• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

Sennheiser CX-500 kulaklık İncelemesi maxicep farkı (aNL)

Sponsorlu Bağlantılar

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sennheiser CX-500 kulaklık İncelemesi maxicep farkı (aNL)
Arkadaşlar En sonunda Sennheiser Cx-500 kulaklıgı almayı başarmış bulunuyorum.(Fiyat 175 tl ye elmaspetinden alındı 2 yıl MeTan Garantili soruldugu içim yazıyorum fiyatı göstermek için degil yanlış anlaşılmasın:) )

Bu kulaklıgı müzikten çok iyi anlayan ve müzikteki tüm enstrümanları duymak isteyen kullanıcılar kullanıyor.
Profesyonel bir kulaklık degildir ama ona çok yakındır.
Ben daha önce 3 gün Sennheiser Cx-300 kullanmıştım.(Arkadaşımın). Cx-300 Çok Hoşuma gitmişti.
Alcaktım ama Cx-500ün daha iyi oldugunu çünkü bassların daha doygun ve tizlerin daka net oldugunu kullanıcı yorumlarından okumuştum.Ve ayrıca Cx-500de müziği çok kıssanız bile arka planda çalan enstrümanları duyabiliyorsunuz.
Ürün piyasadaki en çok sahtesi olan kulaklık oldugu için açık artırma sitelerinde orjinal diye ürünler satarak kandırırlar.Bu yuzden Garantili yani MeTan
disbiritörlü ürünler almanızı tavsiye ederim.
Bunun için Elmasepeti.com ve hepsiburada gibi tanınmış sitelerden veya D&R, mediamark gibi alışveriş merkezlerinden bulabilirsiniz

Ürünü bugun elime geçti ve hemen incelemesini sizinle paylaşmak istedim.
BU ürünü Türkiyede ve Türk siteleri içinde Sennhesier Cx-500 incelemesi 4-5 tanedir, yani çok azdır çok yorum vardır ama inceleme azdır bu yuzden Bu konu benim (aNL) ve Maxicep için çok önemli oldugunu düşünüyorum.
Artık incelemeye başlayalım:)

İlk 4 resimdende anlaşılcagı üzere ürün bana gelir gelmez ilk izlenim hayatımda gördüğüm en saglam kutu yapmaları kutuyu düzgün bi şekilde açmaya çalıştım ama Almanlar okadar sağlam yapmışlarki açamadım ya bıçakla bile zor keserek açtım.

2.resimdeki metan etiketi ürünün orjinalliginin garantisidir.Çünkü etiketi çıkarmaya çalıştıgımda etiket parçalı olarak ayarlandıgı için bir kısmı üründe kalıyor.Yani etiketi çıkartıp başka mesala sahte bir CX-500e yapıştıramıyorsunuz.Zaten bu etiket sadece garantili ürünlerde görebilirsiniz.
Ürünün paketlemesi çok çok iyi bu kadar beklemiyordum açıkçası.
zorla paketi açtıktan sonra ürünü yavaş yavaş çıkarmaya başlıyorum.

7.resimdede görüldügü üzere taşıma çantası görünüyor.Taşıma çantası uçlarındaki sert plastikler sayasinde kendiliğinden kapanıyor.

8.resimde tüm paket içeriğini görüyorsunuz

9.resimde kulaklıgın (Benim en sevdigim aksesuar )kablo yöneticisini ve ped koruyucusunu görmektesiniz.Bu kulaklıkları yerlerine takarak taşıma sırasında koruma saglıyor.

10. ve 11. resimler kulaklıga ait kulak içi pedler ve kulaklıl klipsi görünmektedir.

12.resimde kulaklıgın üstünde ses kontrol düğmesini görmektesiniz bu kontrolün özelliği sesi sonuna kadar kısmaması yani kısıyor ama çok az bir ses geliyor.Sahte ürünlerde genelde ses tam kısılır hiç ses gelmez ama Kloncular bunun da yöntemini bulup son bir yılda sahte ürünlerde bunu bile başardılar sesi sonuna kadar kıssanız bile az bir ses çıkıyor.

13 ve 14. resimlerde altın uçlu 3.5 mm jack çıkışı görünmekte.Bu altın uçlar sayesinde ses en hızlı biçimde aktarılması saglıyor böylelikle sesde kayıp ugramamış oluyor.Aynı altın kablolar kulaklıgın içindede mevcut.

15. 16. 18. 19. resimlerde kulaklığı ve 6 adet degişik boyutlarda kulak içi pedi görmektesiniz.Pedlerden 3 çifli ped yani kulağa girince hemen çıkmayan pedlerden.Sennheiser Cx-300de bu pedler maalesef yok.

17.resimde ürünün taşıma çantasının nsl açıldıgını gösterdim nedenine gelince.Bu çantalar resimde görüldügü gibi bastırılarak açılıyor.Yani orjinalleri resimdeki gibi,Sahteler ise basarak açılmıyor.Bastırınca her iki tafta aynı yöne dogru kıvrılıyor.Sahtelerinin köşe kıvrımları çok kötü yapılmıştır çok kalitesiz kesilmiştir.

20. ve son resimde ürünün kablo yöneticisi ve kulaklıgı koruyucusunun, nsl takıldıgının fotografını çektim.Bu ürün yumuşak plastikten yani hiç sert degil kabloyu ona sarabiliyorsunuz böylelikle hem koblo korunuyor hemde kulaklık uçları taşınırken zarar görmüyor.Sahtelerinde bu ürün çok sert ve pedlerin takılacak yerlerindeki 3 kenar dişleri çıkıntı şeklinde degil.

Gelelim ses kalitesine ;
Sennheiser Cx-500 kaliteli bir kulaklık oldugu için kulaklıgın sesinin yaklaşık 1-2 ay geçmesi gerekiyor.Tüm kaliteli kulaklıklarda sesin oturması zaman alır.
Ama şuan için şunu söyleyebilirim
sitede açtıgım http://www.maxicep.com/yararli-bilg...n-muzikleri-ve-surround-seler-var-249861.html konudaki ses müziklerini hepsini dinledigimde ses oturmamasına ragmen haika bir bass dengesi mevcut, basslar güçlü olmasına ragmen tizler çok güzel geliyor.Test teki arka planda ki sesler çok net geliyo tabi bu sesler 1-2 ay sonra oturur.
Sesi kıssamda tüm dengede hiç bir bozuntu vermiyor.
pedler çok olması çok güzel ben çift pedli olanı denedim, dışarıdan ses alması çok çok az ve seviyede ve dışarıya da çok az veriyor.

Şimdilik diyeceklerim bukadar çünkü ürün yeni oldugu için sesinin oturması lazım ayda 1 konuyu yeni bilgiler ekleyere güncelleyecegim ve sesinde durumunu yazacagım.

Not:Arkadaşlar Lütfen Bu paylaşımı başka yerlerde alıntı şeklinde kullanmayın.Burda bir emek var paylaşım var bu bilgiler izinsiz lütfen almayınız.Günahtır ayıptır... aNL ve maxicep olarak bu paylaşım buraya aittir

........................................................... www.maxicep.com aNL.........................
................................

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: meg1ddo, paul van dyk, candeniz_1991 ve 18 diğerleri

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
İnceleme ve bilgi için teşekkürler. :oke:

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
rica ederim ama konu bekledigim ilgiyi almadı demekki kulaklıktan anlayan çok az arkadaşımız var

arslansem

arslansem

Üye
Kulaklık denip geçiliyor farketmez marka kalite falan :) konuyu okumadım ama bayağı bi irdelemişsin emeğine sağlık anıl :oke:

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Harika birşey yahu bu..Gerçekten süper..Keşke yakından inceleme şansım olsa.. Ne kadar bu acaba..! Ben mi göremedim fiyatını yoksa..!

Gerçekten çok teşekkürler bu güzel bilgiler ve görme şansımız için..:oke:

Symbiont

Üye
Bu marka Zaten Kalitelidir Ses Olarak Farkı Gerçekten Belli Düzeyde Fazla 1 Tl lik Kulaklıklar gibi Değil Sanki Bir Sesi Sanki Bir Studyoda gibi Veriyor

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
DiaBLoS™;1620024' Alıntı:
Harika birşey yahu bu..Gerçekten süper..Keşke yakından inceleme şansım olsa.. Ne kadar bu acaba..! Ben mi göremedim fiyatını yoksa..!

Gerçekten çok teşekkürler bu güzel bilgiler ve görme şansımız için..:oke:
175 tl ye elmasepeti.comdan aldım.Ali İzmirde olsaydın seni çagırırdım beraber incelerdik
Bu marka Zaten Kalitelidir Ses Olarak Farkı Gerçekten Belli Düzeyde Fazla 1 Tl lik Kulaklıklar gibi Değil Sanki Bir Sesi Sanki Bir Studyoda gibi Veriyor
Evet gerçekten kulaklıktaki ses inanılmaz derecede iyi daha yeni olmasına ragmen yani daha ses oturmamasına ragmen maşallah...
Herkeze tavsiye ederim
semih sana da teşekkürler.
İlginiz için teşekürler arkadaşlar mutlu ettiniz beni:oke::op:

JaNbErG

JaNbErG

Emekli Yönetici
bu markayı biliyorum ama bu modelini değil sanırım alman markası valla ucuz bulursanız bu markadan alın derim arkadasım kullanıyordu bundan çok memnundu seninde memnun olucağından şüphem yok hayırlı olsun kardesım;)

akula

akula

Üye
arkadaşlar projeksiyon cihazı yaptık ama daha doya doya bi film seyredemedim yan komşuyu rahatsızda etmek istemiyorum kablosuz kulaklık tavsiyeniz nedir fiyatıda biraz uygun bişiler lazım bulamazsam kendim yapacağım herhalde sonunda :D

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Konu ilgili bölüme taşınmıştır.

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
http://www.maxicep.com/attachments/28866d1252596392/

bu aletin tam kullanımını çözemedim, bütün kabloyu kırılmadan koruyor mu? 170 çöpe gitmesin ( hep kulaklıklar bu yüzden bozuluyor da )
farkındaysan kulaklık pedleri yataklara girmiş ve kulaklık kablosunuda kendi üstüne sarabilyosun bu sayede hem kulaklık uçları zarar görmüyor hemd sardıgın kablo çok rahat bir birine girmeden açılıyor.bu laet çok yumuşak elastik bir maddede yapıldıgı için kulakıgı sarar ken gerginleştirmiyor bu yüzden kablo zarar görmüyor:oke:

sercan_54_54

sercan_54_54

Üye
anl_tr arkadasım internette max. 50 ytl gibi rakamlar gördüm sence cakmamıdır yoksa dolandırıcılıkl mıdır aralarında bi fark varmıdır almadan öce arastırdın mı?

Anıl Umut

Emekli Yönetici
anl_tr arkadasım internette max. 50 ytl gibi rakamlar gördüm sence cakmamıdır yoksa dolandırıcılıkl mıdır aralarında bi fark varmıdır almadan öce arastırdın mı?
Ürün piyasadaki en çok sahtesi olan kulaklık oldugu için açık artırma sitelerinde orjinal diye ürünler satarak kandırırlar.Bu yuzden Garantili yani MeTan disbiritörlü ürünler almanızı tavsiye ederim.
Bunun için Elmasepeti.com ve hepsiburada gibi tanınmış sitelerden veya D&R, mediamark gibi alışveriş merkezlerinden bulabilirsiniz

sercan_54_54

sercan_54_54

Üye
ama adam orjinal olduğundan emin yani yurtdışı fln olabilir mi?

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yok arkdaşım orjinalleri bille yurt dışı olsa dahi 100tlden aşagı satmıyorlar emin o ürün sahte zaten saolsun Anıl yani adaşım benden önce davranıp cevep vermiş.Aldınmı orjinal al başın agrımasın:oke:

sercan_54_54

sercan_54_54

Üye
yurt dışı fiyatlara baktım cx 400 için 25 euro bi arada iki derede kaldım ama cakmaysa almam zaten

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kesin çakma o fiyata fabrikan bile çıkaramazlar.
Karar senin piyasad MeTan garantililer haricinde hapsi sahte çin malı hemde birebir klon yapıyorlar.
Aklın varsa sahte almazsın

xiaxle

Üye
Inceleme guzel olmus eline saglik fakat cok pahaliymis Turkiye'de Sennheiser. Bende Sennheiser CX-500 II var. Bir ile iki arasinda ses acisindan fark varmi bilmiyorum fakat gozume carpan ilk fark su oldu, bende kulagin kablosu iki parcadan olusuyor. Yani ister kisa kullan ister uzun kullan kabloyu. Onun disinda yine ayni aparatlar benimkinde de var. Ben Finlandiya'dan aldim, 50 euro idi. Fakat gecenlerde sag kulakliktan az ses ciktigini farkettim. Yani bozuldu. Garantisi var fakat burada garanti urun fisi olarak geciyor. Bende urun fisini kaybettigim icin garantiye veremiyorum maalesef. Muzik dinlemeden 1 dakika gecirmem fakat simdi dinleyemedigim icin moralim cok bozuk.

Edit 1: Yukaridaki yazilari okudum simdi. 25 euro cakmami bilmem fakat ben Stockmann magazasindan aldim. Yani orada cakma urun olmayacagi gibi , normal urunleri bile daha kazik bi fiyata alirsiniz. Yani 50 euroya aldim diye cakma muamelesi yapmayin :)

Edit 2: Arkadaslar azonce ya herro ya merro diyip kulakligi acmaya karar verdim ve kulaklik sorunumu tesadufi duzelttim :D O gumus renk olan bolumu soktum geri taktim ve duzeldi :)

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Inceleme guzel olmus eline saglik fakat cok pahaliymis Turkiye'de Sennheiser. Bende Sennheiser CX-500 II var. Bir ile iki arasinda ses acisindan fark varmi bilmiyorum fakat gozume carpan ilk fark su oldu, bende kulagin kablosu iki parcadan olusuyor. Yani ister kisa kullan ister uzun kullan kabloyu. Onun disinda yine ayni aparatlar benimkinde de var. Ben Finlandiya'dan aldim, 50 euro idi. Fakat gecenlerde sag kulakliktan az ses ciktigini farkettim. Yani bozuldu. Garantisi var fakat burada garanti urun fisi olarak geciyor. Bende urun fisini kaybettigim icin garantiye veremiyorum maalesef. Muzik dinlemeden 1 dakika gecirmem fakat simdi dinleyemedigim icin moralim cok bozuk.

Edit 1: Yukaridaki yazilari okudum simdi. 25 euro cakmami bilmem fakat ben Stockmann magazasindan aldim. Yani orada cakma urun olmayacagi gibi , normal urunleri bile daha kazik bi fiyata alirsiniz. Yani 50 euroya aldim diye cakma muamelesi yapmayin :)

Edit 2: Arkadaslar azonce ya herro ya merro diyip kulakligi acmaya karar verdim ve kulaklik sorunumu tesadufi duzelttim :D O gumus renk olan bolumu soktum geri taktim ve duzeldi :)
hero merro dedigmiz yok arkadaşım
öncelikle ürünün fişide olsa garantiden yaptıramazsın çünkü metan çıkışlı degil
sen kendi agzınla 50 euro diyosun yani yaklaşık olarak 110 tlye geliyor.
Sen 110 tlye ordan getirip burda kaça satarsın 110tlyemi yani
senin ürününe çakma dediğimiz yok zaten senin verdigin fiyatta çakma olmaz ama kandırlabilinir.
He farka senin ürünün tek farkı uzatma kablosu olması .
Ürünün sorunu ise tekrar etcektir emin olabilirsin çünkü kullanımdan sonra kulaklıgı temizlemen gerekiyor temizlemezsen kirler ses iletimi tıkadıgı için bu sorun karşılanıyor.