Samsung gt-s3653w wi-fi telefonu için sorularınız varsa buyrun...

Sponsorlu Bağlantılar

başkanick

Üye
Öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim... Hangi siteden video izlemeye çalışıyorsunuz? Sorununuzu daha açık bir şekilde anlatır mısınız?:hmmm

youtubeden video izleyemedim mesela bikaç gün önce teknik servise verdim ama orda da sorun yok dediler ve gerçekten teknisyen gözümün önünde youtube ye girip videoyu açtı ama o an hat takılı değildi.aldığım günden beridir sürekli hata veriyo bi türlü video açamadım açıkcası telfonu bi arkadaşa verdim hatsız oalrak servisten beri bi daha denemedim

kaan67800

kaan67800

Üye
    Konu Sahibi
youtubeden video izleyemedim mesela bikaç gün önce teknik servise verdim ama orda da sorun yok dediler ve gerçekten teknisyen gözümün önünde youtube ye girip videoyu açtı ama o an hat takılı değildi.aldığım günden beridir sürekli hata veriyo bi türlü video açamadım açıkcası telfonu bi arkadaşa verdim hatsız oalrak servisten beri bi daha denemedim
İnternete telefonun kendi tarayıcısından mı yoksa başka bir programla mı (Örneğin bolt veya opera mini gibi) bağlanıyorsunuz.

başkanick

Üye
kendi tarayıcısını kullanıyorum

bhdr14

bhdr14

Üye
benim 5233 için bluetooth ile bilgisayar kontrolü programı bulabilirsen sevinirim :) şimdiden teşekkürler

kaan67800

kaan67800

Üye
    Konu Sahibi
benim 5233 için bluetooth ile bilgisayar kontrolü programı bulabilirsen sevinirim :) şimdiden teşekkürler

Bluetooth destekli bir cep telefonunuz varsa PC’nizi uzaktan kontrol edebilirsiniz. Hem de ek donanıma gerek kalmadan ve ücretsiz. Bu yazıda paylaşıyoruz.

Bluetooth destekleyen bir cep telefonunuz varsa oan artık farklı gözlerle bakabilirsiniz. Çünkü o, artık cep telefonu değil, aynı zamanda bilgisayarınızın uzaktan kumandası. Üstelik hiçbir donanıma gerek olmadan ve tek kuruş ödemeden bunu gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınız olan yazılımlar ve nasıl uygulanması gerektiğini bu yazıda anlattık.

Dowland:

Kurulum

Sıkıştırılmış dosyayı açıp PuppetMaster’ın kurulum dosyasını çalıştıralım.

Kuruluma devam etmek için "Next" seçeneğine tıklayalım.

"Complete" seçeneği ile devam ediyoruz.

Burada yüklemek istediğimiz klasörü "Browse" butonuna basarak değiştirebiliriz. Değiştirmek istemiyorsak "Next" diyerek kuruluma devam edelim.

"Finish" diyerek kurulumu bitirelim.

Cep telefonunuzu hazırlayın
Ekrana gelen "PuppeMaster" yazısında şimdilik "Quit" diyelim.

Daha sonrasında ise programı kurduğumuz klasörün içine gidelim. "Bilgisayarım/C:/Program Files/Puppe Master" klasörünün içinde girelim.

Buradan kullandığınız telefon Symbian destekli ise Series 60 Client klasörünün içindeki dosyayı telefona gönderiyoruz. Eğer ki telefonunuzda Symbian desteği yoksa Java Client klasörünün içindeki dosyayı telefonumuza gönderiyoruz. Benim test yaptığım telefonun Symbian desteği olduğundan dolayı Series 60 Client klasörünün içindeki "puppetmaster.sis" dosyasını kullanıyoruz.

Bu dosyayı telefonumuza gönderip kurduktan sonra PC’ye dönerek ufak birkaç ayar yapmamız gerekiyor. Masaüstündeki kısayolu tıklayalım. Karşımıza gelen ekrandan "Preferences" diyelim.

İnce Ayarlar

Açılan pencereden "Add Device" diyelim.

Biraz bekledikten sonra gelen pencereden Bağlanacağımız telefonun özelliği Symbian olduğundan dolayı. "Server for Symbian Phone" seçeneğini seçelim ve "Add" komutunu verelim. Eğer Java desteği olan telefonunuz varsa o zaman "Server for Java Phones" seçeneğini tıklayarak "Add" diyelim.

Burada yapmanız gereken ise bluethoot portunuzu seçmek. Bluethoot programını çalıştırarak "My services" seçeneğinden "Properties" seçeneğini tıklayın.

****** Port B seçeneğindeki portu seçiyoruz.

Pc’deki programımız açık halde iken telefonumuzdaki programı çalıştırarak "Search" diyoruz.

Bilgisayarımızın bluetooth ismi neyse onu seçiyoruz. Benim pc ismim "Server" olduğundan dolayı "Server"i seç dediğimizde telefonumuz bağlanmaya çalışıyor.

Pc ekranımıza "Bluetooth Services Authorization" seçeneği geldiği zaman "Yes" diyerek yanıtlayalım. Artık programımız çalışır hale gelmiştir.

Son görüntü de bağlandığımızın bir kanıtıdır. Bu listeden herhangi bir yazılımı seçerek kontrol işlemine başlayabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınız üzerinden DivX izlerken, yerinizden kalkmanıza gerek kalmaması için Media Player seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Hangi yazılımı seçeyim diye düşünmek istemiyorsanız ve bilgisayarınızın tamamına hükmetmek istiyorsanız o zaman "Mouse Mode" seçeneğini işaretlemelisiniz. O zaman, cep telefonunuzda PC’deki görüntüyü de izlyerek tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

Not: Yazılımı ilk kurduğunuzda Windows Firewall sizden veri trafiği için izin isteyebilir. Onay vermelisiniz. İndirip kullandığınız yazılım yasal olmakla beraber demodur.

Alıntıdır...

Denemedim ama umarım işine yarar...:oke:

----------Eklendi @ 15:11:54 ---------- Yazıldı @ 15:06:18 ----------

kendi tarayıcısını kullanıyorum

Kardeşim şimdi sen diyorsun ki ''Telefonun kendi tarayıcısıyla Google'a falan girebiliyorum fakat youtube dan video izleyemiyorum'' sen telefonun internet paketiyle falan girmeye çalışıyorsan o videonun dolması uzun sürer fakat wi-fi bağlantısı ile hemen girer , çok kısa bir video seçip dener misin internet paketiyle girerken?Bekliyorum...:hmmm

başkanick

Üye
internet paketi derken ner demek istediğini anlamadım herhangi bi üyeliğim yok avea hattı kullanıyorum hat üstünden bi internet aboneliğim yok sadece wifi kullanarak bağlanmaya çalışıyorum ama olmuyor

kaan67800

kaan67800

Üye
    Konu Sahibi
internet paketi derken ner demek istediğini anlamadım herhangi bi üyeliğim yok avea hattı kullanıyorum hat üstünden bi internet aboneliğim yok sadece wifi kullanarak bağlanmaya çalışıyorum ama olmuyor

Telefondan modeme bağlanmak için telefonun mac adresini modeme tanıtman gerekiyor(Eğer şifreli ise modem) yaptın mı?

başkanick

Üye
mac adresi tanıtma olayını denemedim en kısa zamanda onu da deneyeceğim.ilgin ve alakan çok teşekkür ederim allah razı olsun

kaan67800

kaan67800

Üye
    Konu Sahibi
mac adresi tanıtma olayını denemedim en kısa zamanda onu da deneyeceğim.ilgin ve alakan çok teşekkür ederim allah razı olsun

Mac adresi tanıtma olayı çok önemlidir bir dene olmazsa yine bi çözüm üretirim , ben teşekkür ederim:bigstar:...

başkanick

Üye
mac adresi tanıtma olayını denemedim ama şimdide internet belleği doldu uygulama kapatılıyor diye uyarı veriyor.interneti şimdi hiç kullanamıyorum acaba belleği nasıl boşaltabilirim ?

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
mac adresi tanıtma olayını denemedim ama şimdide internet belleği doldu uygulama kapatılıyor diye uyarı veriyor.interneti şimdi hiç kullanamıyorum acaba belleği nasıl boşaltabilirim ?
Menü>İnternet>Ayarlar>Ön Belleği Sil

Sheqerliq

Üye
ya cnm arkadaşım ben wi-fi ile evdeki modeme bağlanıp öyle giriodum nete tlfnumdan ama modemimde bi sorun oldu ttneti aradım reset attırdı modemime sonra wi-fi ile bağlanamaz oldum nete onay başarısız deyip durdu neden acaba nsl düzelticem bunu?

bu arada Samsung GT-S3353 kullanıyorum

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
ya cnm arkadaşım ben wi-fi ile evdeki modeme bağlanıp öyle giriodum nete tlfnumdan ama modemimde bi sorun oldu ttneti aradım reset attırdı modemime sonra wi-fi ile bağlanamaz oldum nete onay başarısız deyip durdu neden acaba nsl düzelticem bunu?

bu arada Samsung GT-S3353 kullanıyorum

Modeminizin güvenlik ayarlarını kontrol edin.Wi-fi ağınıza herhangi bir şifreleme yaptıysanız yada MAC filtreleme mevcut ise ağa bağlanamaz ve internete erişemezsiniz.

Sadece ağınızı şifrelediyseniz telefonda internetten bağlantı profillerinde wi-fi profilinizin ayar kısmına bu şifreyi girmeniz gerek.MAC filtreleme mevcut ise modemde ilgili kısmıma telefonunuzun MAC adresinin eklenmesi gerekir.

cerbezeli

cerbezeli

Üye
Ben telefon modellerini karıştırdım ya hu :)

başkanick

Üye
internet simgesine tıklayınca zaten bellek uyarısı veriyor ?? yani hiç açılmıyor. çok sıkıldım bu telefondan zaten gerekli yerlere şikayette bulundum :angry:

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
internet simgesine tıklayınca zaten bellek uyarısı veriyor ?? yani hiç açılmıyor. çok sıkıldım bu telefondan zaten gerekli yerlere şikayette bulundum :angry:

Bu durumda telefonun kendi tarayıcısını kullanacaksanız tek seçenek belirttiğim noktaya giremiyorsanız telefonu kapatıp açmak ve arada tarayıcıyı kapatıp belirttiğim yolu izleyip ön belleği boşaltmak olur.

Fakat bunlarla uğraşmak yerine Opera Mini Tarayıcıyı kullanmak daha mantıklı olur.İmzama bakarsanız linkini görebilirsiniz.

başkanick

Üye
Bu durumda telefonun kendi tarayıcısını kullanacaksanız tek seçenek belirttiğim noktaya giremiyorsanız telefonu kapatıp açmak ve arada tarayıcıyı kapatıp belirttiğim yolu izleyip ön belleği boşaltmak olur.

Fakat bunlarla uğraşmak yerine Opera Mini Tarayıcıyı kullanmak daha mantıklı olur.İmzama bakarsanız linkini görebilirsiniz.

cevap için çok teşekkür ederim ama ben zaten telefonun kendi tarayıcısını kullanıyorum.ayrıca telefonu birçok kez açıp kapattım ön belleği boşaltmadı.operayı da en kısa zmanda deneyeceğim teşekkür ederim

seko25

Üye
oyun nasıl atılır

----------Eklendi @ 20:53:18 ---------- Yazıldı @ 20:51:47 ----------

bi link atabilirmisiniz

suskun204

Üye
slm.. bu samsungun video oynatıcısı nedir yhaa

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
cevap için çok teşekkür ederim ama ben zaten telefonun kendi tarayıcısını kullanıyorum.ayrıca telefonu birçok kez açıp kapattım ön belleği boşaltmadı.operayı da en kısa zmanda deneyeceğim teşekkür ederim
Bende telefonun tarayıcısını kullandığınız için bu açıklamayı yaptım.Opera Mini'yi kullanmanızı şiddetle tavsiye derim.v6 sürümü çok başarılı.

----------Eklendi @ 23:48:01 ---------- Yazıldı @ 23:47:24 ----------

slm.. bu samsungun video oynatıcısı nedir yhaa
wtf?

Üst Alt