Püf Noktası Windows Mobile 10 Güncelleme ve CFW Yükleme anlatımı

Sponsorlu Bağlantılar

Paylaşımımı Nasıl Buldunuz ?

• Çok İyi

Kullanılan: 28 96.6%
  • Gereksiz

Kullanılan: 1 3.4%

• Kullanılan toplam oy
    29
utt2

utt2

Üye
Afwerker kardeş Lumia 820 telefonum var ben buna direk Lumia 830 un yada l550 nin ffu dosyasını kursam olurmu

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Afwerker kardeş Lumia 820 telefonum var ben buna direk Lumia 830 un yada l550 nin ffu dosyasını kursam olurmu
Lumia 830 romu attığınız anda cihaz kullanılmaz hale döner.
820 dosyaları ile devam edip win10 yapın.
Win 10 yapınca bilgi verin size en son sürüm için yardımcı olmaya çalışırım.

utt2

utt2

Üye
Lumia 830 romu attığınız anda cihaz kullanılmaz hale döner.
820 dosyaları ile devam edip win10 yapın.
Win 10 yapınca bilgi verin size en son sürüm için yardımcı olmaya çalışırım.

Telefonu unlock bootloader yapamıyor
Bütün dosyalar eksiksiz wp internals ile başlattığım zaman
Switching to emrgency download mode diyip takılı kaliyor

Custom pfd ilede zaten olmuyor

hacim

hacim

Üye
Hocam ben regedit yazıp Hkey_Local_machine da aaa olayını anlayamadım regedit de yığın yükle dedikten sonrahangi dosyayı açacaz yada ne yapacaz orayı anlayamadım. ve birşey daha sormak istiyorum benim telefonum 1020 ne yaptıysam bi türlü 10 a geçemedim 1520 den sonra 1020 de win 8.1 iyi olmuyor.Burada yaptığımız işlem anladığım kadarıyla telefonu 830 gibi gösterip o şekilde update almak. ben bunu becerirde yaparsam kamerada 38 mp i görebilecekmiyim yani telefon tamamen 830 gibimi olacak.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Hocam ben regedit yazıp Hkey_Local_machine da aaa olayını anlayamadım regedit de yığın yükle dedikten sonrahangi dosyayı açacaz yada ne yapacaz orayı anlayamadım. ve birşey daha sormak istiyorum benim telefonum 1020 ne yaptıysam bi türlü 10 a geçemedim 1520 den sonra 1020 de win 8.1 iyi olmuyor.Burada yaptığımız işlem anladığım kadarıyla telefonu 830 gibi gösterip o şekilde update almak. ben bunu becerirde yaparsam kamerada 38 mp i görebilecekmiyim yani telefon tamamen 830 gibimi olacak.
Ayarlar menüsünde yüklediğin program olacak. Oraya git ve uygulamayı aç. Dediği yolları izleyerek telefonu yapılandır. Daha sonra güncelleme kontrolü yap.

Diğer soruna gelirsek. Bu ayarlar sadece telefona güncelleme almak için (sistemi kandırıp telefonunu 830 gibi gösteriyoruz) Telefonu 830 gibi kullanmıyorsunuz yani.

emrealadag32109

Üye
Merhaba 820 için redstone linki kırılmış. Dosyayı bana özel gönderebilirmisiniz telefon 8.1 de takılı kaldı microsoft hesabı açılmıyor mağaza açılmıyor. Yardımcı olursanız mutlu olurum

• Beğen
Tepkiler: mrt-06 ve ömer talat katı
mrt-06

mrt-06

Üye
Merhaba 820 için redstone linki kırılmış. Dosyayı bana özel gönderebilirmisiniz telefon 8.1 de takılı kaldı microsoft hesabı açılmıyor mağaza açılmıyor. Yardımcı olursanız mutlu olurum
Aynı sıkıntı bende de var, çözebildiniz mi?

• Beğen
Tepkiler: emrealadag32109

emrealadag32109

Üye
Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: mrt-06
mrt-06

mrt-06

Üye
çözdüm sorunu şu an win10 yüklü. Size de anlatırım birazdan
Mesaj birleştirildi:

SDN Foruma açacağım konuyu link atacağım buraya. Beklemede kalın
"Nokia Lumia: Desteklenmeyen Modellerde Windows 10 Mobile Yükleme" konusunu aratın.
Konuyu buldum çok teşekkür ederim. Yaptıktan sonra sizi bilgilendircem. :)

• Beğen
mrt-06

mrt-06

Üye
inşallah işinize yarar
Çok teşekkürler Windows10'u kurdum sizin sayenizde. :oke: Sadece 2.adımda InteropTools'u kuramadım, geliştirici modu da açtım yüklüyorum ama herhangi bir yerde gözükmüyor. Windows 10 mobile zaten güncelleme almıyor galiba, yapmasam da olur mu?

• Beğen

emrealadag32109

Üye
Çok teşekkürler Windows10'u kurdum sizin sayenizde. :oke: Sadece 2.adımda InteropTools'u kuramadım, geliştirici modu da açtım yüklüyorum ama herhangi bir yerde gözükmüyor. Windows 10 mobile zaten güncelleme almıyor galiba, yapmasam da olur mu?
Önemli değil, hayırlı olsun. Güncellemeyi yapıp yapmamak tercihinize kalmış bir şey. Mağazadaki bazı uygulamalar son güncellemede yüklenebiliyor. Ama şu an kullandığınız sürüm android uygulamalarını çalıştırabiliyor. Youtube üzerinden windows phone apk yükleme diye aratırsanız bulursunuz. Ama telefonun driverları bilgisayarda yüklü olmalı. Ben son güncellemeyi kullanıyorum apk desteği yok, belki bende eski sürümü yüklerim :D
Mesaj birleştirildi:

Bir de son güncellemeyi alınca Bluetooth çalışmıyor, göz atma ekranı yok, fm radyo yok. Sizde hepsi var şu an sanırım

• Beğen
mrt-06

mrt-06

Üye
Önemli değil, hayırlı olsun. Güncellemeyi yapıp yapmamak tercihinize kalmış bir şey. Mağazadaki bazı uygulamalar son güncellemede yüklenebiliyor. Ama şu an kullandığınız sürüm android uygulamalarını çalıştırabiliyor. Youtube üzerinden windows phone apk yükleme diye aratırsanız bulursunuz. Ama telefonun driverları bilgisayarda yüklü olmalı. Ben son güncellemeyi kullanıyorum apk desteği yok, belki bende eski sürümü yüklerim :D
Mesaj birleştirildi:

Bir de son güncellemeyi alınca Bluetooth çalışmıyor, göz atma ekranı yok, fm radyo yok. Sizde hepsi var şu an sanırım
Ben müzik/radyo için kullanacaktım, Spotify yüklendi. BT benim için önemli kablosuz kulaklık kullanıyorum o yüzden hiç geçmesem daha iyi. APK kurulumu çok iyimiş, birkaç android uygulaması var sevdiğim, denerim. :D

• Beğen

emrealadag32109

Üye
Ben müzik/radyo için kullanacaktım, Spotify yüklendi. BT benim için önemli kablosuz kulaklık kullanıyorum o yüzden hiç geçmesem daha iyi. APK kurulumu çok iyimiş, birkaç android uygulaması var sevdiğim, denerim. :D
apk uygulamalar sorunsuz çalışırsa haber verirmisiniz. Bende eski sürüme döneceğim
Mesaj birleştirildi:

özellikle instagram çok önemli benim için
Mesaj birleştirildi:

bu arada, interop tools ayarlarda diğer eklenenler bölümünde olabilir. Akıllı depolamanın uygulamalar kısmından kaldırabilirsiniz

Son düzenleme:
  • Beğen

skynet

Üye
Şuan benim cihazda da en son sürüm (1709) yüklü ve bahsi geçen sorunların hepsi ufak reg oynamalarıyla düzeliyor.
Mesaj birleştirildi:

Parlaklık ayarı sorununu çözmek için bu işlemi uygulamanız yeterli.

HKEY_LOCAL_MACHINE/ SOFTWARE/ Microsoft/ Autobrightness/ABSManualBrightness.
Change "Registry Value Type" to "Multi String".
Then Registry Value Data to
1
2
3
4
5
Save and restart device

Buda videolu hali:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Göz atma ekranını tekrar kullanabilmek için ise bahsedilen işlemleri uygulamanız gerekiyor. (Bu işlem için pc şart)

Bir diğer seçenek ise telefon üzerinden İnterop Tools uygulaması ile tek tek bu verdiğim kayıt bilgilerini cihaza eklemek ve telefonu kapatıp açtıktan sonra da uygulamayı güncellemek. (Not: Bu işlemi yapmadan önce cihazı sıfırlayın ve göz atma uygulamasını güncellemeyin aksi taktirde işe yaramaz bilginiz olsun)

Glance için kayıt girdileri

Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\lpm
Anahtar >> Enabled (dword)
değer >> 1
Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\lpmSDK
Anahtar >> CurrentFooterProvider (string)
değer >> 106e0a97-8b19-42cf-8879-a8ed2598fcbb

Anahtar >> StandbyScreenActive (dword)
değer >> 0
Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\NokiaSvcHost\Plugins\NsgExtA\NlpmService
değer >> 1

Anahtar >> Path (string)
değer >> NlpmService.dll
Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\SIAgent\StandbySettings\{106e0a97-8b19-42cf-8879-a8ed2598fcbb}
Anahtar >> OfferId (string)
değer >> {0abdb051-e3b0-4312-9f8b-a35a51890cd9}

Radyo olayını da yine İnterop Tools ile HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/FMRadio/OEM/NotPresent menüsünü gidip 1 değerini 0 olarak değiştirip kaydedin ve cihazı yeniden başlatın. Bu arada telefonun içinde 8.1 de olduğu gibi bir radyo uygulaması yok onu siz mağazadan indireceksiniz. Mesela bu fena değil >>

Son olarak bahsi geçen bluetooth sorunu bende yok. Eğer cihazı sıfırlamadıysanız sıfırlayın düzelir.
Not: Sıfırlama işleminden sonra cihazı bir 10dk ellemeyin ki gerekli tüm ön yüklü uygulamaları yüklesin ve ardından depolama menüsünden gereksiz tüm 8.1 den kalma yazılımları silin. (Ekran,Dokunma,Gözatma Ekranı,Ses ve Aygıtlar) hariç.

Cihazın sanal belleğini arttırarak bir nebze de olsa performans artışı da sağlayabilirsiniz.
Bunun için yine İnterop Toools ile HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PagingFiles menüsünden 256 256 olan değeri 512 512 veya 1024 1024 olarak değiştirip kaydedin ve cihazı yeniden başlatın. Bu şekilde sanal bellek miktarını arttırabilirsiniz. Not: Miktarı ne kadar arttırırsanız dahili depolamadan da o kadar yer gider.

Son düzenleme:
  • Beğen

emrealadag32109

Üye
Şuan benim cihazda da en son sürüm (1709) yüklü ve bahsi geçen sorunların hepsi ufak reg oynamalarıyla düzeliyor.
Mesaj birleştirildi:

Parlaklık ayarı sorununu çözmek için bu işlemi uygulamanız yeterli.

HKEY_LOCAL_MACHINE/ SOFTWARE/ Microsoft/ Autobrightness/ABSManualBrightness.
Change "Registry Value Type" to "Multi String".
Then Registry Value Data to
1
2
3
4
5
Save and restart device

Buda videolu hali:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Göz atma ekranını tekrar kullanabilmek için ise bahsedilen işlemleri uygulamanız gerekiyor. (Bu işlem için pc şart)

Bir diğer seçenek ise telefon üzerinden İnterop Tools uygulaması ile tek tek bu verdiğim kayıt bilgilerini cihaza eklemek ve telefonu kapatıp açtıktan sonra da uygulamayı güncellemek. (Not: Bu işlemi yapmadan önce cihazı sıfırlayın ve göz atma uygulamasını güncellemeyin aksi taktirde işe yaramaz bilginiz olsun)

Glance için kayıt girdileri

Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\lpm
değer >> 1
Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\lpmSDK
Anahtar >> CurrentFooterProvider (string)
değer >> 106e0a97-8b19-42cf-8879-a8ed2598fcbb

Anahtar >> StandbyScreenActive (dword)
değer >> 0
Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\NokiaSvcHost\Plugins\NsgExtA\NlpmService
değer >> 1

Anahtar >> Path (string)
değer >> NlpmService.dll
Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\SIAgent\StandbySettings\{106e0a97-8b19-42cf-8879-a8ed2598fcbb}
Anahtar >> OfferId (string)
değer >> {0abdb051-e3b0-4312-9f8b-a35a51890cd9}

Radyo olayını da yine İnterop Tools ile HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/FMRadio/OEM/NotPresent menüsünü gidip 1 değerini 0 olarak değiştirip kaydedin ve cihazı yeniden başlatın. Bu arada telefonun içinde 8.1 de olduğu gibi bir radyo uygulaması yok onu siz mağazadan indireceksiniz. Mesela bu fena değil >>

Son olarak bahsi geçen bluetooth sorunu bende yok. Eğer cihazı sıfırlamadıysanız sıfırlayın düzelir.
Not: Sıfırlama işleminden sonra cihazı bir 10dk ellemeyin ki gerekli tüm ön yüklü uygulamaları yüklesin ve ardından depolama menüsünden gereksiz tüm 8.1 den kalma yazılımları silin. (Ekran,Dokunma,Gözatma Ekranı,Ses ve Aygıtlar) hariç.

Cihazın sanal belleğini arttırarak bir nebze de olsa performans artışı da sağlayabilirsiniz.
Bunun için yine İnterop Toools ile HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PagingFiles menüsünden 256 256 olan değeri 512 512 veya 1024 1024 olarak değiştirip kaydedin ve cihazı yeniden başlatın. Bu şekilde sanal bellek miktarını arttırabilirsiniz. Not: Miktarı ne kadar arttırırsanız dahili depolamadan da o kadar yer gider.
Teşekkürler,ben parlaklık için kayıt bilgilerini değiştirip kaydediyorum ama tekrar bakıyorum değişmemiş oluyor. Geliştirici seçenekleri açık

skynet

Üye
Teşekkürler,ben parlaklık için kayıt bilgilerini değiştirip kaydediyorum ama tekrar bakıyorum değişmemiş oluyor. Geliştirici seçenekleri açık
İnterop Tools unlock ayarları bu şekilde olmalı :

• Beğen

emrealadag32109

Üye
İnterop Tools unlock ayarları bu şekilde olmalı :
Tekrar deneyeceğim, ilginiz için teşekkürler :)
Mesaj birleştirildi:

Bir de sıfırlamadan önce bluetooth sürekli açık görünüyordu ve kapatılmıyordu üstüne bağlantı da kuramıyordu. Sıfırladıktan sonra kapatılabiliyor ama hala bağlanamadı hatası veriyor. Bluetooth için de bi reg ayarı var mıdır yoksa driver sorunu gibi birşey mi var ?
Mesaj birleştirildi:

Bende kablosuz kulaklık kullanıyorum da. Bluetooth lazım

skynet

Üye
Kablosuz kulaklık kullanmadığım için bir şey diyemem ama normal olarak dosya transferi sıkıntısız yapılıyor bende.

• Beğen
mrt-06

mrt-06

Üye
apk uygulamalar sorunsuz çalışırsa haber verirmisiniz. Bende eski sürüme döneceğim
Mesaj birleştirildi:

özellikle instagram çok önemli benim için
Mesaj birleştirildi:

bu arada, interop tools ayarlarda diğer eklenenler bölümünde olabilir. Akıllı depolamanın uygulamalar kısmından kaldırabilirsiniz
BT kulaklığa gerek kalmayınca yükselteyim dedim. Uygulamayı bulamadım dediğiniz yerden ama markette vardı zaten oradan yükleyip ayarları değiştirdim. Yeniden başlattıktan sonra güncellemeler geldi. Tekrardan teşekkür ederim. :)

Üst Alt