yüklemeden önce hack yapmıştım telefonu yeni fw yükleyince yine istediğim uygulamayı yüklüyordum tel hack özelliğini kaybetmemişti. fakat karpersky prosunun silinmemesi sebebi ile telefona hard format atmak zorunda kaldım. sonrasında yeniden hackliyeyim dedim olmadı. dediğin her seyi yaptım helloox sildim tekrar kurdum hard reset attım. her seferinde hack dosyalarının kurulumunda takıldı sadece tek gelişme oldu yukarıda yazdığım aşamadan bir kaç aşama sonra cer yüklemesi barı görünürken takılmaya başladı bu sferde. araştırdığım kadarı ile bu yeni fw hack yapılamıyormuş belki ondan. tabi bu dnemelerim telefonuda etkiledi. pc bağladığımda c ve e sürücüleri varken yeni sürücüler çıktı :) müzikplayer kayıtlı yeni parça eklememmeye başladı sistem hatası diye uyarı vermeye başladı.fw bidaha yükleyeyim diyorum bu seferde ovi suite yüklenecek yeni sürüm yok diyor. anlayacağın çok dertliyim :( helloox programının yaptığı yüklemeleri elle yapmak yani ybrowser yolu ile A sürücüsüne ilgili dosyaları atmak rompatci sertifikalandırıp kurmak yollarınıda denedim yine olmadı.:ağlarım:

kutukak

kutukak

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle ilgilendiğin için teşekkürler. Sertifikamı imobile yolu ile aldım. başka uygulamaları sertifikalandırıp kurdum problem yok. son fw yüklemeden önce hack yapmıştım telefonu yeni fw yükleyince yine istediğim uygulamayı yüklüyordum tel hack özelliğini kaybetmemişti. fakat karpersky prosunun silinmemesi sebebi ile telefona hard format atmak zorunda kaldım. sonrasında yeniden hackliyeyim dedim olmadı. dediğin her seyi yaptım helloox sildim tekrar kurdum hard reset attım. her seferinde hack dosyalarının kurulumunda takıldı sadece tek gelişme oldu yukarıda yazdığım aşamadan bir kaç aşama sonra cer yüklemesi barı görünürken takılmaya başladı bu sferde. araştırdığım kadarı ile bu yeni fw hack yapılamıyormuş belki ondan. tabi bu dnemelerim telefonuda etkiledi. pc bağladığımda c ve e sürücüleri varken yeni sürücüler çıktı :) müzikplayer kayıtlı yeni parça eklememmeye başladı sistem hatası diye uyarı vermeye başladı.fw bidaha yükleyeyim diyorum bu seferde ovi suite yüklenecek yeni sürüm yok diyor. anlayacağın çok dertliyim :( helloox programının yaptığı yüklemeleri elle yapmak yani ybrowser yolu ile A sürücüsüne ilgili dosyaları atmak rompatci sertifikalandırıp kurmak yollarınıda denedim yine olmadı.:ağlarım:

Hımmm baya sorun yaşamışsın. Bende format attım dün telefona ve hellox2 ile hackledim hiç bir şey olmadı. versiyon ise 31.0.101 en son versiyon açıkçası neden telefonunuzun öyle yaptığını çözemedim. Elimde olsa telefon denemeler yapardım bir cevap bulurdum fakat buradan elimden gelşenler bu kadar üzgünüm :s

kasirga2014

Üye
sertifikalattıgım halde hata verıyor halbuki diger uygulamalarda yukledıgımde hata vermıyordu

abasaran

abasaran

Üye
YükLenemiyor.Sertifika tarafından kısıtlanıyor.

slm lar aynı hata bende de va arkadasım dünya kadar prog yukledim sertifikalandırıp bunuda aynı yaptım ama sertifika tarafından kısıtlanıyor diyor

--------------- Ekleme ---------------

arkadasım dediğin gibi format attım tekrar denedim ve sertifika tarafından kısılanıyor diyo

ceycey1970

Üye
unpackingfile sayfasında talıl kaldı iptal desem telefona zarar verirmiyim

uyumsuz

Üye
ceycey ben bir kaçkez takıldı iptal dedim karşılaştığım sorunları yukarıda yazdım. ama iptalden başka şansın yok çünkü bir adım sonrasına gitmiyor.
Kutukak sorunumu çözmek için aklıma bir yol geldi ama yardımına ihtiyacım var. Telefonun V20.019 sürümü bir önceki sFW tekrar yüklesem hack yapıp sonra ovi suite den son sürümü bir daha yüklesem sorun çözülecek çünkü sürüm yükseltme halinde hack özelliği kaybolmuyor hard reset halinde kayboluyor ve yeni sürüm hack olayına karşı korumalı galiba. şu noktada yardımına ihtiyacım var önceki sürümü nasıl yükleyeceğim telefona:hmmm

Üst Alt