S40 ve S60 Telefonlarımızın Galeri İçeriğini Yedekleme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

 • 21 Şubat 2019
 • 125 Okunma
 • 1 Cevap

 1. 21 Şubat 2019 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Merhaba arkadaşlar , bu konuda S40 telefonlarımız üzerinden kopyalamamız mümkün olmayan galeride bulunan (ses tonları , duvar kağıtları ,temalar , oyunlar koleksiyon uygulamaları vs.) dosyaları yedekleyebileceğimizi anlatacağım . Bu işlem sadece bilgisayar üzerinden yapılabiliyor .
  Öncelikle buradaki linkten "MPBrowser" programını indirmemiz gerekiyor. Ardından rardan çıkarttıp MPBrowser programını açıyoruz. Ardından start mobi diyerek programı başlatıyoruz .

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Telefonumuzu usb ile bilgisayarımıza bağlayıp telefonumuzdan ovi suite modunu seçip telefonun biligisayar tarafından tanınması bekliyoruz. (Nokia Ovi Suite programını kapatın) . Zaten tanıyınca Mobi programı telefonu direkt görüyor .

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Telefonu görmediyse (Öncelikle uygun sürücü yazılımını bilgisayara yüklüyoruz ve yukarıdaki işlemi tekrar uyguluyoruz) sol üst köşede file kısmında bulunan setting ' e tıklıyoruz ve add a connection ' a tıklıyoruz . Çıkan seçeneklerden hangisi uygunsa seçiyoruz ve işlemleri yapıyoruz.(Pek gerek olmayacak buraya ya hadi neyse)

  < Resmi açmak için tıklayın >


  MobiMB Telefonıunuzu gördüyse telefondaki dosyaları kurcalamaya başlayabilirsiniz. Siz kurcalarken ben galeride bulunan dosyalarla devam edeyim.
  Kopyalama işlemini bir klasör üzerinden göstereceğim . Gallery > Tones > Ringtones yolunu izleyerek. Zil tonlarının olduğu klasöre geldik . Burada kopyalamak istediğimiz dosyanın üstüne tıklayıp sağ tık yaptıktan sonra çıkan seçeneklerden copy deyip kopyalamış oluyoruz daha sonra istediğiniz bir yere yapıştırabilirsiniz. Bu işlemi oyunlar, menü uygulamaları , koleksiyon uygulamaları içinde yapabilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Bu işlemi her dosya için yapabilirsiniz . Bazı sistem dosyalarında (Hidden folder da geziniyorsunuz biliyorum) olmayabilir.
  X2-00 ın dosyalarını başka bir konuda paylaşacağım .
  Soru ve önerilerinizi kısacası yorumlarınızı bekliyorum.
  S60 ' ta denemedim Mobi destekler gibime geliyor çünkü settingte bulunan advanced kısmının altında hidden files(for symbian) seçeneği yer almakta. Deneyen arkadaşlardan geri dönüt bekliyorum.
   


  Yazan: MAERKEK

  Sponsorlu Bağlantılar

  S40 ve S60 Telefonlarımızın Galeri İçeriğini Yedekleme (Resimli Anlatım) İndir

  Cadillac34, Buğra ve sinan yüksel bunu beğendi.
 2. 27 Şubat 2019 #2

  Buğra

  Buğra

  Elinize sağlık teşekkürler
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/07/2019 - 00:21