s4 mini unroot yapma (GT-I9190 unroot anlatım konusu)

Sponsorlu Bağlantılar

yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
s4 mini unroot yapma (GT-I9190 unroot anlatım konusu)
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

1)
alttaki linkten cihazınıza uygun firmware dosyasını ındırın

İndirdiğiniz dosya içerisinden winrar vb. program yardımı ile "I9190XXUAMF7_I9190OJVAMG2_I9190XXUAMF7_HOME.tar.md5"
dosyasını masaüstüne çıkartın.

2) alltaki linkten odin programını indirelim
zip içindeki dosyaları bir klasöre çıkartın

Telefonunuz da yapmanız gerekenler:

1.- Ayarlar>Diğer>Geliştirici seçenekleri ve "USB hata ayıklama" yı işaretleyin ve telefonunuzu kapatın.

2. - Home tuşu, Ses açma ve Güç düğmesini basılı tutun.
Recovery-clockwork ekranı yada orijinal Android recovery açılacak sırasıyla ses tuşları yardımı ile.
"Wipe data / factory reset" satırına inelim ve eğer orijinal Android recevery ekranı var ise telefonun güç tuşuna basalım, eğer recovery-clockwork ekranı var
ise Home tuşuna basarak işlemi başlatalım
bu işlem bittikten sonra "Wipe cache partition" satırına inelim ve recovery ekranımıza göre Home tuşu veya Güç
tuşuna basarak işlemi başlatalım bu işlemler bittikten sonra recovery için ön hazırlığımızı yapmış olduk.

3. - Home tuşu, Ses azaltma ve Güç tuşuna basılı tutun ve "Warning!" vs. vs. devam eden uyarı ekranını açıldığında Ses artırma tuşuna basın. Download mod
ekranı açılır.

Odin ile orijinal Stock Firmvare Yükleyelim

4.Odin_v3.09.exe programını çalıştırın, "Auto Reebot" ve "F. Reset Time" işaretli olsun ve sonra AP düğmesine tıklayın.
Daha önce masaüstüne çıkarttığınız "I9190XXUAMF7_I9190OJVAMG2_I9190XXUAMF7_HOME.tar.md5" dosyasını seçin ve biraz bekleyin Odin message alanında
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS.. satırlarını gördükten sonra

son kontrollerimizi yaparak Start düğmesine tıklayalım 15 ile 20 dakika gibi bir süre sonunda orijinal ROM yüklenmiş ve unroot yapmış olacaksınız.
İşlem bittiğinde telefonunuz açılacak ve kullanıma hazırlama sorularına gerekli yanıtları verdikten ve telefon tamamen açıldıktan sonra gerekli kontrolleri
yapalım.

unroot işlemiş kontrol
1.- Ayarlar>Diğer>Cihaz Hakkında>Durum ve "Cihaz durumu" satırı altında "Resmi" yazıyorsa telefonumuzu başarıyla unroot etmişiz demektir.
2. - Bir diğer kontrol için telefonumuzu kapatalım.
3. - Home tuşu, Ses azaltma ve Güç tuşuna basılı tutun ve "Warning!" vs. vs. devam eden uyarı ekranını açıldığında Ses ARTIRMA tuşuna basın. Download mod ekranı açılır. Bu ekranda
CURRENT BINARY: Samsung Official
SYSTEM STATUS: Official
satırlarını görüyorsanız root işleminden tamamen kurtulmuş ve cihazınız yeniden garanti kapsamına girmiş demektir.

Ekli dosyalar

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: dervisd ve Nextman

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Konu için teşekkürler :oke:

• Beğen
Tepkiler: yaren_dede
dervisd

dervisd

Üye
konu çok güzel olmuş ama benim bi sıkıntım var tekrar orjinale dönmedi ne yapmam gerekiyo anlattığın gibi adım adım yaptım herşeyi :agla2::agla2:

yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
konu çok güzel olmuş ama benim bi sıkıntım var tekrar orjinale dönmedi ne yapmam gerekiyo anlattığın gibi adım adım yaptım herşeyi :agla2::agla2:

valla bu sekilde anlatilmis dostum bende denemedim sadece konuyu duzenledim:)

reflex

reflex

Üye
Kardes kies uzerinsen donersen geri orjinale resmi olur bende senin gibi yaptim zamaninda olmadi resmi sonra kiesten yeniden yukledim resmi oldu

• Beğen
dervisd

dervisd

Üye
tamam dostum hallettim kieste de son sürümü görünüyodu en son tekrardan odin üzerinden sadece orjinal rom u attım düzeldi eskisi gibi şimdi resmi yazıyo :yuru ikinizde çok sağolun ilgilendiğiniz için:maxicep:

• Beğen

ByBobi

Üye
teşekkürler yaptım sayende. :D

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb

gaspet42

Üye
dedikleriniz aynısını yapıyorum. ama olmuyor yüklerken hata veriyor. [/URL]
odin programında ise su hata var [/URL]

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
dedikleriniz aynısını yapıyorum. ama olmuyor yüklerken hata veriyor.
odin programında ise su hata var

Sammobilden güncel romu indirip öyle dene istersen, Rusya 4.4.2 romunu yükleyebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: gaspet42

gaspet42

Üye
ilginiz için öncelikle teşekkür ederim. yukarıda verilen Türkiye rom u indiremiyorum sürekli hata veriyor yarıda kalıyor. ben su anda rusya rom unu kullanıyorum fakat telefonu garantiye göndereceğim için sorun olur diye Türkiye romunu yüklemek istiyorum. telefona yüklerken hata veren rom ise sammobilden indirdiğim Türkiye 4.2.2 romu.
Kieslede yüklemeyi denedim kiesdede hata verdi.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
ilginiz için öncelikle teşekkür ederim. yukarıda verilen Türkiye rom u indiremiyorum sürekli hata veriyor yarıda kalıyor. ben su anda rusya rom unu kullanıyorum fakat telefonu garantiye göndereceğim için sorun olur diye Türkiye romunu yüklemek istiyorum. telefona yüklerken hata veren rom ise sammobilden indirdiğim Türkiye 4.2.2 romu.
Kieslede yüklemeyi denedim kiesdede hata verdi.

Telefondaki android sürümü kaç?

gaspet42

Üye
4.4.2 rusya romu yüklü

gaspet42

Üye
şimdi Türkiye de s4 mini için en son android sürümü 4.2.2 çıhazı garantiye gönderdiğimde 4.4.2 sürümünün yüklü oldugunu görecekler sorun olmaz mı yani bu arada romu kurarken root silin miyor mu ?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
şimdi Türkiye de s4 mini için en son android sürümü 4.2.2 çıhazı garantiye gönderdiğimde 4.4.2 sürümünün yüklü oldugunu görecekler sorun olmaz mı yani bu arada romu kurarken root silin miyor mu ?

Tekrar 4.4.2 stock rom kurun orjinale döner root gider ama knox sayacı artmıştır problem olurmu bilmiyorum bazı arkadaşlar sorun olmadığını söylüyor

gaspet42

Üye
knox sayacım artmış garantiye gönderecem inşallah sıkıntı olmaz teşekkür ederim :)
son bir sorum daha var. 4.4.2 rom u yükledikten sonra neden geri 4.2.2 rom unu yükleyemiyorum ?

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
knox sayacım artmış garantiye gönderecem inşallah sıkıntı olmaz teşekkür ederim :)
son bir sorum daha var. 4.4.2 rom u yükledikten sonra neden geri 4.2.2 rom unu yükleyemiyorum ?

Bilmiyorum.
Yanlız googleda aratırsan geri dönüş için anlatım konuları mevcut :)

gaspet42

Üye
telefonumu garantiye gönderdim. knox sayacı artmıştı. knox sayacı garantide sorun olmadı, telefonun bataryasında sorun vardı ve arıza giderildi. yardımlarınız için teşekürler

dost55

Üye
telefonu rootladıktan sonra silmiş olduğum gömülü programlar,telefona orjinal rom yükledikten sonra tekrar muhtemelen geri yüklenecek.gömülü gelen programlardan kurtulmanın bir yolu varmı dır?

Üst Alt