Nokia'nın Kamerası? (Yeniden resim eklendi.)

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
çektiğin resimleri pc'ye atıp karşılaştırsan iyi olur. Ayrıca S4'le aynı açıdan çekmemişsin. Resimde doğru açı herşey demektir. Bir diğer konu da renklerin canlılığı. Önemli olan renklerin canlılığı değil gerçekliğidir. Sen canlı renkli bir objeyi çekiyorsan o zaman renk canlılığı arayabilirsin ama gerçek renk fotoğrafta her zaman önce gelir. Benim lumia820 inceleme konumda örnek resimler var inceleyebilirsiniz.

q0nzalez

q0nzalez

Üye
çektiğin resimleri pc'ye atıp karşılaştırsan iyi olur. Ayrıca S4'le aynı açıdan çekmemişsin. Resimde doğru açı herşey demektir. Bir diğer konu da renklerin canlılığı. Önemli olan renklerin canlılığı değil gerçekliğidir. Sen canlı renkli bir objeyi çekiyorsan o zaman renk canlılığı arayabilirsin ama gerçek renk fotoğrafta her zaman önce gelir. Benim lumia820 inceleme konumda örnek resimler var inceleyebilirsiniz.
aynen abime katılıyorum ilk resimde belki çok açı farkı yok ama 2. resimde çok farklı yerlerden çekmişsin. ve bence ilk gitar resiminde l820 ile s4 aynı gibi duruyo gmd zaten karşılaştırılamaz bile bu ikisinin yanında. ama tabi cihazlar senin elinde ben şahsen gmd kullanmadım ve bi iki resimdende kesin sonuç verilmez kendine göre gmd iyi olabilir belki ama bence gmd ile 820 karşılaştırılamaz 820 daha ağır basar bence

sekajmer

sekajmer

Üye
    Konu Sahibi
resimleri pro cam ile halledebiliriz belki ama şöyle ki s4,gmd ışığı tam alıyor yanı bunu bir resim ile anlatsam daha doğru olacak ama şu an mumkun değil. mesela masa lambası masa lambasına iki telefonu tutalım 820 gözle gordüğümüze yakın performans vermiyor flas kullanmam gerekiyor . gmd ise gözle gördümüze çok yakın gayet başarılı sonuç verebiliyor. birde 820 de purewiev yok muhabbeti dönüyor gmd de veya s4 te varmı? yok.

q0nzalez

q0nzalez

Üye
o gitarlı resmi saat kaçta çekmiştin ??

sekajmer

sekajmer

Üye
    Konu Sahibi
o gitarlı resmi saat kaçta çekmiştin ??
saat 4-5 civarları pencereye yakın yerde
aynen abime katılıyorum ilk resimde belki çok açı farkı yok ama 2. resimde çok farklı yerlerden çekmişsin. ve bence ilk gitar resiminde l820 ile s4 aynı gibi duruyo gmd zaten karşılaştırılamaz bile bu ikisinin yanında. ama tabi cihazlar senin elinde ben şahsen gmd kullanmadım ve bi iki resimdende kesin sonuç verilmez kendine göre gmd iyi olabilir belki ama bence gmd ile 820 karşılaştırılamaz 820 daha ağır basar bence
2.resimde odaklama sorunları yaşadım ondan dolayı biraz farklı açılardan çektim 820 ile odaklama sorunu yaşadığım için biraz uzaktan çektim. Gmd ile çektiğin fotoğraf'ı yakınlaştırdıkça kötü çektiği anlaşılıyor zaten . Evet s4 ile 820 çok yakınlar çekimde (bende şaşırdım:) ) gmd ile çok karanlık bir ortamda oto modda flaş açıken çekim yaptım çok güzel çıkardı , her yer göründüğü gibi. 820 ile oto modda Pro cam ile flaş açıkken yaptım kenarlar karanlık çıktı flaştan dolayı. Anlam veremiyorum. Yeni resimlerde ekleyeceğim hem de çekerken çekilen resimler yani aynı yere odak alınmış vazıyette

q0nzalez

q0nzalez

Üye
4-5 civarında diyosunda. 4-5 guneşinde bile gmd isoda kendni uçurmuş siyah yerlerde siyah renginden çok beyaz noktacıklar var ama 820de skıntı yok. Ben anlmadm nasıl olyoda gce gmd dha iyi çekiyo. Pro camdan isoyu elle ayarla 820de 100e al flaşlı çek bide o zmn nasıl çıkcak o akşamki noktalar bakımından oyle bi dne

ON9

ON9

Üye
96 kb mağduru olarak ikinci resimlere bakamadım ama gitar lı resimlerde 820 bence de S4 e meydan okuyor resmen. Demekki S4 13 mp=820 8mp96 kb mağduru olarak ikinci resimlere bakamadım ama gitar lı resimlerde 820 bence de S4 e meydan okuyor resmen. Demekki S4 13 mp=820 8mp

sekajmer

sekajmer

Üye
    Konu Sahibi
4-5 civarında diyosunda. 4-5 guneşinde bile gmd isoda kendni uçurmuş siyah yerlerde siyah renginden çok beyaz noktacıklar var ama 820de skıntı yok. Ben anlmadm nasıl olyoda gce gmd dha iyi çekiyo. Pro camdan isoyu elle ayarla 820de 100e al flaşlı çek bide o zmn nasıl çıkcak o akşamki noktalar bakımından oyle bi dne
evet bende fark ettim isoyu uçurmuş resmen. Bir kaç resim daha ekleyeyim bugün daha açıklayıcı resimler.
96 kb mağduru olarak ikinci resimlere bakamadım ama gitar lı resimlerde 820 bence de S4 e meydan okuyor resmen. Demekki S4 13 mp=820 8mp96 kb mağduru olarak ikinci resimlere bakamadım ama gitar lı resimlerde 820 bence de S4 e meydan okuyor resmen. Demekki S4 13 mp=820 8mp
96kb mağduruyum bende resim falan yükleyemiyorum:) . Evet gitarda meydan okumuş yakınlaştırdığımda belli oluyor . Mutlu etti bu beni :D

• Beğen
Tepkiler: ON9
OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Resimler Büyük aradaki fark pek anlaşılmıyor :D

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Bütün Sorunları Çözdün yemin ederim adam dahi :alkis

Üst Alt