Nokia N8 mi daha iyi ? Samsung Wave mi? Wave 2 mi?

Sponsorlu Bağlantılar

N8 mi? Wave mi? Wave2 mi?

• Kullanılan toplam oy
    77
  • Anket kapatılmış .
TayLorSwift

TayLorSwift

Üye
N8 teLefon mu aLLah askına yaw :D
En basta Bir kere NOKİA :D :D
GüLdürmeyin Beni
Samsung Wave 8500 GT Akar , :bye2: :bye2:

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
N8 teLefon mu aLLah askına yaw :D
En basta Bir kere NOKİA :D :D
GüLdürmeyin Beni
Samsung Wave 8500 GT Akar , :bye2: :bye2:
Hangi gezegenden geliyorsun dostum sen.Nokia N8 ile E250 karsılastırsan yine E250 dersin sen.Ne saçma bi anlayışınız var sizin yaw.Arabalarda oldugu gibi telefonlarında sınıfı vardır.Wave 2 ile N8 aynı sınıfta bile degil.Wave 2 önce C7 ile yarışsın...:aha:

&&BERKAY&&

&&BERKAY&&

Üye
Dikkat et çıkarıyo diyo,çıkardı demiyo. :evet:

----------Eklendi @ 23:01:27 ---------- Yazıldı @ 22:59:06 ----------

k bakmada ha çıkarıyo ha çıkarmış siz hala n8 bırakın bu konuyu abiler boş uğraş

----------Eklendi @ 11:16:17 ---------- Yazıldı @ 11:13:21 ----------

hala konuşacak varsa çıksın karşıma:off:

----------Eklendi @ 11:18:04 ---------- Yazıldı @ 11:16:17 ----------

c7 mi ne saçmalıyorsun ya tüm yabancı forumları araştırdım sizin gibi saçma bir tartışmaya rastlamadım ...
mantıklı olarak n8 aldığınıza pişmansınız ve bunu savunuyorsunuz içinizde wave daha iyi diyerek.

pRime.

pRime.

Üye
Böyle tartışmalara (samsung-android fanlarının nokia aşağılamasına) bi tek türk forumlarında rastlıyorum. Yabancı forumlarda herkes uzlaşı halinde, benimki süper, seninki berbat kavgası yok. :allalla:

TayLorSwift

TayLorSwift

Üye
Hangi gezegenden geliyorsun dostum sen.Nokia N8 ile E250 karsılastırsan yine E250 dersin sen.Ne saçma bi anlayışınız var sizin yaw.Arabalarda oldugu gibi telefonlarında sınıfı vardır.Wave 2 ile N8 aynı sınıfta bile degil.Wave 2 önce C7 ile yarışsın...:aha:

Senın Derdın Nedir ? Wave 2 mi diyorum ben :) ha wave 2 oLsa ne oLacak ki ? Sen yıne wave 2 iLe kıyasLayamazsın c7 yi :)
Wave8500 vs C7 veya N8 dersen senın akLından suphe ederim :)
Hiç Samsung Wave KuLLandın mı merak ediyorum ?
Atip tutmakLa oLmuyor bu işLer :) 12 mp camerayLa avutun durun kendınızi :)
Ekran kaLitesi Ezer asLan :)) Bir Dahada cıkaramazsın N8'cigini de C7'nide :))
Ha Sna Birşey Daha Diyim suan gunumuz 300-500 TL'Lik TeLefonda biLE aynı menu + işLetim sistemi mevcut
aaa pardon unutmadan diyim
SymbiaN işLetim sistemi mi kuLLanıyorsunuz haLa ??
yoo oLamazz Yoksa senın teLefonunda işLetim sisteminde kararsızLık ve sürekLi bir döngü mü meydana geLiyor ?
Nokia Firmasi biLe N8'de hatayi kabuLLenmiş sen haLa neyin derdindesin ?
Bence Sen akLını peynır ekmekLe yemiş oLmaLisin
bir araba diyorsun, bir biLgisayar diyorsun ..
eLindeki teLefon bLmem farkındamısın :d: :d:
ornekLendırmeyi teLefonunLa yap :) Bada Symbian ?
Git deLinin tekine sor Yine Sana Bada Der :) siz haLa nokia diye tutturmuşsunuz .. Yazik
kısa ve öz KuLLandıgın teLefonu cebimde taşımam ben
Cağın gerisindesiniz :) SYMBIAN ??? :bye2: :bye2: :bye2:
Boşversene yaaa :ehe :ehe
Susman ıcın daha ne yapmaLiyim ?

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Taylor sen hiç Amoled teknolojisi duydun mu arkadasım.Bi arastır istersen.Sonra konus ekran kalitesi hakkında sen hiç 10 dakikadan fazla N8 veya C7 kullandın mı acaba.
Ayrıca Nokia neden 1 GHz işlemci kullanmıyor diyenlere bir video buldum izlesinler bakalım 434 MHz'lik X6'nın yaptıklarını Wave yapabiliyormu.C7 ve N8'den daha düsük X6'nın işlemcisi ona göre Böyle bir görsellik ve akıcılık kalas gibi bir sistem olan android'de de yok... (h)

[video=youtube;tBv3Zfvj-i0]http://www.youtube.com/watch?v=tBv3Zfvj-i0&feature=related[/video]

StriqeR

StriqeR

Üye
Bada ile symbian mı karsılastırılır :D 1ghz işlemci ile nokia mi karsılastırılır,, anca kamera yonunden iyi baskada hiç...

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Bada ile symbian mı karsılastırılır :D 1ghz işlemci ile nokia mi karsılastırılır,, anca kamera yonunden iyi baskada hiç...
Sana öyle geliyor iste arkadas.Nokia 1GHz işlemci ile Crysis 2 çalıştırır telefonda :d:
Symbian çok hafif,hızlı ve akıcı bir sistem android gibi fazla donanım gereksinimi yok.Üstteki video yu izle ve o 434 MHz işlemcide Andorid'in Bada'nın ne yapabilecegini düsün.Nokia N8 ile patlama yapmak istedi.Eger gerek olsaydı 1 degil 2 bile koyardı.Nokia'dan daha iyi bilenler var sanırım aramızda...

TayLorSwift

TayLorSwift

Üye
Taylor sen hiç Amoled teknolojisi duydun mu arkadasım.Bi arastır istersen.Sonra konus ekran kalitesi hakkında sen hiç 10 dakikadan fazla N8 veya C7 kullandın mı acaba.
Ayrıca Nokia neden 1 GHz işlemci kullanmıyor diyenlere bir video buldum izlesinler bakalım 434 MHz'lik X6'nın yaptıklarını Wave yapabiliyormu.C7 ve N8'den daha düsük X6'nın işlemcisi ona göre Böyle bir görsellik ve akıcılık kalas gibi bir sistem olan android'de de yok... (h)

[video=youtube;tBv3Zfvj-i0]http://www.youtube.com/watch?v=tBv3Zfvj-i0&feature=related[/video]

Kendı AgzınLa Kendını eLe veriyorsun

Peki Sen Hiç Süper AmoLed Diye Bir teknoLoji duydun mu ? :d: :d: :ehe

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye

Kendı AgzınLa Kendını eLe veriyorsun

Peki Sen Hiç Süper AmoLed Diye Bir teknoLoji duydun mu ? :d: :d: :ehe

Hangi amoled den bahsediyosun sen.Süper Clear LCD olmasın o :ehe
Ayrıca Wave deki Süper amoled'in N8'in kullnadıgı ekrandan hiçbir farkı yok.Bildigin Amoled (h)

eaagent

eaagent

Üye
Böyle tartışmalara (samsung-android fanlarının nokia aşağılamasına) bi tek türk forumlarında rastlıyorum. Yabancı forumlarda herkes uzlaşı halinde, benimki süper, seninki berbat kavgası yok. :allalla:
Öncelikle artur sana katılıyorum durdurmaya çalıştım ama arkadaşta konuyu kapatmamış sıkıldım tartışmadan ama izninle şu arkadaşı bilgilendirmek istiyorum kısacık :)

Ayrıca Wave deki Süper amoled'in N8'in kullnadıgı ekrandan hiçbir farkı yok.Bildigin Amoled (h)

1.si Bada S^3 ten daha stabildir daha az sistem ister Nokia 1 ghzle crysis 2 oynatırsa samsung crysis 2 dx 11 açar ;)
2.si C7 wave e göre alt segment bir telefondur C7le wave 2 yi bir tutarak bile kendini belli ediyorsun.
3.ü olarakta super amoled normal amoled ten daha farklıdır daha üstün bir teknolojidir umarım bilgilendirebilmişimdir .
İyi Günler .Tears kapat sende şu konuyu artık!

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Netten okuyup bu böyle şu söyle diyorsunuz.Kaçınız C7,N8 Wave'yi yan yana gördü.Symbian kadar stabil bir sistem yoktur.Özellikleri size göre kötü gelebilir düsük gelebilir ama çalısma esnasında stabilite frekansı sürekli sabittir.Amoled ile Süper arasında hiç fark yok.Hatta N8'in kontrast ve keskinligi daha yüksek ama bu birazda ekranın Wave'ye oranla daha küçük olmasından kaynaklanıyor.Ekran küçüldükçe sabit çözünürlük kalitesi artar.Konu gerçekten kapansın artık herkes istedigini hosuna gideni bütçesine yeteni alır kullanır.Zevkler ve renkler tartısılmaz yine bu noktaya geldik...:pro:

TayLorSwift

TayLorSwift

Üye

onceLikLe eLimde oLan teLefon Samsung Wave 8500 GT Ve Bunda SuperAmoLed var :)
gercekden teknoLoji biLgin cok aLt düzeyde :)
Ezbere dayaLi yorum yapıyorsun
AmoLed iLe superamoLed arasındaki farkı hiçbiLmesen biLe başında super yazıyor :)
insan merak ederde araştirir bi asLan :))
aL sana video oLarak gösteriyim ki anLa ne demek istedigimi

[Ayrıca Wave deki Süper amoled'in N8'in kullnadıgı ekrandan hiçbir farkı yok.Bildigin Amoled
Biraz Araştir Sonra geL Tartiş bizimLe :)
Sana oyuncagınLa [ N8 ]' inLe mutLuLukLar

:::burak:::

Üye
Bir arkadaşımızın mesajını aynen bu konuya kopyalıyorum.
Mesajın linki : http://www.maxicep.com/symbian-3-de...-kiyaslama-oyunlar-20-476905.html#post3412311

Arkadaşımız N8 kullanıyor ve çok iyi bir yorum..
bu kodlanma problemli oyun üstünden örnek vereceğine daha başka oyunlardan örnek verebilirsin symbian için herkez bilirki asphault hatalı kasar ama cihazla alakalı değil kodlanma ile alakalı , daha başka yazmam sana seviyeden bahsetmişsin ama bilen bilir beni herşeyede mantıklı cevabım vardır iki sayfa döşeyeblirim şuan buraya ama inan yorulmucam senin için bir kaçda ek bilgi verim n8 in gpu 32 milyon wave gpu 28 milyon cpu performans işin içine girince 90 olur n8 de cpu ile birikte toplam alınabilmiş değil ama 90 olması hiçbirşey değiştirmez oyunlar 32 üstüne çıkamıyor şuan psp oyunları bile 32 milyon poligonda ki ben kasma görmedim daha, bu kötü ağızınla karşıya eleştri yapmadan bir düşün acaba karşıdaki adama ne kadar saygılıyım , birde koymuş falan demişsin bir anket aç üsttekini yazını paylaş kim kime koymuş millet oy kullansın , ki bayağı sinirlenmişsin ha bu arada hem flash hem flaş yok sizde fark edermi ,
hdmi yok
12 megapixel yok
120000kbps kalite yok
60 fps ben sana video yollucam oynat bakalım
fm transmitter yok
bedava gps hayat boyu hemde yok
ikinci eliniz para etmiyor
bizim kadar destek noktanız yok
dolby digital plus yok wolfson la karşılaştırda bir gülelim
zeiss lens yok
bizim lens daha büyük sizin ki standart
obturatör,çift şarj noktası yok
bada gibi paralı sistem çalışmıyoruz herşey beleş signed
ofis programlarımız ücretsiz lisanslı
sürekli güncellenen haritalar var sizde yok
kiese bağlanamama gibi problemimiz yok
16gb a takılı kalmıyoruz çünkü 16gb olduğu gibi n8 bir 16gb daha alıyor
sizin gibi jpeg çekmek zorunda değiliz istersek raw çekeriz 10 mb lık istediğimiz gibi hamur gibi oynarız
istersek videoy 25fpsden 30 çekeriz
bizde çift mikrofon var sizde tek
bizde arkaplan ses temizleyici var sizde yok
bizim videolardaki ses kalitemiz 128 aac hack mod yüklemeyle 256 aac sizin 64
bizim kamera flaşı xenon sizinkisi led
daha yazim istersen kim kimi neyle avutuyor tam olarak görelim

----------Eklendi @ 16:20:30 ---------- Yazıldı @ 16:19:44 ----------

aa eklim bizim 3g hızı 10mbs sizinki 3.6 hahaha

arkadasim simdi soyle dicem sana en basta ,senin icin wave 90 ucgen ciziyor olmasi onemli degilse benim icin n8inde 12 olmasi onemli degil duygularinizla konusmayin gercek olani konusun

gelelim siralamaya
wavede hdmi usb og ve dolbly plus yok ama ucunun gorevini yapabilcek dlna var,senin hdminin kapasiesi heralde o 12000 yazmissin ben sana dlna kapasitesini soyleyemiyorum bile,bir arkadas 20 mbps denedi ama siniri belli degil daha,wavede dolby yok ama dolby digital sesleri oynatiyor ac3 formatli,flac bile oynatiyor benim icin onemli olan oynatmasi flac sesler var 1300 kbps onlarida oynatiyor ,kimse burda waven siniri su konuda sudur diyemez
wave 60 fpsde oynatiyor ne zman denedinde gordun,ari 120 fps video cekiyor cozunurlugu dusuk ama cekiyor sen ona bak o sizdede yok
fm tranmitter arabasi olana yarar benim arabam yok isime yaramaz
bedava gps alternatifleri var,5 6 tane program var ucretsiz
ikinci elimiz para ediyor nasil biliyormusun bada 2.0 geldigi zaman wave daha iyi bir tel olucak ve piyasada sinirli sayida bada 2.0 var ee wave 1 in satisada durduguna gore millet wave almak isticek bu kdar basit,teklifler var almak isteyen benden
wolfsosn cipine gelirsek dolbyle alakasi yok dolbyi dlna ile karsilastir,wolfsonsa hic girme gsmarena herkese guzel kapak koymus zaten
sizin lens daha buyuk ,tamamda benim lensimde bana yetiyor,cift sarj olmasi hicbirseyi degistirmez telefon standart voltajda calisir
hersey beles mi niye o zman s^3 forumunda signed pro ariyor millet,sen kirinca bedava oluyor heralde bizde bir suru pro kiriyoz bizimkide badava hey allahim yaa
fabrika cikisli ofis promuz var her turlu dokumani aciyor gsmarenaya bak
valla navitelin haritalarini kullaniyorum surekli guncel ovidende guncel hatta
kiesde sorun var ama baglanamama gibi bir sorun herkeste cikmaz
benim tel 32 gb yetiyor zaten
burda cok guldum iste dunyadan haberin olmadigi belli jpeg ten baska cekemiyomus:ehe appsde 20 cesit uygulama var foto uyg birisini velocam mesela 8 cseit foto turunde foto cekme imkaniz var baskalarida varda sen anlamissindir
istersek videoyu 25 ten 30 a cekiyoz ee ne simdi bu sanki biz 25 fps video kayit ediyoruzda bize artislik yapiyor:ehe
sizde cif mic var bizde stereo hoparlor var sizde mono hoparlor var,arkaplan ses temizleyici bizdede var canim benim rakibinizi hic tanimiyosunuz ,sizde xenon var guzel peki gece ne yapiyonuz 20. yuzyila mi donuyosun fenerle???:ehe 128 aac ses kayit ediyonda 1 dakika kayit kac mb sen onu soyle kalite mbdan anlasilir :oke:

daha yaziyim istersen asil sen kimi avutuyon yalanlarinla prim yapmaktan baska birsey degilsiniz birisi boyle cikip dogrulari yazana kadar

3g hizi 7.6 wave 3.6 degil samsung kendi sitesonde yazar

destek konsuundan bahsetmemisim sana simdi bir suru sayarimda gerek yok en basidini soylicem wavede destek olmasaydi spoof olayi olmazmi arti yeni olan herzman ilgi ceker sen merak etme bada sizin 10 yillik symbiandan daha cekici suanda

----------Eklendi @ 14:29:27 ---------- Yazıldı @ 14:18:05 ----------

Netten okuyup bu böyle şu söyle diyorsunuz.Kaçınız C7,N8 Wave'yi yan yana gördü.Symbian kadar stabil bir sistem yoktur.Özellikleri size göre kötü gelebilir düsük gelebilir ama çalısma esnasında stabilite frekansı sürekli sabittir.Amoled ile Süper arasında hiç fark yok.Hatta N8'in kontrast ve keskinligi daha yüksek ama bu birazda ekranın Wave'ye oranla daha küçük olmasından kaynaklanıyor.Ekran küçüldükçe sabit çözünürlük kalitesi artar.Konu gerçekten kapansın artık herkes istedigini hosuna gideni bütçesine yeteni alır kullanır.Zevkler ve renkler tartısılmaz yine bu noktaya geldik...:pro:

baksen baya biliyor yaa:ehe birde suna bak bakiyim

Uploaded with

yukarda ekran kalitesi en iyi wave ve galaxys gozkuyor waven cozunurlugude galaxysden fazla old gore gelmis gecmis en iyi ekran wave 1 dedir
c6-01 de yeismeye calismis ama wavede ekran coz daha fazla iphone cozunurlukte en iyi ama yukarda gor gibi en iyi ekran degil

TayLorSwift

TayLorSwift

Üye
Ne güzeL bir söz var . Şuk diye oturacak sanırım

''' İt ürür,kervan yürür '''

BadaciLar YoLumuza Devam EdeLim..

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Size wavelerinizle mutluluklar.C7 ve N8 bana daha güzel ve daha teknolojik geliyor.Symbian'dan memnunum ayrıca nokia yakında Windows'a dönüyor.Bakıp görecegiz neler olacak.Belkide 1 -2 Ghz işlemcileri o zaman görücez.Bir sürü karsılastırma vermissiniz ama benim için hiçbiri bi anlam ifade etmiyor ya yanlı bir anket yada belirsiz.Buna benzer birsürü konu açıldı N8 daha iyi diyenlerede inanmadım.Çünkü ben sadece kendi gözlemlerime bakarım.Herhangi bi deger yok,neye göre iyi neye göre muhteşem bu çözünürlükler.
Daha fazlada tartısmıycam.Hala yok 1 Ghz yok symbian çagın gerisinde sanki sizin badalarınız androidleriniz aya çıkıyor.Hiçbir farklı özellikleri yok ve hatta symbian'ın artıları daha fazla bunuda kabul edin artık.Eski olabilir ama yenilere ayak uyduramıyor diyemez kimse.10 senelik sistem olsada 10 sene öncekiyle aynı degil taktir edersiniz.Kötüleyenlerin de elinde bisey yok çagın gerisinde diyolar bitti.2 telefonu elinize alın internetten arastırma yapmanıza gerek kalmaz...

&&BERKAY&&

&&BERKAY&&

Üye
Size wavelerinizle mutluluklar.C7 ve N8 bana daha güzel ve daha teknolojik geliyor.Symbian'dan memnunum ayrıca nokia yakında Windows'a dönüyor.Bakıp görecegiz neler olacak.Belkide 1 -2 Ghz işlemcileri o zaman görücez.Bir sürü karsılastırma vermissiniz ama benim için hiçbiri bi anlam ifade etmiyor ya yanlı bir anket yada belirsiz.Buna benzer birsürü konu açıldı N8 daha iyi diyenlerede inanmadım.Çünkü ben sadece kendi gözlemlerime bakarım.Herhangi bi deger yok,neye göre iyi neye göre muhteşem bu çözünürlükler.
Daha fazlada tartısmıycam.Hala yok 1 Ghz yok symbian çagın gerisinde sanki sizin badalarınız androidleriniz aya çıkıyor.Hiçbir farklı özellikleri yok ve hatta symbian'ın artıları daha fazla bunuda kabul edin artık.Eski olabilir ama yenilere ayak uyduramıyor diyemez kimse.10 senelik sistem olsada 10 sene öncekiyle aynı degil taktir edersiniz.Kötüleyenlerin de elinde bisey yok çagın gerisinde diyolar bitti.2 telefonu elinize alın internetten arastırma yapmanıza gerek kalmaz...

baştan beri bence deseydin ya

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
baştan beri bence deseydin ya
Buraya yapılan her yorum bencedir zaten.İnternetten inceleme karsılastırma fln bunlar hikaye.Kaç kişiyle incelediysek hepsi benim gibi yorumlar yaptı.
Zaten samsung kullanan birinden N8'i övmesini beklemek saçma...

Üye
Buraya yapılan her yorum bencedir zaten.İnternetten inceleme karsılastırma fln bunlar hikaye.Kaç kişiyle incelediysek hepsi benim gibi yorumlar yaptı.
Zaten samsung kullanan birinden N8'i övmesini beklemek saçma...

tamam sen haklsiin tamam:duvar2:

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Maalesef haklıyım dostum bu telefonların herseyini biliyorum kendi gözlemim varken Baska incelemelere bakamam.
Hiç kbps ghz mhz işlerine girmeyin.Verdiginiz degerler yüksek olsa bile N8 çok farklı bir telefon eline aldıgın an anlarsın.
İşlemcinin yüksekligine neden ihtiyaç duymuyor diye bir video attım onu izle 434 mhz'nin neler yaptıgnı gör X6'da.
Hiç olmadı bahsi geçen telefonların fiyatlarına bakıver.Ama dogruya size göre Nokia milleti kazıklıyor N8'de...

Üst Alt