Magic Dosbox ile Windows 95 + Klasik Pc Oyunlarını Oynama Detaylı Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kardeşim kusura bakma ama uyanında balığa gidelim. Cidden bu soruyu soruyormusun. Yakında telde gta4 gta5 açan emulator olacak, biraz araştırma yapsanız iyi olur, koca dünya sadece bu forumdan ibaret değil. Bak bu video bana ait, nintendo switch oyunu olan mario futbolu oynuyorum. Gayette güzel oynatıyor. Bundan daha fazlası var telimde

nintendo switch oyun içi video
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Allah için evimde bilgisayar varsa neden telefonda oynamak için kasayım ki? Switch emusunu kurarım PC ye oynarım. Ben telefonda emülatör işlerini biraktigimi da söyledim zaten. Bilmiyorsam da soracağım. Ayrıca bu emülatör ne kadar verimli çalışıyor? programın adı ne? Playstoreda yoktur büyük ihtimalle. Şimdi youtubeda baktım kurulumu çok karışık ayrıca çalışma garantisi de yok oyunların. Pc için yuzu emülatörü var. Androidte ps2 emülatörü yok düzgün çalışan switch oyunları nasıl çalışacak? Düzgün güzel çalışıyorlarsa o zaman benim için problem yok. Zamanında ps2 oyunlarını oynıcam diye demon emülatörüne 50 lira para verdim adamlar emülatörü geliştirmeyi bıraktılar ilgilenmiyorlar bile.

Son düzenleme:

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Aslında hiçbir emülatör orijinalinin verdiği zevki vermez.Sırf bu yüzden zamanında Nintendo Game Boy Advance için paraya kıyıp EZ-Flash Omega kartuş almıştım (iyi ki de almışım şimdi 1K olmuş).İstediğim yüzlerce GB-GBC-GBA oyununu orijinal el konsolumda oynuyorum.O fiziksel tuşlar olmayınca hem zor oluyor hem de zevk vermiyor.

Amaa yine de emülatörlere büyük sevgi ve saygım var, özellikle bazıları var ki efsane.Eski konsollara ulaşması imkansız olanlar, bu çok değerli oyun kültürünü hem tanıma hem de deneyimleme şansı buluyorlar ki bu iyi bir şey.
Tabi ben de hemen hemen tüm cihazlarıma olmazsa olmazım olan bazı emülatörleri yüklüyorum.
Hep yanımda olsunlar istiyorum neden olmasın ki.

Aktif olarak kullandığım emülatörler şunlar;

Windows PC:
  • (Başlı başına konsol sayılır, bildiğim kadarıyla dünyada en çok tercih edilen, en geniş kapsamlı emülatör, her şey var... )
  • (malumunuz PSP)
  • (Java)
  • (Xbox Original)
Android Mobil:
  • (Açık ara denediklerimin en iyisi, güzel tasarımlı arayüze sahip ve oldukça akıcı çalışıyor)
  • Loader ve
  • (emülatör sayılır çünkü orijinal veya fan yapımı bir çok wad'ı çalıştırabiliyor)
  • (Symbian emülatör)
Symbian:
  • Vnes
  • Vboy
  • Vbag
  • Vsun
  • Pico Drive
  • EmiNES
  • EmiBoy
  • gpsp (en sevdiğim)
  • AntSnes
  • PPSSPP (3D oyun çok zor)
Adını unuttuklarım olabilir, neyin ne işe yaradığını yazma gereği duymadım ilgisi olanlar bilir zaten.
Symbian sembolik olarak duruyor zaten de Windows veya Android için tavsiyeleriniz varsa paylaşabilirsiniz.Sürekli tesadüfen bir şey keşfediyorum ve ben bunu daha önce nasıl görmemişim diye kendimi yiyorum.

• Beğen
Tepkiler: turancen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Aslında hiçbir emülatör orijinalinin verdiği zevki vermez.Sırf bu yüzden zamanında Nintendo Game Boy Advance için paraya kıyıp EZ-Flash Omega kartuş almıştım (iyi ki de almışım şimdi 1K olmuş).İstediğim yüzlerce GB-GBC-GBA oyununu orijinal el konsolumda oynuyorum.O fiziksel tuşlar olmayınca hem zor oluyor hem de zevk vermiyor.

Amaa yine de emülatörlere büyük sevgi ve saygım var, özellikle bazıları var ki efsane.Eski konsollara ulaşması imkansız olanlar, bu çok değerli oyun kültürünü hem tanıma hem de deneyimleme şansı buluyorlar ki bu iyi bir şey.
Tabi ben de hemen hemen tüm cihazlarıma olmazsa olmazım olan bazı emülatörleri yüklüyorum.
Hep yanımda olsunlar istiyorum neden olmasın ki.

Aktif olarak kullandığım emülatörler şunlar;

Windows PC:
  • (Başlı başına konsol sayılır, bildiğim kadarıyla dünyada en çok tercih edilen, en geniş kapsamlı emülatör, her şey var... )
  • (malumunuz PSP)
  • (Java)
  • (Xbox Original)
Android Mobil:
  • (Açık ara denediklerimin en iyisi, güzel tasarımlı arayüze sahip ve oldukça akıcı çalışıyor)
  • Loader ve
  • (emülatör sayılır çünkü orijinal veya fan yapımı bir çok wad'ı çalıştırabiliyor)
  • (Symbian emülatör)
Symbian:
  • Vnes
  • Vboy
  • Vbag
  • Vsun
  • Pico Drive
  • EmiNES
  • EmiBoy
  • gpsp (en sevdiğim)
  • AntSnes
  • PPSSPP (3D oyun çok zor)
Adını unuttuklarım olabilir, neyin ne işe yaradığını yazma gereği duymadım ilgisi olanlar bilir zaten.
Symbian sembolik olarak duruyor zaten de Windows veya Android için tavsiyeleriniz varsa paylaşabilirsiniz.Sürekli tesadüfen bir şey keşfediyorum ve ben bunu daha önce nasıl görmemişim diye kendimi yiyorum.
Nokia telefonları kullandığım dönemde çok emülatör oyunları oynadım ama artık sarmıyor. Gamecube oyunlarını oynuyorum sadece. Emülatörler ne kadar geliştirilirse geliştirilsin asla gerçek konsolun yerini tutamaz. Telefonda switch oyunlarını çalıştırabilecek düzgün bir emülatör olabileceğini zannetmiyorum. Yukarıda da yazdığım gibi ps2'nin pc emülatörü bile çoğu oyunda fps sorunu veriyorken telefonda oynamak çok zor. Boşu boşuna demon emülatörüne 50 lira para verdim, adamlar bile anlamışlar ps2 emülatörü androidtte olmuyor.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Emülatörler ne kadar geliştirilirse geliştirilsin asla gerçek konsolun yerini tutamaz.
Tabi ki, tartışılmaz.

Telefonda switch oyunlarını çalıştırabilecek düzgün bir emülatör olabileceğini zannetmiyorum.
Ben zaten günümüze yakın oyunların veya sistem gereksinimleri yüksek olan oyunların emülatörler vasıtasıyla oynanma çabasına karşıyım.
PC oyunlarının mobile olduğu gibi aktarılması çok eskilerden kalma bir hayal zaten, bir gün mutlaka olacaktır da kapitalizm buna izin verirse tabi (sanmıyorum).En mantıklısı emülatör yerine başarılı portlar, örneğin Rockstar Games'in GTA üçlemesini android'e olduğu gibi aktarması.Bence bunun üzerinde çalışılmalı.Bence 2007 yılına kadar çıkmış DX7 çoğu PC oyunu günümüz android telefonların donanımlarında sorunsuz oynanabilir.

Ama yukarı yazdığım emülatörler gibi
Nintendo NES,SNES,GB,GBC,GBA - Atari, Sega serisi - Commodore hatta N-Gage vs. uzar gider bunların hepsi çok ayrı yere sahip, büyük bir oyun kültürü olmasının yanında yaşatılması gereken değerler.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Tabi ki, tartışılmaz.

Ben zaten günümüze yakın oyunların veya sistem gereksinimleri yüksek olan oyunların emülatörler vasıtasıyla oynanma çabasına karşıyım.
PC oyunlarının mobile olduğu gibi aktarılması çok eskilerden kalma bir hayal zaten, bir gün mutlaka olacaktır da kapitalizm buna izin verirse tabi (sanmıyorum).En mantıklısı emülatör yerine başarılı portlar, örneğin Rockstar Games'in GTA üçlemesini android'e olduğu gibi aktarması.Bence bunun üzerinde çalışılmalı.Bence 2007 yılına kadar çıkmış DX7 çoğu PC oyunu günümüz android telefonların donanımlarında sorunsuz oynanabilir.

Ama yukarı yazdığım emülatörler gibi
Nintendo NES,SNES,GB,GBC,GBA - Atari, Sega serisi - Commodore hatta N-Gage vs. uzar gider bunların hepsi çok ayrı yere sahip, büyük bir oyun kültürü olmasının yanında yaşatılması gereken değerler.
Gta 4 ve 5'in ben hiçbir zaman mobil platformlara geleceğini zannetmiyorum. Rockstar bunun için uğraşmaz bile. Vice City Stories'i getirmeyen adamlar 4'ü mü getirecekler. Ben artık saldım emülatör olayını. Çünkü geliştiricileri bile uğraşmak istemedikten sonra gerek yok.

Üst Alt