Audio Technica CKS70, Sennheiser CX 300-II İncelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Audio Technica CKS70, Sennheiser CX 300-II İncelemesi
KUTU İÇERİĞİ..
Cks70 de 4 çift kulaklık pedi (xs,s,m,l), taşıma çantası, kullanım klavuzu vs çıkıyor çok çok bir içerik değil ama standart içeriğe sahip..
Cx300-ii de 3 çift kulaklık pedi (s,m,l), taşıma çantası, kullanma klavuzu garanti belgesi vs çıkıyor...
ikisi de standart içeriğe sahip f at audio technica da 1 ped fazladan çıkıyor..

cks70: 6,5
cx300-ii: 6

MALZEME KALİTESİ..

Cks70 sert plastikten kasaya sahip. Jack girişi cx300-ii den daha küçük fakat cx300-ii den daha sağlam.. Cx300-ii de sert plastikten imal edilmiş cx klasiği metal halka mevcut..
Her iki ürün de güzel işçiliğe sahipler fakat cks70 in işçiliğini daha güzel buldum..

Cks70: 7
cx300-ii: 6

KABLO KALİTESİ...

Burada bariz cks70 in üstünlüğü var. Kalın bir kabloya sahip. Cx serisindeki "sanki çeksen kopacak" imajı cks70 de yok. Cx300-ii nin kablosu daha yumuşak fakat kalitesi ben buradayım dedirtemiyor cks70 gibi...

cks70: 8,5
cx300-ii: 5

KOMFOR İZOLASYON...

Komfor konusunda cks70 daha önde. Yapısı gereği kulağa çok iyi oturuyor. Çıkma vs. problemleri kesinlikle yok.. İzolasyon konusunda hemen hemen aynılar. Belki çok az fark vardır cx300-ii lehine ama o da çok az...

cks70:8
cx300-ii:7

SES KALİTESİ...

İşte asıl önemli olan kısma geldik. Üst kısımdaki özellikler bir yere kadar önemli. Fakat kulaklık alırken ilk dikkat ettiğimiz şey tabiki de ses kalitesi...

BASS
Cks70 adına yaraşır şekilde eziyor cx300-ii yi (SOLID BASS). Bu kulaklığı almadan önce bir konu açmıştım westone 1 yada cks90 arasında kaldığım için.. Cx300-ii nin bassları bana az geldiği için daha basslı bir kulaklık arıyordum. Westone 1 kafama yatmıştı ki MuttFTS nickli arkadaş bana cx300 den sonra westone nin bassları az gelir dedi. Aslında cx300-ii den sonra daha basslı hissettirecek kulaklık ie8 ya da atrio olur dedi. Gerçekten de öyle oldu.. Kulaklık konusunda gerçekten de bilgili bir arkadaşımız olduğunu tekrar gösterdi..
Cks70 gerçekten de biraz daha fazla basslı hissettiriyor. Çok değil yani. Fakat kalite ve derinlik konusuna girersek hertürlü ezer cx300-ii yi. Cx 300 ün basları kütük gibi, küt küt vuruyor.. Cks70 derinliği olsun ayrıntıları olsun gücü olsun her şekilde daha iyi anlıyacağınız. Aslında basshead'ler için birebir ürün.

cks70: 9
cx300-ii:6,5

TİZ
Cks70 sıcak, tatlı tizlere sahip. Şu ana sibilance sorunu ile karşılaşmadım. Fakat cx300-ii de bolca mevcut çok kulak tırmalıyor cx300-ii...
Cks70 in tizleri cx300-ii ye göre çok daha kaliteli fakat daha az. Cx300-ii daha cırtlak sese sahip ve elinden geldiğince kalitesiz tiz üreten bir kulaklık..

cks70: 7

MİD
Karşılaştırılamaz bile.. Cx300-ii de müzik çoğu zaman vokalin önüne geçiyor.. Cks70 ise bu kadar bassa rağmen bunu en aza indirgiyor. Midler gayet ayırt edilebilir ve cx300-ii ye göre neredeyse perdesiz Müzik dinlerken ilk defa bu kadar keyif duyduğumu hatırlıyorum.

Cks70: 8
cx300-ii: 4

SAHNE
Karşılaştırılamaz 2.. Cx300-ii de duymadığım arka plan seslerini çok rahat genişten alabiliyor cks70. Fakat cx300-ii de bazen bunu yapabiliyor. Bu biraz da sanatçının stüdyo kayıtına bağlı. Sanatçı eğer çok genişten almışsa cx300-ii de duyuyorsunuz. Yok almamışsa duymak imkansız değil ama zor. Örneğin SNOOP DOGG şarkı sırasında girdiği konuşmalarını çok genişten alır. 50 CENT'de öyle. Cx300-ii de hissedebiliyorsunuz fakat fazla değil. Cks70 de bunu hatsafhada yaşıyorsunuz..

Cks70:8,5

Son söz: Aslında cx300-ii yi cks70 le karşılaştırmak pek mantıklı değil fakat Forumda genel olarak çok bilinen bir kulaklıkla karşılaştırma yaptım ki kullanıcıların aklında bir silüet olşsun.. Cx300-ii de şarkının en heyecanlı anlarında bir bakmışsınız ki her şey birbirine girmiş.. Çorba olmuş.. Fakat bu olayın cks70 de çok çok az olduğunu gördüm. 1-2 istisnai parçada oluyor bu olay..

Kulaklık alacaklara önerim eğer belirli bir bütçe ayırmışlarsa (110-120 tl) ve bu parayla bir cx serisi almayı düşünüyorlarsa arkalarına bakmadan kaçmalarıdır. Biraz daha ekleyip 1-2 hatta 3 gömlek üstü kulaklıklar alınabilir.. Cks70 de bunlardan birisidir... Yalnız çok bass sevmeyenlere önermem çünkü gerçekten de çok hacimli ve derin bassları var.

NOT: Tüm inceleme boyunca cks70 i 2 . pozisyonda kullandım (tıkac 2. pozisyonda kullanıldığında basslarda çok belirgin artış olur. Fakat gerçek ses kalitesi manasında midler biraz ölüyor tizler ise çok az kayboluyor..) Varın artık siz düşünün 1. pozisyonda cx300-ii yi ve cx serisini nasıl ezdiğini

İncelememi okuduğunuz için teşekkür eder ekipmanlarınızla mutlu dinletiler dilerim...

NOT:Donanım Haber'den alıntıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...