nokia N900 maemo FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNÜŞ YÖNTEMİ

Sponsorlu Bağlantılar

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
nokia N900 maemo FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNÜŞ YÖNTEMİ
nokia N900 FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNÜŞ YÖNTEMİ.

cep bilgisayarınızda -- operation failed -- gibi hatalar alıyorsanız,
fabrika ayarlarına geri dönmenizi öneririm. yada bi flash atim derseniz.

geri dönüşte cep bilgisayarınıza yükldiğiniz müzikler, resimler, kişiler
internet geçmişi, bookmarklar, mesajlar SİLİNMEZ.
'13 GB lik müzik dosyalarımı geri yüklemek zorunda kalmadım.'
telefonun diğer bütün ayarları sıfırlanır.yüklenen bütün proğramlar silinir.

işlem sadece 3 dakika. yapmanız gereken sadece işlemleri yarıda kesmemeniz ve pil durumun yeterli olması.

önce burdan flasher proğramını indirin. ve pc ye kurun.

link yenilendi //// linki tikladidinizda hata verir/ linki secerek kopyala yapistirla islem yapin

[1].5_2.5.2.2.exe

sonra burdan .bin dosyasını indirin. imei no isteyecek. ilgili yere girdiğinizde bir kac surum mevcut / siz EN SON SURUMU BULUP INDIRIN. yaklaşık 160 mb.

önemli
indirdiğiniz .bin dosyasının adını RX-51_2009SE_1.2009.42-11_PR_COMBINED_MR0_ARM şeklinde değiştirin. ve C:\Program Files\maemo\flasher-3.5 içine atın .

sonra flasher 3.5 i çalıştırın.

bunu flasher-3.5.exe -F RX-51_2009SE_1.2009.42-11_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin -f -R resimde gösterildiği yere yapiştırın.

alti cizili kisimlari indirdiginiz surume gore degistirin/

taşınabilir bilgisayarınızı kapatın. alt ok tuşu ve u tuşuna basılı tutarak bilgisayarınızın usb kablosunu masaüstü bilgisayarınıza takın.
sonra flasher 3.5 enter leyin.
bu kadar. 2-3 dakikada işlem tamamanacak. ve taşınabilir bilgisayarınız yeniden başlayacak.

resimler karışık sırada olabilir. internet üzrerinden geri yüklemeyi tafsiye etmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: KacakMazot ve tekno005

eresisas

Üye
adamım yıne dokturmussun.ayrıca benım kalıplarım nerede.
1.bu radyonun daha kullanıslısı yokmu.radyoyu actıgımda bulutut otamatık acılıyor.
2.bazı muzıklerı okumuyor.

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
baska radyo yok. bulutut otomatik aciliyor. aac wav mp3 gibi populer formatlari destekler. sendeki baska formattir.
kaliplar yakinda

omeru47

omeru47

Üye
kardeş ben aynısını yaptım ama olmadı nerde hata yaptım acaba

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
Asamaları bı daha dene
olmazsa tek tek yaz ne yaptıgını yardımcı olalım

gitarro

Üye
tesekkurler guzel paylasım
bu n900 e java programı var mı acaba yaa jar oyunları acmak ıcın??

--------------- Ekleme ---------------

tesekkurler guzel paylasım
bu n900 e java programı var mı acaba yaa jar oyunları acmak ıcın??

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
java desteklemez/

zaten java dandik bisey/ olmasa da olur/ bir pcye yakismaz/

gitarro

Üye
java desteklemez/

zaten java dandik bisey/ olmasa da olur/ bir pcye yakismaz/

oylede alıskanlık ıste maeoma ya alısamadm exstra devel de bır suru pro var hangısı ne ıse yarar bılımıyorum bende o yuzden sormstm

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
oylede alıskanlık ıste maeoma ya alısamadm exstra devel de bır suru pro var hangısı ne ıse yarar bılımıyorum bende o yuzden sormstm

program olarak mplayer yukle. DAT(vcd), MOV(yuksek kaliteli video) , VOB(dvd) gibi normal pcnin bile kodek yuklemeden acamadigi video fortmalrini dahi acar.

gitarro

Üye
program olarak mplayer yukle. DAT(vcd), MOV(yuksek kaliteli video) , VOB(dvd) gibi normal pcnin bile kodek yuklemeden acamadigi video fortmalrini dahi acar.

tesekkurler ılgınden dolayı yuleyım onu bakalım baska bıldıgınız guzel program varsa ya da kesfedınce yazarsanız cok sevınırım
aldık bı maemo bakalım ısın ıcınden cıkabılcez mı:P:

yaa sımdı mplayerı yukledım 'zaten kurulu' dedı ama programlarda yok. bazı prıgramlar uyglama yonetıcısınde gorunuyor ama bulamıyorum acaba bıseylerı yanlıs mı yapıyorum===??

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
my-maemo sitesini takip et. siteyi google den turkceye cevirprogramlar hakkinda bilgin olur. isine yarayani yuklersin
.

gitarro

Üye
yaa sımdı mplayerı yukledım 'zaten kurulu' dedı ama programlarda yok. bazı prıgramlar uyglama yonetıcısınde gorunuyor ama bulamıyorum acaba bıseylerı yanlıs mı yapıyorum===??

efeetttt effeeeett buldummm :) eğer nokıa pc nızde :) kmplayer yukluyse mplayer kurulunca onun ıcıne gomuluyormus. kmplayer menusunden select playerdan mplayer secıldıgınde artık acılmayacak format yok yanı :) daha cok calısmak lazım cok :)

olovet

Üye
Arkadaslar selam. Ya bi aptallık yapıp, yeni çıkan türkçeleştirme yamasını yükledim n900 e. 2 gün herşey normadi,adamlar yapmış helal olsun diyordum ama 3. gün n900 herseye hata vermeye basladı. Bu 2 gün boyunca türkçeden başka bişey de yuklemedım,yani baska bişi bu hale getırmıs olamaz. Ne msj alıyor ne msj atıyor.Hafıza dolu silin yazıyor.Bişiler silmek için app manager uninstalle giriyom, içinde hiç birsey yokmus gibi gösteriyor. Bu anlattıgın yöntemle fabrika ayarlarına dönsek ilk ingilizce haline dönermi? Bi yardımcı olurmusunuz rica etsem

murattiy

murattiy

Üye
Fabrika ayarlarına dönersen ingilizce olur çekinmeden yapabilirsin Ayalrlar sayfasından dönebilirsin fabrıka ayarlarınaayarlar sekmesini tıklayarak orjinal ayarlar kısmına gel dosya yöneticinden hafıza kullanımına ordankurulabilir hafıza kısmına bakman gerek hepsini doldurdunmu ?

olovet

Üye
telefondakı orjınal ayarlara don kısmından yapınca olmuyor. Yapıyorum ama hala turkcede kalıyor ve hata vermeye devam ediyor. Bu sayfada anlatılan yontemı deneyecem bıde bakalım olacakmı. Yukarıdakı mesajlarda omer diye bi arkadas yapmıs olmamıs sanırım ama umarım yaparımda duzelır. Ne msj atabılıyorum nede alabılıyorum olmuyor boyle

Kurulum hafızasının yarısı bıle dolu dedğil. Onada baktım ama nedense hafıza dolu silin uyarısı alıp duruyorum her an.

Flasher programını yeniden upload edebilirmisiniz rica etsem

Flasher programını baska biyerden bulup indirdim ama bir ricam daha var. Benim n900de suanda yüklü olan versiyon 2.2009.51-1.003. Ben yinede konuyu acan arkadasın dediği gibi ilk versiyonu mu indirecem yoksa kendi versiyonumumu indirecem. İmei no yu yazdıktan sonra açılan sayfada bir sürü versiyon ismi yazıyor. Yanlış birsey yapmak istemiyorum, rica etsem yardımcı olabilirmisiniz

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
flasher yenilendi. uluslararasi son surumu indir. ilk zamanlar ilk surumu ikinci siradaydi.o yuzden oyle yazdim. yeni surumu indirebilirsin

cenk0675

Üye
Merhaba arkadaşlar,

N900 a bankaların cep şifrematiklerini yükleyemiyorum. Ayrıca muzik dosyalarımı bluetooth ile gönderemiyorum. Bu iki işlemi nasıl yapacağımı bilen var mı?

akyzmn

akyzmn

Üye
    Konu Sahibi
muzik dosyalari icin petrovich yukle\\\\

murattiy

murattiy

Üye
Bankacı olarak şunu belirtiyim Java uygulamalarını çalıştırabilen java yüklü telefonun olması gerek. N900 de java şimdilik yok. müzik yada hertülü dosya programı göndermek için akayozmende yazdığı 9 kb lık çok küçük bir program olan petrovich indirip kurduğunda çok kolay gönderebilirsin

x-SoN_NeFeS-x

Üye
nokia N900 FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNÜŞ YÖNTEMİ.

cep bilgisayarınızda -- operation failed -- gibi hatalar alıyorsanız,
fabrika ayarlarına geri dönmenizi öneririm. yada bi flash atim derseniz.

geri dönüşte cep bilgisayarınıza yükldiğiniz müzikler, resimler, kişiler
internet geçmişi, bookmarklar, mesajlar SİLİNMEZ.
'13 GB lik müzik dosyalarımı geri yüklemek zorunda kalmadım.'
telefonun diğer bütün ayarları sıfırlanır.yüklenen bütün proğramlar silinir.

işlem sadece 3 dakika. yapmanız gereken sadece işlemleri yarıda kesmemeniz ve pil durumun yeterli olması.

önce burdan flasher proğramını indirin. ve pc ye kurun.

link yenilendi //// linki tikladidinizda hata verir/ linki secerek kopyala yapistirla islem yapin

[1].5_2.5.2.2.exe

sonra burdan .bin dosyasını indirin. imei no isteyecek. ilgili yere girdiğinizde bir kac surum mevcut / siz EN SON SURUMU BULUP INDIRIN. yaklaşık 160 mb.

önemli
indirdiğiniz .bin dosyasının adını RX-51_2009SE_1.2009.42-11_PR_COMBINED_MR0_ARM şeklinde değiştirin. ve C:\Program Files\maemo\flasher-3.5 içine atın .

sonra flasher 3.5 i çalıştırın.

bunu flasher-3.5.exe -F RX-51_2009SE_1.2009.42-11_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin -f -R resimde gösterildiği yere yapiştırın.

alti cizili kisimlari indirdiginiz surume gore degistirin/

taşınabilir bilgisayarınızı kapatın. alt ok tuşu ve u tuşuna basılı tutarak bilgisayarınızın usb kablosunu masaüstü bilgisayarınıza takın.
sonra flasher 3.5 enter leyin.
bu kadar. 2-3 dakikada işlem tamamanacak. ve taşınabilir bilgisayarınız yeniden başlayacak.

resimler karışık sırada olabilir. internet üzrerinden geri yüklemeyi tafsiye etmiyorum.

alt ok u tusu nasil oluyor orasi anlamadim yardimci olurmusun

• Beğen
Tepkiler: karadenizzz55

Üst Alt