• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

Sennheiser CX-500 kulaklık İncelemesi maxicep farkı (aNL)

Sponsorlu Bağlantılar

ungood20

ungood20

Üye
mükemmmel inceleme...

oleştimaxi1

Üye
yabenim bu kulaklığı kesin almam lazım nette araştırıyorum fakat hiç bi sitede stokta kalmamışş yaa nerden temin edebilirrmmmm bulunduğum şehirdede bu marka dan hiç bulamadımm :(:(

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
cx 550 var artık , bu kulaklıgın aynısının dış tasarımı degişmiş hali ses kalitesinde hiç bir oynama yok ...
google da araştır bir çok sitede satılıyor

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
daha önce bu kulaklıktan alacaktim fiyatının yüksek olması nedeniyle kendi kendime yorum yaptım nedir altı üstü kulaklık ne kadar farkı olabilir ki seste diyerek taki tlf ile gelen orjinal samsung kulaklık ile müzik dinleyene kadar. creative almıştım o zaman fazla vermemek için pisman oldum keşke ondan alsam dedim şimdi inceleme yazisini okuduktan sonra pişmanlığım iyice arttı

TaZZzZ

TaZZzZ

Üye
çok güzel bir inceleme...
bende yaklaşık 2 ay önce amerikan getirttim bir tane ve gayet memnunum.. bundan önce 2-3 sene kadar cx 300 kullanmıştım ama nedenini anlayamadıgım bir şekilde bozuldu malesef..:( cx 300 den sonra bana göre + ve - lerini şöyle söyleyebilirim;
+ ses kumandası
+ çiftli petleri(burası biraz enteresan. Aldıgımdan beri bunlardan kullanıyordum ama kulagımı yara yaptı:( şimdi eski petlere geri döndüm)
+ sesi açsanızda azaltsanızda bass ve tiz oranı hiç değişmiyor, cx 300'ün en kötü yanlarından biriydi bu
+ klıfı gayet hoş..:)
+ Jak kısmı sert bir plastikle kaplanmış, benim cx 300 ümde bu yoktu ve oradan kopacak diye daha dikkatli kullanmam gerekiyordu. Gerçi cx 300 ün yenilerinde cx 300II sanırım ondada aynısı var
+ Jakın altın olması.
Eksilerini söylemem gerekirse(Bana göre)
- Sağ ve sol kulaklık kabloları aynı uzunlukta, cx 300 de sol kısa sağ uzundu ve arkadan dolaştırıp kullanıyordum. İlk başta ona da alışamamıştım ama ona alıştıktan sonra şimdi buna alışmam zor olucak sanırım..:)
- Çiftli petin kulagımı yara yaptı,
Başka yok sanırm.. yani eksi yanı yok gibi bişi..:) ama cx 300 de çok kötü bir kulaklık değil, bozulmasaydı değiştirmezdim. Eğer çok iyi bir müzik kulağınız yoksa ses kalitesi farkını zor anlarsınız. Eğer müzik işinde değilseniz ve mp3 ünüz için temiz kaliteli bi ses veren kulaklık arıyorsanız boşuna 100 lira vermeyin cx 300 alın derim. Ve eğer imkanınız varsa amazonda fiyatlar çok daha uygun..:)

--------------- Ekleme ---------------

boşuna 100 lira vermeyin derken tabiki o 100 lira boşuna değil ama müzik kulagınız çok iyi değilse(yani bir müzisyen yada dj değilseniz) o 100 liranın müzik kalitesine kattığı farkı pek anlayamıyacaksınız. çiftli pet, ses kumandası için 100 lira fazla vermişsiniz gibi bişi olmuş olacak onu demek istedim..

--------------- Ekleme ---------------

5800 için uyumlu olup olmadıgını sorcan arkadaş için;
5800'a 3.5 luk bütün jakları takabilirsin. yani normal kulaklıkların hepsi uyumludur..
aynı zamanda normal kulaklıkların hepsini, 5800 ın kumandasının üstüne de takabilrsin..
Yani bu kulaklıklarıda ister direk 5800 a istersende 5800 ın kumandasının üstüne takabilrsin..